Şimdi Ara

Zam Sebebiyle TurkNet aboneliğini iptal ettirenler?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
0
Favori
3.754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

TurkNet zammı sebebiyle iptal edip diğer internet servis sağlayacılarına geçiş yapanların sorunları okumaya başladım gerçekten üzüldüm.

Ben demiştim zam sebebiyle gitmeyin sorunlar yaşarsanız diye ancak nerde.. çoğu kişi diğer firmalarda kopma, donma, oyunlarda ping sorunu, yayınlarda donma sorunu, müşteri hizmetlerinde çözüm bulamama gibi sorunları okudum aksine şikayet ettikleri için anlık olarak aboneliklerin iptal edildiğini okudum mevcut portundan olanlar oldu şimdi port bulamıyor.

Üzülerek ülkemizdeki zam sorunu hala devam ediyor. Önemli olan ülkenin sorunlarıyla ilgilenmeniz kafanızı bunlara yormanızdır. Ülkenin zam sorunu çözümlenirse hiç bir ürüne vb zam gelmez.

Selamlar.

• Kendi adıma konuşuyorum turknet in verdiği hizmete lafım yok ama tek fiyat politikası beni bezdirdi. Ben 35 mbit kullanıyorum turknet ortak altyapıda 100 mbit ve kendi altyapısında 1 gbit veriyor onlar da aynı fiyatı ödüyor ben de aynı fiyatı ödüyorum. Ben neden düşük hız alıp kullanmadığım görmediğim altyapının hizmetin faturasını ödüyorum? İlla zam mı yapacaksın yap ama 16 mbit ve 35 mbit kullananı muaf bırak veya onlara daha indirimli bir fiyat açıkla. Bunun yanı sıra 100 mbit üstü paketler için de ısrarla hiçbir çalışmada bulunmuyorlar ve muhtemelen o da tek fiyat politikası yüzünden. Sonra turknet niye müşteri kaybediyor. Kaybetsin kardeşim çünkü hak ediyor.

Sorun fiyatı değil ki görülen tepki.

Her tarafta bangır bangır "Haziran 2023'e kadar zam yok" diye yazılar yazıp sonrasında zam yapılırsa insanlar buna tepki gösterir.

Tek fiyat politikası çok saçma. 8 mbps adsl ile 100 mbps ftth aynı fiyatı ödeyecek. Üstelik 170 tl. Az da değil. Gigafiber'in 140 tl olması da başka bir durum.

Kaldı ki diğer firmalar zam yapmadı diye biliyorum. E insanlar da haklı olarak "bu port ücreti bir tek Turknet'e mi geldi?" diyor.

Açıkçası Türknet'in ADSL kullanıcılarını umursadığını düşünmüyorum. ADSL kullanan adam fiyatı yüzünden zaten Türknet'i tercih etmiyor. Tercih edenler genelde 35 Mbit ve üstü hızlarda oluyor. Bu yüzden hız ölçüm sitelerinde Türknet'in 1. çıkması benim için pek de şaşırtıcı bir sonuç değil.

• değil mi her ay zam gelsin bizde tabi beyim diyelim

• Bu zamana kadar verdikleri yanlıştan dönerler dedim ama olmayacak heralde bende bugün evrakları vereceğim başka firmaya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sorun fiyatı değil ki görülen tepki.

Her tarafta bangır bangır "Haziran 2023'e kadar zam yok" diye yazılar yazıp sonrasında zam yapılırsa insanlar buna tepki gösterir.

Tek fiyat politikası çok saçma. 8 mbps adsl ile 100 mbps ftth aynı fiyatı ödeyecek. Üstelik 170 tl. Az da değil. Gigafiber'in 140 tl olması da başka bir durum.

Kaldı ki diğer firmalar zam yapmadı diye biliyorum. E insanlar da haklı olarak "bu port ücreti bir tek Turknet'e mi geldi?" diyor.

• yuzyirmi Y kullanıcısına yanıt

Haklısında, ben turizm işindeyim oteller örnek5 ağutosa kadar fiyat veriyor değişmeyecek diyor ancak 5 ağustos dan sonra değiştiriyor

tabiki herkesin bütçesi kendine ancak üzüldüğümü dile getirdim turknet den çıkıp diğer firmalara giden herkes pişman olduğunu düşünüyorum.

• mrtgfb M kullanıcısına yanıt

Yani hangi firmaya gittiklerine bağlı biraz da. Halen bu kural var mı bilmiyorum ama 3 ay sonra geri Turknet'e dönebilirler.

Ben oyun oynamadığım için ping değerlerini diğer firmaların da hattı kendi firmamınkini de bilmiyorum. O yönünden iyi araştırmak gerekir evet.

• TurkNet benim 2. ev internetim. 139 lira olan kampanyaya dahilmişim. Ha 169 olsa verirmiyim (100mbps alıyorum), pek sanmıyorum ama başka sağlayıcıyada geçmezdim kapattırırdım.. Gerçekten diğerleri çer çöp. Fiyatı bir kenara bırakın TurkNet'in yanına yaklaşamazlar.

