Yüzbaşı
25 Mayıs 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 32 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Merhabalar,

2012 model arac 108.000 km'de. Servis bakimli. Bu bakimda triger degisimi icin servisten fiyat aldim. Indirimleri ile beraber 3000 tl. Eger v kayisi ve devirdaim'de degisirse (kontrol edeceklermis - normalde degismesi en sagliklisi bildigim) rakam 4000 lira oluyor.

Disarda orjinal parcalarla bu islemler ne kadara biter fikri, duydugu veya yaptiran var mi aramizda?
Arkadaşlar merhaba,

Eskişehir-Bursa'dan sonra

Balıkesir-Edremit-Ezine-Bozcaada mı

Yoksa Bandırma-Biga-Çanakkale-ezine rotası mı iyidir?

bilenlerden yardıma ihtiyaç var.
Uzun yol 4 yetiskin + bagaj slime dolu agirlik olarak 70 kg civari diyelim. Yola cikmadan arac daha 500 km idi.

Genelde 100-110-120 arasi. Rodajda oldugundan sadece birkac kez 130'a cikildi. Her zaman vites degistirme onerilerine gore kullanilmadi zaten bluescore sadece 77.

Fikir vermesi acisindan paylasiyorum.

iyi forumlar
Arkadaşlar merhaba,

Connectimizin sol aks'ında sorun var (şanzıman tarafı-iç). Motor yük altında-rampada silkeleme ve ses mevcut. Bulunduğum yerde orjinali tamir edecek bir yer yok gibi. Bir usta araç 100k geldiğinden sağ-sol orijinal değişim dedi ancak maliyetler ciddi.

Şimdilik sıkıntılı sol değişecek gibi. Orjinali 550 ithali ise 150 civarı bir rakam. İthal olan aks kullanan var mı aramızda? Başınıza gelen veya duyduğunuz varsa paylaşımlarınızı bekliyorum :good1:
Arkadaşlar merhaba,

2012 model başlıktaki aracım var. Daha önceden kartere taş çarpması sonucu delinmiş ve kaynakla idare etmiş. Ancak son zamanda farkettiğim yağ sızıntısı sebebiyle VW servise bıraktım. Onlarda kaçağın ordan geldiğini ve karterin değişmesi gerektiğini söyledi.

Tamam dedik. Ertesi gün teslim edilir dendi. Daha sonra gün içinde arayıp takılan karterden de yağ kaçağı tespit edildiği tekrar parça siparişi verileceği söylendi. Bu sabah parça gelip takılıp öğleden sonra da araç teslim edilecek dendi.

Yalnız ilk işlemde bana denilen yapılacak olan sıvı conta işlemi nedeniyle aracın bir gece beklemesi gerektiği idi. Şimdi bana nasıl aynı gün araç teslim edecekler??

İşin ilginç yanı aracı alıp uzun yola gitmem gerek. Bir sıkıntı olur mu? Başına böyle bir durum gelen ve duyan olduysa fikirlerinizi bekliyorum.
Hiç sorunsuz sıkıntısız diyen arkadaşlara...

O şu bu sistem demeden önce yeni olarak gelen sistemleri anlamak zayıf noktalarını da kuvvetli yönleri kadar anlamak lazım!

http://www.fordclubtr.com/forum/topic/278859-focus3-ve-garantiden-değişenler/
Herkese merhaba,

Yaklasik 1 senedir 2012 model 6 kasa golf kullanmaktayim. Arac 1.6 TDI DSG Trendline. Gayet memnunum. Ancak km artmasi ve muhtemel bakim masraflarinin artabilecegi endisesiyle vw nin son zamanlarda yaptigi %8'e lere varan indirim cazip gibi gorunuyor..

Aracimi 52-53 gibi bir fiyata versem ve almayi planladigim arac 1.4 TSI 125 Comfortline+surus paket indirimle beraber 65 civarlarina geliyor yani yaklasik 10 bin fazlasina Golf 7 almis olacam.

Ne dersiniz? TDI+DSG kombinasyonundan sonra?
Gezerken rastladım anlaşılan DSG-7 250nm üzeri torklarda da hemen pes etmiyor. Şanzımandan öte OEM kavramanın dayanması ilginç..

http://kcng1983.blogspot.com.tr/2015/03/dq200-dsg7-torque-story-v2.html
Arkadaşlar malum yaz geldi bizde hala kışlık lastikler var. Araç Golf 6 Tdi. Trendline olduğundan lastikler 195-65-R15 91
Araştırdığım kadarıyla Dunlop Sport BluResponse oldukça iyi ama bu yukarıdaki ebat için yok sanırım.

Ne tavsiye edersiniz? Continental Premium Contact 5 ? Goodyear Efficient Grip. Konfor ve sessizlik ön planda..
Hakkında
Forum İmzası:
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen ay
Son Mesaj Zamanı: 9 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 776
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 61.413 (Bu ay: 395)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 70 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.