Şimdi Ara

1.3 tcE / 1.5 dCi megane4 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
114
Cevap
1
Favori
7.043
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ankara trafiği sabah akşam işe gidiş geliş. Güzergah yokuşsuz. Sakin kullanım ile. Ortalama hız 30 diye tahmin ediyorum.

• zotacing kullanıcısına yanıt

Bu banaysa eğer yol bilgisayarı verilerini müsait olduğum zaman atayım. İnanın hiç tanımadığım insanları arabam az yakıyor diye ikna etmeye ne enerjim ne isteğim var yaş olmuş 36. :)

1.3 tcE / 1.5 dCi megane4

Dur kalk trafik verisi oldukça yüksektir diye tahmin ediyorum bende. Şehir içi 50 metre git dur, 200 metre git dur kalk verisi bu seviye ise bravo. Biz envai çeşit dizel motorla bu verileri bu trafikte yakalayamıyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: throlll

Ortalama hız 36 ve tüketim 6 lt. İyi de bir kere bu ortalama hız şehir içi sayılmaz. Ayrıca 36 km hıza göre hiç de az yakmamış aracınız. Dizel olsa idi en az 2 lt az yakardı. NET. Aktif olarak dCi araç kullandığım için biliyorum.

• Buda benden olsun. Şimdi eve çıkmadan çektim. 1.3 tce.

• Funnerman33 F kullanıcısına yanıt

Araba toplam 800 km oldu. Ankara işe gidiş geliş trafiğinde kullanıyorum. Bilenler için Çayyolu-Bahçelievler arası. Şehir içi, dışı, ortası bilmem trafiği de değiştiremem. 36 km ortalama hızda yol bilgisayarının verisi bu. Merak edenlere bilgi olması açısından. Diğer aracım da Megane 3 1.5 dci genelde onu kullanıyorum zaten. Onun aynı güzergahta ortalaması da 6.2. Tabi onu daha dikkatsiz kullanıyorum. Benzinlide daha temkinliyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Funnerman33

Ortalama hız 36 ve tüketim 6 lt. İyi de bir kere bu ortalama hız şehir içi sayılmaz. Ayrıca 36 km hıza göre hiç de az yakmamış aracınız. Dizel olsa idi en az 2 lt az yakardı. NET. Aktif olarak dCi araç kullandığım için biliyorum.

Alıntıları Göster

Dizel olsa 4lt yakar getirmişsiniz bilmem farkında mısınız?

• ESER14 kullanıcısına yanıt

:) Evet 3.9 yakardı demiş bir de NET demiş. 2012’den beri dci kullanıyorum yazın 5 litre kışın 6 litre altı çok zor. Mevcutta da hem dci hem tce Megane aracım var.

• quote:

:) Evet 3.9 yakardı demiş bir de NET demiş. 2012’den beri dci kullanıyorum yazın 5 litre kışın 6 litre altı çok zor. Mevcutta da hem dci hem tce Megane aracım var.

Ben de diyorum ki 36 km ortalama hız şehir içi verisi değildir. Anlamak istemiyorsanız saygı duyarım. Ortalama hızın 20 li değerlerde çıkacağı güzergahta aynı sürüş tarzı ile hem dCi hem de tce aracı sürün sonra 2 lt fark oluştuğunu göreceksiniz. Hadi dCi 5 lt yaksın ama aynı durumda tce 7 den aşağı yakmaz.

Bu arada megane 3 değil megane 4 dCi ile kıyaslama yapın.

• quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Bu mesaj silindi.

Bu ne dizel seviciliğidir ,

traktörler,kamyonlar içindir dizel yakıt

otomobilde 25bin km üstü yapmıyorsanız gereksizdir.

gürültülü,performansısız,sorunlu,bakımları pahalı pis bir yakıt

halen neyini savunuyorsun anlamak güç.

Aylık 300 lira daha fazla benzini düşünecek varsa zaten almasın

• quote:

Katalog verisi diyor ki 1.3 tce megane şehir içi 7 lt yakar. 1.5 dCi megane için ise 4.1 diyor. Kaldı ki katalog verisine en yakın değer dCi ile ulaşılır özellikle çok düşük hızlarda makas 3 lt altına düşmüyor.

Herkesin tercihine saygı duyarım. Ama dCi candır beyler. Hele ki Clio dCi olursa araç resmen toplu taşımadan daha ucuza seyahat ediyorsunuz.

• Nasreddin hoca demiş ya kazanın doğurduğuna inanıyorsun da öldüğüne mi inanmıyorsun. Anlayana...
  • quote:

Orijinalden alıntı: HoLY.oNE

Alıntıları Göster

BMW Mercedes gibi lüks segment araçlar halen dizel olarak üretiliyor ve de çok talep görüyor. Traktör ne alaka siz her dizel aracı traktör olarak mı görüyorsunuz.. 1.3 tcE / 1.5 dCi megane4 

• quote:

Orijinalden alıntı: HoLY.oNE

Alıntıları Göster

Aylık 300 TL,

Yıllık 3600 TL,

10 yıl sonra 36 bin TL

Evet çok fark yokmuş gerçekten.

Bu arada 8 yıldır 0 olarak aldığım dCi aracımı kullanıyorum daha bakımları ve akü triger gibi değişimler dışında sıfır sorun var denek ki sizin hesaba göre 2 yıl daha kullanırsan 36 bin kardayim  

• 30 kmh ortalama ile mi 5.9 yakıyor 1.3 tce ?

Dünya rekoru kırmışsınız. Verileri renoya gönderin hocam.

1.0 tsi bile 6.5 yakıyor o hızlarda ortalama

• Funnerman33 F kullanıcısına yanıt

200.000 km’de 20.000 TL kar var. Ama önden 30.000 TL peşinen fazla verirsen :)

• pbmax P kullanıcısına yanıt
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.