Şimdi Ara

Ram arttırma FPS artırır mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Şuan 4 + 4 = 8 gb dual channel ddr4 3200 mhz cl22

ryzen 5 5500u bir laptop kullanıyorum.

Bu bilgisayarın ramlerini 8 + 8 = 16 dual channel olarak arttırsam oyunlarda fps artar mı acaba ?

İkinci sorum olarak laptoplarda ram cl değerleri düşük ramler mevcut mudur ?

• FPS artmaz. FPS yi arttıran etkenler ram hızı, işlemci ve ekran kartıdır. Anakartınızın ve işlemcinizin maksimum desteklediği ram hızını araştırın o şekilde 8+8 3600 mhz e örneğin yükseltme yapabilirsiniz. Birkaç fps iyileşme olur.

• Ramlerin MHZ Değerleri önemli örnek veriyim benim ramler 3600 - default modda 2000 de çalıştırdığım zaman -12 daha az fps veriyor. Ama render işinde olay değişiyor. Render yapacaksanız 16 yerine mesala 32 önerilir...

• RElS kullanıcısına yanıt

Yanıt için teşekkürler üstad. Peki bilgisayarın modeli HP 14-EC0009NT anakartın en fazla kaç mhz ram desteklediğini nasıl anlarım?

• derlemeler kullanıcısına yanıt

Rander filan işim yok üstadım ofis işleri, ara sıra photoshop, lol, cs go gibi oyunları filan oynuyorum bazen. Sadece Dead by Daylight diye bir oyun var 30 35 fps civarında kalıyor düşük ayarlarda. Onu daha rahat oynamak istiyordum. Ama sanırım apu sistemler ile bu kadar en fazla.

• shadowmexo kullanıcısına yanıt

Maksimum 3200 mhz destekli görünüyor yani 3600 mhz takmak da fark etmeyecektir, 3200 mhzde çalışırlar. Oyunlarda ram miktarının yetersiz kalmasıyla fps drop sorunu oluşur sadece. Bu şekilde sorun yoksa ram miktarını yükseltmek fps i artırmayacaktır malesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RElS -- 14 Ekim 2022; 18:1:17 >
  • Oyununa göre 8 GB RAM'in yetmediği zamanlar olabilir.

• RElS kullanıcısına yanıt

Bilgiler için teşekkür ederim üstad. O halde ben bir iki sene mutlu mesut kullanayım bu bilgisayarı. 7. veya 8. nesil Ryzen işlemciler geldiğinde yeni bir bilgisayara geçerim. Şimdilik boşa masraf yapmayayım o halde. Tekrar teşekkürler yanıtlar için.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.