Şimdi Ara

Z rotu değiştim lokurtu az da olsa devam ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ön düzenden aşırı derece de bir lokurdama duyuluyordu z rotlarını değiştim şu an da fazla olmasa da yine lokurtu yapıyor özellikle sol alt z rotları Yen'i neyden yapabilir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende de lokurdama var araç 100 bine geldi usta bişey olmaz böyle bin ama para ayarlayınca amortisörleri ufaktan yenilemek lazım dedi. Bir de direksiyon kutusuna bakmak lazımmış. Ben çok anlamıyorum ama gelen sesi aynı şekilde ifade ettiğimiz için yazayım dedim.

Edit: benim araç pug 208 bu arada. Sizinki neydi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cellman406 -- 20 Mayıs 2017; 19:5:34 >
  • Bizim toyota araç da da vardı 2 z rotu değişti ses kesildi sizde kesilmemesi ilginç
  • Z rotları değişim kararını rot balans ustası mı verdi, yoksa siz 2 adet alıp tamirciye gidip değişim yaptırdınız?

• Hareketli parçalardan değiştirilmesi gerekenler olabilir, demek ki ses sadece z rottan değilmiş,

rotiller

rot başları

rot kolları

direksiyon kutusu tutucuları

amortisör takozları vs..

bunlar bir usta tarafından kontrol edilmeden uzaktan malesef teşhis koymak zor.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustyyyyy

Hareketli parçalardan değiştirilmesi gerekenler olabilir, demek ki ses sadece z rottan değilmiş,

rotiller

rot başları

rot kolları

direksiyon kutusu tutucuları

amortisör takozları vs..

bunlar bir usta tarafından kontrol edilmeden uzaktan malesef teşhis koymak zor.

Katılıyorum hocam hafta ön düzene komple bakılacak inşallah

• quote:

Orijinalden alıntı: tunc52

Z rotları değişim kararını rot balans ustası mı verdi, yoksa siz 2 adet alıp tamirciye gidip değişim yaptırdınız?

Lokurtu vardı zaten z rotlarını değiştik ustanın talimatıyla ses kesildi ama şu an hafif bir çukura girerken yavaş yavaş vida gevşemesi gibi ses geliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: cellman406

Bende de lokurdama var araç 100 bine geldi usta bişey olmaz böyle bin ama para ayarlayınca amortisörleri ufaktan yenilemek lazım dedi. Bir de direksiyon kutusuna bakmak lazımmış. Ben çok anlamıyorum ama gelen sesi aynı şekilde ifade ettiğimiz için yazayım dedim.

Edit: benim araç pug 208 bu arada. Sizinki neydi

Benimki Chevrolet aveo hocam daha yeni 73 binde araç

• Travers bağlantılarından yada motor/vites kutusu takozlarından da yapabileceği gibi egzos borusu bağlantılarından da yapabilir.
  • rot balansçıya götürün ön takım kontrolü için. o değişmesi gereken parçaları söylüyor zaten. tamirci gereksiz yere masraf açtırabilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.