Şimdi Ara

yorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar HP Photosmart R507 alıcam yorumlaınızı bekliyorum

• Forumda yeterince yorum yapıldı araştırırsan bulursun.
    Kısaca
    1..Fotoğraf konusunda daha kaliteli markalar var
    2..Hp servisi duyarsız ve kazık
    3..Hp digital makineleri fason üretim
  • quote:

Orjinalden alıntı: thunderace

Forumda yeterince yorum yapıldı araştırırsan bulursun.
    Kısaca
    1..Fotoğraf konusunda daha kaliteli markalar var
    2..Hp servisi duyarsız ve kazık
    3..Hp digital makineleri fason üretim

Daha fazla diyecek birsey yok, arkadas gusel ozetlemis... Ama HP cephesinden hic ses gelmiyor, yani kullananlardan soyle iyi, bu yonu gusel gibi bir yorum gelmiyor.. Kullanan arkadaslar makinalarini biraz tanitsinlar, diger markalardan (canon, nikon, kodak vs..) ustun ozelliklerini felan biraz anlatsalar ne iyi olur, alacak arakadaslara da referans olur bir bakima...
  • ne kadara alacaksın başka seçnekler sunalım...
  • Hp nin nikon canon kodakdan üstün özelliklerimi?...
  • Eveeet üstün özellikleri!!!!!!!,
    ben kullanıyorum ve steves-digicams.com da nikon-canon Hp bütün modellerle benzer yerlerde çekilmiş örnek resimler var. Ben Canon un en üst modeli 16mp lik makineyle 945 in aynı yerden çekilen resimlerini karıştırıp dumurdan dumura koşmanızı öneririm. Asıl sana muhahahaha.

En önemli üstünlüğü muhteşem resimler ,akla zarar derecede muhteşem.
    Konu dijital olunca yani teknoloji canon HP gibi bir teknoloji armadasıyla ancak mercek konusunda yarışır, siz gidin canon -nikonun analog makinelerini alın, dijital ayrı bir olay, öyle ben mercek yaptım, lens yaptım, slr yaptım la olmuyor.

Ya neyse bu tip forumlardaki at gözlükleri ile ürün incelenmez profesyonel yabancı sitelere yönelin ve öyle karar verin, daha bir Allah'ın kulu çıkmadı (profesyonel anlamda) HP945 in çektiği resimleri vasat yada kötü bulan, ortak görüş muhteşem...

• aha kavga yine başladı.hp 945 mi bilumum makinalar mı?
    arkadaşım ben burda kimsenin hp 945 in fotolarına kötü dediğini duymadım.Bir kaç kişi yok değil ama onlarda zaten 945 i kullananlar.
    Hpnin fiyatı muhteşem uygun amma teknik servisinin methini duymadıysan bir şey diyemem.Teknik servisle uğraşıp madur olan çok kişi var.Tabii hakkını alan arkadaşlarda var.yok değil.
    Ayrıca hp 945 nin lensi yanlış bilmiyorsam fuji asla buna kötü denilemez.
    ama şunuda unutma canonun lensi sanırım fujiden daha iyi.3-5 yıllık hpyi burda canon nikon olympusla kıyasladın ya helal olsun ne diyeyim.
    Şuna dikkat et asla hp 945 resimlerine kötü demedim.Bir kaç gördüğüm fotoğrafı güzeldi.benim tek sorunum teknik servisi ve verdiği sık sorunlar.
    quote:

Orjinalden alıntı: SMARTTECH

Eveeet üstün özellikleri!!!!!!!,
    ben kullanıyorum ve steves-digicams.com da nikon-canon Hp bütün modellerle benzer yerlerde çekilmiş örnek resimler var. Ben Canon un en üst modeli 16mp lik makineyle 945 in aynı yerden çekilen resimlerini karıştırıp dumurdan dumura koşmanızı öneririm. Asıl sana muhahahaha.

En önemli üstünlüğü muhteşem resimler ,akla zarar derecede muhteşem.
    Konu dijital olunca yani teknoloji canon HP gibi bir teknoloji armadasıyla ancak mercek konusunda yarışır, siz gidin canon -nikonun analog makinelerini alın, dijital ayrı bir olay, öyle ben mercek yaptım, lens yaptım, slr yaptım la olmuyor.

Ya neyse bu tip forumlardaki at gözlükleri ile ürün incelenmez profesyonel yabancı sitelere yönelin ve öyle karar verin, daha bir Allah'ın kulu çıkmadı (profesyonel anlamda) HP945 in çektiği resimleri vasat yada kötü bulan, ortak görüş muhteşem...

