Şimdi Ara

Yoklama kaçağı olan bir kişi son çıkan yasaya göre yurtdışına çıkabilir mi? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
223
Cevap
8
Favori
129.569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Var mı son zamanlarda asker kaçağı olup Yurtdışına çıkan ?
  • Ya 92 lıyım yoklama falan yaptırmadım, Yurt dısına cıkmam gerekıyor.. Tekrar doncem, Gıdıs donus bıletım mevcut, Acaba havaalnında bır sorun cıkarmı? Bılgı olan varmı? Havaalnında sorun olur dıye korkuyorum delırcem.. Cok dusunduruyor benı bu. Bır suru yol parası ve hazırlık var. Hepsı bosa gıdecek. Cok kotu bır kaygı bu benım için.. Bende aynı durumdayım.
  • Unzerstörbar kullanıcısına yanıt
    Gercekten bende senınle aynı dertteyım .. Ne olacak varmı bıldıgın herhangi bir bilgi? Cıktın mı yada yurt dısına?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Andy_Blade

Gercekten bende senınle aynı dertteyım .. Ne olacak varmı bıldıgın herhangi bir bilgi? Cıktın mı yada yurt dısına?

Hocam çıkan kişileri genelde kağıt imzalatıp bıraktılar sorun olmadı ama işte insan bi korku oluyor hep.

Sen ne zaman çıkacaksın hocam yurtdışına ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Diğer arkadaşa PM den yazdım kopyalıyorum....

Az önce Atatürk havaalanı büro amirliğini aradım ve durumu sordum.
    Yoklama kaçağı ve bakaya kalmış bir kişi sorun yasar mı dedim Yurtdısı cıkısında bana şunu söylediler..

Mesai saatleri içinde yakalanırsa askeri şubeye götürüyoruz ama mesai saatleri dışında olursa kağıt imzalatıp bırakıyoruz.. Mesai saatleri 08.00-17.00

Mesai saati dısında bilet aldığında sorun kalkıyor hocam. Ha diper durumdanda korkma sonucta askeri subeye götürüyorlar işlemleri başlatmak için yani işlemleri yaptıktan sonra 1 gün sonrada yurtdısına çıkabilirsin..

2014 yılında Türkiye'nin haline bak AB birliğinden uzaklaşınca böyle oluyor
    Yaa ben Bu pazartesi çıkıyorum Yurt dısına. Yani , 20.01.2014 , Ne olacak bılmıyorum. Bu kadar olumlu seyler duymama ragmen korkuyorum. Su devletın halıne bak. Kendılerı cocukları gondermezler zor durumda olan bınlerce askere kafayı takmıslar. Yazık cok yazık.
  • quote:

Yaa ben Bu pazartesi çıkıyorum Yurt dısına. Yani , 20.01.2014 , Ne olacak bılmıyorum. Bu kadar olumlu seyler duymama ragmen korkuyorum. Su devletın halıne bak. Kendılerı cocukları gondermezler zor durumda olan bınlerce askere kafayı takmıslar. Yazık cok yazık.

Hocam uçuş belli mi ? Saat kaç gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Unzerstörbar -- 18 Ocak 2014; 0:25:24 >
    Evet belli, 16.40 malesef. Mesai saatinden 20 dakika önce.. Daha once GBT mi neyse artık ona polis sordu herhangi bişey çıkmadı. Polis yolumu kesmişti. Polis arkadasım da var , O da hakkında yaklama yada yurt dısı cıkıs yasagın olmadan cıkabılırsın dıyor. Herhangı bir sucum yok cok sukur.
  • BelmaHanim30 B kullanıcısına yanıt
    Cok guzel bir bilgi. Teşekürler dostum.
  • quote:

Evet belli, 16.40 malesef. Mesai saatinden 20 dakika önce.. Daha once GBT mi neyse artık ona polis sordu herhangi bişey çıkmadı. Polis yolumu kesmişti. Polis arkadasım da var , O da hakkında yaklama yada yurt dısı cıkıs yasagın olmadan cıkabılırsın dıyor. Herhangı bir sucum yok cok sukur.

En son ne zaman GBT kontrolüne girdin hocam sen ?

16.40 Uçus saatin , sen 1 saat önceden Kontrole gireceksin. Tam mesai saatindesin bakalım ne olacak bizi bilgilendirirsen çok sevinirim.
    1 bucuk hafta oldu heralde. En son GBT'ye gırıs. Ama sunu acık ve net soylemelıyım ki, Yoklama Kacakları kesınlıkle bence GBT'de gorunmuyor. Bılgılendırcem tabiki. Devletın polısı korkmuyorum ama gelecegım soz konusu. Basıt bırsey yuzunden umutlarımın ve hayallerımın yıkılmasını ıstemem.
  • Çok büyük ihtimal GBT de görünmeyeceksin sen ama tabi belli olmuyor bu.
    2 gün önce GBT de çıkmayan adam 2 gün sonra çıkabiliyor örnekleri var.

