Şimdi Ara

1.0 TSI GOLF ALDIM (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
188
Cevap
2
Favori
80.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: commandx

Daha mantıksızını bulamadınız mı? 93.500tl ye donanımsız, benzinli c segment.

308 veriyorlar, active dizel otomatik o paralara. Hem motor, hem şanzıman hem donanım olarak daha iyi.

Tam düşüntüklerimi yazdınız hocam. Vw iyi yapıyor bu millete o arabayı 120 binede çok rahat satar neden 93 bine uyguna veriyor anlamak mümkün değil 😡😡😡

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhan1461 -- 15 Eylül 2017; 2:18:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lütfen bunun bir CSB olduğunu söyle. Çok kazık! Yılın kazığı diye bilirim. "....ve necip milletimiz hakikatleri öğrenecektir." Necip milletimize boşline poloya 93.000tl vererek hakikati öğretmiş bulundunuz.
    Neyse geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ddsmurat -- 15 Eylül 2017; 2:15:45 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

quote:

Orijinalden alıntı: ucavuss

Hayirli olsun.Cruise olmaması ilginçmis Yil 2017 halen standart değil demek VW de.

VW'de şu donanım olayı ilginç hakkaten. hadi bazı donanımlar direk gerekli şeyler olmadığı için olmasa da eyvallah dersin de, VW'de 1000bin veriyosun cruise control gibi gayet gerekli bir donanımı olmayan araba alıyosun. insana ilginç geliyo hakkaten. ne var acaba bu cruise control'da da , hiç koymuyolar araçlara.

aynı gruptan Seat'ta cruise control standart. adam geçen sene 38bin'e sattığı ibiza'nın en boş modelinde bile cruise control koyuyodu.

bu forumdaki cruise kontrol sevdasını da anlamadım gitti. 10 sene cruise kontrollü araç kullandım. gerçekten işe yaramaz bişey. şehir içinde kullanamazsın, şehir dışında da uyku getirir. 10 sene 10 kere kullanmadım. seat'da cruise standartsa golf'te de kalite standart. leon full alsa da golf midline'deki kaliteyi bulamaz. çok iyi bir seçim yapmış. 1.0 motor da mükemmel bir motor.

Uzman geldi dağılın

• araba keyif işidir. Ben arabaya bindiğimde keyif alacağım. Ivır zıvır bütün sensörler olacak. Kullanmasam da olacak. Hele 90 bin lira veriyorsam illa ki olacak. Ne gerek var demek kendi kendine yapılan tesellidir. Midline baştan aşağı kalite olsa ne olacak. Aynı paraya dolu leon alınır güle güle kullanılır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yanik033

Hayırlı olsun.93.500 liraya alınacak en iyi aracı almışsınız.Eşiniz ve daha çok şehiriçi kullanım için ideal bir araç.Hiç bir donanım ekletmeyin.Sıkılırsanız 3-4 ay sonra 100 bine satarsınız.Hızlanması, yakıtı oldukça ideal bir araç.Bol donanımla gelen araçlarıda görüyoruz.Servisten çıkamıyorlar.İyi günlerde kullanın.

Züğürt tesellisinin TDK karşılığı

• Keşke 3-5 bin ilave edip daha sıkı pazarlıkla comfortline donanımı alsaydınız. Bazen satıcının gazına gelip anlık kararlar verilebiliyor. Benim tavsiyem, büyük alış verişlerde, kararınızı vermiş olsanız dahi bir gün bekleyip öyle hareket etmektir.
    Yine de, aracınız hayırlı olsun, kazasız belasız güle güle kullanın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Hayirli olsun.Cruise olmaması ilginçmis Yil 2017 halen standart değil demek VW de.

VW'de şu donanım olayı ilginç hakkaten. hadi bazı donanımlar direk gerekli şeyler olmadığı için olmasa da eyvallah dersin de, VW'de 1000bin veriyosun cruise control gibi gayet gerekli bir donanımı olmayan araba alıyosun. insana ilginç geliyo hakkaten. ne var acaba bu cruise control'da da , hiç koymuyolar araçlara.

aynı gruptan Seat'ta cruise control standart. adam geçen sene 38bin'e sattığı ibiza'nın en boş modelinde bile cruise control koyuyodu.

bu forumdaki cruise kontrol sevdasını da anlamadım gitti. 10 sene cruise kontrollü araç kullandım. gerçekten işe yaramaz bişey. şehir içinde kullanamazsın, şehir dışında da uyku getirir. 10 sene 10 kere kullanmadım. seat'da cruise standartsa golf'te de kalite standart. leon full alsa da golf midline'deki kaliteyi bulamaz. çok iyi bir seçim yapmış. 1.0 motor da mükemmel bir motor.

yani özetle cruise kontrol sizin için pek önemli bir donanım değil. saygı duyarım yani sizin kararınız.

