Şimdi Ara

yuksek amper zarar verir mi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
17.748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi akşamlar. Bende bir uydu cihazı var cihaz 12v 1.5a adaptör ile çalışıyor . Okuduğum kadarıyla yüksek amperi adaptörle aynı cihaz daha stabil çalışıyormuş. Elimde 12v 3,5a adaptör var aradaki 2a fark cihaza zarar veririm acaba.
    İyi forumlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Orijinal 1.5A ise 3.5A takmanızın bir faydası veya zararı yok.
  • Elektronik cihazlar istediği kadar amper çekerler. İsterseniz 100 amper adaptör bağlayın sıkıntı çıkartmaz. Ama cihazın istediği amperden düşük bağlarsanız cihaz ihtiyacını karşılayamaz ve hatalı çalışır.

• Üretici masraftan kısmak için 1.5A takmış olabilir. Sizin 2A, 2.5A veya 3A takmanız faydanıza olabilir ancak kesinlikle zararı olmayacaktır.

Bakın faydası kesin olur demiyorum hemen topa tutmayın. ÜRETİCİ PİNTİLİK YAPIP 2A ÇEKEN CİHAZA 1.5A ADAPTÖR TAKTIYSA SİZİN BU ORJİNAL ADAPTÖRÜ 2A ADAPTÖR İLE DEĞİŞTİRMENİZ FAYDANIZA OLACAKTIR.
  • Çok teşekkürler arkadaşlar . Deniyorum hemen .

• Orda yazan akım değerini aslında kapasite gibi düşünebiliriz. Devre istediği kadar kullanır. Fakat fazla kullanımın uzun vaadede elektrik faturasına da fazla fazla yansıyacağını unutmamak gerekir (:
  • Şuan kullanıyorum cihazda sorun yok. Dediginiz gibi cektigi elektirigide konrtol etmem lazım. Ama buda çok zor .

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.