Anlıyorum hocam seni ,Kesinlikle bir planın var ve bozulmasını istemiyorsun haklısın sonuna kadar.
    Hayırlısı ile inş sorunsuz çıkış yaparsın.
    Cok tesekur ediyorum bılgılerınız ıcın.. Son derece işime yarayan bılgıler. Unzersörbar. Iyı dıleklerın ıcın tesekur ederım. Hersey gonlunce olsun .
  • arkadaslar herkese merhaba lutfen bilen kisilerden ricam bilgi almak saygilarimla 89 luyum ve 20 yasinda muayene oldum ve 1 ay sonra yurt disina ciktim 3 sene sonra tecil yaptirdim ve o tecil bitti toplamda artik 5 yila yaklasti sadece bir kere tecil ettirdim ve suan tecelim yok biteli 1 yil oldu galiba ama tecilli iken turkiyeye 2 kere giris cikis yaptim simdi gene yurt disindayim bu 5 yilda turkiyede 20 gun kaldim giris ve cikislarimda simdi 5 yildir gitmedim 1 yil tecil ve galiba 3 haftadan turkiyeye zorunlu gitmem lazim ve yakalanirmiyim yada ne gibi sonuclar ortaya cikar bide turkiyeye girip 1 haftaya kalmadan cikmam gerek hani giris cikislarda bir sorun olurmu bilen kisiler yazarsasevinirim durumum bu ve 3 haftadan falan giris cikis yapacagim turkiyeye belki 2 gun kalirim giris ve cikista sorun olurmu yardimlarinizi bekliyorum durum ne olur buzaman larda turkiyeye giris cikis yapanlar varsa yazarsa sevinirim.......
  • Andy_Blade kullanıcısına yanıt
    arkadastan tekrar ses cikmamis almislar askere heralde :D:D

saka bir yana yaziyi okudukca konu amacindan sasmis alakasiz cevaplar var yahu, bakaya durumda olan arkadaslar son kanundan sonra yurtdisina cikabildiler ve sorunsuz ulkeye giris yapabildiler mi?

gidip sorunsuz donenler varsa yazsin lutfen yada sorun yasadiysalar ne yasadiklarini yazsinlar
    selamlar
  • Yoklama kacagi gorunuyorum, gbt de cikiyor. Yarin yurtdisina cikacagim, 15 gune donecegim. Cikip donebilirsem tecrubeleri aktaririm ama cikamayacagim gibi gorunuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • EN YENI MACERA............MUTLAKA OKUYUN>>>>
    25 nisan 2014 gunu yurt disina cikabilmis bir yoklama kacagi olarak en son bilgileri vereyim....yoklama kacagi gorunen bir kisi yurt disina cikamiyor...bu yeni kanun cikmadan once yoklama kacagi olarak yurt disina 100 den fazla cikisim var...kanun ciktiktan sonra pasaportumu uzatmak icin emniyete gittim. benim evraklari aldilar ve hemen polis esliginde yukari cikardilar. ilk soru askerligi yapip yapmadigim oldu. Bende yapmadim dedim. Neyse beni hemen askerlik subesine goturduler ve evraklari tamamlamam uzere 15 gun sure verdiler. Bu arada benim yeni pasaport tarafima geldi ancak vizeyi yetistiremedigim icin 15 gun suresi doldu. ayin 25 inde biletim hazir fakat sure 24 unde bitmisti. bu 15 gun sure icinde yurt disina cikmak problem degil ancak benim durumum daha zorlasti..ayin 24 unde askerlik subesine gittim ve yurt disina cikmak istedigimi soyledim. Oradaki komutan bana degil yurt disi burdan gitsen gitsen askere gidersin dedi...Bende orada islemleri yapan gorevliye hastaneye sevk istedigimi ve rahatsizligim oldugunu soyledim. Sevki aldim ve 3 gun sure icinde hastaneye gitmem gerektigi tarafima soylendi. Sorumluya bakaya gozukup gozukmedigimi sordum ve cevap 3 gunlugune bakayam dusmus.. Ben verilen sari zarfi aldim. Ustunde yoklama eri yaziyordu :D yani askerlikte bu gune kadar gordugum en yuksek rutbe. Sari zarfi aldim ve 25 gecesi izmir istanbul oradan istanbulda pasaport kuyruguna girdim ama ucbucuk atiyorum..Gorevliye uzattim pasaportu 15 saniye icinde damgayi vurdu ve saat 01:30 misir hurghada ya uctum. simdi burada calisma izinim cikti ve konsolosluktan tecil istemim gerceklesti. Umarim bu yazi cogunuza yarar.....Ama sunu iyi bilin siz istemedikce zorla askere alamazlar....Nasilsa bir problem bulursunuz...

• senin soruna altta ben cevap verdim...
  • figaro666 F kullanıcısına yanıt
    Dövizli askerlik hakkı kazanmadan dönmezsiniz artık
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.