Binbaşı
02 Nisan 2003
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 30 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Arkadaşlar bir samsung 32 es5500 tv aldım önce wireless adaptör sorunu çıktı, hadi onu geçtik.
Askı aparatları bu tv ye olmuyor, montaj delikleri büyük, kalın ve uzun vida gerekiyor, baktığım hiçbir aparat olmuyor.
Bu tv yi alıp askı aparatı bulabilen varmı? varsa marka modeli nedir?

Cevaplar için teşekkür ederim.
Arkadaşlar 32es5500 tv aldım smart özelliği var, fakat wireless adaptör yok nedense bir wireless kart eklememişler piyasada adaptörüde yok yada çok pahalı.
Eski wireless adaptör konusunu buldum fakat yeterli bir bilgi bulamadım, bu tvlere uyan standart adaptör varmı? samsung sahipleri bu sorunu nasıl çözdüler tecrübelerini paylaşırsa faydalı olacaktır. Smart tv sine wireless adaptör takıpta çalıştıran marka modelini yazsın, yada ucuza samsung adaptör buldum diyen burada paylaşırsa faydalı olur. Ben araştırıyorum bir sonuca ulaştığımda buraya yazacağım.

Paylaşımda bulunan arkadaşlar şimdiden teşekkür ederim
Merhaba arkadaşlar, bende henüz smart tv yok fakat bugün böyle bir soruyla karşılaştım ve bilgi bulamadım.
Smart tv ile bilgisayar olmadan modem arayüzüne erişim yapılabiliyormu?
Yani modem ayarlarını bilgisayar olmadan tv den yapabilirmiyiz? Smart tv si olan arkadaşların görüşlerini rica ediyorum.

Hayırlı günler
Arkadaşlar bizdeki 98 model vaillant kombinin hiçbir ışığı yanmıyor, acaba kontrol kartımı bozulmuştur? kaça malolur, kısaca yaptırmaya değermi? Yoksa gömelimmi :)

Not:içinden hafif bir vınlama sesi geliyor bundan elektirik geldiğini anlıyorum

Anlayan arkadaşların önerilerini bekliyorum

İyi bayramlar
Arkadaşlar konuyu açacak yer bulamadım en uygun burası diye düşündüm.
Bilgisayar teknik destek işinde kendine güvenen arkadaşlar için iyi bir fırsat.
Tanınmış bir firmanın uzaktan destek ekibine eleman ihtiyacı var ilgilenenler için ilan aşağıdadır.

KOBİ’ lere ve Bireylere, Çağrı Merkezi üzerinden ve Uzaktan Erişimle Teknoloji Danışmanlığı ve Desteği vermeyi hedefleyen şirketimize katılacak Teknik Destek Uzmanı arkadaşlar arıyoruz:

Beklediğimiz özellikler:
- Tercihen Meslek Yüksek Okulu veya Teknik Lise Bilgisayar bölümü mezunu
- Bilgi Teknolojileri ile ilgili destekleyici eğitim veya sertifika almış,
- 2-3 yıl teknik destek tecrübesi olan,
- Yeni Teknolojilere meraklı, araştırmacı,
- Aşağıdaki konularıda kurulum tecrübesi olan:
o Bilgisayar, Notebook donanımları,
o Bilgisayar İşletim Sistemleri,
o Bilgisayar Yan Donanımları (Printer, Modem, vb.)
- Teknik İngilizce bilen,
- En az 2 yıl askerlikle ilişkisi olmayan

Sizleri,
- Birbiri ile benzer tecrübelere sahip, ekip arkadaşlarından oluşan sıcak bir çalışma ortamı,
- Kendimizi sürekli teknik ve müşteri ilişkileri açısından geliştirebildiğimiz,
- İşimizi kendi işimiz gibi görüp, başarımız ile ödüllendirildiğimiz,
- İşten ziyade bir kulüp/üniversite ortamına katılmaya çağırıyoruz

İlgileniyorsanız, CV' lerinizi info@teknosor.com.tr ' ye yollamanızı rica ederiz.