ancak, sizin için önemsiz olsa da birçok insan için önemli olan bu özelliği neden 100bin TL lık arabaya bile koymamaları bence gene ilginç.

siz benim yazdıklarımı olağan üstü bir şekilde tersten anlamışsınız. ben burda seat-WV karşılaştırması yapmıyorum. leon golf ile benzer kalitededir demiyorum. tabi ki golf daha üstün. ben şunu diyorum, ibiza gibi "golf ile kıyaslama" diyeceğimiz bir araçta bile birçok kişinin önem verdiği cruise kontrol varken, 100 küsur binlere aldığın golf'te olmaması ilginç. burada ben golf'ü küçük görüyor değilim, tam tersine şu yazdığımla ibiza'yı altta tutuyorum.

donanım talebi de çok eleştirilmemeli, yani tamam golf'ün altyapısı çok iyi ama parayı verince en azından bazı "temel" donanımlara sahip olmasını istemek bizim hakkımız. cruise kontrol bana göre temel bir donanımdır.

ayrıca size tavsiyem, uyku getiriyorsa zaten sürekli kullanmayın ayağınız yorulunca kullanın. uyku getirmesine itiraz etmem ama bu cruise control'ün önemsiz ya da kötü olduğunu göstermez. o özellik gerektiğinde çok önemli bir işlevi yerine getiriyor. tabi gerektiğinde kullanılırsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 15 Eylül 2017; 7:13:30 >

• Öncelikle aracınız hayırlı olsun.

Donanım konusuna gelirsek benim düşüncem önce araç seçmek sonra ihtiyaçlar ve maddi duruma göre de donanım belirlemek olmalı. Trendline aracımda var Highline'da ailede kullanılıyor. Trendline elbette bazı şeylerin (özellikle park sensörü) eksikliği hissediliyor ancak hala aracımdan çok memnunum ve bana fazlası ile yeterli geliyor.

Aldığınız araçta birçok şey var ki rahat ve konforlu bir şekilde aracınızı kullanacaksınız. Park sensorunu de serviste taktırabilirsiniz sanırım.

Daha öncede dediğim gibi önemli olan araç..

Hot forming. Hot-formed parts have an extremely high tensile yield strength of 1,000 MPa or 1,145 psi, which is six times as high as for deep-drawn steels and up to four times as high as for conventional high-strength steels. In the hot-forming process, a red-hot blank, heated to approximately 950 degrees Celsius/1742 degrees fahrenheit,

is inserted in the forming tool and is formed in a work process and then quickly cooled in the tool. Excellent material properties are realized here.

http://www.vwvortex.com/features/technical-features/golf-7-technicalpreview/

Birazcık göz atmanızı tavsiye ederim. Otomobil sadece donanımdan oyuncaklardan ibaret bir şey değildir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

yani özetle cruise kontrol sizin için pek önemli bir donanım değil. saygı duyarım yani sizin kararınız.

ancak, sizin için önemsiz olsa da birçok insan için önemli olan bu özelliği neden 100bin TL lık arabaya bile koymamaları bence gene ilginç.

siz benim yazdıklarımı olağan üstü bir şekilde tersten anlamışsınız. ben burda seat-WV karşılaştırması yapmıyorum. leon golf ile benzer kalitededir demiyorum. tabi ki golf daha üstün. ben şunu diyorum, ibiza gibi "golf ile kıyaslama" diyeceğimiz bir araçta bile birçok kişinin önem verdiği cruise kontrol varken, 100 küsur binlere aldığın golf'te olmaması ilginç. burada ben golf'ü küçük görüyor değilim, tam tersine şu yazdığımla ibiza'yı altta tutuyorum.

donanım talebi de çok eleştirilmemeli, yani tamam golf'ün altyapısı çok iyi ama parayı verince en azından bazı "temel" donanımlara sahip olmasını istemek bizim hakkımız. cruise kontrol bana göre temel bir donanımdır.

ayrıca size tavsiyem, uyku getiriyorsa zaten sürekli kullanmayın ayağınız yorulunca kullanın. uyku getirmesine itiraz etmem ama bu cruise control'ün önemsiz ya da kötü olduğunu göstermez. o özellik gerektiğinde çok önemli bir işlevi yerine getiriyor. tabi gerektiğinde kullanılırsa.

"sizin için önemsiz olsa da birçok insan için önemli olan bu özelliği neden 100bin TL lık arabaya bile koymamaları bence gene ilginç."

Maalesef Alman üreticiler bunu yapıyor sadece VW değil bakınız BMW 3 serisi

• quote:

quote:

quote:

quote:

araçların standart donanımlarının sayısını tüketici talepleri belirler. mesela midline'da direksiyondan kontrol yoktu, comfort'ta da park sensörleri yoktu ve bunları eklediler. demek ki talep o yönde. cruise kontrol için de talep çok olaydı eklerlerdi.

