Şimdi Ara

ZALMAN LQ VE RESERATOR SERİSİ SIVI SOĞUTMA KULLANICILARI KLUBÜ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
2
Favori
5.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam benim Reserator 3 Max'i eklersen sevinirim Coollabratory Liquid Pro ile beraber enfes oldu.
    Tavsiye : Türkiye'den sakın almayın.Avrupa ülkelerinde 75-100€ arası satılıyor ben belçikadan 99€'den kaptım.(alternate.be)

ZALMAN LQ VE RESERATOR SERİSİ SIVI SOĞUTMA KULLANICILARI KLUBÜ
  • Eklendi

Sistem bileşenleriniz ile boşta ve yükteki sıcaklık değerlerinizi ss olarak eklermisiniz,

Linkteki siteyi daha önce lokooo nickli forum üyesi cenk abimizden tavsiye almıştım fakat TR'ye gönderilme konusunda tam emin olamadığımız için vazgeçmiştim.

Siz bu konuda detayları paylaşırsanız konunun başına eklersek bir çok kişi faydalanacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FoxPark -- 20 Şubat 2015; 22:37:03 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • FoxPark kullanıcısına yanıt
    Hocam buyrun gayet memnunum load testi biraz kısa tuttum zaten 24'ten direkt 35'e fırlıyo sonra en fazla 43 görüyo daha sonra 41 arası oynayıp duruyor.isterseniz hocam 2 saat teste tutupta atabilirim siz konunun başına ekleyeceğim deyince biraz heyecan yapıp aceleye getirdim ama yeterli bence :) dediğim gibi en fazla 43
    (Coollaboratory Liquid Pro'nun etkisi gerçekten büyük.onunla beraber veya mx4 ve benzeri yüksek kalitede termal macunlar ile kullanmanızı tavsiye ederim.)
    NOT : HWMonitör,AIDA64 vs 3.parti uygulamalar sıcaklığı 80 90 derece olarak gösteriyor daha doğrusu AMD a10 serisine uyumsuz o yüzden gigabyte'ın anakartı ile gelen easytune 6 kullandım.

4.0/4.5Ghz AMD A10-7850K IDLE

4.0/4.5Ghz AMD A10-7850K LOAD PRIME95

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crashlone -- 20 Şubat 2015; 23:41:33 >

• Crashlone kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme için teşekkür ederim. Sanırım benim yanlış bir belirtmemden kaynaklı yanlış anlaşılma oldu. :)

Benim sizden ricam yurt dışından satınalma konusunda bir rehber şeklinde yazmanızdı.

Ben elden almıştım geçtiğimiz ay somestırda Belçika'da akrabımızın düğünü vardı o yüzden oraya gitmemiz gerekti.Orda 1 hafta felan kalmıştık normalde lq315 almaktı amacım fakat bundan vardı orda.Anvers şehrinde Alternate'in mağazası vardı direkt elden almıştım.Maalesef Türkiye'den sipariş edince gümrüğe felan takılırmı vs o konuları pek bilmiyorum.
    Anlaşılmıştır. Diğer türlü gümrükte takılması olası, hiç riske gerek yok. Bilgilendirme için teşekkürler.

Sisteminizi yaza kadar değiştirme durumu olmazsa şayet, yaz ayındaki performansınıda görmek lazım.

• Zalman Reserator 3 Max Dual sahibi var
  • Knuckles The Echidna kullanıcısına yanıt
    Klübe hoş geldiniz.

Sisteminizin sıcaklık degerlerini boşta ve yükteki degerlerinide bizlerle paylaşırsanız bilgilenmiş oluruz.
  • Değerler bunlar arkadaşlar. Tabi bu işte çokta deneyimli değilim. Makineyi Oyun ve Render amaçlı kullandığımdan işlemciyi hava soğutmaya teslim etmek istemedim. kısmet.
    ZALMAN LQ VE RESERATOR SERİSİ SIVI SOĞUTMA KULLANICILARI KLUBÜZALMAN LQ VE RESERATOR SERİSİ SIVI SOĞUTMA KULLANICILARI KLUBÜ

• quote:

