Şimdi Ara

Zotac 1050 ti fan sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kartın fanları dönmüyor hiç arkadaşlar. Belli bir ısıya kadar dönmeyen fan özelliği falan yok bildiğim kadarıyla ilk aldığımda açtığım an dönerdi. 3d markı çalıştırıyorum. fire stormdan son fan hızını veriyorum ama nafile, bozuldu mu acaba. yardımlarınızı bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stophart -- 10 Mayıs 2017; 22:23:0 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Driver lardan kaynaklanan bir sorun olabilir.Bendede MSı Gaming x rx 480 var .Driver da sorun çıkmış fanlar çalışmıyordu . Msı afterburner dan açsam da çalışmıyordu ve 60 derece ozelliği vardı kart 90 dereceyi görüp ısıdan kapanıyodu.Servisi aradım bana sürücüleri kaldırın ve ya formatlayın dedi bende sürücüleri kaldırıp tekrar yükledim sorun düzeldi .Sendede olmazsa Kartı değitirebilirsin nitekim Garanti diye birşey var endişelenmene gerek yok kartın biryerine dokunmadıysan .Kendi kendine olduysa Yetkili servis gerekli sorunu bulup çözecektir.Bi dene istersen..

Ama şöyle bir not düşeyim Benim kartım AMD

Senin ki Nvidia

Nvida kartlarda işeyaramaya bilir sürücü kaldırmada.Belki sorun karttadır.Çünki Nvidia nın yazılımlarının pek sorun çıkacağını sanmıyoprum.

Pc acıldıgında fan zaten her kartta calısır windows kendine geldiği zaman durur . (60 derece özellikli kartlarda ) Sen bi MSI afterburnerı kur yükle bir oyuna gir orda bilgi ekranında fan hızı ve kartın sıcaklıgı görünecektir onlara bak .eğer kart 80 - 90 dereceleri görüyor ve fan %0 sa bilki sorun vardır .

Umarım Yardımcı olabilmişimdir.

Birde MSI afterburner da Fur mark Strest testi var onu dene bi istersen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burak Yovyov -- 10 Mayıs 2017; 22:31:52 >

• yuvasından çıkmış olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burak Yovyov

Driver lardan kaynaklanan bir sorun olabilir.Bendede MSı Gaming x rx 480 var .Driver da sorun çıkmış fanlar çalışmıyordu . Msı afterburner dan açsam da çalışmıyordu ve 60 derece ozelliği vardı kart 90 dereceyi görüp ısıdan kapanıyodu.Servisi aradım bana sürücüleri kaldırın ve ya formatlayın dedi bende sürücüleri kaldırıp tekrar yükledim sorun düzeldi .Sendede olmazsa Kartı değitirebilirsin nitekim Garanti diye birşey var endişelenmene gerek yok kartın biryerine dokunmadıysan .Kendi kendine olduysa Yetkili servis gerekli sorunu bulup çözecektir.Bi dene istersen..

Ama şöyle bir not düşeyim Benim kartım AMD

Senin ki Nvidia

Nvida kartlarda işeyaramaya bilir sürücü kaldırmada.Belki sorun karttadır.Çünki Nvidia nın yazılımlarının pek sorun çıkacağını sanmıyoprum.

Pc acıldıgında fan zaten her kartta calısır windows kendine geldiği zaman durur . (60 derece özellikli kartlarda ) Sen bi MSI afterburnerı kur yükle bir oyuna gir orda bilgi ekranında fan hızı ve kartın sıcaklıgı görünecektir onlara bak .eğer kart 80 - 90 dereceleri görüyor ve fan %0 sa bilki sorun vardır .

Umarım Yardımcı olabilmişimdir.

Birde MSI afterburner da Fur mark Strest testi var onu dene bi istersen.

Driverı hemen güncelledim ama nafile, oyun oynayıp zorladıktan sonra olmazsa formatta atim başka diskle dediğiniz gibi hocam zira garanti yok amazon dan almıştım teşekkür ederim tavsiyeleriniz için

• quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

yuvasından çıkmış olabilir.

benim kasada tam oturmuyor gibi zaten olmadı uzay montajda yapim, bundan bozulmuş olabilir mi

• stophart kullanıcısına yanıt
    anakartaki yuvasundan sök tekrar tak clik sesi gelsin,tam otursun.
    bu arada kullandığınız güç kaynağı ne?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

anakartaki yuvasundan sök tekrar tak clik sesi gelsin,tam otursun.
    bu arada kullandığınız güç kaynağı ne?

Bross, 500w bilindik bi marka değil ama önceki kartım da zotac tı ve halen sorunsuz çalışıyor kaldı ki tdpsi daha yüksekti onun. bende psuam kalitesizdi sesine bakimde değiştirim diye açtım kasayı. şu zero rpm falan alim diyordum

• Zotac 1050 ti fan sorunu

Zotac 1050 ti fan sorunu

• 1050 ti ye harici güç girilmiyor tüm gücü anakarttan çeken bir kart. TDP si daha yüksek dediğin kart sanıyorum harici elektrik girişine sahipti sanıyorum onların anakarttan aldığı besleme farklı olabilir.

