Şimdi Ara

★ ZTE Axon 7 Kullanıcıları DH Ana Konu ★ (115. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.714
Cevap
41
Favori
250.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynen oyun oynarken ekran suresi 2-2.5 saat belki bir tik daha yukari olabilir. Ve dediginiz gibi agir oyunlari oynuyorum modern kombat, world of tanks, gta vs vs.isinma problemini sorarsanda "Wot"sarjda iken oynayica en fazla 46° yi gordu. Onun haricinde isinma problemi yok...fotografta gece modunda ise bence idare eder... Fotograflarim var fakat bir turlu paylasim yapamadim :(

kisaca benim butun isteklerimi hemen hemen karsilayan bir telefon g.mobilden bu telefona gectiginde farki anlayacaksin bende s4 kullaniyodum... Ama tekrar soyluyorum 2100 veya 2000 tl verme verceksende htc10 al :) birde şu android 7 geleydi iyiydi.. :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: matraks__06

Aynen oyun oynarken ekran suresi 2-2.5 saat belki bir tik daha yukari olabilir. Ve dediginiz gibi agir oyunlari oynuyorum modern kombat, world of tanks, gta vs vs.isinma problemini sorarsanda "Wot"sarjda iken oynayica en fazla 46° yi gordu. Onun haricinde isinma problemi yok...fotografta gece modunda ise bence idare eder... Fotograflarim var fakat bir turlu paylasim yapamadim :(

kisaca benim butun isteklerimi hemen hemen karsilayan bir telefon g.mobilden bu telefona gectiginde farki anlayacaksin bende s4 kullaniyodum... Ama tekrar soyluyorum 2100 veya 2000 tl verme verceksende htc10 al :) birde şu android 7 geleydi iyiydi.. :(

Hocam HTC 10da da çeşitli kronik sorunlar okudum. Ve görünene göre pil konusunda Axon 7den pek farkı da yok. Axon 7 yi Ekim ayının başından beri takip ediyorum fakat pili beklediğimden daha kötü çıktı malesef. Axon7 den de zaten vazgeçtim gibi. 1450 liraya Mi5s daha mantıklı geliyor şuan. Bir sıkıntı çıkarsa arta kalan parayı da tamirine vs harcarız artık yapacak bir şey yok.

Eski bir Zenfone 5 kullanıcısı olarak pil konusundan illallah ettim artık. O yüzden ilk önceliği pile veriyorum gerisi bir şekilde hallolur.

Bu arada cevabınız ve dürüstlüğünüz için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iade -- 17 Şubat 2017; 1:50:25 >

• iade kullanıcısına yanıt
    Eğer pil konusu en öncelikli kriterinizse Lenovo P1, P2 modellerine bakmanızı öneririm. Sar değerinin yüksekliğine aldırış etmem derseniz P2 şu anda pil bakımından piyasanın en iyi ürünü.

• quote:

Orijinalden alıntı: veterans

Eğer pil konusu en öncelikli kriterinizse Lenovo P1, P2 modellerine bakmanızı öneririm. Sar değerinin yüksekliğine aldırış etmem derseniz P2 şu anda pil bakımından piyasanın en iyi ürünü.

SAR değeri pek umrumda değil açıkçası fakat en azından SD820 kullanan bir cihaz olsun istiyorum hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iade

quote:

Orijinalden alıntı: veterans

SAR değeri pek umrumda değil açıkçası fakat en azından SD820 kullanan bir cihaz olsun istiyorum hocam.

Pil konusunda Axon 7 nin nesini beğenmedin? 3G açık çok yoğun kullandığım zamanlarda bile 5 saate yakın ekran görüntüsü alıyorum. Wifi çok yoğun kullanımda ise 6 saatten fazla ekran aldığım oluyor. Tabi bu sürelerin azalması bekleme süresine de bağlı. Yani telefonu minimum düzeyde beklemede tutarsam yani sürekli kullanırsam aldığım değerler bunlar ki 2K ekran için süper değerler. 3250 Mah batarya ile hakkını veriyor.
    LG G4 de ancak 2 tane 3000 Mah lık batarya ile yukardaki değerleri görebiliyordum. Lenovo P70 de 4000 MaH batarya var ve performans ekran kalitesi olarak Axon 7 ye yaklaşamamasına rağmen Axon 7 den 1 saat daha fazla ekran alıyordum.
    Telefonu kullanmadan bu tarz ön yargıyla HTC gibi batmanın eşiğine gelmiş bir firmayı tercih etmek aklı selim bir davranış olmayacaktır ki zaten HTC den vazgeçmişsiniz aklı selim davranmışsınız.
    Mi5 hakkında fikrim yok. Fakat Axon 7 yi gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. 45 dk da %5 den %85 e getiriyor bataryayı. Sürelerde çok makul değerler. Rahat 1 günü çıkartıyorsun.

• Arkadaşlar teknik servis yarın açık olur mu? Bilgisi olan var mı acaba?

