Şimdi Ara

1.4 POLO'DAN 1.4 EGEA'YA (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
2.985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu virüs olayı her şeyi alt üst etti maalesef.
  • K.Kahriman kullanıcısına yanıt
    yol tutuş, konfor, süspansiyon.. maşallah hepsini saydınız :) aracı yenilemem için bagaj hariç bir seçenek bırakmadınız :) gönül isterdiki golf alalım ama 2 sene öncesine kadar rahatlıkla alabilirdim ama bu saatten sonra hayal..

135-140 bandında başka öneriniz varsa onlara da bakabilirim.
    Egeayı hiç sürmedim ama 2013 poloyla arasında 7 yaş var, polodan kalite, konfor, süspansiyon.. kötü demeniz şaşırttı.
    O kadarda değildir diye düşünüyorum ama yanılıyor muyum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam alınır, binilir.

Motor performansı hemen hemen aynı.

Mirror Egea, Chrome Edition Polo'dan sonra iyi gelecektir.

Araç içine sindi ise, maddi olarak uygunsan al derim.
  • hb donanım olarak daha zengindir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mirror yerine urban 1.3 multijet almak daha mantıklı gibi geldi vergi indirimini uzun vadede hesaplayinca da çok daha cazip

• ravenous R kullanıcısına yanıt
    135-145 bandında bir dünya golf var illa 2018-2019 model olmak zorunda değilse gayet güzel golf veya hatta jetta bile bulunabilir.

Egea kötü araç değil ancak o fiyata 2015-2016 model golf veya jetta tercih ederdim egea yerine. Fiat 2. elde değer kaybı yaşayan bir marka, iç malzeme kalitesi de vw ye göre çok iyi değil.

Misal 2 örnek:

Golf:

BOYASIZ 2016 GOLF 7 1.4 TSİ BMT COMF SÜRÜŞ PAK SADECE 45000 KMDE İlan No: 822892328https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-boyasiz-2016-golf-7-1.4-tsi-bmt-comf-surus-pak-sadece-45000-kmde-822892328/detay

Jetta:

1.4 bluemotion comfortline. HATASIZ İlan No: 823504413https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-1.4-bluemotion-comfortline-hatasiz-823504413/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Witwickyyy -- 24 Mayıs 2020; 12:17:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ravenous

yol tutuş, konfor, süspansiyon.. maşallah hepsini saydınız :) aracı yenilemem için bagaj hariç bir seçenek bırakmadınız :) gönül isterdiki golf alalım ama 2 sene öncesine kadar rahatlıkla alabilirdim ama bu saatten sonra hayal..

135-140 bandında başka öneriniz varsa onlara da bakabilirim.
    Egeayı hiç sürmedim ama 2013 poloyla arasında 7 yaş var, polodan kalite, konfor, süspansiyon.. kötü demeniz şaşırttı.
    O kadarda değildir diye düşünüyorum ama yanılıyor muyum
    2. El olur ancak düşük km temiz bir 1.2 tsi jetta bulabilirsiniz.

• Bende 1.4 egea var. Kalitesi poloya göre oldukça düşük. Motor zayıf. Tek artısı genişliği.

• Witwickyyy kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, polonun üzerine 60-65 verip 2013 yerine 2015 almak cazip gelmedi nedense

• beyinsis B kullanıcısına yanıt
    Poloya biniyorum, egeayı da gördüm.

Motor konusuna bir şey diyemem ama kalite olarak ne fark var anlamadım. İkisi de plastikten hallice bence

• ravenous R kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı olsun hakkınızda içinize sinen aracı alın ne olursa olsun önemli olan o zaten👍🏻

• Donanım olarak sizi tatmin eder. Genişlik zaten efsane. Öyle aman aman fark olmaz. Egea malzeme kalitesi olarak biraz kötü fakat sizi tatmin edecektir. Bence mirror donanım çok iyi .
  • 140 bine çıkarsanız egeayla işiniz ne ki. Temiz 2017-18 golf alınır egeadan kat kat kaliteli arabaya binilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fulcrum299

140 bine çıkarsanız egeayla işiniz ne ki. Temiz 2017-18 golf alınır egeadan kat kat kaliteli arabaya binilir.
    Temiz 2. El daha karşılaşmadım bide 3 sene öncenin aracını söylüyorsun, sıfır her zaman sıfırdır golf dediğin araçta über süper araç değil, riske girmeye gerek yok, para kolay kazanılmıyor.

