Şimdi Ara

Yüksek volume ses kesiliyor araba

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.042
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Araçta durduk yere oldu eskiden düzgündü. hoparlör yüksek sesi açınca 1 tanesi sesi kesik kesik veriyor sadece full seste oluyor hoparlör orjinal opel gm hoparlör değişmesi mi lazım.

• konu yanlış yere açılmış, oto ses ve görüntü sistemlerine açılması gerekli.

• arızayı tespit edebilmek için arabayı görmek lazım. yüksek seste bir hoparlörde kesme yapıyorsa teyp çıkışında da sorun olabilir. bunu anlamak için cihazı görmek lazım.

• genellikle kesmeyi düşük voltajdan yapar ..ama burada tek hoparlörde sıkıntı varsa hoparlör bozuk olabilir arızalı yeri söküp başka hoparlör ile test etmen gerek

• teşekkürler o zaman yeni hoparlör sipariş edip takıcam bu da keserse iade ederim

• vendetta1.6 kullanıcısına yanıt

dostum yukarda boşamı yazdım ben! direk hoparlör alma, önce arızayı tespit et, gerekirse hoparlör alırsın. yok ben uğraşmayı seviyorum diyorsan burda bize sorma.

• quote:

Orijinalden alıntı: ecrasniann

dostum yukarda boşamı yazdım ben! direk hoparlör alma, önce arızayı tespit et, gerekirse hoparlör alırsın. yok ben uğraşmayı seviyorum diyorsan burda bize sorma.

cihazı görmek lazım demişsiniz

benim görmem şart değil. elinden geliyorsa cihazın çıkışlarını söküp voltmetre ile ölçerek arızayı tespit etmeye çalış, gelmiyorsada elektronik işinden anlayan birine göster öncelikle. arızayı bulmak için sıra ile git.

• mesela ön sağ hoparlör ses kesiyorsa,, yerine ön sol hoparlörü bağlayın. durumu gözlemleyin.

hoparlor kablo tesisatinin araç sasesine deymesi veya başka durumdanda keser.

Neden son sesi açıyorsunuzki, sesi tam bozar gibi oldugu anda dahada açmayın,

Benim teybin sesi max 50,,, 36 larda dinliyorum, geneli 32 34.

• Sağ Sol değiştim hala sesi sola verince ses kesiliyor sağa verince duzeliyor

teyp çıkışı demiştim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.