Şimdi Ara

YÜKSEK GÖRÜNTÜ KALİTESİNE sahip uydu alıcısı tavsiyesi? (157. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
3.992
Cevap
95
Favori
432.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kerem6161

Arkadaşlar Merhaba forumda yeniyim.
    2 yıl önce kadar samsung 49ku7350 UHD tv aldım kendinden uydu alıcılı. fakat uydu alıcısında sorun olduğundan bazı kanallar gelmiyor. 4k yayın artana kadar bende onun yerine işimi görecek bir FULL HD uydu alıcısı arıyorum. çok fazla tv izlemediğimden özellik olarak sadece görüntü kalitesi ve vasat bir geçiş hızı arıyorum. yardımcı olabilirseniz sevinirim. teşekkürler.
    Yukarıdaki arkadaşa söylediklerim sizin içinde geçerli, normal cihaz alacaksanızda mini uydu alıcısı almayınız, kasalı almaya bakınız.
    Mini cihazlar ısı sorunundan dolayı çok daha erken bozuluyorlar.
  • ulusalonur kullanıcısına yanıt
    teşekkürler.
  • 55xe8096 sony var kendi utsusu çoj yavaş . aradığım özellik ıp tv olsun görüntü kalitesi iyi kanal geçişleri hızlı. kasalı uydu alıcısı max 600 tl ama daha ucuza olursa sevirim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • gustin kullanıcısına yanıt
    ben octagon sx88+ derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sindem09

ben octagon sx88+ derim.
    yakında bunun 4k versiyonu çıkacakmış hocam bekleyelimmi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: gustin

55xe8096 sony var kendi utsusu çoj yavaş . aradığım özellik ıp tv olsun görüntü kalitesi iyi kanal geçişleri hızlı. kasalı uydu alıcısı max 600 tl ama daha ucuza olursa sevirim
    Sahibindende 180 tl kadar dm800hd'ler var. 1080p HD uydu görüntülerini canavar gibi işler. Uydu alıcısı için hiçbir şeye ihtiyacı yok .Çok hızlıdır. 1080p olarak Daha iyisi yok .

Üstüne Flashexpander ile veya multiboot ile hafızayı USB bellek ile genişletirsen her türlü vidyoyu oynatırsın.
    Full multimedia özellik kazanır.

Benim denediğim multiboot ile TSimage 3.7 - BlackHole 4.7 imajlar süper.
    Biraz uğraştırır fakat mükemmel bir multi-media sahibi olursun.
  • complete_ kullanıcısına yanıt
    4k versiyonu var zaten kaliteli ama pahalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sindem09

4k versiyonu var zaten kaliteli ama pahalı.
    Daha uygun fiyatlı olarak çıkacak diye duymuştum..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • son nesil chiplerde hd görüntüde bir fark kalmadı bence hatta daha bile üstünler eski nesile gore 1500 tlik bir vu duosu olan kanakam vardı test için hiremco ip tv plus gonderdim üst katta kullandığım adam onun görüntüsünü daha çok beğendi daha keskin net ve renkler parlak dedi eskidendi o kalite farkı 2016+ model ucuz işlemcili uydular bile gayet başarılı hd veriyor para dökmeye gerek yok...
    inanmıyorsanız yeni nesil sun plus işelemcili son modeller 80-100 tlilik alın 3000 tlik uydunuzun hd görüntüsüyle karşılaştırın ya fark çok azdır yada hiç yoktur...denemesi bedava...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 17 Eylül 2019; 0:26:50 >
  • İyi ekşamlar 32 ekran 1080p tvye uydu alıcı bakıyorum. özellikle ip tv olsun veya şifre kırsın gibi bir beklentim yok. hd kanalları geçişlerde takılmadan oynatsın zırt pırt bozulmasın yeter. Var mıdır öneriniz?
  • yorumları okurken komik bir biçimde 4k takıklığına denk geldim yahu bu ülkeye 20+ senedir karasal yayın bile gelemedi ne 4k sı şu an uzak teknoloji şu an bizim için ulusal kanlların en erken geçme tarhi 2030+ filan boşuna para gömmeyin...gelene kadar uydu alıcının turşusu çıkmış olur boş işler müdürlüğü şu an 4k yayın hayal bu ülkede,hd ye bile zar zor geçtik bi ara parayla bile satıyorlardı ulusal kanalları made in turkey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 20 Eylül 2019; 20:15:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

son nesil chiplerde hd görüntüde bir fark kalmadı bence hatta daha bile üstünler eski nesile gore 1500 tlik bir vu duosu olan kanakam vardı test için hiremco ip tv plus gonderdim üst katta kullandığım adam onun görüntüsünü daha çok beğendi daha keskin net ve renkler parlak dedi eskidendi o kalite farkı 2016+ model ucuz işlemcili uydular bile gayet başarılı hd veriyor para dökmeye gerek yok...
    inanmıyorsanız yeni nesil sun plus işelemcili son modeller 80-100 tlilik alın 3000 tlik uydunuzun hd görüntüsüyle karşılaştırın ya fark çok azdır yada hiç yoktur...denemesi bedava...
    Hocam bu dediğiniz ürünlere bu da dahil mi?