Ah şu yurtdışı sunucularında daha iyi ping değerleri verseydi keşke.

• Kendi adıma konuşuyorum turknet in verdiği hizmete lafım yok ama tek fiyat politikası beni bezdirdi. Ben 35 mbit kullanıyorum turknet ortak altyapıda 100 mbit ve kendi altyapısında 1 gbit veriyor onlar da aynı fiyatı ödüyor ben de aynı fiyatı ödüyorum. Ben neden düşük hız alıp kullanmadığım görmediğim altyapının hizmetin faturasını ödüyorum? İlla zam mı yapacaksın yap ama 16 mbit ve 35 mbit kullananı muaf bırak veya onlara daha indirimli bir fiyat açıkla. Bunun yanı sıra 100 mbit üstü paketler için de ısrarla hiçbir çalışmada bulunmuyorlar ve muhtemelen o da tek fiyat politikası yüzünden. Sonra turknet niye müşteri kaybediyor. Kaybetsin kardeşim çünkü hak ediyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Zam sebebi ana etken değil ama yazlık dairemde kullandığım hattımı dün iptal talebi oluşturdum 20dk sonra geri dönüp onay aldılar ve anında iptal oldu. Fazla vaktim olmadığından gidemiyordum eve, dondurma işleminin süresi benim için yeterli değildi zam da olunca oy çoğunluğu ile kapatma kararı aldık.

Tekrar abone olsam yine TürkNet'i seçerim. Diğer İSS'lerin kalitesi fiyatına oranla ortada..

• Turknet deki bendeki önem yer
    -Stabil hız
    -MH artık çok ilgili
    -En yoğun saatlerde bile yavaşlık veya yayın donma sıfır
    -100 mbps bağlantım olmasına rağmen 110 ile 120 mbps bağlantı hızı alıyorum
    -Dns sansürü yok.

Vb..

• Açıkçası Türknet'in ADSL kullanıcılarını umursadığını düşünmüyorum. ADSL kullanan adam fiyatı yüzünden zaten Türknet'i tercih etmiyor. Tercih edenler genelde 35 Mbit ve üstü hızlarda oluyor. Bu yüzden hız ölçüm sitelerinde Türknet'in 1. çıkması benim için pek de şaşırtıcı bir sonuç değil.

• Artık nasıl kar yapıyorlarsa onca müşteri kaybına rağmen ne müşteri tutmayı ne geri adım atmayı düşünmüyorlar bile.

• fiber altyapım var büyük ihtimalle zortnete geçsem bile stabil internetim olacak neden 100mbps internete 180tl vereyim sırf diğer şeylere de zam geliyo diye

• Türk telekomdan türknete geçtim, değişiklik hissetmedim. Türknetten de netspeede geçtim yine değişiklik hissetmedim. Türknete geri dönmem için gigafiber olması veya diğer sağlayıcılardan ucuz olması gerekir

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • SemihGorgec kullanıcısına yanıt

Şuan bence TurkNet TT den daha kaliteli ve stabil hız veriyor ( TT ) alt yapısı fiberde

• Ben zam nedeniyle yerel bir firmaya geçiş yaptım iptv kapanması ve dns değişimi işe yaramadığı için hüsrana uğradım.5gun oldu hız ayni fakat sansürün kucağına düştüm.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Turknetten ayrilmak icin baska bir iss ye basvurdum fakat sabit telefonumu kapattigim icin bir hata veriyor ve gecis işlemi onaylanmiyor.Bu şekilde bir durum yasayan oldu mu?

Kopru statu cikis basvurusu bulunamadigindan basvuru alinamaz.
    Zam Sebebiyle TurkNet aboneliğini iptal ettirenler?
    Vdsl hat degerlerimde gozukmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enigmaa37 -- 29 Temmuz 2022; 23:13:22 >
  • Kablonet fiber'e geçtim şimdilik memnunum

• Ben gıbırnet e geçtim 100 mps paketi türknet 75 paketi ile en fazla 80 derken gıbır 100 mps veriyor Zam Sebebiyle TurkNet aboneliğini iptal ettirenler?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • İyi ki ayrılmışım Türknet'den hem daha ucuza aynı hızda interneti alıyorum, hem yıllık ödeme yaptığımdan zamlardan etkilenmiyorum, hem de Türknet'de geceleri kronik kopan internet sorunum düzeldi.

Türknet benim için pişmanlıktır, ama benim için. İnternet hizmeti konusunda herkesin farklı hikayesi olabiliyor. Bana sorarsan Türknet hayatımda kullandığım en kötü internet deneyimiydi, ama başkası için en iyisidir vs.

Kısacası genellemenin hiçbir manası yok Zam Sebebiyle TurkNet aboneliğini iptal ettirenler? 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zaris -- 30 Temmuz 2022; 1:56:47 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.