Şimdi Ara

Yüksek fps takılma sorunu lütfen yardım edin.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 ay
  • Cevaplayan Üyeler 6
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 7
  • Ortalama Mesaj Aralığı 9 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • muradovoski (7 mesaj) Kanaat34 (3 mesaj) GuvenDMRK (2 mesaj) Çetooooo (1 mesaj) moonquad (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (14 mesaj) Mobil (1 mesaj)
  • @
1 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> Yüksek fps takılma sorunu lütfen yardım edin.
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    99 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Arkadaslar herkese Merhabalar. Bilgisayarımda gtx 1650s ekran kartı ve r5 2600x işlemci var. Ram 8gb. Sanırım hızı 3.2ydi. Geçenlerde de 144 hz gamepower monitör aldım. Sorunum şu. CS go akıcı olsun diye boyle dizdim malzemeleri. Ama oyunda mesela ani takılmalar oluyor yarım saniye kadar. Görüntü kalitesi iğrenç. Böyle olunca oynama hissi kalmıyor. Hele o takılma anında ölünce falan berbat oluyor. Oyun hic akıcı gelmiyor. Kafede oynarken fps 150-200 olurdu ama böyle görüntü iyi akıcı falan olurdu. Sorunuma yardımcı olursanız çok sevinirim. Kara kara düşünmekten edemiyorum. DP kablosu kullanıyorum. HDMI değil diye olabilir mi? Valla Bu sorunuma yardım ederseniz Allah razı olsun :/

|
    |
  • Çavuş
    99 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    lütfen yardımcı olur musunuz gerçekten kara kara düşünüp oturmaktan sıkıldım. Oyun zevkim kalmadı.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    791 Mesaj
    tum sistem parçalarını yaz ve sıcaklık degerlerini kontrol edip yaz. deiver güncelle
  • Yüzbaşı
    791 Mesaj
    yaptığın işlemleri anlat. driver eksikliğinde anlık takilmalar olabiliyor
    |
    |
  • Çavuş
    99 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Sıcaklıkla normal hocam aşırı bir artış yok. Driver güncellemesi için nvdianin experince uygulamasından baktım. Hiçbir güncelleme Yok. Farklı yerden mi bakmalıyım
    |
    |
    Kanaat34 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2852 Mesaj
    Şimdi herkes sana bir çok şey yazacak Ama biride çıkıp Windows da yapılması gerekenler var demeyecektir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    AMD Ryzen 7 3700X 3,6GHz Turbo Boost 4.4Ghz / MSI MPG X570 Gaming Edge WiFi DDR4 4400Mhz (O.C) / GSkill Trident Z Neo Rgb 16GB 3600MHz DDR4 Ram CL16 Dual Kit / Palit RTX3070 Gaming Pro OC 8GB GDDR6 256Bit / WD 3.5" 2x1TB Caviar Blue ve Black SATA 3.0 7200Rpm 64MB / Samsung 250GB 850 EVO SATA 3.0 SSD / Aerocool Pulse L240 F ARGB 240 mm Sivi Sogutucu / Seasonic FOCUS GX-650, 650W 80+ Gold, Full-Modular / MSI Optix MAG272QP 27" 165Hz 1ms FreeSync QHD / A4TECH BLOODY A60 MULTI-CORE GAMING MOUSE / A4 TECH BLODDY B120 GAMING KLAVYE / LOGITECH G332 GAMİNG HEADSET / LOGITECH Z-323 2 1 360 DERECE SES SISTEMI /HTC U11
  • Çavuş
    99 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Hocam lütfen bildiklerinizi ve önerilerinizi paylaşır misiniz
    |
    |
    moonquad kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2179 Mesaj

Monitörü aldın, taktın, güzel... Peki yenileme sıklığını 144hz olarak değiştirdin mi?

Bu ayardan sonra maksimum fps değerini 144 ya da 143 olarak belirle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shruikan -- 24 Kasım 2020; 23:35:9 >

Linktekilerden becerebildiğini yap, başta varsa aygıt yöneticisi (y.duyarlıklı olay süreölçer) ve yine varsa biostan Hpet (2 yerden de varsa devre dışı bırak) programları fln esgeçebilirsin, keyfine kalmış.

https://forum.donanimhaber.com/hersey-daha-yumusak-ve-stutter-siz-oyun-keyfi-icin-pc-hantallasip-kasiyorsa--137072542?fbclid=IwAR2tRg63dBYqhhN2-R4L04GG5oGRe9p1iNQNrb14S3NVFYFQAA0PXA6tJqs

|
    |
    muradovoski kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    791 Mesaj
    mevcut anakartin sitesine girip ordan driverleri güncellemen gerekli. bu işlemi yapmadan denedim ben takılmalar oldu sonra driverleri kurdum düzeldi. onun dışında ayni takilmadan bahsediyorsak oyunun kurulu olduğu harddisk hasarlı olabilir
  • Çavuş
    99 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Evet hocam bu ayarı yaptım.
    |
    |
    shruikan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    99 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Deniyorum hocam geri dönüş yapacağım.
    |
    |
    GuvenDMRK kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    99 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

geri dönüş yapacağım hocam.

|
    |
    Kanaat34 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Dediğim gibi öncelik şu 2 li de.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/d4/bc/aa/d4bcaa1dff764657e92b9e1ea681de06.jpeg&t=0&width=480&text=1

Bios lar da şu isimlerde oluyor, bu'da aygıt yönetisindeki gibi devredışı & kapalı olacak.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/1e/14/f7/1e14f74a3decd49529275fdafdfce463.jpeg&t=0&width=480&text=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GuvenDMRK -- 24 Kasım 2020; 23:59:46 >
    |
    |
    muradovoski kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Merhaba, Cs Go İçin Verebileceğim En Büyük Tavsiyeler İşlemciye Yapabildiğin Maximum Oc'yi Döşedikten Sonra GPU'da Modlu Driver Kullanmak + Sanal Belleği Devre Dışı Bırakmak Olucaktır  

|
    |

MSI RTX 3060Ti Gaming X Trio | XPG 8 GB 3200 MHz | WD 1TB 7200RPM | SanDisk SSD Plus 120 GB

Sistem Tercihlerimdeki Her Ürün Hakkında Soru Sorabilirsiniz
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Masal Oku
Sohbet
Cancer Clinical Trials
ankara gülüş tasarımı
Ekonomi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,484
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.