Şimdi Ara

ZTE H267A Superonline Firmware (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
11
Favori
41.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1 saat uğraştım gençliğim gitti:) Sinirlenip başka modem alacağım valla, saçmalık.

DNS değiştiremiyorum, alet sürekli kısıtlıyor vs.. Sürekli yurtdışı ile toplantıdayım uygulamalarına bağlanıyorum vs, neden SOL beni kısıtlamaya çalışıyor ki?

Hayır internete bu versiyonla çıkabilsem sorun yok, öyle ya da böyle işimi görürüm.

Çok aradım bulamadım ayar için gereken config detaylarını, üstüne bir de TV+ var inşallah orada da patlamayız:)

• quote:

Orijinalden alıntı: Balliba

Merhaba. Yöntem çalışıyor. Bu yöntemle v.26 yükleyip uzaktan erişimi kapattım.

Alıntıları Göster

Uzaktan erişimden kastınız nedir hocam?

• ugur_Akd kullanıcısına yanıt

Superonline'ın modeme erişimini kapattım. Kendi yazılmlarını yükleyemiyorlar.

• ugur_Akd kullanıcısına yanıt

tr069'dan bahsediyor hocam. root'la giriş yaptığınızda ayarlarda var kapatırsınız.

• Merhaba,

Eskiden bu modem ile 8 farklı SSID tanımlayabiliyorken şuan tanımlayamıyorum. Son zamanlarda bu modem için güncelleme mi oldu?

Daha öncesinde Yerel ağ altında WLAN içerisinde WLAN SSID konfigürasyonu altında 8 adet SSID gözüküyordu şuan sadece 2 tane görebiliyorum. Var olan wifi ağı ile birlikte farklı wifi ağları tanımlayamıyorum. Fabrika ayarlarına döndürdüm vs vs fakat bir işe yaramadı. Superonline da yardımcı olamadı. Modeme karışamıyorlarmış.

Açıkçası daha önceden bu modemi kullanmak istemediğimi söylememe rağmen bana şifre vs vermediler, farklı modem kullanmak istiyorum dedikçe yapamazsınız dediler..

Eskiden ->

ZTE H267A Superonline Firmware

Şuan ->

• Kullanıcı adını alabilyor muyuz bu modemde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: karantina

Merhaba;

Ben de şifreyi bu yöntemle alabildim @Balliba ya tekrar teşekkür ederim.

Sonra yeniden zxhnh267a_hv105_fv105_cz2t11 veriyonunu modeme kurdum ancak şifre vs sorunsuz olmasına rağmen bağlantı kuramadım maalesef.

orjinal SOL versiyonuna dönüp bu şifre ile çalıştırabildim.

Acaba cz2t11 versiyonunda mı problem var,

Görüşmek üzere, O DNS değişecek:D

SOL FW'deki bağlantı kopmalarından illallah edip O2 fw kurdum. Dosyayı paylaşan arkadaşa teşekkür ederim. Aşağıdaki konfigürasyonları yaparak hem tv+ hem internet tüm portlarda sorunsuz çalıştırabildim. İsteyene config dosyası da atabilirim. :)

Internet -> WAN -> Ethernet sekmesi altında O2 FW ile gelen tüm bağlantıları silip resimdekileri ekleyin:

Bu bağlantıları ekledikten sonra Local Network -> Routing altında Static Routing sekmesinde aşağıdaki 4 rotayı ekleyin:

Normalde SOL FW LAN DHCP için 192.168.1.0 networkünü kullanır. Bu firmware de 10.0.0.138 li ipler geliyor default olarak. Değiştirmek için Local Network -> LAN altında DHCP Server'ı aşağıdaki şekilde ayarlayın:

TV+ çalışması için Internet -> Multicast altında IGMP Proxy "ON" yapın. Yine zaman doğru zaman senkronizasyonu olması için Internet -> SNTP sekmesinde resimdeki konfigürasyonu yapın:,

Son olarak Internet -> Port Binding altındaki tüm tikleri kaldırın.

Lan Ports altında only internet seçeneğini seçin

Ayarlar yapıldıktan sonra SOL'un leş yazılımından kurtulmuş olacaksınız :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _conscript_ -- 1 Ağustos 2021; 9:56:11 >

• _conscript_ kullanıcısına yanıt

Emeğine sağlık hocam. Size mesaj atmıştım ama o arada dayanamadım kurdum.