Goldmaster Micro Hd Flash

https://www.hepsiburada.com/goldmaster-micro-hd-flash-uydu-alicisi-p-HBV00000N68JH?magaza=Hepsiburada

Böyle ucuz bir şey lazım da, bu alıcı hakkında bilginiz var mıdır?

• ONURTO kullanıcısına yanıt
    marka fanlığı yapmam hepsi aynı cacık çin montaj mallar ürünler, şoyle birşey son nesilleri artık dayanıksız yapıyorlar çabuk bozulsun diye kasalı kasasız çok farketmiyor aslında eskidendi bir uydu alıcı al 10 sene gitsin dayanıklı uzun süreli kullanım olsa karaköy uydu piyasası batar magbox un sunplus işlemcili cihazını al derim 1-3 sene idare eder fta kullancaksan... dayım next bayii uydu elektronik tamir servis eline 2000 tl lik alıcılar katrin dm üst seriler bile geçiyor görüntü kalitesi açısından nerdeyse hiç fark yok hatta sti chipsetler hd de yumuşak soft geliyor bana sun plusa gore...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 20 Eylül 2019; 20:22:25 >

• kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Neyse ben yine bunu alayım. Satıcı HB beğenmezsem geri gönderirim

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

Sti serisi işlemciler SD yayını ölçeklerken( scaling ) başarılıdır.

Ancak Sti işlemciler HD yayını ölçeklerken aynı başarıyı yakalayamamaktadır maalesef...

Broadcom serisi işlemciler, HD yayını Sti işlemcilere göre daha iyi ölçekleyebilmektedir.

Hasılı; Sti işlemciler HD yayın kalitesinde, broadcom serisi işlemcilerin gerisinde kalmaktadır.

Telesystem 4k cihazda broadcom serisi işlemci kullanılmış olup, görüntü kalitesi olarak çok başarılı bir cihaz olduğundan eminim. Dostlarıma bir adet te ben sipariş vermiştim, henüz gelmedi.
    hocam broadcomu bırak elimde neta6400 de var hd si suluboya gibi çok yumuşak 60 tl naitonal işlemcili mini uyuda daha kesin detaylı hd var en az 30 defa takıp denemişimdir tek + sı sd onunda pek onemi kalmadı artık...
    kenarda köşede birde vestel codebox duruyordu broadcomlu detay iyi olsada netaya gore renkler canlılık soluk bir garip 3 kuruşluk işlemci gözüme daha iyi geldi yeminle..keskinlik renkler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 22 Eylül 2019; 20:10:28 >

• PVR amaçlı kullanacağım bir alıcı bakıyorum. Türkiye pazarında sunplus işlemcili cihazlar var genelde. Broadcom ya da ARM işlemcili cihazlarla aralarında fark olur mu TSV formatında kaydedilen görüntü kalitesi açısından?

Twin tuner cihaz almak istersem yurtdışı sitelerden (Türkiye pazarında fazla yok) ne önerirsiniz? Skysat S2020 modeli ucuz ve işlevsel gibi örneğin.
    Sunplus Işlemcili marka ve model tavsiyeniz var mı

• Phenoll P kullanıcısına yanıt
    kanımca National llarda daha detaylı hd var ucuzundan fta olarak bootech 6000 yada mag plus royale bakabilirsin..tabiki boradcomlu cihazlarda derinlik ve detay farkı biraz daha var ama yıllar içinde o farkı çok olarak görmüyorum hele dikkatli bakmayan gozler hiç anlamaz hele dandik panelde hiç analaşılmaz...mesala aileme soruyorum dayımdan katrin 913 elime geçmişti 60 tl lik mini cihazı ard arda takıp sormuştum hepsi aynı dedi tabiki fark biraz vardı ama anca dikkatli incelersen tarzı bir fark...eskiden 2010 ların başındaki ali chhiplerde o fark daha fazlaydı çok vivid ve kumlu ve karanlık bir görüntü vardı 2015+ dan itaberen aradaki fark nispeten toparlandı....(kendi görüşüm) iddam en kaliteli görüntü yine dahili uydularda var neyi alırsanız alın dahilideki detayı netliği tuturamıyorlar konudaki yorumlardanda sabit..hdmi görüntü aktarmın azizliğinden olduğunu düşünüyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 25 Eylül 2019; 17:10:10 >

Dahili uydu alıcısı fikrinize katılmıyorum, benim tv 4k sony kd 55 x9005b, digitürk abonesi iken broadcom işlemcili vestel uyd alıcı kullanmıştım, görüntü çok fark etti.

• Phenoll P kullanıcısına yanıt
    fikirler değişebilir tabi ama burdada alanların çoğu dahilinin görüntüsünü daha çok beğeniyor çevremdede oyle digiturkle dahili uydu ne alaka anlamadım? tamam analdım dahili uyduya kart takıyordun herhalde..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 25 Eylül 2019; 22:51:8 >
  • 
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.