Şimdi Ara

Zidoo Z9X,Z10 Pro Z1000 Pro 4K UHD Media Player Kullanıcıları (Realtek 1619DR Chipsetli) (127. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.670
Cevap
56
Favori
188.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: CXath1

Bencede daha modern arayüzle gelmeli.

PTT şubelerindeki sıra numarası aletinin arayüzüne benziyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • The Electro-Man kullanıcısına yanıt
    Gerçekten aynı oyle

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Yine bazı filmlerin altyazılarını paylaşmak yasaklandı galiba. The Father'ın altyazısını yerli sitelerden birinden indirmiştim, kaldırmışlar sonra. Yabancı paylaşım sitelerinde var. Oralarda da, çevirinin kalite düzeyi(iyi, vasat, kötü) belirtilmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Electro-Man -- 28 Nisan 2021; 22:1:0 >

Bu bazen başımıza geliyor.Çünkü bahse konu olan dizi yada filmlerin Türkiye yayın haklarını alan platformlar bu yasağı haklı olarak koyuyorlar.

Çözüm ise yabancı altyazı siteleri...

• Papirus P kullanıcısına yanıt
    Bugüne kadar yabancı altyazı siteleriyle hiç işim olmadı. Türkçe altyazı bulunan yabancı sitelere birkaç örnek verebilir misiniz? Teşekkürler

• https://www.opensubtitles.org/tr

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Bende muzdaribim bu arayüzden.Çok klasik bir arayüz gerçekten ve yıllardır bıkkınlık verdi.Zidoo Z9X,Z10 Pro Z1000 Pro 4K UHD Media Player Kullanıcıları (Realtek 1619DR Chipsetli) 

Keşke daha güzel arayüz seçenekleri ile gelse cihazlar ama diğer konulara eğilmekten bu görsellik gündeme bile gelmiyor belki firmada.

Zidoo'nun Z1000 Pro ya da UHD3000 serisi gibi üst segment cihazları ise daha farklı ama bana göre daha şık olan siyah bir ekran arayüzü ile geliyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

Bu bazen başımıza geliyor.Çünkü bahse konu olan dizi yada filmlerin Türkiye yayın haklarını alan platformlar bu yasağı haklı olarak koyuyorlar.

Çözüm ise yabancı altyazı siteleri...

O aklıma geldi gerçi ama The Undoing Bein Connect'de yayınlanıyor, oranın altyazısını ripleyip paylaşmışlar Türk sitesinde.

https://www.beinconnect.com.tr/diziler/the-undoing?gclid=CjwKCAjwj6SEBhAOEiwAvFRuKP6tcJeFJR9ddxBSKsP0HC6Qs10RBR3-LnDW-SLhF83TUmZ2Dz4t9xoCtgUQAvD_BwE

Tavsiye ederim bu arada. Hugh Grant döktürmüş resmen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Electro-Man -- 29 Nisan 2021; 7:46:19 >

• Sayın arkadaşlar, bişey sorucam, z9x lerini, tv olarak dolby vision veya HDR10 destekli tv de kullananlar var mıydı ? Aldıkları sonuçlara göre z9x, bu özellikteki her TV de tavsiye edilecek sonuç veriyor muydu ?

Aslında Z10 PRO alacağım ama başarısı aynıdır zaten Z9X ile.

Paylaşılan bilgiler içim şimdiden teşekkür ederim.

• Thai-Fun kullanıcısına yanıt

Bu cihazı kullananların çoğunluğu ; ya HDR yada Dolby Vision destekli bir panele sahiptir bence.Çünkü kaliteli bir medya oynatıcı için Zidoo'yu tercih edenler , sanırım görüntü kalitesi içinde iyi bir panel kullanıyordur.Zidoo Z9X,Z10 Pro Z1000 Pro 4K UHD Media Player Kullanıcıları (Realtek 1619DR Chipsetli) 

Örnek olarak benim panelim Samsung 65Q80R ve HDR destekli bir panel.İzlemeye değer bulduğum ya da arkadaşlarımın tavsiye ettiği HDR destekli filmler olduğunda Zidoo'dan izliyorum tabii ki ve gerçekten keyif veriyor.

Ama iş yalnızca Zidoo'ya sahip olmakla bitmiyor.TV'nizin iyi bir panel olması , HDMI kablonuzun kaliteli olması , indirdiğiniz film Rip'inin iyi olması , TV yada Zidoo'da doğru ayarlarda seyretmeniz gibi detaylar etken olabilir seyir keyfine.

