Şimdi Ara

Yıkamada ön camı çizdiler. (Resimli)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
51
Cevap
0
Favori
3.529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İstanbul anadolu yakasındaki buyaka avmde aracımı yıkamaya verdim. Dsa auto diye bişey sanırım. Aracımın ön camını çizmişler. Tabiki kesinlikle kabul etmiyorlar. Çizik tam görüş alanımın ortasında 20 cm civarında. Sanki kasıtlı yapılmış gibi tam ortada. Tabiki burası türkiye yapılacak hiçbirşey yok. Camı değiştirmek gerekiyor sanırım. Yani dandik bir yıkamacının başıma açtığı işe bakınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nemesis -- 13 Eylül 2021; 11:58:9 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• TRde profesörü de aynı nane, belediye başkanı da, mvekilide, esnafı da.

ek: yorumların bi okursun şu ürünün. polisaj makinası ile olumlu sonuç alan olmuş.

https://www.hepsiburada.com/sonax-cizik-giderici-cam-cilasi-250-ml-pm-otson273141

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi büdünün kaşı -- 13 Eylül 2021; 12:33:42 >
  • Yikamaciya araç vermiyorum. 2 ayda anca kendim yıkıyorum.

Kirli bin daha iyi.

Arkadaşın silecek kolunu kırmışlar, japonla yapıştırmislar, bikac gün sonra kol elinde kaldı.

Ve tabii ki kabul etmediler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok sinir bozucu bir durum gerçekten nasıl becermişler bunu. Kirli fırçayı veya süngeri bütün güçleriyle cama mı sürtmüşler. Yazık.

Bir defa aracımda kaput filmi olduğunu belirtmeme, sinek-böcek kalıntıları olduğu için tazyiki dibine sokup temizlememesini söylememe rağmen filmi yırtmışlardı. Bir sürü uğraşmayla filmin yırtılan kısmını değiştirtmiştim. Sonra da filmin kalitesiz olduğunu, o yüzden yırtıldığını belirtip kendi adamları da aynı filmle yenileme yapmışlardı (!)

Bu ülkede sorumluluk alan kimse yok. Olan olduğuyla kalıyor. Camı değiştirmeden önce cam çizik giderme işi yapan bir firmada sorunu çözebilirsiniz diye düşünüyorum. Youtubeda çeşitli videolar var yardımcı olacaktır.

• Basınçlı su tabancasının hortumlarında metal ek yerler oluyor, muhtemelen dengesiz genç bir eleman, artist gibi sağa sola su tutarken hortumu çarptırıp çizmiştir. Camcılarda çizik giderme için birkaç işlem yapıyorlar. Bende de dikiz aynasının hizasında tam ortada var. Yaptırsam mı yaptırmasam mı bilemedim. Bende 1 tane de değil, 5-6 tane aynı doğrultuda aynı bu uzunlukta.

• Ben cam değişimdende korkuyorum. Orjinal gibi yaparlarmı. Benim arabada cama yapışık yağmur sensörü ve şerit takibi kamerası var. Onların kalibrasyonu gerekebilirmiş falan

• İnce pasta cilayla düzelir çok derin değilse.

• quote:

Orijinalden alıntı: nemesis

Ben cam değişimdende korkuyorum. Orjinal gibi yaparlarmı. Benim arabada cama yapışık yağmur sensörü ve şerit takibi kamerası var. Onların kalibrasyonu gerekebilirmiş falan
    Kaskodan yetkili serviste değiştirisin, hiç bir sorun olmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu catlak giderici cam reçinelerini deneceğim. İşe yarıyorlar sanırım. Gerçi benimki taş hasarı değil basit çizik.

https://www.youtube.com/watch?v=aAsUG-jbLlM&feature=youtu.be

• nemesis kullanıcısına yanıt
    Bu çatlağı doldurmak için güzelmiş ama çizikler için baya zor sanki

• Ôn cam benim de takıntılı olduğum bir konu; yıkama esnasında aracın tavanından vs. ön cam üzerine inen küçük taş parçaları silecek üzerinde kalıyor, yıkamacı fazla suyu almak için sileceği çalıştırırsa o minik taş parçası silecekle beraber yürüyüp ön camı çiziyor. Sizin çizik oldukça derin, sonax ın ürünü ile geçeceğini sanmıyorum. Cesareti olan detaycılar seryum oksitle temizlemeye çalışıyorlar ama işin ehli olması gerek, cam aşırı ısınıp çatlayabiliyor. Genelde pek bu cam çizik temizleme işine yanaşmıyorlar. Bende de ön yolcu tarafında yay şeklinde bir çizik var, kimse uğraşmak istemedi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • some_one kullanıcısına yanıt
    Yolcu tarafında olsa hadi neyse diyecemde tam iki kaşımın ortasından geçiyor. Okadarda derin değil aslında fotolar ışığı kırdığı için olduğundan kötü gösteriyor. Normalde dışardan bakınca fark etmek zor. Dikkatlı bakıp aramanız lazım. İçerden daha net gözüküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nemesis -- 13 Eylül 2021; 15:45:15 >
  • snomask kullanıcısına yanıt
    Cam reçinesini damlatıp üzerini uygulama jelatiniyle kapatıp kurumasını bekleyince işe yarayabilir gibime geliyor. Sonrada fazla reçineyi jletle kazıyosun. Deneyeceğim. Aynı işlemi tırnak cilasıyla denedim ama reçine gibi içini doldurmuyor. Üzerinde tabaka olarak kalıyor. Çizik yine gözüküyor. Reçine daha farklı bir malzemedir diye düşünüyorum. Cila biraz daha yoğun. Aslında yapılmayacak iş değil ama camcıların işine gelmiyor uğraşmak. Cam değiştirmek daha karlı ve risksiz. Youtubeda ne videolar var. Adam koca çatlağı kaptıyıor. Ki çatlak kapatmak en zoru çünkü reçinenin içine sızabileceği aralık yok.

https://www.youtube.com/watch?v=3UxQpTeQBQg&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nemesis -- 13 Eylül 2021; 15:39:52 >
  • yazıp yazıp duruyosunuz. sonuç var mı sonuç

• cormen kullanıcısına yanıt
    Saolsun gerzekler tam tatile çıkmadan önce çizdiği için döndüğümde ilgilenebileceğim ancak. Şimdilik cam reçinesi sipariş ettim onunla deneceğim. Geldiğinde sonucu yazarım

ALLY Araba-Araç Camı Çatlak Tamir Kiti TURUNCUhttps://www.amazon.com.tr/dp/B08BC6WPKW/ref=cm_sw_r_cp_api_glt_i_YJCK7NKKP6DP1KDQTZFV

eyw

sensör grubu ve cam arasında jel gibi bir madde var eskiden kimsenin haberi yoktu cam değişiminde o maddeyi sürmüyorlardı. şimdi hemen her servis akıllandı çok sorun olacağını sanmam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Barracud@

İnce pasta cilayla düzelir çok derin değilse.

Sıradan Pasta cila ile cam çizikleri giderilmez. Uygulama icin seryum oksit içeren bileşen ve rayon pad kullanılması gerek.

• synthesizer kullanıcısına yanıt

Bununla yan camlarda bir kaç defa büyük çizikleri giderdim. Belki ön cam için haklı olabilirsiniz.

Cami sakın değiştirmeyin hocam. Aracın yalıtımını bozuyorlar. Cam orijinal olsa bile asla ama asla fabrikasyon montajın yerini tutmuyor. Tecrübe ile sabittir.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.