Şimdi Ara

1.3 tcE / 1.5 dCi megane4 (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
114
Cevap
1
Favori
6.963
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mesela 1.5 dci ne kadar uzun yol yapiyor 1 depoyla
  • en1gma kullanıcısına yanıt

1.3 tce de yağ eksilme sorunuda yok maaşallah şuan 14000 km deyim saat gibi çalışıyor yaza doğru bir bakım yaparız inşallah. Eski aracım dci motordu dizel partikül filtresi hatası vermeye başladı dpf arıza ışığı yanar enjektör hatası verir vs vs mazot filtresi değiştirmekten, triger kayışı değiştirmekten kurtuldum. Ağır bakım derdi yok çok şükür. Efsane bir motor gelecek inşallah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RenocuCsedanyaniMegane

1.3 tce de yağ eksilme sorunuda yok maaşallah şuan 14000 km deyim saat gibi çalışıyor yaza doğru bir bakım yaparız inşallah. Eski aracım dci motordu dizel partikül filtresi hatası vermeye başladı dpf arıza ışığı yanar enjektör hatası verir vs vs mazot filtresi değiştirmekten, triger kayışı değiştirmekten kurtuldum. Ağır bakım derdi yok çok şükür. Efsane bir motor gelecek inşallah

Tavsiyem turbo benzinli aracın yağını maksimum 12 binde bir degistrin .Burası Türkiye dediğimi dinleyin.14 bin de eksiltmemesi ilerde eksiltmeyecegi anlamına gelmez T.R de 20 binde hele turbo beslemeli aracın yağı hasat olur riske değmez.Tecrube konusuyo soylim tabi karar sizin1.3 tcE / 1.5 dCi megane4 

• quote:

Orijinalden alıntı: maviistasyon

Mesela 1.5 dci ne kadar uzun yol yapiyor 1 depoyla

bende 1.5dci var, depo 60 litre ve 1200km yol gidiyorum ortalama 5 litre ile.

• suatcagdas S kullanıcısına yanıt
    39 lt benzinle 705 km yol yaptim bende uzun yolda 110_130 arasi hizlarda karisik
  • quote:

Orijinalden alıntı: maviistasyon

39 lt benzinle 705 km yol yaptim bende uzun yolda 110_130 arasi hizlarda karisik

gayet memnun edici bence, benim şahsen kendi aracımda eksik gördüğüm tek şey şanzımanın 5 ileri olması (manuel). 6 ileri olsaydı uzun yolda daha rahat ettirirdi hemde daha az yakardı. nitekim araç 120`den sonra 6.vitesi istiyor.

sizin aracınız 6 ileri mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suatcagdas -- 12 Şubat 2021; 17:47:29 >
  • suatcagdas S kullanıcısına yanıt
    Evet hocam gerci uzun yolda araclar arasindaki fark azaliyor basmaya bagli fark artiyor. Edc 7 ileri hocam benim arac ama dediginiz gibi 5 ileri olmasi sasirtici eski puntolar bile 6 ileri :) gerci arkadasin i20 si 2016 model 4 ileri otomatik sonradan duzeltiyorlar ama iste
  • quote:

Orijinalden alıntı: attci

Dizel ile kiyas edebilecek var mı?
    Tahminde bulunmadan,direkt tecrübe ile, kullanan arkadaşlardan , bu hızlarda 1.3 tcE de nasıl bir tüketim sergiler.
    Arada fahiş bir fiyat olmadığı sürece mantıklı olmasını umuyorum .

Ortalama hız 17km/h. Tüketim 7.5/100km. Dci

9.5-10 lt yakar. 17 km oldukça düşük bir ortlama. sürüş kısa mesafe mi yoksa uzun sürüyor mu ?

• batkent B kullanıcısına yanıt
    Şehir içi.
    İniş çıkışlı,az dur kalklı,ancak yokuş iniş ve çıkış bol yollar.kısa mesafe
  • quote:

Orijinalden alıntı: attci

Şehir içi.
    İniş çıkışlı,az dur kalklı,ancak yokuş iniş ve çıkış bol yollar.kısa mesafe

En iyi ihtimalle 9.5 gibi düşünün. 1.3 dizel kadar güçlü o yüzden yokuşta vs sıkıntı olmayacaktır. Kısa mesafe ise dizel araç tam ısınmadigi için biraz fazla yakıyordur. Ona rağmen 8 lt civarı diyen olursa inanmayın derim.

