Şimdi Ara

bi tanıdığa borç verdim geri alamıyorum

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20
Cevap
0
Favori
14.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar iyi günler , bi tanıdığa borç verdim , askerde oldugunu söyledi, hacizlik olacağım dedi bende zor durumda kalmasın diye parayı verdim ancak , askerden geldiği halde hala parayı alamıyorum , aradığımda sallıyor ,bugün yarın diye diye verdiğim para çok para değil ancak ,borç borçtur geçen gün kafam attı evine gittim bana evde değilim diye yalan söylüyordu , evdeymişti ve babası geldi konuştuk , babası işten atıldı tazminat alıcakmış bayram sonu halledecek dedi yaşlı başlı insan diye bişey diyemedim, bayram sonu gittim evlerine babası çıktı , parayı alamamış dedi , 30 unda vercekmiş dedi, bana 29 unda mesaj attı çocuk , tazminatlar maaşlarla yatıcakmış diye 6 sında alıcam dedi , bende 7 sine kadar müddet verdim , ve yine vermeyecek gibi görünüyor sizce ne yapayım ? nasıl bi yol izleyeyim

ayrıca evine3 gittiğimde babası , son model araban var şunun için kapıya mı gelinir gibisinden laflarda etti ailecek biraz yüzsüzler

• Kafasini gozunu patlat
  • Sorması ayıp ne kadar bir miktar dan bahsediyoruz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rohan12

Sorması ayıp ne kadar bir miktar dan bahsediyoruz?
    2000 tl hocam
  • Ben 100 TL borcum olsa rahat edemem millet ne kadar geniş anasını satayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cazoria

Ben 100 TL borcum olsa rahat edemem millet ne kadar geniş anasını satayım
    sorunda bu zaten adamın kapısına gittim babası annesi çok geniş davranıyolar rahatlar benim babamın kapısına öyle gelseler babam beni it döver gibi döver , 2000 tl bana dokunacak bi para değil maaşımın 3te 1i bile değil ancak para paradır bana göre bugün bidaha gidicem evlerine
  • Sonuçta biz o parayı emek verip kazanıyoruz kesinlikle al paranı arkadaşım, defalarca git evlerine, üzerlerin de baskı oluştur. Alırken iyi verirken kötü bu tipler hep böyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Big Booble

Sonuçta biz o parayı emek verip kazanıyoruz kesinlikle al paranı arkadaşım, defalarca git evlerine, üzerlerin de baskı oluştur. Alırken iyi verirken kötü bu tipler hep böyle.
    alıcam zaten hocam bedava kazanmıyoruz ki parayı hibe edelim, ailesi çok yüzsüz insanlar ben gidiyorum adamlar gram utanma arlanma yok
  • Noterden ihtarname çek 2960tl sınırının altındaki eda davaları senet olmadan ispat edilebilir. Tanıkla vs ispat edebilirsin.(Senet varsa çok daha iyi) Elden değil hesaba havale vs yaptıysanda gene işin daha kolay olur...

Başka bir yol ise ilamsız (mahkeme kararı yada yerine geçebilecek bir belge olmadan) bir icra takibi yaptır. İtiraz etmezse sıkıntı çıkmaz. İtiraz ederse aynı ispat kuralları geçerli...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Storm Raider

Noterden ihtarname çek 2960tl sınırının altındaki eda davaları senet olmadan ispat edilebilir. Tanıkla vs ispat edebilirsin.(Senet varsa çok daha iyi) Elden değil hesaba havale vs yaptıysanda gene işin daha kolay olur...

