Şimdi Ara

Yeşil pasaport hakkında ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
5.630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar 18 yaşındayım öğrenci olup ikametini değiştirmeyenlere 25 yaşına kadar yeşil pasaport devam ediyor bir kaç sorum var

Bu yaz gitsem lise bittiğinde lys ye girdiğimde devam eder mi?

Bu arada telefon getirecem gidersem ayrıca bilgisayar da getirebilir miyim ?

• Yeşil pasaport konusunu ben de merak ediyorum. Alabilmek için illa memur çocuğu ve öğrenci olmak gerekiyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Powermove

Yeşil pasaport konusunu ben de merak ediyorum. Alabilmek için illa memur çocuğu ve öğrenci olmak gerekiyor mu?
    eder eder 25 yasindan once universiteyi bitirmeden yesil pasaportunu al, onun uzerinde gecerlilik tarihi yazar ozaman kadar kullanilirsin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet__666

eder eder 25 yasindan once universiteyi bitirmeden yesil pasaportunu al, onun uzerinde gecerlilik tarihi yazar ozaman kadar kullanilirsin...

Alıntıları Göster
    İki sene önce aldım, daha yeni ikamet değiştirdim. Şimdi baştan mı almak zorundayım yeşil pasaportu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nieve

İki sene önce aldım, daha yeni ikamet değiştirdim. Şimdi baştan mı almak zorundayım yeşil pasaportu?

Alıntıları Göster
    ben lise sonda almıştım adam lise bitince geçerliliği biter dedi üniversiteye başlayınca öğrenci belgesi felan getirceksin yeniden uzatıcaz demişti
  • quote:

Orijinalden alıntı: dexlab

ben lise sonda almıştım adam lise bitince geçerliliği biter dedi üniversiteye başlayınca öğrenci belgesi felan getirceksin yeniden uzatıcaz demişti

Alıntıları Göster
    Lise bitti değilde.Senin 18 yaşını dolduracagın dogumgununden 1 gun önce biter yeşil pasaport hakkın.Ondan sonra üniye basladıgında ogrencı belgesı goturerek tekrar basvuru yapman lazım.Eğer 18 yaşını gecmedıysen suan basvurabılırsın sıkıntı yok.Ayrıca Yurt dışından getirebilirsin telefon veya laptop hıckımse karısamaz.Yalnız telefonu trde kayıt yapmanın kuralları değişti şöyleki ; 1 ay süre içerisinde yaptırman gerek.100tl yatıracaksın.daha sonra ıstedıgın operatore pasaportunla gıdıp kayıt ettıreceksın.

İkametgah olayını arayıp sormakta fayda var.Sürekli değişiyor çunku kanun.

• quote:

Orijinalden alıntı: aykts

Lise bitti değilde.Senin 18 yaşını dolduracagın dogumgununden 1 gun önce biter yeşil pasaport hakkın.Ondan sonra üniye basladıgında ogrencı belgesı goturerek tekrar basvuru yapman lazım.Eğer 18 yaşını gecmedıysen suan basvurabılırsın sıkıntı yok.Ayrıca Yurt dışından getirebilirsin telefon veya laptop hıckımse karısamaz.Yalnız telefonu trde kayıt yapmanın kuralları değişti şöyleki ; 1 ay süre içerisinde yaptırman gerek.100tl yatıracaksın.daha sonra ıstedıgın operatore pasaportunla gıdıp kayıt ettıreceksın.

İkametgah olayını arayıp sormakta fayda var.Sürekli değişiyor çunku kanun.

Alıntıları Göster
    lise bitince hakkın biter , ancak lys de bi üni kazanp öğrenci belgesini götür öyle

• quote:

Orijinalden alıntı: Karapuma_

lise bitince hakkın biter , ancak lys de bi üni kazanp öğrenci belgesini götür öyle

Alıntıları Göster
    ikametle alakası yok ben yeşil pasaport varken amerikaya taşındım ikametimi de buraya aldım kimse bişe demedi giderken
  • quote:

Orijinalden alıntı: acheron

ikametle alakası yok ben yeşil pasaport varken amerikaya taşındım ikametimi de buraya aldım kimse bişe demedi giderken

Alıntıları Göster
    Yeşil Pasaportu herkes alamıyor malesef. Babanız ya da anneniz memur olsa bile 1. derece kadro emeklisi sicil cezası ve kınama cezası olmaması gerek. 25 yaşına kadar öğrenciyseniz alabilirsiniz.
  • beyler annem veya babam memur dgil ama ogrenciyim
    ben yesil pasaport alabiliyor muyum simdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: FieSTaA

beyler annem veya babam memur dgil ama ogrenciyim
    ben yesil pasaport alabiliyor muyum simdi

Alamazsın. Devlet memurlarının üst derecede görev yapmışlarına ve kıdem derecesi 1 olanlara veriliyor. Sihirli pasaporttur. Ayrıca anne ve babanız ölürse pasaport geçersiz kılınır ona göre...
  • Dayim ust duzey onun uzerinden alamiyorum degil mi?
  • quote:

Dayim ust duzey onun uzerinden alamiyorum degil mi?