• Ortalama 17km hız gösteren bir yol için motosiklet olmak daha mantıklı.
    Yazık günah yakılan benzine-mazota.

• Arkadaş hani kullanmadığımız, bilmediğimiz motor olsa 1.5 Dci ne lanet motor diyeceğim. Baya bir nefret etmişsin..

• maviistasyon kullanıcısına yanıt

Hocam yarış yapmaya gerek yok. Basılacak yerde bas mesela sollama yaparken mükemmel keyifli sonra orta şeride geç devam et 1.3 tce 240nm torku hissetmek keyifli 140 bg ile araç roket :) ama ben 170 180 sürekli gidecem dersen dizelde üzer benzinlide üzer. 90 km hız ile üzmeyen tek benzinli motor 1.3 tce. Rampaların efendisi olmuç 1.0 motor 3 silindir olacağına 4 silindir adam gibi ketif alınacak tek seçenek 1.3 tce. Dci motor ile arasında 1 litre fark var 100 km de. İnan o motoru alıp riske değmez. 90 km hız en ideal hızdır. Sollayacağın zaman 150 ile bas geç. Şeride geri geç.

• onatba O kullanıcısına yanıt

Osmaniye 1.3 tce şehiriçi 5.8depodan ölçüm. Şehir dışı 4.8. 100 km hızı geçmemek şartıyla. Eğer güce ihtiyacım olursa 1.3 tce 140 bg 240nm torku ile şanzıman uyumunuda ekleyince 90 ile giderken, sollama yaparken bir anda 170km/hız olan vahşi bir motor.

• 130 ile ne yakıyor acaba şehirler arasında

• quote:

Orijinalden alıntı: tLqA

130 ile ne yakıyor acaba şehirler arasında
    Kardeşimde 1.3 manuel var 130 sabit otoyolda 6 yakıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 90 km ise bayağı düşük bir hız sayılır.
    Uzun yol için. Çünki dci de genel olarak 110-120 ile yer yer 80-90 a düşerek daha ideal bir sürüş yapıyorum.

80-90 la yol bitmez gibi gelirken güncel şehirler arası yollarda 115-120 km/h.'lar daha gerçekçi ve rahat oluyor.
    Eğer 90km/h üzerini çıkıldığında ani bir tüketim artışı oluyor ise mantıksız olur.
    140-150-160-180km/h yaksın. Birşey diyemeyiz.
    Devir fazla çevirmiyor ise yakitta da az yakması beklenir.

Dci aracim.2000 devirlerde 120 km/h yapmakta aşağı yukarı ve ideal bir devir ve yakıt sunmakta.

Acaba edc tcE en üst vitesde 2000'li devirlerde kaç km hız yapıyor.
    1800-2000 devir /dk da kalmak veya kalmaya çalışmak gerekir en minimal yakıtı tüketebilmek için keza...
    Burda tcE yi kötülemek gibi bir düşüncem yoktur,hatta dci den tcE ye geçmeyi ciddi düşüncem hemde kendimi iknâ etmek istemekteyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi attci -- 12 Şubat 2021; 17:25:26 >

• Az once inceledim su kismi kullananlari rahatsiz etmiyormu? Gaza basarken veya ayak bostayken falan...

1.3 tcE / 1.5 dCi megane4

Bu arada diger sehirlerde stok nasil tekirdag bayiiler arac dolu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaplan261 -- 12 Şubat 2021; 19:3:19 >
  • Kaplan261 kullanıcısına yanıt

Ben bacaklarimi acarak otururum arabada, bu kisim beni rahatsiz etmisti kullandigimda. Ama oyle cok problem edilecek bir sey degildi.

• Kaplan261 kullanıcısına yanıt

Görüntü biraz yanıltıcı. O kısım yukarda kalıyor. .1.87 boy ile kesinlikle rahatsız etmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anilc -- 12 Şubat 2021; 20:37:22 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.