Orijinalden alıntı: Crashlone

Hocam buyrun gayet memnunum load testi biraz kısa tuttum zaten 24'ten direkt 35'e fırlıyo sonra en fazla 43 görüyo daha sonra 41 arası oynayıp duruyor.isterseniz hocam 2 saat teste tutupta atabilirim siz konunun başına ekleyeceğim deyince biraz heyecan yapıp aceleye getirdim ama yeterli bence :) dediğim gibi en fazla 43
    (Coollaboratory Liquid Pro'nun etkisi gerçekten büyük.onunla beraber veya mx4 ve benzeri yüksek kalitede termal macunlar ile kullanmanızı tavsiye ederim.)
    NOT : HWMonitör,AIDA64 vs 3.parti uygulamalar sıcaklığı 80 90 derece olarak gösteriyor daha doğrusu AMD a10 serisine uyumsuz o yüzden gigabyte'ın anakartı ile gelen easytune 6 kullandım.

4.0/4.5Ghz AMD A10-7850K IDLE

4.0/4.5Ghz AMD A10-7850K LOAD PRIME95

CNPS20LQ bende de var, easy tune 6 değerlerim sizinki gibi, hwmonitör ve amd overdrive beni deli ediyordu, sıcaklık değerleri arasında uçurum var, biraz önce cpu yu söktüm, orijinal termal pasta yerine thermaltake sürdüm, teşekkürler ...

• Selam,

Ben de Reserator 1 Plus sistemini, EKWB blokla birlikte R9 290 grafik kartını pasif soğutmak için kullanıyorum. Sistemin kurulumu şurada:

http://www.cursedhardware.com/index.php?/topic/416-zalman-reserator-1-plus-harici-su-so%C4%9Futma-sistemi-inceleme-3-sayfada/page-3
  • arkadaşlar bende Zalman LQ 315 kullanıyorum yaklaşık 2 aydır. Lakin 15-20 gündür çııırr çıırrr ses geliyor. Ses işlemcideki soğucudan geliyor radyatörde veya radyatör fanında ses yok. Pompa sesi değil hani fana kağıt sürtersiniz ses gelirya onun gibi. Neden olur acaba garantiye göndermem gerekir mi ? Yoksa başınıza gelipde halledebilen varmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wildwachsend -- 17 Ağustos 2015; 18:53:08 >
  • Arkadaşlar bir süre önce Harici Ekran kartına (r9 380) geçtiğim için Overclock'a artık ihtiyacım olmadığı için fabrika ayarlarına döndürdüm işlemciyi.
    AIDA64'a gelen güncellemeler sonrası sonunda doğru değerleri göstermeye başladı 70 derece göstermiyor artık :D
    Reserator 3 Max ile Şuanki idle değerleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crashlone -- 2 Ağustos 2020; 2:13:6 >
  • Mesajım bulunsun.
    8C

Hocam o programdaki küçük bir bug ile alakalı kuzende fx 8350 var ondada bende 8C olan kısımlar 15C normal en üstündeki bendeki 20 olan 27 ondada.
    İsterseniz anakartın orjinal programıyla tekrar ölçüp atabilirim programı tekrar kurup.

Edit:Ekledim hocam.Bu yaz sıcağında gerçekten muazzam değerler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crashlone -- 2 Ağustos 2020; 2:12:42 >
  • Zalman CNPS20LQ pompadan gelen gıcırtı sorunu
    sistemi kurduk çalıştırdık herşey güzel fakat pompadan(işlemciye bağlı olan motor) gıcırtı geliyor..kasayı yan yatrıınca susuyor.. ne yapmalıyım ?
  • ZALMAN LQ VE RESERATOR SERİSİ SIVI SOĞUTMA KULLANICILARI KLUBÜ

arkadaşlar 2. el de mesaj atmıştım gerçi. şu arkadaşlardan aramaktayım. elinizde fazla yada ihtiyaç yoksa bana ulabilir misiniz?
  • -silinebilir. fazla atmışım-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Knuckles The Echidna -- 26 Ocak 2016; 11:14:41 >
  • Knuckles The Echidna kullanıcısına yanıt
    yok mu yardımcı olabilecek?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.