Şimdi Ara

Yurtdışından Drone Getirme Rehberi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
465
Cevap
26
Favori
76.531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yurtdışından getirilen her türlü insansız hava aracında bu belgeyi almak gerekiyor daha doğrusu 500 gr altında ise kapsam dışı 500 gr üstünde ise ithlat yetkinlik belgesi almak zorunlu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: diegoforlan

Yurtdışından getirilen her türlü insansız hava aracında bu belgeyi almak gerekiyor daha doğrusu 500 gr altında ise kapsam dışı 500 gr üstünde ise ithlat yetkinlik belgesi almak zorunlu.

Valla benim bu prosedürlerden gözüm korktu hocam, dolarda aldı başını gitti dedim 100-150 ye bakmadan aldım ürünü buradan. Biraz pahalıya geldi ama hakikaten kafam rahat etti ama, ne zor işlermiş getirtmek almak. Varsa imkanınız ürünü buradan alın aksesuarları yurtdışından getirin getirtin
  • Seri numarasi, vb bilgileri elde ettim. Ancak sivil havaciliga verilecek İHA Teknik Uyumluluk belgesinde kaşe ve imza bolgesi var. Burayi satici doldurmuyor. Dji da saticiya gidin diyor. Bu durumda ne yapmaliyim? Siz kendinizinkini nasil yaptiniz?
  • arda591 A kullanıcısına yanıt
    o belgede firmayla ilgili alanlari bos birakip bireysel olan alanlari doldurun imzalayip gonderin yarin ornegini paylasirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bekliyorum, teşekkürler
  • arda591 A kullanıcısına yanıt
    Ekte paylaştığım görsellerde doldurulacak alanları belirttim sadece o alanları doldurup evrağı imzalamanız yeterli olacaktır.

Yurtdışından Drone Getirme Rehberi
    Yurtdışından Drone Getirme Rehberi

• Çok Teşekkürler
  • Arkadaşlar ilk defa yurt dışından sipariş verme arefesindeyim kredi kartı kullanmıyorum sadece passolig banka kartım var hesabıma şuan para yok para yükleyip o şekilde almayı düşünüyorum kart bilgilerini paypal'a yükledim bugün ürün işlemlerini yaptım sipariş ver dedim acaba kartı kabul ediyor mu diye paypal'a yönlendirdi bu hesabı kabul etmiyor gibi bir yazı çıktı başka hesap ekleyin dedi içinde para yoktu o yüzden mi kabul etmedi yoksa bu kart ile yurtdışı alışveriş yapamıyormuyum. Şimdi passolig karta para yüklersem tekrar nakit olarak çekemiyorum o yüzden emin olmadan da yüklemek istemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mazzini -- 20 Mayıs 2016; 21:16:34 >
  • Yurt dışından yeni drone almış biri olarak deneyimlerimi paylaşmak istiyorum.

1 Hafta kadar önce drone'um gümrüğe takıldı ve posta ile çağrım geldi. Ürünüm Syma X8. Normalde kalkış ağırlığı 500gr altında. Fakat artık tüm dronelar gümrüğe takılıyormuş ve o anda paket açılarak tartılıyormuş.

Neyse gittim Pazartesi günü gümrüğe açtık paketi ve tarttık ürünü 560gr geldi. Memur izin belgesi almam gerektiğini söyledi. Sonra ben 3 batarya ile almıştım 1 orijinal 2 yedek. Yedek olanların MAH değeri fazla. Neyse şans yaa aklıma geldi o anda bir baktım MAH'ı fazla olan batarya takılı ürüne. Dedim "bu yalnız orijinal bataryası değil gördüğünüz gibi ben yedek batarya aldım" dedim. Neyse çıkardık orijinal bataryayı taktık 450gr civarı geldi pervaneler ile beraber.

Sonuç olarak 78 lira vergi + 3 lira gümrük bilmem ne ücreti ile toplamda 81 TL ücret ödeyerek gümrükten ürünümü aldım.

