Şimdi Ara

Yurtdışından Drone Getirme Rehberi (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
465
Cevap
26
Favori
76.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: EFDynamics

seri numarası yazılı fatura diyor, fatura göndermiş miydi banggood?
    uygunluk beyanı falan nasıl hallettiniz?

Dosya ( tıkla indir )
  • OlguErhan kullanıcısına yanıt
    çok teşekkürler, en üstteki imalatçı kısmını doldurmadan da oluyor değil mi, o bilgileri bulmak zor çünkü.
  • EFDynamics kullanıcısına yanıt
    Son kullanicilar sahibi kismini dolduruyor. Imalatci kismini bos birakabilirsiniz.
  • Teşekkürler

• Sivil Havacılığa Sunulan Örnek Belgeler : https://www.dropbox.com/s/aoh42l922unh7ln/Ornek_Belgeler.rar?dl=1
    Ek dosya uygunluk belgesi :https://www.dropbox.com/s/tpb6a6uwxgpc34w/Uygunluk%20belgesi_ek_dosya.rar?dl=1

Yurtdışından Drone Getirme Rehberi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 28 Nisan 2016; 16:31:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: EFDynamics

çok teşekkürler, en üstteki imalatçı kısmını doldurmadan da oluyor değil mi, o bilgileri bulmak zor çünkü.

Bangood ile iletişime geçip biz mühürlü kaşeli fatura istedik yolladılar, seri no yu gümrükte paketi açtırıp alabiliyoruz bangood vermiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemil&mustafa

DJI Phantom 3 Standard sırt çantası 1400 TL Aklıma çok şey geldi ama burada söylenebilecek bir şey bulamadım.

http://urun.n11.com/canta-ve-kilif/dji-phantom-3-orjinal-sirtcantasi-P90882365

Selamlar bu ürün hakkında bilginiz var mı? satıcıyla ilgili bir sıkıntı mı ? var tam net yazmamışsınız. Ürün orjinal değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: zekidinc55

quote:

Orijinalden alıntı: cemil&mustafa

DJI Phantom 3 Standard sırt çantası 1400 TL Aklıma çok şey geldi ama burada söylenebilecek bir şey bulamadım.

http://urun.n11.com/canta-ve-kilif/dji-phantom-3-orjinal-sirtcantasi-P90882365

Selamlar bu ürün hakkında bilginiz var mı? satıcıyla ilgili bir sıkıntı mı ? var tam net yazmamışsınız. Ürün orjinal değil mi?

Ürün bomboş çanta içinde helikopter yok

37 $ kargo free aliexpressten alabilirsiniz muadili

• zekidinc55 Z kullanıcısına yanıt
    Sadece çantanın fiyatı 1399 TL idi.
  • Burda da bu konu ile alakalı bilgiler verilmiş bakmaya değer.
    Resimli ve geniş bir anlatım söz konusu sorun yaşayanlar bakabilir.
    http://selosoft.blogspot.com.tr/2016/04/ithal-teknik-uygunluk-yazs-nasl-alnr.html?m=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fantom21 -- 30 Nisan 2016; 17:28:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fantom21

Burda da bu konu ile alakalı bilgiler verilmiş bakmaya değer.
    Resimli ve geniş bir anlatım söz konusu sorun yaşayanlar bakabilir.
    http://selosoft.blogspot.com.tr/2016/04/ithal-teknik-uygunluk-yazs-nasl-alnr.html?m=1
    Arkadaşlar merhaba,

Drone'u olanlara; kazasız, kırımsız günler ve benim gibi alacak olanlara Allah sabır versin diyerek bir soru sormak isterim.

Ben Amerika'da yaşayan arkadaşım vasıtasıyla phantom 3 advance getirtmeyi düşünüyordum ki, bu konuyu okuyana kadar. Benim anladığım artık yolcu beraberinde getirilen dronelar için ekstra (ve uzun) bir prosedür mevcut. Yani yolcu drone u kabine koyup memlekete girişte yanında sorgusuz sualsiz evine getiremeyecek bir sürü zamana alıcı prosedür mevcut. Acaba doğru mu anladım? Eğer benim anladığım gibiyse buradan almak daha mı mantıklıdır? Önerisi olan var mıdır?

