Şimdi Ara

YÜZEREK KIBRISA GİTMEK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
1
Favori
3.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    mersin kıbrıs arası uçak uçuşuna göre 161 km.
    11 km sini çıkaralım düz 150 olsun.(11km kıbrısın kıyısından itibaren havalimanına olan uzaklığı saydım)

önümüzde 150km yüzülecek açık deniz var.
    1 adet pusulayı yanımıza alalım.
    10 kadar kas gevşetici hapı ufak bir poşete koyup boynumuza muska gibi asalım.
    yüzmeye başlamadan önce tüm vücudumuza güzelce vazelin sürelim.ardından slip mayomuzu giyelim.
    daha sonra 1 can yeleği 2 adet şişme kolluk ve 1 adet deniz yatağını şişirip 2,5metre uzunluğunda ip bağlayıp kolumuza takalım.ve suya dalalım.

yorulduğumuzda deniz yatağında uzanarak biraz dinlenebiliriz.
    şişme kolluklar ve can yeleği ise herhangi bir kramp girerse hemen onları takabilip suda krampın geçmesini rahatça beklemek.tabi boynumuza astığımız kas gevşeticiden 1 2 tane atmakta yarar var.

saatte 10 km yol alabilsek 150/10=15 saat yüzmemiz garanti.
    3 saat dinlendik şans eseri vücuda kramp girdi 1 saatte onun geçmesini bekledik 1 saatte herhangi bir beklenmedik olayı sayalım.
    15+5=20 saat boyunca acık denizde olacagız.

akşam 10 da başlasak yüzmeye hiç ara vermeden güneş doğup kavurucu sıcak başlayasıya kadar devam ettirebiliriz.tabi kişiden kişiye göre değişebilir.

not:bu hesaplamalara açık denizde köpekbalığı yada herhangi bir balık tarafından saldırılacağı açlık,susuzluk,uyku,yorgunluk dikkate alınmadan hesaplanmıştır.

• http://www.hurriyet.com.tr/video/yuzerek-antalya-dan-kibris-a-gitmeye-kalkti-80405

YÜZEREK ANTALYA'DAN KIBRIS'A GİTMEYE KALKTI

Antalya'da arkadaşlarıyla geldiği Konyaaltı sahilinden yüzerek Kıbrıs'a gideceğini söyleyerek denize atlayan 25 yaşındaki Eren Ekinci, 12 saat sonra 7 mil açıkta boğulmak üzereyken bulundu. Eren Ekinci, arkadaşlarıyla birlikte saat 06.00 sıralarında Konyaaltı sahiline geldi. İddiaya göre arkadaşlarına yüzerek Kıbrıs'a gideceğini söyleyen Ekinci, girdiği denizde gözden kaybolunca, arkadaşları durumu polise haber verdi. Saat 06.30'dan beri Deniz Polisi'nin aradığı Eren Ekinci, saat 18.00 sıralarında Lara bölgesi Bozburun'un 7 mil açığında ağ atan bir balıkçı teknesi tarafından fark edildi. Tekneden ambulansa bindirildiği sırada çevresindekilerden mandalina isteyen Eren Ekinci, Kıbrıs'a yüzerek gitmek istediğini, dalga başlayınca aşırı derecede su yuttuğunu söyledi. Ekinci, 112 ambulansıyla tedavi için Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü.
  • Hep düşünmüşümdür akıntıyı napıcan hocam kıbrıs diye gidip ege ye vurma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tamamda neden ?
  • Trump'ın bir sözü vardır: "Sounds good, doesn't work.".

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-63DBB8E76 -- 6 Ocak 2018; 5:22:31 >
  • 10Km/h hizla 15 saat yuzuceksin ? Wtf

• parası neyse vereyim atla bir jetskiye

• Deneme bile

• Ortalama 18 km/s hızla yük gemisi, 6-7 saatte varıyordu diye hatırlıyorum kıyıya.

Hiç üşenmedim, mesafeyi ölçtüm, Kıbrıs'a en yakın mesafe, yaklaşık 69 km.https://image.prntscr.com/image/L33642ZMRgKDj7LjYwCbNA.png

Buda farklı bir mesafe ölçümü ;https://image.prntscr.com/image/8GRLxh2HS2K5w1Bm1_uNIQ.png

Yani ortalama 70 km yol katetmen gerekiyor, en hızlı yüzücüler bile 8-8.5 km/s ile yüzüyormuş, tabi bu devamlı istikrarlı yüzülebilinecek bir hız değil, bu denklemde ortalama hızını en fazla 6 km/s ile alabilirsin diye düşünüyorum. Tabi buda gerekli ekipmanlarla...

Yani ortalama sabit 6 km/s ile gidersen, yaklaşık 12 saatte yolu tamamlarsın, tabi bunun içerisinde minimum 2 saat dinlenmeleri katmamız gerekiyor, bu durumda yaklaşık 14 saatte yolculuğu tamamlamış olursun.

Tabi, köpek balıklarına yem olmaz, gün ışığında kavrulmazsan...

EDİT : DH sağolsun, linklerin sonuna eklediği kodlar yüzünden hiçbir link tıklayarak açılmıyor peh peh peh...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi La Ley del Diamante -- 6 Ocak 2018; 7:19:10 >

• Tr de köpek balığı var mı ya
  • http://www.hurriyet.com.tr/video/yuzerek-antalya-dan-kibris-a-gitmeye-kalkti-80405

YÜZEREK ANTALYA'DAN KIBRIS'A GİTMEYE KALKTI

Antalya'da arkadaşlarıyla geldiği Konyaaltı sahilinden yüzerek Kıbrıs'a gideceğini söyleyerek denize atlayan 25 yaşındaki Eren Ekinci, 12 saat sonra 7 mil açıkta boğulmak üzereyken bulundu. Eren Ekinci, arkadaşlarıyla birlikte saat 06.00 sıralarında Konyaaltı sahiline geldi. İddiaya göre arkadaşlarına yüzerek Kıbrıs'a gideceğini söyleyen Ekinci, girdiği denizde gözden kaybolunca, arkadaşları durumu polise haber verdi. Saat 06.30'dan beri Deniz Polisi'nin aradığı Eren Ekinci, saat 18.00 sıralarında Lara bölgesi Bozburun'un 7 mil açığında ağ atan bir balıkçı teknesi tarafından fark edildi. Tekneden ambulansa bindirildiği sırada çevresindekilerden mandalina isteyen Eren Ekinci, Kıbrıs'a yüzerek gitmek istediğini, dalga başlayınca aşırı derecede su yuttuğunu söyledi. Ekinci, 112 ambulansıyla tedavi için Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü.

• YÜZEREK KIBRISA GİTMEK

• Yok daha neler belli bir seyden sonra vucut bitkin duser yuzemezsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Allah akıl fikir versin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oasisinet -- 6 Ocak 2018; 9:08:37 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Paletsiz çıkmak saçmalık palet iyi bir hız kazandırır sana.

• quote:

Orijinalden alıntı: Citizen'in Pengueni

Paletsiz çıkmak saçmalık palet iyi bir hız kazandırır sana.

Her şey bitti de bir palet kaldı :D

• Daha önce yüzen var zaten ersin aydın gibi.

• Efsane yunaniatana yüzme konusu gelsi aklıma

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaş pubg de bile şu kadar mesafede yüzüp geçelim derken ben hayır diyorum :http://prntscr.com/hwr1kc sen kıbrısa yüzmeyi planlıyosun, Allah akıl fikir versin

• Akşamdan kurufasulye ye osura osura git.

Nitro misali daha hızlı gidersin

• anamur açıklarında camgöz var
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.