Şimdi Ara

Zorunlu trafik sigortasında tavan fiyatlar belli oldu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
2
Favori
6.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sistem halen belalı sürücüleri korumaya yönelik. Bence olması gereken prim belirlerken, sürücünün daha önceki kazalarındaki kusur oranları belirlenmeli.

Kendi halinde şeridinden giderken bir andaval yüzünden kazaya karışan adamın primini yükseltmeyeceksin. Ama daha önceki kazalarında büyük oranda kusurlu olanlara acımasınlar. 10 bin tl sigorta çıksın yine üzülmem. Böylece kaskosuna sigortasına güvenip şehir haydutluğu yapanlar azalır bir miktar.

Özetle sistemde efendi adamı koruyup, yaramaz adamı mahfedeceksin. O zaman efendi adamın primi yükselmez sigorta şirketleri de zarar etmez.
  • Arkadaşlar sadece yıl sonuna kadar böyle olacak..Yeni yılda eskisi gibi olacak " durmak yoookkk yolmayaaa devaaaammm"🤗🤗🤗

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdem09

Arkadaşlar sadece yıl sonuna kadar böyle olacak..Yeni yılda eskisi gibi olacak " durmak yoookkk yolmayaaa devaaaammm"🤗🤗🤗

Neyin algısını yapıyorsun
  • bluemersini B kullanıcısına yanıt
    Benim durumumu ne biliyorsun ki hemen yaftayı yapıştırdın. Ben zengin olsam zaten şikayet etmem... Benim dediğimi evrensel düşün. Hak olayının kişinin zenginliği veya fakirliği ile alakası var mı? Fakirin yaptığı zararı zengin ödemek zorunda mı? Ya da tam tersi? O zaman her alanda olsun bu, ne dersin? Kişi izni olmadan başkasının zararını ödemek zorunda kalıyorsa hakkı yeniyordur ya da başkasının izni olmadan başkasının parasıyla kendi zararı ödeniyorsa hak yiyor demektir. Kaldı ki zenginlik oranı ülkemizde düşük olduğu için yine sistem orta direk üzerinden işliyor. Yani onların cebinden çıkıyor asıl para. Zaten mesele bu da değil. Herkes hakkını alsın, hakkını versin. Amaç sadece zarar görenin zararının temini ise buna başka yol bulunabilir zorluklar olsa da. Ama hak olayını düşünen zorluğa katlanacak zaten, değilse borcum var en kolayı hırsızlık ya da gasp diye düşünürsen olmaz. Bu işte bir nevi öyle bana göre....

• Neyse arabayı babama satıp geri alayim bari

• Referandum oncesı algı operasyonalrı herzamank gıbı. Hanı zaten 7. basamaktakı adam su an 480 tl oduyor 36 tl ındırım nedır ya laf olsun torba dolsun
  • Arkadaslar dün ilk aracima 1226 tl vererek sigorta yaptirdim. Sigortaci dusme olursa fiyatlarda dusen oranda paranizi iade ederiz demisti. Simdi cikan genelgeye gore para iadesi yok. Yeni genelgede tavan fiyat 807 tl ilk arac alan icin. Cayma hakkimiz var mi iptal edebiliyor muyuz ne onerirsiniz?

• mistervurgun M kullanıcısına yanıt
    Aynı durumdayım, bir hafta önce 1224 lira ödedik

• Genelge yuruluge girme tarihi 12 nisan olarak belirlenmis su an iptal edip 1-2 gun sonra yenileyebilir miyiz aceba

• Ben uzun yıllardır 7. Basamaktayım zaten hep 510-540 arası ödedim. Şimdi en düşük 470 diyor düzelen şey nedir.

Yinemi kandırılıyoruz.

2 binli rakamlar nedir.

Kaza yapan cezalandırılacaksa Sigorta ne için var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçmişe yönelik odeme olmamasi kötü oldu yaklaşık 200 Tl fazla odemisiz gecen ay

• Sigorta yerine zorunlu olarak kaza hesabı gibi bişey olmalı. Araç sahipleri aylık, yıllık vs. taksitleri o hesaba yatırmalı. Kaza olunca oradan masraf karşılanmalı. Yetersiz bakiye durumunda eksik kalan miktarı devlet borç vererek karşılamalı. Sonrasında yatırılan taksitlerle borç devlete ödenir. Kaza durumu dışında o parayı da çekmek mümkün olmamalı. Arabayı satarsan falan çekilebilir tabi. Sigortanın pek bi faydası yok. Geçen yaz kaza yaptım 850 lira parayı sigortadan daha yeni alabildim. O kadar prim öde. Kaza olunca eksperi bekle, sonra arabayı cebinden yaptır, masrafı sigorta şirketine ispatlamaya çalış. Sonra para sana geri dönene kadar geçen süre 8 ay. Bi de ikinci el ilanlarında "sigortadan para almak için masraf şişirilmiştir" falan yazıyolar. Bunların bitmesi için bence böyle olmalı. Neyse masrafım onu ödeyeyim. Niye gereksiz para ödeyeyim veya sigortayı zarara sokayım? Ayrıca bu yeni düzenleme geçenlerde çıkan ucuz internet tarifelerine benzemiş. Azami fiyatlar yazıyor tamam, ama zaten daha ucuza veren pek olmaz gibi.

• Bu sistem daha iyi olmuş kaza yapanla yapmayanı ayırıyor.

• baktım fark etmemıs daha

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • tsclub53 kullanıcısına yanıt
    Pardon algı derken ne demek istedin açar mısın üstadım hükümeti falan eleştirdiğimi mi sandın?Böyle düşünmüşsen yanlış anlamışsın beni..Ben sigorta şirketleri için dedim yolmaya devam diye ama bakan beye de sitemkarım..Kalıcı yapabilirdi uygulamayı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0A14CAF8E -- 11 Nisan 2017; 18:45:0 >
  • Bazılarını da anlamıyorum he. Devlet bişey yapıyo beğenmiyolar işte çok kötü lanet yağlı kazık bu falan filan. İyi bişey yapıyo: inandırıcı gelmedi. İnanmadıysan eski fiyattan öde hocam o zaman manasız manasız mesajler.

• ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    Kaza yapanın cezalandırıldığını mı çıkardın buradan hocam. Tebrikler.

• ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    Hocam 470 tl tavan ücreti , oradaki düşük tavan ibaresi mevcut fiyatlara göre. Ben öyle anladım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Heartstopperrr

Bazılarını da anlamıyorum he. Devlet bişey yapıyo beğenmiyolar işte çok kötü lanet yağlı kazık bu falan filan. İyi bişey yapıyo: inandırıcı gelmedi. İnanmadıysan eski fiyattan öde hocam o zaman manasız manasız mesajler.

İyi de dostum bizi soyan sigorta şirketleri, onlara göz yumanda devlet..Bakan Mehmet Şimşek açıkladı; geçici bir süre tavan fiyat uygulaması olacak sonra eskiye dönülecek..Başka ne olabilir ki?Kim memnun yüksek fiyatlardan?Kimse değil...E o zaman neden kalıcı yapmıyorsun uygulamayı?Maksat belli değil mi?Halkın gazını almak..

• Ankarada yaşıyorum ve 7.basamaktayım geçen sene 713tl ye yaptırdım bu sene 457tl görünüyor ve bu hafta sonuna kadar yenilemem gerekiyordu iyi oldu bu.Bi defada biz indirimden faydalanalım hep zam hep zam nereye kadar

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.