• quote:

quote:

quote:

Arka park sensörude gereksiz değilmi ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

araçların standart donanımlarının sayısını tüketici talepleri belirler. mesela midline'da direksiyondan kontrol yoktu, comfort'ta da park sensörleri yoktu ve bunları eklediler. demek ki talep o yönde. cruise kontrol için de talep çok olaydı eklerlerdi.

bu arada şunu da belirteyim, ben cruise control ile ilgili görüşümü genel olarak yazdım. ama tabi burası 1.0 bir hatchback araç konusu. yani en azından 1.0 golf'e cruise control koymamaları bi nebze anlaşılabilir bir durum çünkü 1.0 aracı zaten şehir içi kullanılacak araç olarak düşünerek üretiyorlar.

diğer cruise control bulunmayan araçlar için de "bu kadar para verdim neden yok" diyoruz ama tabi burda iş gene dönüp dolaşıp bizim TR şartlarına geliyor. yani ben bugün işe gidip gelmek için sağlam altyapılı sağlam yalıtımlı güzel bir araç almak istediğimde 93bin TL vermek zorunda kalıyorsam, o zaman sıkıntı başkadır. zaten golf almasan, gidip en ucuz (ve tabi daha düşük kaliteli) alternatifini alayım desen o bile 55~60bin TL'den başlıyor.

• Aracı kullanmayanlar lütfen yorum yapmasın. Ben aracın hem manuelini hem de otomatiğini kullandım. Bu aracın motorunu söylemeden çoğunuz asla 1.0 olduğunu anlayamazsınız. Ben bindiğimde bu 1.4 TSI mi demiştim. Kesinlikle çok verimli bir motor var üzerinde. Ayrıca renk seçimi de çok iyi olmuş. Tek handikap aracın en boş paket olması. O da eşiniz için pek sorun değildir sanırım. İyi günlerde kullanın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocatepe

Yeni aracınız hayırlı olsun. Kazasız belasız cezasız kullanmanız dileğimle...

Yorumlara aldırmayın. Çok güzel bir araç aldınız ve çok memnun kalacaksınız. Emin olun tsi motoru kullanıcıları çok sever. Kullanıcı olmayanları çamur atar durur.

Cruise control ve park sensörünü kafaya takmayın. 1500 tlye ekletirsiniz aracınıza.

Liste fiyatlarına bakarsanız rakipleride yaklaşık aynı fiyatlarda...

Birisi de 308 dizel otomatik veriyorlar o fiyata demiş. İnanamadım. Liste fiyatlarına baktım. En baz dizel otomatik 308 kampanyalı fiyatı 110000 tl. Bu arkadaş, 93000 e dizel otomatik sıfır 308 alabiliyorsa bize de alsın yahu. Fena mantıklı geldi bana şimdi 93000 e dizel otomatik 308...

Kia filan demişler, valla ceed çok sevdiğim arabadır da, geçen arkadaşın 4 yaşındaki kiasıyla bir kısmı bozuk yolda biraz seyahat ettik. Yok kia bitti o dakika benim için. Almam demiyorum ama çok ciddi fiyat avantajı olması lazım.

Bizzat kendim aldım. 91000'e dizel otomatik 308. Geçmiş mesajlarımdan görebilirsiniz.

O aracı eşim kullanıyor. Bende 1.2 TSI Golf var, Comfortline donanım ve manuel. Active 308 ile Comfortline Golf neredeyse aynı. Aralarında ufak tefek farklar var.

-Golfte elektronik park freni var

-308'de katlanan ayna var.

-Golfte diz hava yastığı var.

-308de hız sabitleyici standart

-Golfün arka koltukları daha geniş

-308in bagajı daha büyük.

Golf daha kaliteli araç izlenimi veriyor, fakat EAT6 gerçekten çok keyifli bir şanzıman.
    Dizel ve otomatik olması nedeniyle ben 308 tercih ederdim. (Ben golfü alırken aynı fiyatta değillerdi :) )

• quote:

Orijinalden alıntı: williamwallace88

quote:

Orijinalden alıntı: kocatepe

Yeni aracınız hayırlı olsun. Kazasız belasız cezasız kullanmanız dileğimle...

Yorumlara aldırmayın. Çok güzel bir araç aldınız ve çok memnun kalacaksınız. Emin olun tsi motoru kullanıcıları çok sever. Kullanıcı olmayanları çamur atar durur.

Cruise control ve park sensörünü kafaya takmayın. 1500 tlye ekletirsiniz aracınıza.

Liste fiyatlarına bakarsanız rakipleride yaklaşık aynı fiyatlarda...

