Şimdi Ara

Yüksek ram kullanım sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar işletim sistemim windows 10 ramlerim pc açıldıktan sonra yavaştan çok fazla ram kullanmaya başlıyor pc açık kaldıgı her vakit yükseliyor bunun sebebi nedir ben bir mantık anlamadım resimlerdeki gibi neye kullanıldıgıda gözükmüyor ramlerin. Yüksek ram kullanım sorunu
     Yüksek ram kullanım sorunu

• Chromeda sekme sayısı artıyor. En çok rami o tüketiyor son zamanlarda oyunları geride bırakıyor. Ek olarak canlı kutucuklar ram tüketiyordur. Haber-hava durumu gibi sürekli güncellenen programlarda bir miktar tüketir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ne yaparsam çözülür hocam rami arttırırsam düzelicekmi yada ram değişmeden yapabilirmiyim bir başka konuda ayarlardan bildirim ve eylemler sekmesindeki windows ipuçlarını gösteri kapatın diyordu denedim ama yinede cok bi fark olmadı,bilgisayar bukadar ram kullanırken oyunlara ram kalmıyor kasmadan en basit oyunları bile oynatmıyor.
  • Format atmayı deneyin, sisteme virüs bulaşmış olabilir hocam. Veya güncelleme ile alakalı bir durumda olabilir.

8 gb günümüzde çoğu oyunlarda fazlasıyla yeterliyken windowsun bu derece ram kullanması anormal bir durum.

Dediğim gibi güncel bir format dosyası ile format atmanız ve güncel sürücüleri kurmanızı tavsiye ederim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • teşekkür ederim hocam güncel format dosyasını nereden bulabilirim
  • Anakart modelin nedir ?
  • wingdragon kullanıcısına yanıt
    Format öncesi aşağıda eklediğim videoda da görüleceği şekilde regedit üzerinden bir ayar çekin bakalım düzelecek mi ? Memory leak denilen olaydan şüpheleniyorum ben. İşlem sonrası bilgisayarı yeniden başlatmayı unutmayın.

• düneyin bende dikkat ettim pc boşdayken %35 bellekden yiyordu bunun çoğuda chromeden kaynaklı chrome aynı olayı androiddede yapıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu durum herkesde böyledir benimde chrome ve diğer tarayıcılar cok acınca ram baya tüketiyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.