• Arkadaşlar, yani böyle tartışma olmaz tabi, neden özellikleri ve fiyatı, kaliteyi karşılaştırmıyoruz ki.. Teknik servis konusu da ayyuka çıktı HP ile ilgili.. Burada ben birkaç kişi gördüm teknik servisten muzdarip, ama bu kadarfire olması da normal gibi, firmalar peynir ekmek satar gibi makina satıyor.. en guseli magdurlarınwww.sikayetvar.com yazmaları, firmalar nasılsa bi çözüm buluyorlar.. canon kodak servisleri nasıl.. Ben birkac sene once analog makinamla erkayalara düşmüştüm. 120 euro luk makina icin 80 kusur euro bedel istemisti.. Yani canımız yanınca karşı tarafı şuçlamak kolay oluyor.. Ben yaptirmadim tabi makinayı.. Ama boyle seylerde oluyor, bozuk makinaları değilde sağlam makinaları konuşsak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yyildiz05 -- 29 Mayıs 2005, 1:25:07 >

• sevgili bilmescop
    canondada 80 dolar istiyorlar diyorsun veya makina kadar yüksek fiyatlar.Tabiki haklısın bir çok yabancı ve yerli fima bunu yapmıyor değil ama şunu düşün ki hp nin 10 makinasından 5 arızalı çıkıyorsa bu canonda 2 dir.bunu herkes biliyor.
    Bir foruma bak kaç kişi hp arıza verdi demiş.kaç kişi canon verdi demiş.Açıkçası ben hiç canon görmedim ama bir sürü hp gördüm.
    Sağlam makinayı konuşalımda demişsinde ilk önce insanları yanlış önlendirip parasını boşa atmasına mani olalım sonra yönlendirelim.
    Hp945 hakkında diyeceğim şey bundan 5-6 ay öncesine kadar çok iyiydi aslında ama minolta z serisi bu makinayı bitirecek özellikte(ben canon a 510 sahibiyim ve marka savunmuyorum)
    Bana göre hp 945 yerine bu sıralar z20 seçilir.
  • Sanıyorum yeterli cevaplar yazılmış arkadaşa,benim cevap yazmama pek gerek kalmamış... Gerçektende öyle,Nikon Canon Kodak yıllardır sadece fotoğraf üzerinde çalışır... Oysa hp şunun şurasında 3-4 yıldır fotoğraf makinasıyla uğraşıyor. Nikon Canon Kodak lens kalitesini dünyaya kanıtlamış durumda. Ayrıca servisleride bence çok güzel(almadan önce gittim araştırdım ve gördüm ama Hp de bunu göremedim.) Tamam hp bence çok güzel bi marka,yazıcıları tarayıcıları mükemmel.Mükemmel bilgisayarları var piyasada.Ben yıllardır bilgisayarda,yazıcıda,tarayıcıda bu markayı kullanıyorum. Bence 1 numara. Ancak fotoğrafcılık konusunda maalesef aynı şeyleri düşünmüyorum. Sadece buradaki forumlarda yazılanları göz önüne almıyorum, yakınımda bu marka fotoğraf makinasını kullanan arkadaşlarım var,onlarda benimle aynı fikirde. Hatta bi arkadaşımın makinası arıza yaptı garantisi olduğu halde,uğraşıp duruyo para vermeden nasıl yaptırırım servise diye,bakalım... Canon Nikon marka makinaların dijital makinalar piyasaya çıkmadan önce özellikle profosyonel makinalarındaki kullandığı efsane lensleri unutamam. Gerçekten muhteşem sonuçlar alıyordum o makinalarla. Adamlar kendimi bildim bileli bu işin içindeler. Hani derler ya yiğidi öldür ama hakkını yeme.

• Bi şey daha ekleyeyim, dijital bir makinada lens kalitesi çok çok çok önemlidir arkadaşım. Güzel fotoğrafları kaliteli lensler çeker. Bi makinada zaten fiyata etkin eden en önemli özelliklerden bi taneside lensdir. Makinayı almadan önce lensine bakarsın. Eğer lens berbat ise ben o makinanın yüzüne bile bakmam. Benim için önemli olan iyi bir yetkili servis,iyi bir çekim kalitesidir... Sana bu arada bi şey söyleyeyim,bu hoşuna gidecek,hp nin senin kullandığın modelindeki makinadaki lens pentax lensdir. Bu lens gerçekten kaliteli bi lens... Evet dediğin gibi bu lens den dolayı makina kaliteli foto çeker.

Demişsin ya: '' siz gidin canon -nikonun analog makinelerini alın, dijital ayrı bir olay, öyle ben mercek yaptım, lens yaptım, slr yaptım la olmuyor.''

Hayır öyle değil,yazdıklarında yanlışlık var,lens çok önemlidir makinalarda...

Gördüğün gibi hp 507 makinalarında kendi lensini değil pentax ın lensini kullanıyor. Oysa Nikon ve Canon kendi lensini kullanır hep... Kimbilir belki gün gelir Hp markası nikon veya canonla anlaşırda onların lensinide kullanmaya başlar kendi makinalarında...

Dedimya Nikon,kodak,canaon,pentax... vs gibi markalar yıllardır lens,sensör,objektif,flaş... vb gibi olaylarla uğraşıyorlar. Hp hadi olsunda 6-7 yıldır uğraşsın. Kaldıki dışardan parça toplayıp yapsın...

HP 507 gerçekten çok güzel fotoğraflar çekiyor,çünkü lensi pentax lens. (Dünyanın bir numaralı lensi.)

• allah rızası için yokmu 507 kullanıcısı çıksında bir şeyler söylesin!!!!!!
  • Evet sene 2007 olmuş

Ben de alıyorum pentax'a güvenerek.
    Pili dezavantaj ölürse yanarsın.
    Makroları gördüm tatminkar değil
    ama 21x zoom sonucları tatminkar.

Sorusu olan warsa pm atar saygılar...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.