Şimdi Ara

Yüksek cpu kullanımı :/ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
2.089
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Wilson Fisk

quote:

Orijinalden alıntı: jedi39

Forumda bi kaç kişi defender varken antivirüs gereksiz falan demişlerdi ondan yüklemedim antivirüs. O kadar kötü mü defender :(

kim demis onu ya birak simdi defender gozunun onundeki virusu gormez tamamen islevsiz bir program.kurun bir program ama dedigimi ama baska bir sey.

afkazankayaa

rica ederim sorununun simdilik tam cozulmese bile sebebinin anlasilmasina sevindim insanin beynini kemirir boyle sorunlar.bir ton para veriyorsun sonucta kimse boyle sorunlar istemez.

aynen hocam birde takıntılıysan vidasına kadar bakıyorsun sorun orda mı acaba diye
  • Bu işlemci kullanımı oyun veya program açık değilken ne durumda?

Mesela ben pcyi açtıktan 3 dk sonra herhangi bir program veya oyun açık olmamasına rağmen işlemci kullanımı kendi kendine artıyordu. Bu sorunu format ile çözdüm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • stabil hocam bottleneck gibi oluyor ama yapması pekte imkan dahilinde değil
  • Yanlış anlamayın ama neden 1 kişi bile W10'dan bahsetmemiş, forumda okumuyor musunuz Windows 10'la ilgili dakikada bir sorun yaşayanlar var, bir de şu birkaç gün önce Redstone sürümü gelince oyunlarda falan ciddi anlamda sorun yaşayanlar var. Ben sorun w10'dan kaynaklı diyorum, hala stabil bir işletim sistemi değil. Çok sorunlu... Sırf bu yüzden 8.1'den devam ediyorum.
  • Win10'da aynı sıkıntıyı çekmiştim ben de fakat 3. parti bir antivirüs programı kullanarak windows defenderı deaktif hale getirdim sıkıntıyı çözdüm Windows defender kaynaklı bir sıkıntı bu şuanda bilgisayar stabil bir halde çalışıyor.
  • Keşke haklı olsanız,windows 7 kuruluyken %100 olduğu için win10 denedin,değişen birşey yok
  • Hocam dün witcher3'ü denedim,aynı sorun ondada mevcut,normal şehir dışı yerlerde cpu kullanımı katlanılabilir seviyeded iken nasıl ki şehir merkezine yaklaşıyorum direk %100...boyle stuttering diyorlarya,anlık donma yapıyor bazen,benim aklıma bazen ram geliyor yada psu geliyor ama teoride ikiside yeterli.Aynı sistemle youtuberlar 60-70 cpu kullanımı alıyorlar......................çıldıracam keşke çözseydik şunu
  • surucu ile mesele cozulmedi diyorsan sana aklima gelen kelimeleri soyleyeyim bakalim bir anlam cikaracak misin?shadowplay, capture, experience.bunlari kapatman ya da silmen lazim bence bunlar yoruyor cpuyu.suclu program aradik bulamadik ama nvidia'nin da bir cok programi var bunlar yuzunden de oluyordur belki.deneme amacli ne var ne yok silip sadece surucuyu cekebilirsin bilmiyorum oluyor mu nvidia'da o sekilde?
  • Hocam Geforce exp.tan bahdediyorsaniz onu kaldırıpta denedim tek tek deiverlarib birini kaldırip denedim fark olmayınca dedim bundan degil geri yükle baska bir driver sil sırayla t driverlerla yaptım bunu ancak sonuç değişmedi.