Zidoo modellerine gelirsek ; çıkarılan son modeller arasında performans kıyaslamasına gerek yok bence.Çünkü Realtek 1619DR chipsete sahip tüm Zidoo modellerinin görüntü kalitesi ( Zidoo Z9X , Z10 Pro , Z1000 Pro ve UHD 3000 ) aynıdır.Nedeni ise bu chipsete sahip olan modeller , Dolby Vision VS 10 Engine teknolojisine sahip modeller zaten ve yazılımları da aynı anda veriliyor genelde.

Dolayısıyla Zidoo'da son modeller arasındaki tercih ; öncelikli olarak bütçe , ardında da kullanıma yönelik olarak ( HDD yuvası , Audio Çıkış Seçenekleri , HDMI Audio Out gibi artıları açısından ) donanım farklılıkları göz önünde bulunularak yapılmalı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 30 Nisan 2021; 17:18:50 >

• Papirus P kullanıcısına yanıt

Değerli yorumlar için teşekkürler dostum,

Ben de daha yeni LG OLED GX aldım. Daha kurulmadı ama bu panelin hakkını en az Z10PRO verecek sanırımZidoo Z9X,Z10 Pro Z1000 Pro 4K UHD Media Player Kullanıcıları (Realtek 1619DR Chipsetli) 

• ver siparişi ancak gelir 17 mayısa

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sadays S kullanıcısına yanıt

Aynen dostum. Bu arada şu benim panel de kurulsa da Z10PRO gelene kadar onu bir çözsem iyi olur.

• Arkadaşlar ,

v6.2.5 BETA yazılımının ardından v6.3.0 sürümü ile tüm modellere yeni bir BETA yazılım daha geldi Zidoo'dan.Fakat ilerleyen saatlerde kullanıcılardan gelen olası bir oynatma hatası yüzünden geri çekildi bu yazılım.

Yapılan açıklamaya göre de Çin'de 1 Mayıs'ta başlayan 5 günlük İşçi Bayramı sonrasında ( yani önümüzdeki hafta içinde ) tekrar indirmeye açılacak buy yazılım ve bende yazılımın tekrar OTA'ya yüklendiğini farkettiğim anda bu detayı hemen sizlerle paylaşacağım.

Takipte kalın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 7 Mayıs 2021; 14:13:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thai-Fun

Aynen dostum. Bu arada şu benim panel de kurulsa da Z10PRO gelene kadar onu bir çözsem iyi olur.

z10pro ile z9x arasındaki en önemli fark nedir hocam ?

• sardemir kullanıcısına yanıt
    Zidoo Z9X,Z10 Pro Z1000 Pro 4K UHD Media Player Kullanıcıları (Realtek 1619DR Chipsetli)

Yan tarafındaki kapağı açıp içine 3,5 inch hdd takılabilmesi tek ekstra özelliği. Herşey Z9X ile aynı, bence değmez o kadar fark vermeye. Ben olsam o farka gider yeni bir hdd alırım. Saygılar

• akancaym kullanıcısına yanıt

Anladım hocam, sanırım NAS HDD takıp bu şekilde kullanılabiliyor. Z9x ' de de yan tarafından kablo ile 2,5 takılabiliyor. diğer özelliklerde aynı ise ozaman dediğiniz gibi aradaki farka değmez.

• sardemir kullanıcısına yanıt

Farklar bakış açısına ve kullanım profilinize göre değişiyor.

Mesela;

Z10 Serisinin büyük ve güzel bir ekranı var ve uzaktan koltuğunuzdan da görebiliyorsunuz neler olup bittiğini ve bence daha şık,

Z10 serisinde arkada analog audio-video çıkışları da var, yani eski model bir TV setine de bağlanabilir

Z10 serisinde dijital koaksiyel çıkış mevcut,

Mesela benim için ortalıkta kablolar harici diskler falan olmaması önemli o yüzden içine disk takılması avantaj.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thai-Fun -- 3 Mayıs 2021; 19:41:41 >
  • Thai-Fun kullanıcısına yanıt

hocam saydıklarınız yine gerekli mi bilemem, zira bu cihazaı alacak olan kimsenin analog tüplü televizyon kullandığına ihtimal bile vermiyorum. optik çıkışda aynı şekilde. ha bi ekranın büyüklüğü içinse , ben film izlerken o ekrana bakmam bile dikkatim dağılmasın diye. HDD 'nin içine takılması güzel ama aradaki farka yine değmez. Kişisel yorumlarım böyle. tabiki bakış açısı herkesin fakrlıdır.

• 
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.