Ürünümü SJ7000 Kamera + 2 yedek batarya ile toplamda 135 dolara almıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aranel Ciryatan -- 21 Mayıs 2016; 12:30:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mazzini

Arkadaşlar ilk defa yurt dışından sipariş verme arefesindeyim kredi kartı kullanmıyorum sadece passolig banka kartım var hesabıma şuan para yok para yükleyip o şekilde almayı düşünüyorum kart bilgilerini paypal'a yükledim bugün ürün işlemlerini yaptım sipariş ver dedim acaba kartı kabul ediyor mu diye paypal'a yönlendirdi bu hesabı kabul etmiyor gibi bir yazı çıktı başka hesap ekleyin dedi içinde para yoktu o yüzden mi kabul etmedi yoksa bu kart ile yurtdışı alışveriş yapamıyormuyum. Şimdi passolig karta para yüklersem tekrar nakit olarak çekemiyorum o yüzden emin olmadan da yüklemek istemedim.

Passoligten olmuyor diye biliyorum bendede vardi gecen sene

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Marrusia kullanıcısına yanıt
    Passolig sitesinde 3d security ile internetten güvenli alışveriş yapabilirsiniz demiş kart için. Hesap kartlarına para yükleyip alışveriş yapabilen yok mu acaba.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mazzini

Passolig sitesinde 3d security ile internetten güvenli alışveriş yapabilirsiniz demiş kart için. Hesap kartlarına para yükleyip alışveriş yapabilen yok mu acaba.

3D security turk sitelerinde geciyor benim bildigim bende kart varken olmuyor belki simdi degismistir bilemiyorum icine ufak mebla atip denemeniz lazim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba amerikadan yolcu ile birlikte dji phantom3 advanced getirsem sorun olurmu ? teşekkürler
  • rockmybubble35 kullanıcısına yanıt
    bu konuyla ilgili mevzuata aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Yolcu beraberinde getirilen ürünlerde bu izin kapsamına alınmıştır.

http://www.igmd.org/mevzuat/gumruk-mevzuati/tasarruflu/50220-gumrukler-genel-mudurlugu-yolcu-beraberi-posta-ve-hizli-kargo-tasimaciligi-yoluyla-gelen-iha-drone.html
  • teşekkür ederim
  • Siz siz olun dronu 200-250 tl ucuza gelecek diye yurtdışından almayın

Dji P3 1500 + 300 tl vergisi ile 1800 e geldi Yurtiçinde taksitle 1950-2000 tl arası satılıyor. Bunun yanında şu belgeyi istiyor gümrük teslim alabilmeniz için o belgeyi almak inanılmaz zor
    Bu mesaja eklenen görseller:

Yurtdışından Drone Getirme Rehberi Yurtdışından Drone Getirme Rehberi

• OlguErhan kullanıcısına yanıt
    Nasıl yani bukadar drone alan insan gidip gümrükten elden mi alıyor saçmalık ben adanadayım drone almak için İstanbula ankaraya mı gidecem şimdi bence dalga geçmişler.

• Marrusia kullanıcısına yanıt
    Müşteri hizmetlerini aradım yurtdışı internet alışverişi yapabilirsiniz dedi birde para yükleyip öyle denemek lazım.

• Mazzini M kullanıcısına yanıt
    icinde tutar olmayan karti paypala nasil eklediniz? Paypal kart yeni bir kart eklemek istediginizde sembolik bir rakam cekiyor karttan onu cekemedigi durumda kartinizi paypal hesabiniza ekleyemezsiniz. Ayrica sordfunuz sorunun bu konuyla bir baglantisi yok rica ediyorum konuyu dagitmayalim bilgiye ihtiyac duyacak kisilerin isinizi zorlastirmayalim.

• Yalan mı söylüyorum güzel kardeşim kart bilgilerimi adresimi girdim kabul etti içinde de para yoktu herhangi bir uyarıda vermedi. Kimsenin işini zorlaştırmak içinde yazmadım buraya konuyu dağıtacak birşey yok ilk sayfada arkadaş gerekli açıklamayı yapmış net bir şekilde. Buraya girme sebebim de uygunluk belgesi içindi gerekli olan belgeleri öğrendim sadece bu kart sorunum vardı onu öğrenmek istedim çok büyütülecek bir şey olmadığı için yeni konu açma gereği duymadım zaten diğer arkadaşla yaptığım iki mesaj sonunda konu kapanmıştı bence gerilme bukadar.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.