Şimdi Ara

ZALMAN LQ VE RESERATOR SERİSİ SIVI SOĞUTMA KULLANICILARI KLUBÜ (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
2
Favori
5.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Knuckles The Echidna kullanıcısına yanıt
    Garatili ürün sonuçta ve kesinlikle peşine düşmelisiniz.
  • düştüm hocam

temizliğini, sıvı kontrolünü yapıp geri yollamışlar. üşenmedim taktım şu an sorunsuz sistem
    Bu kadar zahmete gireceklerine sifirini yollasalarmis. Neyse en azindan bir ise yaramislar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende ilk gönderdiklerine sıfır sanmıştım herhalde artık satılmıyor
    Ama şöylede bir durum var. Ellerinde aynı üründen yoksa bir üst modelini vermeleri gerekir.
  • Neyse hocam artık geçti. umarım bir 2 sene daha böyle sorunsuz gider
  • Zaman'a AM4 desteği ne zaman gelecek ya da var mı? Corsair de 5 dolarlık aparatla destek var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bugsymaloone kullanıcısına yanıt
    Hangi serisi için soruyorsunuz? Hava soğutmalarda gördüğüm kadarıyla mevcut. Sıvı soğutmalar için mevcut değil. Linkte konu ile ilgili bir bilgi geçilmiş. Sanırım netlik kazanmamış.
    https://www.computerbase.de/2017-04/cpu-kuehler-zalman-upgrade-kits-am4/

ZALMAN LQ VE RESERATOR SERİSİ SIVI SOĞUTMA KULLANICILARI KLUBÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FoxPark -- 11 Mayıs 2017; 11:32:32 >

• Ben Lq315 kullanıyorum. Destek verseler iyi olur çok memnunum soğutucumdan. Diğer firmalar destek vermiş sıvı soğutucu aparatlara da bu Zalman ne yapıyor anlamak zor.

https://www.computerbase.de/2017-01/cpu-kuehler-umruest-kits-amd-am4-kompatibilitaet/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bugsymaloone -- 11 Mayıs 2017; 11:56:45 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

Aslında bayağıdır elimde bulunan ama geçenlerde kurmaya fırsat bulduğum LQ315 ile bende aranıza katılayım. Montaj olsun, soğutucu aparatlarında eksiklikler olsun bayağı alengirli süreçlerden sonra şu an sıkıntısız bir şekilde kullanıyorum. Biraz derme çatma bir kurulum gibi görünsede iyi iş çıkardığını söyleyebilirim.
    _________

Fanlar Push/Pull şeklinde. THERMALRIGHT TY 147 A 14CM@PUSH/AKASA AK-191-BL 12CM@PULL

ZALMAN LQ VE RESERATOR SERİSİ SIVI SOĞUTMA KULLANICILARI KLUBÜ

• REDSTONE kullanıcısına yanıt
    Kulübe hoş geldiniz.

Test sonuçlarıni SS olarak ekleyebilirmisiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: FoxPark

Kulübe hoş geldiniz.

Test sonuçlarıni SS olarak ekleyebilirmisiniz.

Hoş buldum teşekkürler.

Test sonuçlarından kasıt; prime95 gibi testler mi ? Eğer öyleyse 1 saat falan yapmam lazım ama şu an için pek vaktim yok. Bugün foruma attığım GTA V SS'leri vardı. Onlardan ekleyeyim ilk etapta. Başka testleri merak edenler olursa eklemeye çalışırım. Gerçi artık üzerinden bayağı zaman geçmiş bir soğutucu.

GTA V / 2K@144Hz / i5 3570K 4.4 Ghz@1.16v@Zalman LQ315 Push/Pull (Noctua NT-H1 Termal Macun)

ZALMAN LQ VE RESERATOR SERİSİ SIVI SOĞUTMA KULLANICILARI KLUBÜZALMAN LQ VE RESERATOR SERİSİ SIVI SOĞUTMA KULLANICILARI KLUBÜZALMAN LQ VE RESERATOR SERİSİ SIVI SOĞUTMA KULLANICILARI KLUBÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 28 Mayıs 2017; 22:51:33 >

2k da ve 4.4 ghz işlemciniz baya iyi oc oluyor sanırım. Sicaklik aralığı güzel.

• quote:

Orijinalden alıntı: FoxPark

2k da ve 4.4 ghz işlemciniz baya iyi oc oluyor sanırım. Sicaklik aralığı güzel.

