Şimdi Ara

Zidoo Z9X,Z10 Pro Z1000 Pro 4K UHD Media Player Kullanıcıları (Realtek 1619DR Chipsetli) (125. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
5.696
Cevap
58
Favori
189.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123124125126127
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkesin göz zevki farklı, kimisi keskinlik sever kimisi vivid renk.

Hele bir de araya kullanılan kablolar ve TV/Projektör farkı girince sadece görüntü kaynağı cihazın görüntü kalitesini değerlendirmek hiç kolay değil.

Şu başlıkta DV destekli TV si olan bile çok az iken biz zidoo nun tek başına her sistemde çok güzel görüntü vermesini beklememeliyiz bence.

Sonuçta kaynak oynatıcı ne olursa olsun hepimiz TV yada projektörümüzün verebileceği görüntü kalitesi ile sınırlıyız.

Sayın sadays hep yazar; gerçek görüntü farkını anlayabilmek için, aynı kablo aynı tv ve aynı sürüm film ile denemek gerekir. Ya da test videoları ile.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dousk

Hocam siz çok gömüyorsunuz shield'i ama bence hiçte öyle gömülecek bir yanı yok :) bende x9s kullandım 4 yıl kadar sonra shield'a geçtim. Mukayese edilemez dediğiniz oppo olsa tamam ama değil işte malesef :)
    nvidia daha iyi idi x9sten o zaman da test etmiştim

ama z9xten daha iyi olması mümkün değil

z9s bile daha iyi idi shieldden

şu anda shield kullanan biri olarak yanlı yorum yapıyorsun diyemez herhalde kimse

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaş Nobody filminin HDR10+ sürümünü indirmiş, 1080ti ekran kartlı sisteminde görüntü bozuk çıkmış.(Aynı TV'yi kullanıyoruz) Sanırım bilgisayarlarda HDR10+ desteği yok.

Zidoo Z9X,Z10 Pro Z1000 Pro 4K UHD Media Player Kullanıcıları (Realtek 1619DR Chipsetli)
    Z9X

Zidoo Z9X,Z10 Pro Z1000 Pro 4K UHD Media Player Kullanıcıları (Realtek 1619DR Chipsetli)
    1080ti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 4k pj de nvidia ile z9x kullaniyorum.
    Aslinda goruntuleri birbirine cok yakin, nvidia daha vivid bir goruntusu var. Z9x daha sinematik plazma tarzı goruntuye sahip, Z9x perdeye daha genis acılı bir goruntu veriyor. Film izlerken sinema hissiyati veriyor. İkisini aynı anda kullanmayan bu farkı hissedemez.
    Amac sadece torrent film dizi izlemekse kesinlikle Z9x tavsiye ederim. Hepsi birarada olsun, Netflix , Amazon prime tek alet kullanayim derseniz nvidia tercih edilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: sadays

nvidia daha iyi idi x9sten o zaman da test etmiştim

ama z9xten daha iyi olması mümkün değil

z9s bile daha iyi idi shieldden

şu anda shield kullanan biri olarak yanlı yorum yapıyorsun diyemez herhalde kimse

Alıntıları Göster

Nvidia Pro şu anki fw den bir sürüm önce görüntüyü düzeltti. İlk nvidia pro aldıgım zaman görüntüsü, X9S den bile daha kötüydü. Su anda Nvidia Z9X den görüntü olarak daha asagi sayılmaz.

• bitsede gitsek mi B kullanıcısına yanıt
    1080p de fark görmedik diye yazdım 3 5 kez ama 4k da denemedim henüz

• The Electro-Man kullanıcısına yanıt

Aynı filmin HDR10+ sürümünü Samsung 65Q80R panelde geçen akşam bende seyrettim Zidoo Z9X'te ve görüntüde hiçbir anormallik yoktu.

Fakat sanırım 10 GB'lık bir film dosyası olduğu için formatı HDR10+'ta olsa görüntü çok iyiydi diyemem.

Sizdeki sorunun sebebi , dediğin gibi PC donanımı ile alakalı olabilir.

Seyretmeyenler için filmi yazarsam , aksiyon açısından oldukça keyifli bir filmdi.Sadece İngilizce haricindeki konuşmalar çevrilmemişti altyazıda ama o da filmi anlamanıza engel olacak seviyede değil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 18 Nisan 2021; 21:50:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

Aynı filmin HDR10+ sürümünü Samsung 65Q80R panelde geçen akşam bende seyrettim Zidoo Z9X'te ve görüntüde hiçbir anormallik yoktu.

Fakat sanırım 10 GB'lık bir film dosyası olduğu için formatı HDR10+'ta olsa görüntü çok iyiydi diyemem.

Sizdeki sorunun sebebi , dediğin gibi PC donanımı ile alakalı olabilir.

Seyretmeyenler için filmi yazarsam , aksiyon açısından oldukça keyifli bir filmdi.Sadece İngilizce haricindeki konuşmalar çevrilmemişti altyazıda ama o da filmi anlamanıza engel olacak seviyede değil...

HDR10+ için parayla lisans almak gerekiyor mu Dolby Vision'da olduğu gibi?

1080ti'da normal HDR10 sorunsuz çalışıyormuş.

• evet lisans gerekiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Dousk

1080p de fark görmedik diye yazdım 3 5 kez ama 4k da denemedim henüz

Z9X ile perden sınırdıysa goruntu dısarı taşabilir ama sinemasyon olarak daha cok hosuna gidecegini sanıyorum.

• Selamlar,

X9S'te yaşadığım ;ama o zamanlar kendi kendime ,X9S (RTD 1295) 2160p 59.94fps için güçlü değil,takılması ,oynatamamsı normal diye düşünmüştüm..

