Şimdi Ara

1.2 TSI ÇILGINLIĞI 3.6 LİTRE/100KM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
0
Favori
6.839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Araç 2015 Model Golf Comfortline Manuel 110 HP

46 KM'lik parkuru 3.6 ortalama ile kapattım. Az yakmak için hiç uğraşmadım. Yol boştu gaza az az bastım. Aman nazar değmesin.

Araç temiz arkadaşlar cam açık olduğu için piyano siyah toz tutuyor hemen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.Kahriman -- 14 Temmuz 2020; 22:36:16 >

• Bazı kişilerin TSI motor ile alıp veremediği nedir anlamadım.
    Aracım jetta 2017 manuel. Yol bilgisayarı ve eski usul ışık yandığında benzin doldurup ışık yanana kadar yaptığım hesaplamalar. 547km yolun 350 km si İstanbul içi gerisi uzun yol. Ortalama hızım ise 34 km. Benzin üretiyor gibi bir iddiam yok. Fakat bu değeri görmemek ya körlük yada çekememezlik.

• demek ki az zorlasan benzin üretecekmiş araç...
  • Hocam bence araç fazla bile yakmış, duyduğuma göre bu tsi lar 100 km de birkaç lt yakıt bile üretiyorlarmış .
  • Surekli 80le gidersen, cok inis var ise normal aslinda.

Onemli olan 30 40'taki degil, 1000 km'deki 10000 km'deki ortalama.
  • Bende şaşırdım kokluyor valla. Aracı 5 yıl önce sıfır almıştık genelde 5-6.5 litre arası yakıyor.

Bu arabanın farkı gazdan ayağını çekince öne yığılmıyor aktıkça akıyor yolda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali bey amca

Surekli 80le gidersen, cok inis var ise normal aslinda.

Onemli olan 30 40'taki degil, 1000 km'deki 10000 km'deki ortalama.
    1000 km ortalaması 5 litre. Biraz magazinsel + reklam olsun diye açtım tabi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.Kahriman -- 14 Temmuz 2020; 22:33:8 >
  • araç o kadar kirli ki anksiyetem tuttu ekrana odaklanamadım
  • Fotoğrafa bakınca telefona mikrofiber bez fırlattım
  • Bu sayıların fiyasko olduğunu bir türlü kavrayamadı millet .
    İstersen ben 0.1 litre olanını göndereyim sana .
    Cebinden ne kadar para çıkmış kaç km gitmişsin ona bakilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jocker35

Bu sayıların fiyasko olduğunu bir türlü kavrayamadı millet .
    İstersen ben 0.1 litre olanını göndereyim sana .
    Cebinden ne kadar para çıkmış kaç km gitmişsin ona bakilir
    Anlık tüketim değil bu.Sapma olsun 4 litre olsun ne fark eder ??

@K.Kahriman Gaza az bastığınızı düşünmüyorum çünkü hız sabitleyici ile 85-90 arası sabitleyip gidilmiş çok belli. Gaza hiç basılmamış
  • Bazı kişilerin TSI motor ile alıp veremediği nedir anlamadım.
    Aracım jetta 2017 manuel. Yol bilgisayarı ve eski usul ışık yandığında benzin doldurup ışık yanana kadar yaptığım hesaplamalar. 547km yolun 350 km si İstanbul içi gerisi uzun yol. Ortalama hızım ise 34 km. Benzin üretiyor gibi bir iddiam yok. Fakat bu değeri görmemek ya körlük yada çekememezlik.

• Az önceki attığım mesajdaki veriler bittiğinde aldığım sonuç ise,
    Benzin ışığı yandı ve 45-50 km daha yol gittim. Araçta 5 km daha yol kat edeceğimi yazdı. O sırada benzinci ye girdim ve 272 tl ye depoyu fulledim. 48-50 litre arası benzin aldım. Benzin litre fiyatı 5.70 civarıydı. Işık yandığında 870 km yol yapmışım. Daha 900 ü rahat geçerdi. Şimdi siz hesaplayın 100 km de kaç lt benzin yakmışım.
  • D-100 den bolu dağı inişinde 2.4 litre ortalamam var 100 km de ama bunu burada paylaşıyor muyuz ?
  • Düz yolda 5.0 altını göremedim, araç 1.2 105 dsg leon mk3. Yol bilgisayarı verisinde ne kadar sapma var bilmiyorum ama merak da etmiyorum. Sıradan bir atmosferiğe göre çok daha az yaktığı kesin.
  • aracı bizzat ben kendi güzergahımda kullanmadığım sürece paylaşılan hiçbir değer benim için anlam ifade etmiyor. tüketim değerini etkileyen birçok faktör var. bu değer hangi şartlarda alındı, o önemli. 1.4 atmosferik ile inanılmaz veriler yakaladığım zamanlar oldu, hem de şehir içi trafikte.
    tsi ile geçmişte yaptığım tek kıyaslama var. ben 9.7 lt fabrika verili civic ile 9 lt ortalama tutturduğum yolda 7.2 lt fabrika verili 1.2 tsi jetta ile 8.5 lt tüketildigini gördüm.
    tsi bana gòre mucize değil ama akıllı bir kullanımla normal atmosferikten bir tık daha az tüketimi bir tık daha fazla performansla sağlıyor diye düşünüyorum.
  • 1.4 tdi ankara şehir içi( trafik namına pek bir şey yoktu tabi bir kaç kez kırmızı ışığa denk gelindi). Çok boş muhabbet bu az yakma muhabbetleri. Tsi 3.6 yaktığı şartlarda ben 1.8 yakarım. Denemesi bedava :)

• bu da benim astra 1.2 145 in istanbul-Kocaeli ortalaması trafik olmasaydı daha az yakardı tabi birde daha rodajı bitmedi.
  • Ben de bir gün 1.2 tsi 'm ile 2.6 lt görmüştüm
  • EnderGelişenOsasunaAtağı kullanıcısına yanıt
    Sebebi az yakıcam diye klimayı açmaması
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.