• sadece surucu yukluyken de mi sorun oldu ilginc.emanet kart bulma imkanin var mi nvidia 960 970 980 bu tip kartlar olur bir de boyle dene bakalim ne olacak?yine olursa 1060 yuzunden degildir ama olmazsa sorun o zaman 1060'la alakali bir sorun var.su latency mevzusunu bir arastirip soylesene bana ya ben anlamiyorum ne diye aratacam millet nasil sorun yasiyor diye?hic aklima islemciye etki eden bir sorun olarak gelmemisti latency gecikme demek degil mi kart stuttering yapiyor gibi anlamistim ben.1060 kullanip senin sorunu yasayan var demissin onlar da skylake mi kullaniyor farkli islemci kullanip da sorun yasayan var mi yani bu durum 1060 skylake uyumsuzlugu mu yoksa sorun sadece 1000 serisi kartlarda mi?
  • DUal channel ile sorunu cozuldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi afkazankayaa -- 22 Aralık 2019; 2:42:45 >
  • nasil yani 8'di 16 mi yaptin ram eksiklgi yuzunden mi oluyormus?boyle bir sey varsa forumda duyurmak lazim 1000 serisi kart alanlari ya da almayi dusunenleri.
  • Hocam enteresan vallahi hani win 10 fazla ram kullanıyor diyecem ama win7'de mecvuttu sıkıntı.Yani normal şartlar altında bakacağım son yer ram olurdu mesela donanımlarda arıza var dediğimde ancak Şuan herşey çözülmüş durumda
  • sorun cozulduyse sebebini irdelemeye gerek yok gozun aydin diyeyim.ben gecen sene senin gibi kit yanina kit alip 16gb yapmistim o yuzden hic aklima gelmedi hatta sunu soylemem gerekirdi: rise tomb raider very high ayarda cok fena ram kullaniyor ama sen farkli oyunlar da soyleyince aklimiza gelmemis.tomb raideri cok guzel oynuyor olman lazim su anda.yakinda zaten 16gb standart olacak.
  • Aynen hocam şuan hiç bir sıkıntı olmadan oynanıyor,ha işlemci bazen yine yüze vuruyor ama onu hissettirmiyor takılmalarla,fps droplarla yada benzeri sttuterring vs.. Teşekkür ederim tekrardan
  • Dediklerinizi yaptım sorun çözüldü teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: afkazankayaa

Aynen hocam şuan hiç bir sıkıntı olmadan oynanıyor,ha işlemci bazen yine yüze vuruyor ama onu hissettirmiyor takılmalarla,fps droplarla yada benzeri sttuterring vs.. Teşekkür ederim tekrardan

Dostum aynı lanet olası sorun bende de mevcut biraz konuyu hortlatmış gibi olucam ama bende i5 6500 ve gtx 970 var CPU sürekli %100 gibi vuruyor ve fps düşüyor. Virüstü yazılımdı muhabbetlerini çok denedim senin sorununa benzer bir sorun. Ama vram olayını anlamadım 16 gb ile nasıl bu işin çözüldüğünü anlamadım hala. Sende iyi bir şekilde düzeldi yani CPU kullanımı düştü ve GPU %100 oldu çakılı? Var mı başka deneyip bu sorundan kurtulduğun bir başka çözüm?
  • Acik olmak gerekirse artık single channel yeterli olamıyor sanirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi afkazankayaa -- 22 Aralık 2019; 2:44:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: afkazankayaa

Acik olmak gerekirse artık 8gb yeterli olamıyor güncel nesil icin ram yetmediği zamanda hdd yada sddden sanal ram oluşturmaya çalışıyor sistem buda otomatikmen bogaliyor işlemciyi,bendeki mubabbet oydu ustune Yen'in nesil 1000 serisinin min ram ihtiyacı 16 olarak belirlenmis,ben herşeyi denemistim işlemciyi yukselttim Başka anakartta psuda vs denemiatim sorun devam etmekteydi ram yilselterek cozdum sorunu

Peki oyunlarda gözle görülür derecede fps yükselmesi oldumu özellikle batman ve assasin creed oyunları için konuşuyorum. Rahatladımı yani CPU?
  • sorunun kaynağı 8gb bellek miktarı değil, 8 gb belleğin tek modül alınıp kullanılması.
    tek modül kullandığımızda işlemci ile belleğin iletişimi de tek bir hat üzerinden gerçekleşmekte, yani trafiği iki şeritli bir yol yerine tek şeritli bir yol üzeriden akıtmış oluyoruz ve araçlar olması gerekenden çok daha yavaş ilerlemiş oluyor.
    bu durumda işlemci performansı olması gerekenin çok altında kalıyor, bu tek kanal bellek 16 gb dahi olsa aynı sorun oluşacaktı.

çok uzun zamandan beri çift kanal bellek kullanımı işlemci performansında çok büyük etki göstermekte, lakin kullanıcılar bu etkiyi bilmedikleri için 8 GB bellek alırken 4gb x 2 adet yerine 8gb tek modül tercih etmekteler ve forumda bir çok örneği olduğu gibi performans sorunu yaşamaktalar.

aşağıda ki inceleme videolarında hem fps oranlarında hem de işlemci kullanımlarında single ve double channel bellek kullanım senaryoları arasında ciddi performasn farkları çok açık görünmekte ;
    https://www.youtube.com/watch?v=OQeDxfv8Ivw
    https://www.youtube.com/watch?v=sQz4XmEFbTU

8gb bellek miktarı günümüzde hala yeterli, sadece dikkat edilmesi gereken nokta eğer 8gb bellek alınacaksa bir kutu içerisinde kit olarak satılan 4gb x2 adet modeller tercih edilmeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MuratBayrakçı -- 21 Ekim 2016; 14:28:27 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.