Genel olarak 50-60 derece civarında seyrediyor çekirdekler maksimum olarak. Ama CRYSIS 3 gibi özellikle orman bölümünde işlemciye bir hayli yüklenen oyun sahneleri de mevcut. GTA V'den ziyade o tarz sahneleri de içeren oyunlarda 58-65 derece arası değerler alınabiliyor. Tabii BIOS'tan işlemci sıcaklığına ilk tepki ısı limiti 50 derece olarak ayarlı. Keza masaüstü kullanımda push/pull fanlar 600-850 RPM aralığında çalışmakta. Sessizlik ile beraber düşündüğümüzde değerler iyi denebilir evet. Maksimum sıcaklıkları bir kenara bırakırsak; ortalama çekirdek sıcaklıkları 40 - 50 derece arası denebilir (yük altındayken).

OC açısından maşallah şanslı bir işlemciye denk geldim. 4.4 Ghz@1.16v değeri; stock voltaj ile adeta 600 - 1000 Mhz daha hızlı çalışması demek (3.4-3.8 Ghz şeklinde düşünürsek, stock voltaj 1.15v). Bundan önce hava soğutma kullandığım için 4.5 Ghz üzerini denemedim. 4.5 Ghz için 1.22v istemekte işlemci, her durumda stabilite için. Aslında 5 Ghz görebilecek potansiyeli var gibi. Ama şu anda kullandığım çözünürlük ve ekran kartı için gerek duyacağım bir hız değil. Belki yazın olası bir GTX 1080 ve türevi ekran kartı değişimi sonrası denersem gözlemlerimi yine belirtirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 29 Mayıs 2017; 1:20:5 >

• Zalman lq-315 kullanıyorum. 2,5 yıl filan olmuştur sizce termal macunu değiştirmeli miyim? ne dersiniz. üzerindeki macun ile kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperepla -- 29 Mayıs 2017; 3:31:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperepla

Zalman lq-315 kullanıyorum. 2,5 yıl filan olmuştur sizce termal macunu değiştirmeli miyim? ne dersiniz. üzerindeki macun ile kullanıyorum.

Merhaba,

Sıcaklık durumlarınız ilk zamankine göre nasıl ? Hangi sistemde kullanıyorsunuz ? Tehlikeli seviyelerde seyrediyorsa değişim gerekebilir. Aksi halde gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

quote:

Zalman lq-315 kullanıyorum. 2,5 yıl filan olmuştur sizce termal macunu değiştirmeli miyim? ne dersiniz. üzerindeki macun ile kullanıyorum.

Merhaba,

Sıcaklık durumlarınız ilk zamankine göre nasıl ? Hangi sistemde kullanıyorsunuz ? Tehlikeli seviyelerde seyrediyorsa değişim gerekebilir. Aksi halde gerek yok.

Açıkcası ilk aldığım günle aynı sayılır sıcaklıklar, i7-4790k ile kullanıyorum 4.4 ghz den voltaj arttırmadan 4.5 a çıkmış bir overclockcuk ile kullanıyorum şuan. stock fanını kullanmıyorum onun yerine 2 tane corsair af-120 ile push pull yapmıştım orjinal fanı biraz yüksek devirli(dolayısı ile sesli) diye hatırlıyorum. forum da filan gezerken 35-36 derece civarında sıcaklık civarım. ama iyi bir termal ile de değişiklik yapıp daha iyi dereceler yakalayacaksam değiştirmek isteyebilirim.

• alperepla A kullanıcısına yanıt
    Benzer bir kurulum yapısındayız sizinle.

Sıcaklıklarda belirgin sıkıntılar olmadıktan sonra şu an için uğraşmayın derim. 2.5 yıl gibi bir süre kaliteli bir termal macun için uzun bir zaman değil (stock gelen macun da iyidir). İlla değiştireceğim derseniz; Noctua NT-H1 tavsiye ederim.
    En iyisi macera aramayalım şimdilik, sıcaklıkları arttırabilirim yanlış uygulayıp.
  • quote:

En iyisi macera aramayalım şimdilik, sıcaklıkları arttırabilirim yanlış uygulayıp.

Dediğim gibi sıcaklıklarda sıkıntı yoksa, CPU kaynaklı sistemde hatalar yoksa vs. uğraşmanıza gerek yok.

Şu zamanlarda stabil bir sistem cidden bulunmaz bir nimet gibi. Birde stabil sistemlerle iyice uğraşmak...
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.