Birisi de 308 dizel otomatik veriyorlar o fiyata demiş. İnanamadım. Liste fiyatlarına baktım. En baz dizel otomatik 308 kampanyalı fiyatı 110000 tl. Bu arkadaş, 93000 e dizel otomatik sıfır 308 alabiliyorsa bize de alsın yahu. Fena mantıklı geldi bana şimdi 93000 e dizel otomatik 308...

Kia filan demişler, valla ceed çok sevdiğim arabadır da, geçen arkadaşın 4 yaşındaki kiasıyla bir kısmı bozuk yolda biraz seyahat ettik. Yok kia bitti o dakika benim için. Almam demiyorum ama çok ciddi fiyat avantajı olması lazım.

Bizzat kendim aldım. 91000'e dizel otomatik 308. Geçmiş mesajlarımdan görebilirsiniz.

O aracı eşim kullanıyor. Bende 1.2 TSI Golf var, Comfortline donanım ve manuel. Active 308 ile Comfortline Golf neredeyse aynı. Aralarında ufak tefek farklar var.

-Golfte elektronik park freni var

-308'de katlanan ayna var.

-Golfte diz hava yastığı var.

-308de hız sabitleyici standart

-Golfün arka koltukları daha geniş

-308in bagajı daha büyük.

Golf daha kaliteli araç izlenimi veriyor, fakat EAT6 gerçekten çok keyifli bir şanzıman.
    Dizel ve otomatik olması nedeniyle ben 308 tercih ederdim. (Ben golfü alırken aynı fiyatta değillerdi :) )

Hocam aracınız hayırlı uğurlu olsun, araç 2017 model mi ve hangi bayide buldunuz bu fiyata?

• şu "araç seriydi, sorun yoktu" algısını bir türlü yenemedik arkadaşlar..

"100'e kadar şanzıman, 100'den sonra motor konuşur" gibi bir söz var, bunu daha önce duymadıysanız da artık duydunuz..

araç tabiiki de seri olacak, hem turbolu hem araç zırt pırt vites değiştiriyor, en üst vites her zaman uzun yolda sabit hız için..

al bakalım en üst vitese, bas bakalım gaza neler oluyor.. o araba gitmek için ne yakıyor , ne yapıyor..

ben bu paraları bu şekilde çar çur etmezdim..

Ama şu "sıfır km" fetişliği bizde bitmediği için , "sıfır araba kokusu" duyduğumuzda aldığımız haz nirvana düzeyinde olduğu için araba üreticileri bu tür araçlar 150.000 bile istese biz her daim "vermeye" hazır olacağız..
  • "En çok satılan otomatik araçlar dgs, o yüzden arızası çok gibi gözüküyor"

Acaba cahilliği hobi olarak mı yapıyorsunuz. Yoksa ek gelir falan sağlıyor musunuz?

• Önceden fındık motor vardı

Şimdi fındık kabuğu motor geldi 100 bine dayanmis vay be piyasa uçmuş

• williamwallace88 W kullanıcısına yanıt
    Yani şu anda benzinli golf fiyatına dizel otomatik 308 alabiliyorum öyle mi?

Kampanyalı fiyatından 20 bin indirim yapıyorlar öyle mi?

Tamam bugün gidiyorum peugeot bayisine....

Ciddiyim gidiyorum. İnşallah veriyorlardır yahu.

• quote:

Orijinalden alıntı: liebermann

şu "araç seriydi, sorun yoktu" algısını bir türlü yenemedik arkadaşlar..

"100'e kadar şanzıman, 100'den sonra motor konuşur" gibi bir söz var, bunu daha önce duymadıysanız da artık duydunuz..

araç tabiiki de seri olacak, hem turbolu hem araç zırt pırt vites değiştiriyor, en üst vites her zaman uzun yolda sabit hız için..

al bakalım en üst vitese, bas bakalım gaza neler oluyor.. o araba gitmek için ne yakıyor , ne yapıyor..

ben bu paraları bu şekilde çar çur etmezdim..

Ama şu "sıfır km" fetişliği bizde bitmediği için , "sıfır araba kokusu" duyduğumuzda aldığımız haz nirvana düzeyinde olduğu için araba üreticileri bu tür araçlar 150.000 bile istese biz her daim "vermeye" hazır olacağız..

ya 2. el araçtan hiç canın yanmadı ya da araç sahibi bile değilsin. benim çok yandıği için son üç aracım sıfır. yani iş fetişlik falan değil. kafası rahat etmek isteyen sıfır alır. bu arada sıfır araba kokusundan nefret ederim. neyse ki golf kaliteli bir araç ve o koku pek yok.

1.0 tsi motorun torku 200, 0-100 9,7 sn, son hızı 204. daha ne olsun. ve de çok az yakıyor. gaza bas ne yakıyor falan ezberden konuşmalarla olmuyor bu işler. çok başarılı bir motor.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.