Şimdi Ara

Yoklama kaçağı para cezası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
3.916
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X kare -- 23 Haziran 2019; 15:24:26 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Cezalar birikir, birikir ve birikir. Tek çözümü imza atmayıp hayata devam etmek.

Sigortalı bir işte çalışırsan, belli zaman sonra iş verene uyarı geliyor diye biliyorum. Açıktan bir kez daha üniversite okursan, uzatabilirsin askerliği sanırım. 25 isen, 29 olabilir. Ondan sonra bazı prosedürler isterler..

Ek olarak yoklama kaçağı olanlar genellikle "vicdan retçi" olarak kabul edilir.

Benim tavsiyem; Durumun iyiyse, 6 ay yap gel bir şey olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XBlades -- 15 Haziran 2019; 1:59:22 >
  • X kare kullanıcısına yanıt
    Yoklama kaçağıysan, imza atmayacaksın. Karakola götürülme diye bir şey yok, hiç duymadım.

Ancak, imza atıp ikinci kez yakalanırsan götürülürsün ve askerlik işlemlerin başlar.

Dava açılmaz. Yıllarca bu para cezalarıyla uğraşırsın sadece. Ortalama bi 6 ay sonra tekrar ceza yiyeceksin. Sonra bu rakamlar her sene git gide artacak..

Tek sıkıntı imza attıysan, tamam kabul ediyorum askere gideceğim diye bir olaya imza attıysan geçmiş olsun. Yakalanırsan askeriye gitme sonrası mahkeme vesaire herşey mümkün, yani ayvayi yedin.
    Herkes farklı bir şey söylüyor delirmemek elde değil..

Benim tek duyduğum imza atarsan başın belaya giriyor. Tutanağı imzaladığın vakit sıkıntı başlıyormuş. Vicdanı retçilerin dediklerine göre imzalasanda imzalamasanda bir şey değişmiyormuş.

GBT olayı evet çok sıkıntılı bir otele konaklama gittiğinde sabahın 6 sında polis gelir. Başka bir otele gittiğinde de gelir.
  • Bir şey soracağım.

Yoklama kaçağı olarak yakalandığın zaman askerlik şubesine götürüldün mü? Götürülmedin mi?

Saat kaç gibiydi gbt sorgulamasında yakalandığında?

Beni şubeye götürdüler 2000 TL ceza gelir dediler şubeden. Neden şubeye götürdüler onu da anlamadım. Ben polise bir imza veririm devam ederdim diye düsünüyordum. Mecburen imzaladım bi de.

Bu arada yoklama kaçağı değilim asker kaçağıydım o yüzden mi acaba o kadar yüksek ceza gelecek?
    Yoklama kaçağı ile asker kaçağı arasındaki fark ne?

sen yoklama kacagi misin asker kacagi mi
  • Yaşın kaç kardeşim?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Niye bedelli yapmadın hocam? Ben yaptım kurtuldum Allah'a şükür. Sen de yapsaydın keşke fırsat varken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aragorn Elessar -- 15 Haziran 2019; 18:32:12 >
    Ben de kalkmasını çok istiyordum, ama olmadı. Böyle bir fırsat gelmişken sonsuz kurtuluş için bunu kabullendim. Kafa olarakta kendimi buna hazırladım. İlk hafta sıkıntılı geçiyor sonra alışıyorsun. Bedellilere karşı çok fazla tölerans gösteriyorlar ayrıca.

• Merhabalar ben bu Temmuzda 20 yaşında oldum. Bu askerlik mevzularıyla hiç ilgilenmedim eve kağıt gelir diye bekliyordum fakat kaçağa düşmüşüz. Geçen yaz otellerde sorun olmadı ve bu sene Temmuzdan önce fakat yakın tarihlerde gerek metroda polisler gerek sokaktaki bekçiler beni çevirip kimlik bilgilerimi sorgulamıştı fakat böyle birşey söylemediler bana. Dün ve bu gece iki farklı ilde iki farklı oteldeydim. İlk otelde giriş yaptıktan yarım saat sonra otele polis geldi haliyle şaşırdım tabi. Tutanak imzalatıp gittiler. İkinci otele de az önce beni uyandırıp resepsiyona çağırdılar burda da tutanak imzalattılar. Şimdi ben ne zamandan beri kaçağım 20 yaşıma girdiğimden beri mi? Para cezası olacak mı? Ben şu an tercih yapıyorum üniversite için nasıl bir yol izlemeliyim?

• Çok zaman geçmiş ama yazayım birisinin işine yarar belki. Bende yoklama kaçağıyım 7 kere tutanak imzaladım hiçbir sıkıntı olmuyor , çevirmede sadece kaçak olduğunuz gözüküyor geçmişte imza attığınız tutanakların gözükmesi gibi bir durum yok. Maddi durunlardan dolayı gidemedim yakın zamanda gidip aradan çıkaracağım hiç uzatmayin arkadaşlar yapın gelin.:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: YalağuzUşak

Çok zaman geçmiş ama yazayım birisinin işine yarar belki. Bende yoklama kaçağıyım 7 kere tutanak imzaladım hiçbir sıkıntı olmuyor , çevirmede sadece kaçak olduğunuz gözüküyor geçmişte imza attığınız tutanakların gözükmesi gibi bir durum yok. Maddi durunlardan dolayı gidemedim yakın zamanda gidip aradan çıkaracağım hiç uzatmayin arkadaşlar yapın gelin.:)
    eve para cezasi geldi mi?

Hayır.

• quote:

Orijinalden alıntı: YalağuzUşak

Hayır.
    yinede e-devletten kontrol et,vergi borcu kisminda askerlik para cezasi olarak görünüyor.

Bakıyorum hocam uzun süredir sürekli ama yansıyan birşey olmadı. Aniden yukleyecekler herhalde alacağı. :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.