Hayır alamazsın dostum.
  • quote:

Herkes dayısından amcasından alacak olsaydı,ohooo
  • quote:

Orijinalden alıntı: OceanMaster

quote:

Herkes dayısından amcasından alacak olsaydı,ohooo

Alıntıları Göster
    :D napalim vize yok bir şey yok. Extradan paso vizeye para ödeyeceğim diye ucuz bilet buldukça kaçamıyorum yurt dışına :P Szin gbi şanslı değiliz ki arkadaş.

• Yeşil pasaport ile soruları cevaplayabilirim müsait olduğum kadarıyla, arkadaşın sorusuna gelirsek, bilgisayar falan getirebilirsin sorun yok kutuda getirme bence ne olur ne olmaz, lise bitiş-üniversite başlangıç arasında pasaportun geçersizdir, üniversite kazanınca belgeni alırsın gider yenisini çıkarırsın 25 yaşına kadar geçerli olur. istisnai durum; lise bitirdiğinde halen reşit değilsen geçerlidir, reşit olduğun gün son kullanma tarihidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut5513

Yeşil pasaport ile soruları cevaplayabilirim müsait olduğum kadarıyla, arkadaşın sorusuna gelirsek, bilgisayar falan getirebilirsin sorun yok kutuda getirme bence ne olur ne olmaz, lise bitiş-üniversite başlangıç arasında pasaportun geçersizdir, üniversite kazanınca belgeni alırsın gider yenisini çıkarırsın 25 yaşına kadar geçerli olur. istisnai durum; lise bitirdiğinde halen reşit değilsen geçerlidir, reşit olduğun gün son kullanma tarihidir.

ben yeşil pasaport çıkardım yakın zamanda şuan lise 4. sınıftayım üniversiteye hazırlanıyorum.sormak istediğim ben ygs / lys sınavına yeşil pasaport ile girebilir miyim ? tc kimliğim var ama pasaport olduğunca yabancı olarak gözükeceğim için fazladan puan gelme olayı hala devam ediyor mu bir bilginiz var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Holy Templar

quote:

Yeşil pasaport ile soruları cevaplayabilirim müsait olduğum kadarıyla, arkadaşın sorusuna gelirsek, bilgisayar falan getirebilirsin sorun yok kutuda getirme bence ne olur ne olmaz, lise bitiş-üniversite başlangıç arasında pasaportun geçersizdir, üniversite kazanınca belgeni alırsın gider yenisini çıkarırsın 25 yaşına kadar geçerli olur. istisnai durum; lise bitirdiğinde halen reşit değilsen geçerlidir, reşit olduğun gün son kullanma tarihidir.

ben yeşil pasaport çıkardım yakın zamanda şuan lise 4. sınıftayım üniversiteye hazırlanıyorum.sormak istediğim ben ygs / lys sınavına yeşil pasaport ile girebilir miyim ? tc kimliğim var ama pasaport olduğunca yabancı olarak gözükeceğim için fazladan puan gelme olayı hala devam ediyor mu bir bilginiz var mı ?

Çifte vatandaşlığınız var mı? Eğer sadece TC vatandaşı iseniz sınava girebilirsiniz diye düşünüyorum çünkü pasaport kimlik görevi görmektedir resmiyette, girip giremeyeceğiniz zaten ÖSYM tarafından yayınlanan bildirgede belirtilir, ek puan gelmez, çifte vatandaş olsanız da ek puan gelmez, eğer çifte vatandaşlığınız varsa YÖS'e girmelisin, çok daha kolay bir sınav

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Holy Templar

quote:

Çifte vatandaşlığınız var mı? Eğer sadece TC vatandaşı iseniz sınava girebilirsiniz diye düşünüyorum çünkü pasaport kimlik görevi görmektedir resmiyette, girip giremeyeceğiniz zaten ÖSYM tarafından yayınlanan bildirgede belirtilir, ek puan gelmez, çifte vatandaş olsanız da ek puan gelmez, eğer çifte vatandaşlığınız varsa YÖS'e girmelisin, çok daha kolay bir sınav

Alıntıları Göster
    Ok yani bu yaz yeşil pasaportumu kullanamıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: *Lymon*

Ok yani bu yaz yeşil pasaportumu kullanamıyorum

Alıntıları Göster
    Yeşil pasaportu sadece annesi veya babasıen az 3.derece devlet memuru olanlar alabilir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.