Tüm başvurulara geri dönüş yapılacaktır.
Turkcell in attığı son kazıktan sonra artık bırakmak şart oldu.
Adamlar yenilediğim eviş paketini 2 dakika konuşmadan yeniden otomatik yeniledi 5 TL yi cebe indirdi, mesaj attım ben yenilemiştim tekrar yenilenip 5 tl alındı dedim, yok otomatikmişte yok heray yenileniyormuşta falan fıstık, eeee nolacak benim 5 tl dedim geri veremiyormuş müşteri hizmetlisi arkadaş, dedim türksel benden çaldığı 5 lira ile zengin olacaksa yazıklar olsun, ben almasınıda bilirdimde zıkkım olsun kurtulayım bu kazıkçılarlardan sebeb olsun dedim...

Sırf bu eviş tarifesine sebeb bırakmamıştım türkseli, her aramada her mesajda zaten kazığın kralını atıyordu üstüne birde bu kazığıda atıp bi özür bile dilemeden 5 liranın üzerine yatmaya tenezzül edecek kadar küçüldüler ya, yazıklar olsun denir ancak.
Benim için de artık tamamen bitmiştir türksel.
Arkadaşlar DVİ monitörlere hdmi çevirici aparat kullanarak, hdmi uydu alıcı takmayı düşünüyorum,
bunu hiç deneyen varmı? Biryerlerde sadece pcden gelen görüntü alıcabilieceği video sinyallerinin bu yolla alınamayacağı gibi bir yazı okudum kararsız kaldım..

Deneyen yada bilgisi olan arkadaşlar fikirlerini yazarsa oldukça yararlı olur.

herkese iyi günler
Arkadaşlar 3 defa yeniden joomla kurdum sorun çözülmedi
Hosting in bunu çözmesi lazımdı ama herifler benden de amatör çıktı iş başa düştü
Admin olarak yönetim e giriş yaptığımda aşağıdaki hatayı veriyor

CGI Error
The specified CGI application misbehaved by not returning a complete set of HTTP headers.

İnternette araştırdığım kadarı ile sorun sunucudan kaynaklanıyor çözüm olarak plesk panelde

"panele giriş yaptıktan sonra SETUP/AYAR kısmından, aşağıda php support kısmının karşısında çalıştırma şekli var en aşağıdaki ISAPI extension ı seçtim ve sorun ortadan kalktı ..." yazmışlar

plesk bizde yok phpmyadmin de bunu nasıl yapabilirim yada yapılabilirmi?

İlgilendiğiniz için teşekkürler
Arkadaşlar elimde bir proje var ecilen dvd ye menülü olarak bazı filmleri kaydetmem lazım, sorun şu ki 7 parçadan oluşan filmin menüsünü tek sayfada göstermem lazım
fakat dvd programlarının neredeyse hepsi açılış menüsünde sadece 4 adet buton oluşturuyor diğerleri için sayfalar oluşturuyor..Hepsinin açılış menüsünde olması lazım.

Dvd menüyü istediğimiz gibi yapabileceğimiz istediğimiz kadar buton ekliyebileceğimiz bir program varmı???ismini vermeniz yeterli..

Şimdiden Teşekkürler
Arkadaşlar binbir emekle kurduğum phpbb2 forum hertürlü yedeklemeyi yapmama rağmen bozuldu ve hiçbirşekilde geri yüklenmiyor yada bozuk yükleniyor...Bi Allah ın kulu da uyarmadı bu sorun hakkında en ufak yazı görmedim beş para etmezmiş bu phpbb2 sildim defterden..

Şimdi bana sorunsuz yedeklenebilen ve en önemlisi sorunsuz geri yüklenebilen bir forum lazım ne tavsiye edersiniz?

iyi günler
Hakkında
Forum İmzası:
Hayallerini gerçekleştirmek istiyorsan önce uyanmalısın.
Forum İkinci El İmzası:
İstanbul/Anadolu
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 7 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.413
İkinci El Bölümü Mesajları: 854
Konularının görüntülenme sayısı: 85.601 (Bu ay: 307)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 6 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.