Sen ekran kartını psu su falan yeterli sorunsuz çalışan başka bir sistemde tak dene bakalım fanlar dönecekmi. Normalde driver falan kurulu olmasa bile daha windows gelmeden bilgisayar açılır açılmaz fanlar dönmeye başlıyordu değil mi ? Birde başka makinede dene. Onda da fanlar açar açmaz dönmeye başlamassa sorun büyük ihtimalle ekran kartında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eskibirkurt

1050 ti ye harici güç girilmiyor tüm gücü anakarttan çeken bir kart. TDP si daha yüksek dediğin kart sanıyorum harici elektrik girişine sahipti sanıyorum onların anakarttan aldığı besleme farklı olabilir.

Sen ekran kartını psu su falan yeterli sorunsuz çalışan başka bir sistemde tak dene bakalım fanlar dönecekmi. Normalde driver falan kurulu olmasa bile daha windows gelmeden bilgisayar açılır açılmaz fanlar dönmeye başlıyordu değil mi ? Birde başka makinede dene. Onda da fanlar açar açmaz dönmeye başlamassa sorun büyük ihtimalle ekran kartında.

evet hocam 6 pinle ayrı bir bağlantısı var dı. ilk aldığım da dediğiniz gibi açılır açılmaz yavaş ta olsa dönerdi. format atıyorum şimdi olmadı son olarak yarına bir tek dediğiniz gibi denemek kalıyor anladığım kadarıyla

Başka makinede de denediğinde açılır açılmaz yada windowsa geçtiğinde (driver yüklenmemiş olacak o pozisyonda ya fanlar dönüyor ya tam hız dönüyor) fanlar dönmesse sorun kartta.

Türkiyedeki zotac distribitörü/servisi ile bağlantı kur. Kartı garantiye almak için nekadar istediklerini sor. O kartlar çıkalı daha 2 belki 1 senede olmadı yani ülkesinde garantisi olması lazım. Distribitör servis zaten sorunlu ürünleri paket paket aldığı yere gönderiyor birde seninkini ekleseler olabilir. Ben olsam bu durumu para kazanmak için kullanırım. Biraz da servis/distribitörle kuracağın diyaloğa bağlı. İşin önemini güzelce anlatır nekadar ücretin bu işi çözeceğini sorarsan belki garantiye sokarlar belki tamir ederler.

Zotac'ın distribitör/servis'ini öğrenmek istersen forumda zotac gtx 10xx serisi kullananlara kartı aldıklarında çıkan garanti belgesinde nerenin yazdığını sorabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskibirkurt -- 10 Mayıs 2017; 23:38:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: eskibirkurt

Başka makinede de denediğinde açılır açılmaz yada windowsa geçtiğinde (driver yüklenmemiş olacak o pozisyonda ya fanlar dönüyor ya tam hız dönüyor) fanlar dönmesse sorun kartta.

Türkiyedeki zotac distribitörü/servisi ile bağlantı kur. Kartı garantiye almak için nekadar istediklerini sor. O kartlar çıkalı daha 2 belki 1 senede olmadı yani ülkesinde garantisi olması lazım. Distribitör servis zaten sorunlu ürünleri paket paket aldığı yere gönderiyor birde seninkini ekleseler olabilir. Ben olsam bu durumu para kazanmak için kullanırım. Biraz da servis/distribitörle kuracağın diyaloğa bağlı. İşin önemini güzelce anlatır nekadar ücretin bu işi çözeceğini sorarsan belki garantiye sokarlar belki tamir ederler.

Zotac'ın distribitör/servis'ini öğrenmek istersen forumda zotac gtx 10xx serisi kullananlara kartı aldıklarında çıkan garanti belgesinde nerenin yazdığını sorabilirsin.

Umarım dediğiniz gibi ilgilenirler ama bağlantı gibi küçük bir şeydir de; sizin gibi para kazanmak için kullanmazlar bunu :) zaten servislerden hep korkarım tam korkuttunuz hocam

Para teklif etmeyi en son yaparsın ama normalde yapmıyacakları birşeyide hiçbirşey için yapmak istemiyebilirler. Para teklifi son çare. Benim düşüncemde şu hiç yapmayıp kullanıcıyı tam mağdur etmektense makul bir ücret karşılığı yapmak hem kazanmak hem kazandırmak. Win win. Kazan kazan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskibirkurt -- 11 Mayıs 2017; 0:9:58 >
  • Firestorm programını denediniz mi? Fanları neyle kontrol ediyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: pcwolf28

Firestorm programını denediniz mi? Fanları neyle kontrol ediyorsunuz?

firestormun en güncel sürümünü kurup denedim, onda %45 in altına çekilmiyor du fan, meğer bu kartın en alt limitiymiş zaten tamamen durmuyormuş fan hiç bir zaman

• Zotac 1050 ti fan sorunu

arkadaşlar fanın soketi tam oturmamış gibi durmuyor mu, bastırdım baya ama girmiyor

• Soket normal, fan kontrolcü olarak sadece bir tane program kalsın yoksa çakışıyor.

Mesela firestorm açıktı, manuel %30 ayarlamıştım, msi afterburner da 40 ayarlıydı. Kartın fanı %40la çalışıyordu

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.