• Öncelikle iyi akşamlar hocam, yorumunuz için teşekkür ederim. Axon 7 gibi bir telefonun günlük bir kullanımda en kötü 4-5 saat ekran süresi alacağını tahmin edebiliyorum ama benim kullanım senaryomda 2k ekranla o süreleri alabileceğimi düşünmüyorum. Üniversitemiz sosyal imkanlar bakımından çok zengin(!) olduğu için öğle araları oturup 1 saat mobil veriden oyun oynuyoruz.

Şuan en yakın olduğum 2 telefonu kendi açımdan kıyaslarsam şunları söyleyebilirim.
    Mi 5s: En artısı özelliği Axon 7 ye göre 650 TL daha ucuz olması. 1080p 5.15" ekranı sayesinde aynı kapasiteli pil ile daha uzun pil ömrü sunacağını düşünmem. Aydınlatmalı tuşlar.
    Axon 7: En büyük artısı Mi 5s'e göre daha iyi bir garantiye sahip olması. 64GB ,artırılabilir depolama ve hifi ses. Daha büyük ekran. 4G 800mhz bandının olması( Turkcell kullandığım için çok etkilemeyecek olsa da yine de bir artı)

Ortak özellikleri: Mi 5s de SD821 olsa bile saat hızı düşürülmüş versiyon olduğu için SD820 den aşırı bir farkı olmayacaktır. Yine kendi açımdan kamera çok umrumda olmadığı için ikisi de işimi görecektir. İki cihazda da QC 3.0 olması güzel bir şey.
    Bu da iki telefonun kıyaslanması:http://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/56740-61506/zte-axon-7_xiaomi-mi-5s/
    gsmarena'nın pil testinde Axon 7 70 saat alırken, Mi5s 84 saat almış bu arada.

Taslak olarak bu var şu an kafamda ve elimde 2150-2200 TL gibi bir para var. Axon 7 nin fiyatı 1800 TL gibi bir rakam olsaydı gözüm kapalı Axon 7 alırdım fakat aradaki fiyat farkına bilgisayarıma monitör alabilecek olmam beni biraz daha Mi 5s'e yönlendiriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iade -- 17 Şubat 2017; 20:26:4 >

• Gri rengi hepsiburada.com gelmiştir bilginiz olsun.
  • Arkadaslar merhaba bildirim ledi ayarlari nerde acaba yada var mi nasil ozellestiriyoruz bilen varsa yardimci olursaniz sevinirim.

Hayirli forumlar

• arrow34 kullanıcısına yanıt
    Cumartesi günleri açık olmuyor Hocam hafta içi 08.00-18.00 arası açık diye biliyorum :) ne için servise gidecktiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: fb li

Cumartesi günleri açık olmuyor Hocam hafta içi 08.00-18.00 arası açık diye biliyorum :) ne için servise gidecktiniz

Hadi ya. Bu kötü oldu. Önceki sayfalarda belirtmiştim sorunumu. Hatta siz cevap vermiştiniz. Ben mini modelini kullanıyorum. Son sürümü yükleyip cihazı ayarlardan sifirladim ama hala duzelmedi. Güneş ışığı altinda ekran parlaklığı açılıyor. Üstelik manueldeyken. Sorun donanımsal sanırım anlayamadım. Canımı sıktı. Bu yüzden servise gidecektim hemen hallolmasi için.

Hatırladım Hocam , 1 defa MM aracılığı ile ,2 defa kargoyla ,1 defada kendim servislerine ürünümü götürdüm. Ve ürün hâla serviste öyle bir servis kalitesi var bilginiz olsun .Aslında çok garip Samsung'un teknik serviside bu şirket ve bayada büyük. Gittiğinizde teknisyeni çağırıp 1 saat içinde onarım yaptırabilirseniz yaptırmanızı öneririm.

• quote:

Hatırladım Hocam , 1 defa MM aracılığı ile ,2 defa kargoyla ,1 defada kendim servislerine ürünümü götürdüm. Ve ürün hâla serviste öyle bir servis kalitesi var bilginiz olsun .Aslında çok garip Samsung'un teknik serviside bu şirket ve bayada büyük. Gittiğinizde teknisyeni çağırıp 1 saat içinde onarım yaptırabilirseniz yaptırmanızı öneririm.

Hafta içi gitmek sıkıntı benim için en azından cumartesi açık olsaydı çok iyi olacaktı. MM aracılığı ile göndersem en az 1-2 hafta gelmez sanırım cihaz. O süre zarfında da telefonsuz kalacagim o yüzden kendim götürsem hem derdimi daha iyi anlatabilirim hem de hızlı bir çözüme kavuşurdu . Teşekkürler hocam bir şekilde halledeceğiz.

• Tekrar merhaba,

Htc 10 ile kıyaslamalara batarya konusu ile devam edeyim.

Zte bu konuda biraz daha önce, işim gereği wireless olmadan 3g ile sürekli mail alışverişi ( günlük 120 - 150 arası ) , whatsapp yazışmaları ve günlük min. 1 saat telefon görüşmesi ile gün sonunda htc ile eve döndüğüm zaman %25-30 zte ile dönünce %40-45.

