Şimdi Ara

Zona oldum

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
18
Cevap
0
Favori
35.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar zona oldum daha önce bu rahatsızlığı geçirmiş olan var mı? sırtımda omurların hemen yanında çok ağrıyor...

• benim başıma gelmişti bi kaç sene önce . çok ağrımasının yanında şiddetli kaşıntıda vardı bende.bütün eklemlerin ağrıcak koluna kaldıramıcaksn . bi krem tedavisi ile kabuk bağlayıp düşmüştü benimki 20 gün civarı bi sürede
  • Ağzıma gelen bütün küfürleri saydırdım bu gün. Allahtan evde devaljin buldum da kesti. Minoset bile etki etmedi yarın doktora gidicem.
  • benim olduğumda piskolojik dediler çok üzüldüğü bişeyden oldu falan dediler .öyle bi durumun varsa stresi falan atman lazım
  • Annem olmuştu geçen sene. Cildiyeye gittik. Krem ve hap vermişti. 2-3 günde iyileşme görülmüştü. En büyük nedeni stresmiş. Bağışıklık sistemi bozulduğunda streste üstüne gelince bu hastalık ortaya çıkıyormuş. Geçmiş olsun
  • Stres her zaman var. o kadar anti depresan anti psikotik kullanıyorum yok yine fayda etmiyor. Sıkıntı yüzünden hastalaındım. Bi antiviral yazmış akıllara zarar 200 ytl dedi ne bu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kardelen G.

Stres her zaman var. o kadar anti depresan anti psikotik kullanıyorum yok yine fayda etmiyor. Sıkıntı yüzünden hastalaındım. Bi antiviral yazmış akıllara zarar 200 ytl dedi ne bu?

O ilacı annemede yazdı. İnşallah sosyal güvencen vardır. Zona hastalığınım tedavisindeki en önemli ilaç. Enfeksiyonun yokedilmesini sağlayan bu ilaçtır
  • ben 21 yasındayım bu hastalıhı lıse 1 e basladıgımda gecirdim doktor stresten demıstı.cok agrılar cektıgımı hatırlıyorum kasıntısıda cabası.Hastalık 20 gun ıcınde gecıyor.Ama bıktırıyor :D
  • Zona Dediğimiz Hastalık Sivilce Tarzında Cıkan Zona Zoster Rahatsızlıgıdır.. Bunun da En büyük Etkeni Stres ve Sıkıntıdır..Onun Dısında Hava kirliliği ve cevre kirliliğide etken olmaktadır..Bunun için bir doktora gitmen senin icin cok daha iyi olucaktır.. vericeği tablet ilaclarla ve kremle kendını bi haftada gelirsin..
  • geçmiş olsun bir süre önce anneannem geçirdi bu hastalığı
    yaşı 85 olduğundan 40 gün civarında geçti.doktor bi krem vermişti.30 kadarda iğne yedi.gerçekten çok zor bi hastalık ama emin ol yaşından dolayı 20 günde geçer.ama 20 gün ananı ağlatçak.hiç azalmıycak 20 gün boyunca.çok beter hastalık sık dişini ve dua et çabuk zaman geçsin
  • bende geçirmiştim. bide iz kaldı çıktığı yerde
  • yaklaşık 1 hafta önce sol kolumda şiddetli ağrı ve uyuşma ile başladı önce boyun fıtığı ve kalp olabilir süphesi ile doktora gittim fakat kendimi bildiğim için ne kalp ne boynumda bişey olmadığını biliyordum.
    derken bir kaç gün sonra acayip bir batma geceleri yanma hissi ve derken o kabarcıklar çıktı sivilce gibi ama sivilceye kurban oluyum, böyle bir ağrı ve kaşıntı bu yaşıma kadar hissetmemiştim bırakın kaşımayı elinizi bile dokunamıyorsunuz kolunuz kalkmıyor
    derken doktara gittim zaten araştırmalarıma göre zona olduğuma emindim doktor da teyid etti laçlar verdi özel karışım krem verdi çok rahatlattı arkadaşlar..
    aklınızda olsun kabarcıklar çıktıktan 3 gün içinde giderseniz değişik bir tedavi uygulanıyor kimse benden ilaç ismi istemesin ve yakalanan varsa doktora gitsin ben biraz geç kaldığım için farklı ilaçlar verdi şükür biraz uyutmasada şimdi iyiyim...
  • vucudun sadece bir tarafinda cikiyor sol ya da sag, igne batmasi gibi bir aciyla basliyor sizlama gibi daha sonra kendini gosteriyor ilk ciktigi zaman giderseniz tedavisi cok daha kisa suruyor yoksa yazin ortasinda 2-3 hafta ne gunese cikmaniza izin veriliyor ne suya girmenize.ozellikle geceleri agrinin siddeti artiyor.
  • 4-5 gün önce sol bacağımda kasığın alt tarafında yanma hissettim görünürde hiçbirşey yoktu dokunduğum tek bir yerde ayrı yapıyordu. Bastırınca içerde bir şişlik olduğunu anladım. Ertesi gün önce sol bacağımın iç tarafı sonra dış tarafı kabardı ve yara oluştu. İlk başta bir anlam veremedim sonra annem zona olmasın diyince internetten araştırınca zona olduğunu düşünüyorum... O değilde bu hastalığın nedeninin stres olduğunu anlayınca daha çok moralim bozuldu. Zaten hiçbir şey yolunda gitmiyor, son 1,5 senedir çok stresteyim birde bu hastalıkla uğraşıcam.
  • geçmiş olsun canım intertten sitelere bakarbilirsin. Genellikle nöbet şekilde olur. arkadaşım da var. İlaçla tedavisi var zona
    http://www.zonahastaligi.org/zona-hastaligi-kansere-donusur-mu/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7CFD2AA2D -- 10 Ekim 2018; 21:36:58 >
  • Benim halamın yüzünde çıktı ve yüzünün yarısı gözükmüyordu DR.SWOT kremi kullandı 4 gün sonra sanki hastalığı geçirmemiş gibiydi tamamen şifa buldu

• berkay.demir.1616 B kullanıcısına yanıt

merhaba babamda da zona mevcut. ağrıları azalmadı halen. bu bahsettiğiniz bitkisel kremi halanız kullanınca sadece lekeler mi geçti. ağrıda bir değişiklik oldu mu acaba?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.