Şimdi Ara

Zorunlu trafik sigortasında tavan fiyatlar belli oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
2
Favori
6.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zorunlu trafik sigortasında tavan fiyatlar belli oldu 

Geçtiğimiz ay zorunlu trafik sigortasındaki olumsuz tablonun ortadan kaldırılması için tavan fiyat uygulamasına geçileceğini ve sigortacıların, sürücülerden bu fiyatların üzerinde sigorta bedeli talep edemeyeceği açıklanmıştı. Bugün ise sürücülerin hasar oranlarına göre yer alacağı 7 basamaklı sigorta listesinin tavan fiyatları belli oldu.

İyi Sürücülere Düşük Tavan Fiyatları 

Hürriyet'in haberine göre yarından itibaren uygulamaya geçmesi planlanan yeni sigorta primlerinde ilk kez sigorta yaptıran sürücüler 4.basamakta yer alırken kaza yaptıkları takdirde 1.basamağa kadar yükselerek en yüksek sigorta primini ödemek zorunda kalacak. Bununla birlikte 3 yıl boyunca hasar hasar ödemesi almayan sürücüler ödüllendirilerek en düşük primlerin ödendiği 7.basamağa yerleşecek. 

4. Basamaktaki bir sürücünün ödeyeceği tavan fiyat İstanbul için 855 TL; İzmir, Kayseri, Yalova ve Erzurum üzerinden belirlenen Türkiye geneli içinse 807 TL olarak belirlenmiş durumda. Sigorta sıralamasında 1.basamakta bulunan yani çok hasarlı olan sürücülerden ise Türkiye genelinde 2017 TL, İstanbul'da ise 2138 TL'nin üstünde prim talep edilemeyecek. İyi sürücü olarak ödüllendirilen 7.basamaktaki sürücüler de İstanbul için en fazla 470 TL, Türkiye genelinde ise 444 TL ödeyecek.

Ankara İçin de Farklı Fiyatlar 

İkinci basamak için Türkiye geneli tavan fiyat 1.614 TL iken üçüncü basamakta bu fiyat 1210 TL olacak. Türkiye genelinden farklı fiyatlarla karşılaşacak olan Ankara'daki sürücüler ise 1.basamakta bulunduklarında 2078 TL; 7.basamakta 457TL'lik tavan ücretlerle karşılaşacak.

Bu yılın sonuna kadar uygulanacak olan tavan fiyatı uygulamasında mayıs ayından itibaren fiyatlar her ay yüzde 1 artacak ve geçmişe yönelik prim iadesi yapılmayacak.

• geçmişe yönelik prim iadesi yapılmayacak.
  • Olumlu

• Bana hiç inandırıcı gelmedi.
  • Şirket araçlarına hangi basamaktan fiyat veriliyor bilen var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lu

geçmişe yönelik prim iadesi yapılmayacak.

sanki yapılacak gibisinden haberler okumuştum
    ah ulan ah , bir tane şey de bizim faydamıza olsun be
  • Ben sigorta ödemek zorunda değilim, verdiğim zarar varsa onu ödemek zorundayım. Ötesi benden çalınmış demektir! Sorumlulara duyurulur.

• 27 Yaşındayım, İstanbul'dayım ilk aracım olacak. 1. basamaktan mı ödeme yapmam gerekecek?
    (Araç Corsa C 2004 - 2006 bakıyorum.)
  • serafon kullanıcısına yanıt
    Pek çok vatandaş kaza yaptıktan sonra karşı tarafa verdiği zararı ödemekte zorlanıyor.
    Herkesi kendin gibi zengin zannetme.
    Orta halli, tasarrufları ile para biriktirip araba alanlar var.
    Eğer diyorsan ki zorunlu olmasın, sadece isteyen yaptırsın
    o dediğin sistemi öldürür
    orta halliler çok yüksek sigorta ücretleri ödemek zorunda kalır.
    ve kimse çok yüksek sigorta ücretleri ödemek istemez
    tavan fiyat uygulaması olsa hiçbir şirket bu karsız işe girmez
    kaza yaptıklarında büyük maddi sıkıntılar ile boğuşurlar.
    Korkarım ki bu sıkıntı insanları intihara bile sürükleyebilir.
  • JrEvo kullanıcısına yanıt
    Orada yazıyor :)

4. Basamaktan başlayacaksınız. Kaza yapıp yapmadığınıza göre yükselip düşeceksiniz.

Ben beğendim, uygulamaya girerse hem fiyatlar hem sistem açısından gayet güzel..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1650 TL sigorta ödemiştim. Temmuz ayında yenilenecek. Gerçekten bu hesaplara uyarlarsa yaklaşık 850 TL ödemem gerekiyor. %50 ye yakın inmiş oluyor fiyat. İnşallah sonradan yine caz yapıp bozmazlar. Bu sefer rakamların makul olduğunu düşünüyorum.
  • cellman406 C kullanıcısına yanıt
    Farketmemişim, teşekkür ederim.
  • Temiz sürücü maximum 450 TL. Belalı sürücü maksimum 2200 TL. İlk defa yaptıran da 850 TL.

Her kazasız sene 1 seviye düşürüyor.

Eh, fena değil gibi.

• tavan fiyattan önce en ucuz 546 tl çıkıyordu şimdi kontrol ettim 433 tl ye düşmüş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: noyedi

tavan fiyattan önce en ucuz 546 tl çıkıyordu şimdi kontrol ettim 433 tl ye düşmüş.

buyrun burdan kontrol edebilirsiniz
    https://teklif.sbm.org.tr/trm-teklif/public/trafikTeklifYenileme/sorgu.sbm
  • Şuan 1 yıl kazasızlık ile aldığım en uygun fiyat ANADOLU SİGORTA : 1.162,99 TL, yarın sigortacım tekrar arayacak beni editlerim. Yazdığı gibi olursa 700 Lira civarında olması gerekiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • peki 3 senedir aracı olan ve kazasız olanlar yeni sistemde ne kadar ödeyecek?
    geçmişe dönük uygulama olmayacak derken herkes sıfırdan mı başlayacak?
  • karşı tarafın bize çarptığı vs. bizim kazaya da yazılmıyor dur herhalde.

• işlemeye başlasın bir an önce
  • Daha bir kaç ay önce yaptırdım, farkı ödeseler bari bu ne saçmalık... Yap boza çevirdiler. Vergileri-borçları ödemeyenler bu ülkede hep ödüllendiriliyor...

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.