Şimdi Ara

Zengin insanların intihar etmesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20
Cevap
0
Favori
934
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Milyardan daha fazla Trilyonları olan bu insanlar kafalarında neler oluyor da hayatlarını sona erdiriyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _ _ _FAST_ _ _ -- 8 Şubat 2019; 21:3:6 >

• üzülmedim ahaha

knk hayal olmadan hayat çekilmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T-E-K- -- 8 Şubat 2019; 21:23:10 >
  • Hayatı hesoyam yazıp oynadığını bir düşün.
  • Tükenmişlik sendromu. İstedikleri her şeye rahat rahat ulaşınca bunalıma giriyorlar. Bu yüzden birçok zengin ekstrem sporlarla uğraşmayı sever, çünkü heyecan istiyor adamlar.
  • hocam onlar ne yapacağını şaşırmış durumda. bi hedef kalmamış zaten milyon dolarlar var. hersabah kalkıp yardırma sebebin ortadan kalkıyor böyle olunca.

onlar yapacağını şaşırıyo. türk sosyeteden bir kız evlenecek. bu kız bekarlığa veda partisi düzenliyor orda zenci birisi de davete gidiyo içiyolar kafa bi dünya oluyo sonra bizim zenci hallediyor. kız evleniyor sonra kız bi doğuruyo çocuk zenci. kızın evlendiği diğer sosyete rezillik deyip boşanma davası açıyorlar. gerçek babası çocuğumu verin ben ona bakarım diyo. adamların yaşadığı hayata bak.

Zengin  insanların  intihar  etmesi

• Her şeye sahibim, buna rağmen mutlu olamıyorum, herkes çıkarla yaklaşıyor, kimse için bir değerim yok diye düşünüyor olabilirler. Veya altından kalkamayacakları bir belanın içindedirler, sorumluluk artık onların kaldırabileceğinden çok büyüktür. Bir yola girmek istese kendisini yok edecektir, diğer yolda ailesi, sevdikleri heba olacak veya kendisinden nefret edecektir. O da kaçma yoluna başvurur. Bir yığın sebebi olabilir.
  • istedikleri herşeye sahip olunca bunalıma giriyorlar diye okumuştum

budhada mesela çok zenginken sonradan budizm diye birşey turetmiş
  • fakirken insanın gözünde çok büyüyor bazı şeyler, ulaşması güç gözüken şeyler hep hayal gibi oluyor o hayal yaşamanı sağlıyor. ama çok zengin olanlara bak, ufak şeylerle mutlu olmayı öğrenmezlerse bir yerden sonrası yine depresyon yine depresyon. bu boktan dünyada istediğin kadar güzel zengin güçlü ol mutlaka negatiflikler tadacaksın.

bak zuckerberg, bill gates veya elon musk gibi adamlar pek çöküntü yaşamıyor neden? çünkü sınırsız amaçları var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PacTyson -- 8 Şubat 2019; 21:39:56 >
  • Akılları yok demekki
  • witcher 3 bitince karakterlerin kaybolması gibi bunalım
  • Hayatlarının bir amacı kalmıyor. Örnek olarak sen bir araba hayal ediyorsun onu almak için çabalıyorsun sonunda alınca da keyfini çıkarıyorsun ama o adam tek tıkla alıyor. Her şeye anında sahip olunca bu sefer hayat sıkıcı geliyor demekki
  • Zenginler ünlü oldukları için dikkat çekiyorlar. Fakirlikten intihar eden binlerce insan var.
  • Abi yapma hatırlatma bunu bana
  • Herkes ortak noktayı söylemiş. Elde edince değeri kalmaması bir şeyin.Aslında belli bir standartın üzerinde daha iyisi sizi mutlu etmez. Yani iyi bir aracınızı değiştirip daha üst model alınca mutlu olmanız maksimum 10 gün sürüyor.
  • Dünya zevklerine doymuş birinin intihar etmesi normal bence. Başka boyutlarda yaşamak istiyordur, ya da yokolmanın tadını merak ediyordur.
  • intihar sebebi sadece maddi sıkıntılar değil ki bir çok sebep olabilir arada bir bağlantı yok yani
  • Depresyon.
  • Mutluluk=para diye bir denklem yok bi anlayin sunu artik

Bakkala 50 kurus verip gofret aldiginizda 50 kurusluk mutluluk almazsiniz aynisi bayiden ferrari alırken de geçerlidir sizin 50 kuruşunuz baskasi icin 5 milyon dolar olabilir

Hayattaki en büyük sorununu cozebiliriz yada sana 100 trilyon dolar (abdnin 5 yıllık gdpsi) para verebiliriz hangisi deseler düşünmeden 1.yi seçerim

Para=saadet 1tlem daha olsun 1tl daha mutlu olayim diye bir şey yoktur mutluluk sonsuz kombinasyonun birlesimidir kombinasyondaki onemsiz seyler bir kiymikken bazilari birer hancerdir kalbinize batar tipki bunu yazarken kalbimde hanceri hissetmem gibi

Yillar once 5 kurus param yoktu cok zengindim simdi az bucuk param var ama o zenginligim yok
  • Ortalamaya vurursak zengin olup intihar eden 1 kişi varsa, yoksul olup intihar eden en az 5 kişi var.. Yoksul olanlar görmezden geliniyor sadece reklam degeri yok diye. Yani yok öyle birşey zenginler intihar ediyor, yoksullar etmiyor savaşıyor diye birşey yok.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.