Başka bir yol ise ilamsız (mahkeme kararı yada yerine geçebilecek bir belge olmadan) bir icra takibi yaptır. İtiraz etmezse sıkıntı çıkmaz. İtiraz ederse aynı ispat kuralları geçerli...
    Hesaba havale yaptım hocam
  • Ayın 7'sinden sonra tekrar gidin, dava açmakla ilgili bir şeyler söyleyin. Belki gözü korkar uğraştırmadan verir size
  • vay deyyuslar vayy sana benim aramdan deseydin ulan ne kadar adi herifler var böyle insanlar yüzünden yeminle kimseyle borç işi yapmıyacan insan kılıklı hayvan...
  • Havale ederken herhangi bir açıklama yazdiniz mi hocam? Eğer borç yazdiysaniz sorun yok. Ama havaleye borç yazmadiysaniz o zaman ilk başta sizin borç ödemesi yaptiginiz kabul ediliyor. O nedenle eğer açiklama yazmadiysaniz; öncelikle üstteki arkadaşın dediği gibi tanık bulmanızı veya whatsapp / sms ile borcunu ne zaman odeyeceksin ya da borcunu neden ödemiyorsun diye soru sorup onun 'en kisa zamanda ödeyeceğim'; 'tazminatimi alinca ödeyeceğim' gibisinden bir cevap vermesini sağlayarak bundan sonra hukuki takip yapmaniz.. En mantiklisi bu olacaktir. Ya da hiç uğraşmayın siz; verin bir avukata dosyayi. O söke söke alsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trustem.111

Havale ederken herhangi bir açıklama yazdiniz mi hocam? Eğer borç yazdiysaniz sorun yok. Ama havaleye borç yazmadiysaniz o zaman ilk başta sizin borç ödemesi yaptiginiz kabul ediliyor. O nedenle eğer açiklama yazmadiysaniz; öncelikle üstteki arkadaşın dediği gibi tanık bulmanızı veya whatsapp / sms ile borcunu ne zaman odeyeceksin ya da borcunu neden ödemiyorsun diye soru sorup onun 'en kisa zamanda ödeyeceğim'; 'tazminatimi alinca ödeyeceğim' gibisinden bir cevap vermesini sağlayarak bundan sonra hukuki takip yapmaniz.. En mantiklisi bu olacaktir. Ya da hiç uğraşmayın siz; verin bir avukata dosyayi. O söke söke alsın.
    hocam aldım para mı , gittim evlerine 7 sinde , babası oğlum yok felan dedi geçiştirmeye çalıştı , yeter artık bekleyemem ben o vermiyosa sen vereceksin dedim, kem küm ettiler polis çağırıcam artık mahalleye rezil ederim sizi dedim, abisinin de bana saldırmaya gözü yemeyince verdiler parayı , bide diyor asker adama para vermişsin sonra o paranın peşine düşmüşsün böyle arkadaşlık mı olur diye , tam çomar zihniyeti alırken sorun yok ödemeye gelince çamur .

• Şerefsizler ya. Kendileri birak 2 bini; 20 tl icin kiyamet koparir. Kanciklar
  • quote:

Orijinalden alıntı: trustem.111

Şerefsizler ya. Kendileri birak 2 bini; 20 tl icin kiyamet koparir. Kanciklar

Aynen oyle kardesim o parayada ihtiyacim yoktu o parayi 3 5 aileye hibe ettim elimden geldigince biseyler aldim
  • Vay arkadaş nolmuş borç yiğidib kamçısıdır sizin dediginiz gibi bende kapıya borç için adam getirsem babam gecenin 1 ide olsa halleder eve gelir beni döverdi bu yaşımda biz böylemi öğrendik 1 tl borç için unutmamak için alarm kurduğumu hatırlarım
  • Toplum hep bu zihniyete kayıyor. Arkadaştan 5 litre zeytin yağı aldım maaşta vereceğim dedim .10 gün ya var ya yok . Bir türlü gelmek bilmedi o maaş günü . Para yatar yatmaz hemen verdim de rahat uyudum. Nasıl bir genisliktir arkadaş bu millette ki adam sana bir iyilik yapmış teşekkürü bumudur yani ! Ulan insanı zorla ruhsuz ve acımasız yapar bu millet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wardsg1

Vay arkadaş nolmuş borç yiğidib kamçısıdır sizin dediginiz gibi bende kapıya borç için adam getirsem babam gecenin 1 ide olsa halleder eve gelir beni döverdi bu yaşımda biz böylemi öğrendik 1 tl borç için unutmamak için alarm kurduğumu hatırlarım

Valla oyle hocam zaten bi daha oyle kolay kolay para vermem kimseye
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.