Zaman ayırıp cevap verenler için çok teşekkürler şimdiden.

iyi günler.

• stormhan S kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Yolcu beraberinde getirilecek ürünlerde bu prosedürün olabileceği ihtimalini zannetmiyorum. Böyle düşünmeme sebep olan neden ise posta yoluyla telefon getirmek yasak iken yolcu beraberinde getirmesi önünde her hangi bir engel bulunmuyor. Benzer durum drone içinde olabileceği kanaatindeyim ancak net bilgim bulunmuyor.
    Bu prosedür posta yoluyla getirilen ürünlerde hali hazırda uygulanmakta.
  • Öncelikle çok süper hızlı cevabınız için teşekkürler :)

Yani bende sizin dediğiniz gibi düşünüyordum, ancak biraz araştırınca ve havaalanı çıkışında sorun doğabilir mi diye düşündüm. Mantıklı olanı cep telefonu ile aynı prosedür uygulanması. Eğer kesin bir bilgi edinirsem burada bende paylaşırım.
    Rica ederim:)

Açıkçası birçok defa yurt dışı seyahati yapan biri olarak havaalanında bunu kontrol edebileceklerine ihtimal vermiyorum:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: diegoforlan

Rica ederim:)

Açıkçası birçok defa yurt dışı seyahati yapan biri olarak havaalanında bunu kontrol edebileceklerine ihtimal vermiyorum:)

Maalesef biz yanıldık. Lütfen bakınız, ilgilenenler için de yardımcı olur.

http://www.igmd.org/mevzuat/gumruk-mevzuati/tasarruflu/50220-gumrukler-genel-mudurlugu-yolcu-beraberi-posta-ve-hizli-kargo-tasimaciligi-yoluyla-gelen-iha-drone.html

Evet dediğiniz gibi yanılmışız. Ancak gerçekten merak ediyorum yolcu beraberinde getirirken bunu ne şekilde uygulayacaklar.

Neredeyse imkansız yani havaalanlarında sivil havacılık bürosu falan mı oluşturuldu acaba çünkü ben postayla gelen ürünüme izin alabilmek için bir sürü evrak hazırlayıp Sivil havacılığa gönderdim 1 hafta işlemler sürdü ve o şekilde ürünümü ukim den alabildim.

siz de posta yoluyla getirin bence en azından bu şekilde prosedürün nasıl işlediği konusunda bilgimiz net.
  • Ama bu seferde karşılaşabileceğim tam maliyeti kestiremiyorum, tedirginliğim bu aslında. Astarı yüzünden pahalıya gelmesin sonra :) Tahmini bir rakam verebilir misiniz siz? toplamda 950$ phantom3 advance + ekstra pil için?

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: stormhan

Ama bu seferde karşılaşabileceğim tam maliyeti kestiremiyorum, tedirginliğim bu aslında. Astarı yüzünden pahalıya gelmesin sonra :) Tahmini bir rakam verebilir misiniz siz? toplamda 950$ phantom3 advance + ekstra pil için?

Teşekkürler

Walla 3-5 hesaplamayın türkiyeden alın alabiliyorken

Yakında şuna çok ama çok eminim ki türkiyede satışı sıfır ve 2. El bile olsa yasaklanacak olay ona gidiyor

Ve 10-15 gün içinde haberlerde 17 bin tl ceza yiyen bol bol arkadaşımızı göreceğiz....

• OlguErhan kullanıcısına yanıt
    Walla en son öyle yapacağım, uğraşılmaz bu işlerle. Gerçi drone işinin sonu Türkiye'de kötü onu şimdiden söyleyeyim. Hem devlet ne yapacağını tam bilemiyor (uygulamada sıkıtılar var) hemde (ve en önemli sorun) maalesef bazı kullanıcı arkadaşların hala bilinçsiz olması. Adam avm de drone uçuruyor?!?!?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenko1905

Bende Kağıthanedeyim neresindensiniz tam olarak :)
    Keşke daha önce görebilseydim almadan önce. Gümrük ile beraber 1750 tl civarı gelecektir. Şuan Türkiye'de zaten mağazada faturalı garantili olarak 2000 tl ve nakit indirimi ile 1850 tl alınabiliyordu.

1850 ye nerede var ki?
    linkini gönderirmisiniz?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.