Tarcanları takip ettiğimden beri, ve geçen doğruları söyledi diye öldürülen experci vakasından sonra ne ikinci el alırım nede aracımı şahısa satarım bu millete güven olmaz, Fiata verir Fiat alırım 5-10 kaybedelim sıkıntı yok sonrasında 30-50 bin kaybeden oluyor hatta daha fazla.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1-2 yaşında ilk sahibinden,boyasız corolla ve elentralara bakabilirsin. 1-2 yaşında oldukları için yetkili servis bakımlı olacaklardır. nispeten risksiz bir ticaret olur. hem güvenlik hemde hacim açısından daha mantıklı olur.
    lpg de takıp ekonominin dibine vurabilirsin
  • quote:

Poloya biniyorum, egeayı da gördüm.

Motor konusuna bir şey diyemem ama kalite olarak ne fark var anlamadım. İkisi de plastikten hallice bence
    O kadar basit birşey söyleyeceğim ki:

Egea direksiyonunda enjeksiyon çapağı var. Bunu lada'da şahin'de broadway'de bile görmedim. Egea'yı sürüyorum ve polo'ya da bindim. Kalite farkı bariz. Kaldı ki polo sınıfının en iyisi, euroncap'ta 5 yıldızına karşı egea hb'nin 3 yıldızı var. Egea sedan ise muamma, teste girmedi bile

• quote:

Orijinalden alıntı: K.Kahriman

Neredeyse aynı paraya Model yenilemiş olursunuz + bagaj hacmi.

Yazılanlar tamamen hikaye. Saygı duymakla beraber sürekli fiat güzellemesi yapan kişiler.

Kalite algısı, Yol tutuş, süspansiyon, konfor, müzik sistemi olarak olarak poloyu özlersiniz. Ancak modeli yenilemek için yapılabilir.

Şöyle düşünün 1993 model polo satıp, 2000 model şahin almak gibi.

Egea kötü bir araç değil ancak, vw grubu bir araçtan inip de aile kullanımı için tercih edilecek bir araç da değil. Kullanıcı olarak üzülürsünüz.

2014-2017 model 1.2 tsi jetta gibi araçlara da bakabilirsiniz.

###

2011 model polo aracım vardı. Küçük gelmesi, model yükseltmek amacıyla 2016 yılında satıp sıfır seat leon aldım. Trim sesleri o kadar bunalttı ki satmak zorunda kaldım leonu. Polodan inince diğer araçlara alışmak öyle yazıldığı kadar kolay değil.

Şu anda sıfır aldığım 2018 corollaya biniyorum. Sessizlik ve konfor olarak gayet iyi. Ona da bakabilirsiniz.
    Katılıyorum. Her zaman söylerim vag grubu araç asla almam ancak Polo'dan Egea'ya geçilmez.

• Valla ben geçiyorum. 2011 model 1.2 trendline atmosferik 70 hp aracım vardı. Trendline olduğuna bakmayın ben doldurmuştum onu hayli. Gayet de memnundum aracımdan. Şubat ayında ölü fiyatına sattım, o zamandan bu güne kadar da 120 bin tl bandında ikinci el ama temiz bir araç arayışında oldum hep. İçe siner bir golf, leon, jetta, 308 denk gelmedi. Geleni de ağırdan alıp kaçırdım. Astra sedan, megane ve cerato'ya yöneldim. 2016-2017 model çok da dolu olmayan araçlara 120 bin veya bu rakama yakın bir para ödemek istemedim. Hakkının çok üstünde fiyatlandırılmıştı ikinci eller. Zoruma gitti o kadar para vermek. En sonunda şartları bir miktar daha zorlayıp Sıfır km 1.4 Fire Lounge Plus Hatchback sipariş ettim. Ne olursa olsun 2020 model. Kafam rahat olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BiLgiSeaRcheR -- 26 Mayıs 2020; 6:28:37 >
  • quote:

multijetin 156.900 teslim fiyatı var.
    O rakamlara çıkabilsem, tercihim kesinlikle egea olmaz hocam:)
    Plakalı sıfırlara bir bakın sahibinden de. 125-130 gibi olması lazım.
  • 1.4 fire motorların kronik yağ yakma/eksiltme problemi var. Araştırın. Bu yüzden 1.4 Egea tavsiye etmem. Ayrıca malzeme kalitesi çok kötü ve direksiyonu City modunda bile sert. Clio 4 Touch 0.9 tce hem poloya hemde Egeaya göre hem performans hemde kalite olarak daha iyi. 140 binlere çıkarım diyorsanız Clio 5 Joy Otomatik veya Touch manuellere bakın. Bagajı 391 litre. 1.0 Tce 100 HP 142-160 nm tork. Bu tork değerleri atmosferik 1.6 motorlarda yok ve Max torkunu 2500-2750 gibi düşük devirlerde veriyor. Atmosferik motorlar gibi Max torkunu 5000-6000 devirlerde vermiyor.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.