Süper oldu her şey.

Allah razı olsun.

• Kerros kullanıcısına yanıt

Geç gördüm hocam kusura bakmayın. Güle güle kullanın

• wifi6 zte lerde işliyor mu bu yollar

• kzenon K kullanıcısına yanıt

aynı sorun bende de var. siteler açılmıyor. superonline dnslerinde uzun süredir problem var. adamların dnsinde packetloss ve timedout oluyor. dns değiştirince düzeliyor. fakat zte modemin kırpılmış firmwareinde 3 yerine 2 tanesini değiştirttiğinden leak olup arada düzgün çalışmayan superonline dns'i resolve ed(em)iyor. dnycrypt ile cihaz üzerinde değiştirince bu problem yaşanmıyor. rezalet. her şeyi engelleyip throttling yapıyorlar. netflix 240p açılıyor. githuba bile 500kbps throttling yapmışlar. engelsiz bir vpn bulup bağlanınca nasılsa hiçbir sorun yaşanmıyor. cs ping 80, vpn ile 40. interneti komple mahvetmişler. ubuntudan wan şifresini aldım. bu o2 firmwareine geçeyim mi? şu an trt27 versionu yüklü.

• tosunkaya kullanıcısına yanıt

Diğerlerinde de aynımıdır acaba hocam. Benim taahhüt bitecekte değiştireyim diyorum. Bu sorunun çözümü yok heralde superonline da.

• o2 üzerinden iss dnslerini değiştirme şansımız var mı? yardımcı olanlara teşekkürler.

Hocam o2 firmware de oluyor.forum da var ama önce şifrenizi almanız gerekiyor
  • blackeyes B kullanıcısına yanıt
    Hocam o2 suan kullaniyorum. DNSlerin (iss dahil) hangi noktadan degistigini sormustum. Tskrler

Hangi dns leri kullanıyorsunuz? Deneyip size bilgi vereyim.

• _conscript_ kullanıcısına yanıt

Hocam merhaba, rastgele google vb. dnsleri kullanıyorum. Ancak benim bildiğim, iss dns'i gömülü olduğundan, değişmiyordu.

Yani 2 dns giriliyor ancak ana dns iss'nin dns'i olarak kalıyor diye biliyorum. Bunu aşma yöntemi var mıdır? teşekkürler.

dns ayarları olarak şunlar var. Ek olarak ddns ayari var başka da bulamadım. Orjinal fwde yok mu DNS değiştirme? İllaki

Edit: cloudflaredns warp uygulaması da vpn bağlantısı kurmuyor. Onu engellemisler sanırım

Buradan dns degistirince oluyor. İpconfig -all yaparsanjz dnslerin değiştiğini görürsünüz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _conscript_ -- 30 Kasım 2021; 22:1:44 >
  • 7 aralık salı günü, vodafone net olan aboneliğimi cayma bedelini superonline karşılaması üzere bende eve SOL kurdurdum. ev 150 metrekare, modem salona kurulu. en köşe odada internet yok. sinyal bir geliyor bir gidiyor. bakalım evdeki akıllı süpürge nasıl problemler çıkartacak kablosuzdaki sorunlardan ötürü. youtube da izleme yaparken tv internet yok diyor bikaç sn sonra geliyor geri. Bir kaç kez yaşadım bunu. Fiber 100 mbit diye net bağlattım, eve gelen hat bakır!

e devlete girdim aboneliği iptal etsem mi diye, seçeneklere baktım genel memnuniyetsislik var sadece. Yani, tüketici haklarından mütevellit 14 günlük iade hakkım olduğunu yorumluyorum. Umarım doğrudur.

evde homeassistan server çalışıyordu, daha ona port açacaktım.. CGN IP ile bunu yapabileceğimi de sanmıyorum... her yeri sıkıntı !

• punis_her P kullanıcısına yanıt

İlk bahsettiğiniz sorunlar, modem ile ilgili modem değişimi isteğin bence. Bazı evlerde duvar kalınlığı bile fark ediyor. Zaten superonline modemlerinin hepsi wifi sinyal gücü çok az sıkıntılı. Port açmak istiyorsanız da statik ip şart. Bakır hat ile 100mbit bağlamaması lazım superonline ın.

Vodafone nun da superonline da altta kalır bir hali yok o da çok sorunlu, kendi alt yapısı varmıydı Vodafone nun, superoline altyapısından mı kullandınız.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.