Z9X'e geçiş sebeplerimden bir tanesi de buydu .

Ancak dün gördüm ki , 2160p 59.94fps bir mp4 dosyasını açtığımda ilk sn sorun yok ,ancak o andan sonra ses var ama görüntü çok yavaş , sanki ağır çekimmiş gibi. Stuttering gibi ama değil !

Videoyu bir pause yapıp ,tekrar devam edersem , bir sn normalmiş gibi akıyor sonra yine ağır çekime dönüyor. Seste bir problem yok takılma açısından.

Ancak videoyu ilk oynattığımda ses ,videodan önde gidiyor. İlk pause'ta , ses , görüntüyü yakalayana kadar ses çıkmıyor . Ses geldiği anda (yani ses ile video , zaman olarak senkron olduğunda) ağır çekim olarak devam ediyor .

Videoları Lan üzerinden NFS ile oynatıyorum.

Dün ,bu bahsettiğim videoları USB'ye atarak denemeye çalıştım ama farkeden bir durum olmadı.

Yanlış/eksik yapılmış bir ayar mı var diye düşünüyorum ;ama gözüme çarpan bir şey de yok .

Dediğim gibi, pause'tan sonra anlık normal akıyor sonra ağır çekim gibi devam ediyor .

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim .

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tulû -- 19 Nisan 2021; 21:54:19 >

• Cümleten iyi geceler dostlar. Cihaz elime ulaştı. kutusunu açtım bağlantılarını yaptım ve cihazı başlattım. Açılışta kumandaya cevabı çok geç oldu. ayarlar menusunda bir kaç tıklama sonrası ciaz donup sist. arayüzü yanıt vermiyor diyip 2 seçenek sunuyor uygulamayı kapat ve bekle diye. sonra ana ekrana atıyor beni. bir kaç kez yeniden başlatıp denedim aynı. cihazda en son beta sürüm yüklenmiş geldi. bir de stbemu pro iptv programı yüklenmiş geldi. öneriniz nedir. sorun ne olabilir.

• satıcı arkadaş izin verirse sıfırla sonra en son betayı tekrar yükle sonra tekrar sıfırla düzelir

düzelmezse ise geri vereceksin mecburen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 19 Nisan 2021; 22:48:40 >
  • vahdettinp V kullanıcısına yanıt

Arasıra o tarz hatalar olabiliyor hocam. Tabi son yazılımlarda çok nadir oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: CXath1

Arasıra o tarz hatalar olabiliyor hocam. Tabi son yazılımlarda çok nadir oluyor.

yazılım yükledikten sonra sıfırlanmazsa yapar zidoolar

• fabrika ayarlarına aldım. Son yazılımı tekrar tükledim. Tekrar fabrika ayarlarına aldım. Bu arada GSF kimlik numarası değiştiği için tekrar aktive ettim. Şu an sıkıntı gözükmüyor. Bakalım inşaallah olmaz da.

• Zidoo X9S kumandasında fare işlevi gören bir tuş vardı. Z9X in kumandasında böyle bir şeyi göremedim. Google playden Youtube yükledim. Videolar seçilemiyor malesef kumandadan bir türlü oynatamadım. Yolunu yordamını bilen var mı. papirüs üstad siz nasıl hallediyorsunuz bu işi.

Sag alt tarafta bir tuş var

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Selam ,

Tekrar iyi günlerde kullanın cihazınızı.

Aklınızda olsun , her yeni yazılım geldiğinde cihazınızı sıfırlayın ( yani Factory Reset yapın ) , yeni yazılımı yükleyin ve tekrar sıfırlayın cihazınızı ve öyle kullanın.Bu Zidoo forumda özellikle tavsiye edilen , en sağlıklı kullanım prosedürü.Konu başlığının ilk sayfasında da yazar zaten.

Kumanda meselesine gelince : Kumandanın sağ alt tarafında üzerinde " MOUSE " yazan tuş bir tuş var ( mavi tuşun üstünde ). Ama bu tuş işinize ne kadar yarar bilemem , çok işlevsel değil bana göre.

Benim nasıl hallettiğime gelince : Ben en başından beri bu cihazın bu kumanda ile Google Play'den indirilen uygulamalarda ( Netflix , Amazon , Spotify , Youtube v.b gibi ) çok kullanışlı olmadığını yazıyorum zaten.Ve kendim bu tarz uygulamalar için Zidoo Z9X'i hiç kullanmıyorum.

Öylesine ki bir tane bile uygulama yüklü değildir bende mesela.Bazen deneme amacıyla yükleyip denediğim uygulamalar oluyor o kadar.Onları da sonradan kaldırıyorum.Yoksa harici bir AirMouse almadan kendi kumandası ile bu tarz uygulamaları Zidoo'da kullanmak hakikaten eziyet bana göre.

Zidoo , benim için sadece film seyretme amaçlı kullanılan bir cihaz.Ama bu tarz uygulamalar amacıyla kullananlara da lafım yok , orası ayrı.Sonuçta herkesin alternatif ikinci bir cihazı olmayabilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 20 Nisan 2021; 23:21:15 >

• Bu arada hazır konusu açılmışken önceden ana ekranda hazır gelen YouTube sürümünün yeni yazılımlar da neden gelmediğini bilemiyorum.

Hadi Netflix'i anladıkta. YouTube'ta da lisans olayı mı var acaba ?

Zidoo'dan öğrendiğim birşey olursa paylaşacağım...

• 
Sayfa: önceki 123124125126127
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.