Şimdi Ara

......... YÜZÜME KESE YAPTIM BİBER GİBİ YANIYO........

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
10.609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • nası geççek krem sürdüm daha beter yanıyo

• Yapay Zekanın Yanıtı

Yüzüme Kese Yaptım, Biber Gibi Yanıyor!

Kese, ölü derileri temizlemek ve cildin yenilenmesini sağlamak için kullanılan geleneksel bir cilt bakım yöntemidir. Ancak, kese çok sert veya cildin hassas olması durumunda cilt tahriş olabilir ve yanma hissine neden olabilir.

Kese Yanığına Ne İyi Gelir?

Yüzünü kese yaptıktan sonra tahriş ve yanma hissi yaşıyorsan, aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsin:

• Soğuk Kompres: Yüzüne soğuk bir kompres uygulamak tahrişi ve yanmayı hafifletmeye yardımcı olur. Bir havluyu soğuk suya batırıp sık ve yüzüne uygula.
    • Aloe Vera Jel: Aloe vera jel, yatıştırıcı ve anti-inflamatuar özellikleriyle bilinir. Yüzüne aloe vera jel sürmek tahrişi ve yanmayı azaltabilir.
    • Yoğurt: Yoğurt, laktik asit içerir ve bu da cildi yatıştırmaya yardımcı olur. Bir miktar yoğurdu yüzüne sür ve 15-20 dakika beklettikten sonra durula.
    • Bal: Bal, antibakteriyel ve anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Yüzüne bal sürmek tahrişi ve yanmayı azaltmaya yardımcı olabilir.

Yüzümü Keseledim Tahriş Oldu Ne Yapmalıyım?

Yüzünü keseledikten sonra tahriş olduysa, aşağıdaki adımları izlemelisin:

• Tahrişi daha da kötüleştireceğinden, yüzünü ovalama veya kaşıma.
    • Tahriş olan bölgeye sert kimyasallar veya eksfoliye edici ürünler uygulama.
    • Cildini nazikçe temizlemek için yumuşak bir temizleyici kullan.
    • Cildini nemlendirmek için nemlendirici bir krem veya losyon kullan.

Kese Tahrişi Nasıl Geçer?

Kese tahrişinin geçmesi genellikle birkaç gün sürer. Tahrişin şiddetine bağlı olarak daha uzun sürebilir. Tahrişi hafifletmek ve iyileşmeyi hızlandırmak için yukarıda belirtilen yöntemleri uygulayabilirsin.

Önemli Not: Tahriş şiddetli ise veya bir haftadan uzun sürüyorsa, bir dermatoloğa danışmalısın.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • ooo çok kötü dolaptan buz al yüzünde gezdir yüzünü tahriş ettinse yara olabilir kremi eksik etme yoksa yara olabilir bi iki güne anca geçer
  • quote:

Orjinalden alıntı: SLMVER

ooo çok kötü dolaptan buz al yüzünde gezdir yüzünü tahriş ettinse yara olabilir kremi eksik etme yoksa yara olabilir bi iki güne anca geçer

saol
  • yara yapmadan krem sür bolca birde buz gezdir yavaşca acıtmadan böylece zaman zaman sür ki yüzün yara olmasın sonra yakışmaz ondan sonra bana gelince benim yüzümdeki sivilceleri istemedim bile gittik doktora bana kimyasal peeling yapacaktı bizim komşu dedi ben yaparım ama yaptıda yaptı yüzüm yandı resmen soğuk suyla baya bir yıkadım ama yüzüm yanıyordu tabi silmeden önce dedim ilaçlar ortadan kalksın yoksa sobada yakarım deyince ilaç milaç bizim eve girmedi..
  • yumurta sür.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Se_co

yara yapmadan krem sür bolca birde buz gezdir yavaşca acıtmadan böylece zaman zaman sür ki yüzün yara olmasın sonra yakışmaz ondan sonra bana gelince benim yüzümdeki sivilceleri istemedim bile gittik doktora bana kimyasal peeling yapacaktı bizim komşu dedi ben yaparım ama yaptıda yaptı yüzüm yandı resmen soğuk suyla baya bir yıkadım ama yüzüm yanıyordu tabi silmeden önce dedim ilaçlar ortadan kalksın yoksa sobada yakarım deyince ilaç milaç bizim eve girmedi..

tamam teşekkr ederim
  • Bembeyaz oldu demi
  • kim verdi sana bu aklı ya?
  • resim isteruukk..banyodaki halini
  • Sivilceleri geçirir diyorlar kese ama.. Bende cesaret edemedim
  • quote:

Orjinalden alıntı: JimBeam

Sivilceleri geçirir diyorlar kese ama.. Bende cesaret edemedim

kese falan yaptırayım deme yüzün ateş gibi yanar ama ben yaptırdım bir sefer dahada yaptırmadım kendi kendine geçti onlar gerçi altta var ama traş yüzünden olmuşlar onlarda geçer hatta ben bir sefer yaptırdım yüzüm yanıyordu bir daha yapacaktı yoksa zor tuttular ilaç sobanın içini boylacaktı..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Se_co

quote:

Orjinalden alıntı: JimBeam

Sivilceleri geçirir diyorlar kese ama.. Bende cesaret edemedim

kese falan yaptırayım deme yüzün ateş gibi yanar ama ben yaptırdım bir sefer dahada yaptırmadım kendi kendine geçti onlar gerçi altta var ama traş yüzünden olmuşlar onlarda geçer hatta ben bir sefer yaptırdım yüzüm yanıyordu bir daha yapacaktı yoksa zor tuttular ilaç sobanın içini boylacaktı..

Yok yaptırmam zaten

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.