Zte de hoşuma gitmeyen bir konuyu da belirteyim. Bazı arkadaşların yazdığı gibi konuşma sırasında ahizeden gelen cızırtı, htc den sonra rahatsız edici oluyor. Karşı tarafa giden ses konusunda zte biraz daha iyi galiba insanlara htc'den sonra sesim nasıl geliyor sorusunu sorduğum zaman çok ne olarak cevap veriyor. Kıyas yapan arkadaşlarım zte nin daha iyi olduğunu söylüyor.
    Biraz kulaklık ses performansı hakkında araştırma yapıcam müsait olunca. Donanım daha yüksek ve kalite bozulmadan ses verebilme konusunda yeterli görünüyor.

Rica ederim. MM aracılığı ile göndermenizi tavsiye etmem.İşlemler daha uzun sürüyor. En iyisi kendiniz götürmeniz, teknisyenle görüşüp hemen hallettirmeniz. Sözde VIP garantisi var 1 saat içinde halletmeleri gerekiyor.
  • quote:

Öncelikle iyi akşamlar hocam, yorumunuz için teşekkür ederim. Axon 7 gibi bir telefonun günlük bir kullanımda en kötü 4-5 saat ekran süresi alacağını tahmin edebiliyorum ama benim kullanım senaryomda 2k ekranla o süreleri alabileceğimi düşünmüyorum. Üniversitemiz sosyal imkanlar bakımından çok zengin(!) olduğu için öğle araları oturup 1 saat mobil veriden oyun oynuyoruz.

Şuan en yakın olduğum 2 telefonu kendi açımdan kıyaslarsam şunları söyleyebilirim.
    Mi 5s: En artısı özelliği Axon 7 ye göre 650 TL daha ucuz olması. 1080p 5.15" ekranı sayesinde aynı kapasiteli pil ile daha uzun pil ömrü sunacağını düşünmem. Aydınlatmalı tuşlar.
    Axon 7: En büyük artısı Mi 5s'e göre daha iyi bir garantiye sahip olması. 64GB ,artırılabilir depolama ve hifi ses. Daha büyük ekran. 4G 800mhz bandının olması( Turkcell kullandığım için çok etkilemeyecek olsa da yine de bir artı)

Ortak özellikleri: Mi 5s de SD821 olsa bile saat hızı düşürülmüş versiyon olduğu için SD820 den aşırı bir farkı olmayacaktır. Yine kendi açımdan kamera çok umrumda olmadığı için ikisi de işimi görecektir. İki cihazda da QC 3.0 olması güzel bir şey.
    Bu da iki telefonun kıyaslanması:http://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/56740-61506/zte-axon-7_xiaomi-mi-5s/

Taslak olarak bu var şu an kafamda ve elimde 2150-2200 TL gibi bir para var. Axon 7 nin fiyatı 1800 TL gibi bir rakam olsaydı gözüm kapalı Axon 7 alırdım fakat aradaki fiyat farkına bilgisayarıma monitör alabilecek olmam beni biraz daha Mi 5s'e yönlendiriyor.

Mi 5s için sıkıntı yok HTC ye paranı bağlamaman en iyisi olmuş. Axon 7 de işini rahat görecek ama Mi 5s için garanti sorunu var. Eğer teknolojide şanslıysan sıkıntı yok.

• Vip card ı nasıl temin ediyoruz.Ben telefonu alırken kutu içindedir zannetmiştim.Ama çıkmadı.Satıcı da bizimle ilgisi yok zte ye sorun dedi.Öylece kaldı.

• quote:

Rica ederim. MM aracılığı ile göndermenizi tavsiye etmem.İşlemler daha uzun sürüyor. En iyisi kendiniz götürmeniz, teknisyenle görüşüp hemen hallettirmeniz. Sözde VIP garantisi var 1 saat içinde halletmeleri gerekiyor.

Eyvallah hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: B o S c H

quote:

Öncelikle iyi akşamlar hocam, yorumunuz için teşekkür ederim. Axon 7 gibi bir telefonun günlük bir kullanımda en kötü 4-5 saat ekran süresi alacağını tahmin edebiliyorum ama benim kullanım senaryomda 2k ekranla o süreleri alabileceğimi düşünmüyorum. Üniversitemiz sosyal imkanlar bakımından çok zengin(!) olduğu için öğle araları oturup 1 saat mobil veriden oyun oynuyoruz.

Mi 5s için sıkıntı yok HTC ye paranı bağlamaman en iyisi olmuş. Axon 7 de işini rahat görecek ama Mi 5s için garanti sorunu var. Eğer teknolojide şanslıysan sıkıntı yok.

En azından şansımı denemek istiyorum hocam. İlk başlarda bir şey çıkarsa para iadesi isteyip Axon 7'ye yönelmeye çalışacağım.

• hslk kullanıcısına yanıt
    VIP kartı MM deki yetkili yanında verdi zarf gibi birşeyin içindeydi. Ama ben telefonu kaç kez servise göndermeme rağmen kullanamadım . Olup olmaması çok bir fark yaratmıyor galiba .

• 
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.