Şimdi Ara

tuketici hakem heyeti/savunmasi istendi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
61
Cevap
4
Favori
50.215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

tuketici hakem heyetindeki basvurumuz 3 haftadir belki daha fazla suredir savunmasi istendi konumunda gozukuyor.

bu savunma ne kadar suruyor?firma savunma gondermezse ne kadar surede nasil bir prosedur izleniyor bilgisi olan var mi acaba?

SUBAT AYI EDİT: arkadaslar sonuçlandı ve biz haklı bulunduk.

hala odeme alamadik,eger mahkemeye itiraz etmez ise firma ve yine odemezse sanirim icra baslatmamiz gerekiyormus,icra islemi hakkinda pek bilgim yok icra baslattigimizda ne kadar surecek firmadan paramizi nakit olarak teslim alabilicek miyiz bilgili kisiler beni aydinlatabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi red alert2 -- 27 Şubat 2021; 4:10:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Karar vermezse kazanıyorsunuz ve icra hakkı doğar ve onu da almak için yanlış hatırlamıyorsam cebinden 76₺ verip icraya vermen lazım. Bir mağaza 60₺ ye alışveriş yaptım ürün yollamadı 60₺mi almak için 76₺vermem gerekiyordu nasıl sistem ama 👍

Düzenleme yapıyorum. Zamanında ilgisiz memur bizzat sormama rağmen ben niye zarara giriyorum çok saçma vs sorularına yanıt vermediği için öğrenememistim doğrusu bu icra masraflarını da alacağımız paraya ekleyip onu da tahsil edebiliyormusuz. Buradan Antalya da o icra dairesinde çalışan türbanlı kadın aldığın her maaş haram zıkkım olsun şişko o***u cevap vermekten aciz ne kadar insan varsa çoğu memur...
  • Karşı taraftan savunma istiyorlar
    Karar verilmesi 1 ay da sürer 6 ayda. En geç 6 ay içinde karar verilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • turbolineam T kullanıcısına yanıt

hocam peki savunma suresi ne kadar o konuda bilginiz var mi acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: red alert2

hocam peki savunma suresi ne kadar o konuda bilginiz var mi acaba?

Toplamda 6 ayı geçmez

• Benim 5 ay oldu hala savunma verecekler süre dolsun diye bekliyorum artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: turbolineam

Toplamda 6 ayı geçmez

Alıntıları Göster

bağcılar thh 1 senede karar verdi

• anladim arkadaslar cevaplariniz icin hepinize tesekkur ediyorum.

Sanirim uzayabildigi maksimum yere kadar uzayacak bu surec

• Ben de 09.07.2020'de e-Devlet'ten Tüketci Hakem Heyetine başvuru yaptım Vakıfbank Halden Anlayan Paket iadesi ile ilgili. 1 gün sonra yani 10.07.2020'de "Savunması istendi" şeklinde bir işlem görünüyor. O gün bu gündür başka bir gelişme olmadı. Yani 3.5 aydır böyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilexsamet -- 31 Ekim 2020; 0:14:35 >
  • bilexsamet kullanıcısına yanıt

anladim hocam sanirim sonuc elde etmek uzun surecek

• red alert2 R kullanıcısına yanıt
    Evet hocam. 2 yıldan eski mevzu olmasaydı Türkiye Bankalar Birliği Bireysel Müşteri Hakem Heyeti'ne verecektim ama 2 yıldan önce gerçekleşen uyuşmazlıklara bakmıyormuş. Yoksa Türkiye Bankalar Birliği 3.5 ayda falan sonuçlandırıyordu başvuruyu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilexsamet -- 31 Ekim 2020; 10:5:17 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bugün Tüketici Hakem Heyeti'ne gittim. Bankadan cevap gelmediğini söyledi. Bankadan cevap gelmezse mevcut bilgi ve belgeler üzerinden karar verileceğini söylediler. 6 ay içinde karar çıkacakmış. 3.5 ayı gitti. Geriye 2.5 ayım kaldı.

• Karar vermezse kazanıyorsunuz ve icra hakkı doğar ve onu da almak için yanlış hatırlamıyorsam cebinden 76₺ verip icraya vermen lazım. Bir mağaza 60₺ ye alışveriş yaptım ürün yollamadı 60₺mi almak için 76₺vermem gerekiyordu nasıl sistem ama 👍

Düzenleme yapıyorum. Zamanında ilgisiz memur bizzat sormama rağmen ben niye zarara giriyorum çok saçma vs sorularına yanıt vermediği için öğrenememistim doğrusu bu icra masraflarını da alacağımız paraya ekleyip onu da tahsil edebiliyormusuz. Buradan Antalya da o icra dairesinde çalışan türbanlı kadın aldığın her maaş haram zıkkım olsun şişko o***u cevap vermekten aciz ne kadar insan varsa çoğu memur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wmbot -- 8 Nisan 2022; 11:52:40 >

anladim hocam eger oyleyse yani mevcut bilgi ve belgelerle 6 ay icinde karar veriliyorsa iyi yani hic yoktan iyidir.

beni de bilgilendirdiginiz icin cok tesekkur ediyorum

• wmbot kullanıcısına yanıt

kotu olmus hocam 

• quote:

Orijinalden alıntı: wmbot

Karar vermezse kazanıyorsunuz ve icra hakkı doğar ve onu da almak için yanlış hatırlamıyorsam cebinden 76₺ verip icraya vermen lazım. Bir mağaza 60₺ ye alışveriş yaptım ürün yollamadı 60₺mi almak için 76₺vermem gerekiyordu nasıl sistem ama 👍

Bilgilendirme için teşekkürler hocam.
    Benim alacağım 1050₺ olduğu için kaz gelecek yerden tavuğu esirgemeyeceğim. 😁

• Hocam şimdi e-devlet ile giriş yapıp baktım:

"12.11.2020 Saat 10.26 / Savunması Geldi
    12.11.2020 Saat 10.27 / Gündeme Alındı
    12.11.2020 Saat 15.33/ Karara Bağlandı"
    yazıyor.

hocam nedir peki durum süreç nasıl işlicek simdi?

Bilmiyorum ki hocam. İnternetten araştırdım biraz. Kararı internetten göremiyormuşuz, adrese posta ile tebliğ ediliyormuş.

Pazartesi falan yolum düşerse gidip soracağım Tüketici Hakem Heyeti'ne.

30 gün. Dilekcenizin satıcıya tebliği ile başlar.

anladim hocam insallah yuzunuzu gulduren bir sonuc alirsiniz 

ben hala bekliyorum yani 2 aya yakin zaman oldu hala savunmasi istendi yaziyor 

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.