Şimdi Ara

YERLİ OTOMOBİL - TOGG - ANA KONU (166. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: verso Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 6 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil
5 sn
5.070
Cevap
200
Favori
260.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 164165166167168
Sayfaya Git
Git
sonraki

YERLİ OTOMOBİL - TOGG - ANA KONU

(En Son Oy Tarihi: 16.6.2024)
Giriş
    Yapıştır gitsin ozaman :) uzun yolda mola süren artar.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Merhaba, araç alırken bayi ile pazarlık edilirdi eskiden.... TOGG için pazarlık şansı yok, herşey trumore üzerinden galiba, doğru mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alfa-x kullanıcısına yanıt
    Sen ilgili videoyu izledin mi peki?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Source kullanıcısına yanıt

Ben videoyu izledim taraflı bir yorum yok ama izlenmek için alev efekti yanlış olmuş.

• Neiss N kullanıcısına yanıt

ne sipariş etmiştiniz? benimde 4 gün oldu ilk aşamada bekliyor.

• Butesl B kullanıcısına yanıt

Biz uzun menzil halen kullanıyoruz ikinci araç olarak bir kısa menzil almayı düşünüyoruz.

Uzun menzil araçla evden %100 şarj edip çıktımızda otobandan 400 km ege tarafına arada şarj etmeden %10 şarja gidiyoruz. Orada da evden %100 şarj edip istanbula %10 la dönebiliyoruz.

Kısa menzil araçda arada 1 şarj yapmak yeterli olur.

Şehiriçi kısa menzil daha avantajlı 150 kg daha hafif, kısa mesafelerde kullanmayacağın batarya hammallığı yapmaz araç.

Günlük 20-30 km için %20-%80 şarj yaptığınızda uzun menzili şehiriçi 2 haftada 1 şarj yetiyor, kısa menzilde %20-%80 haftada 1 şarj edilse yetecek.

Günde 70 km Senelik 25.000 km yapanın şehiriçi benzin tasarrufu 90-100 bin TL olabilir ona göre hesaplayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mastor1 -- 13 Mayıs 2024; 10:54:11 >
  • mzah kullanıcısına yanıt

Doğrudur.

• Selamlar standart menzil v1 sipariş verip 15-20 gün hatta daha fazla bekleyen var mı ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araç kamerası takan var mı beyler?

Önceki araçlarımda enerjiyi çakmaklıktan aldığımız için rahat oluyordu.

Toggun çakmaklık bagajda olduğundan hem fitillerden ön cama götürmek meşakatli hem de bagaja eşya koyup çıkarırken çarparak kırmak olası.

Kullananlar tecrübelerini paylaşırsa sevinirim.

• Source kullanıcısına yanıt

İzledim, haberi bu şekilde alev efektiyle verirsen zaten olaya mesafeli olan herkesi negatif etkilersin, istediğin kadar sınavı geçmiş de, peki sen videonun alttındaki yorumları okudun mu? 😉

Mesela Gaziantep de yetkili Togg servisi var ,neden oraya gidilmemis her türlü test cihazı arıza kodu okuma var, neden sadece Adana'da varmış gibi anlatılıyor oda ilginç?

17:38 i lütfen tekrar izle,ne diyor togg t10x şarjda dolarken soğutma sistemi yok çalışmıyor,teslada termal yönetim sistemi var onda çalışıyor diyor.togg da durduğu yerde çalışmıyor diyede yalana devam ediyor.Ama teslada var ısı pompası diyor :))

Simdi bu yalanı dinleyen direk tesla alır togg almaz.Ama togg şarj olurken soğutma çalışıyor bunu Togg u olan herkes biliyor ama bunun videosunu izleyen herkes togg da batarya soğutma yok sanacak,ne diyorsun???

Neyse iyi araştırılsın, sırf sadece 2 hücrenin yanmasıyla sınırlı kalması bile togg un tesladan ne kadar güvenli olduğunu gösteriyor umarım elektrikli araç kullanan kimsenin başına gelmez hangi marka olursa olsun

• escala kullanıcısına yanıt

Aracın kendi kamerası kayıt yapsa çok daha iyi olur aslında, zaten heryeri kamera:) bu konuda tesladan örnek almalılar belki ileride yazılımla gelir

• Selamlar, tüm ödemeleri 7 mayısta tamamladım, aracım hala tescil de gözüküyor tahmini ne kadar sürer teslimat acaba? teslim yeri etkiliyor mu? kocaeli gebze den teslimat olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grnday1 -- 13 Mayıs 2024; 12:40:53 >
  • Bende bugün siparişi verdim 61 bin ödedim

• mastor1 kullanıcısına yanıt
    En çok cezbeden konusu yakıt, ciddi derece bütçemi rahatlatacak. Eski aracım 6 litre yakıyordu, şu an ilgilendiğim benzinli araçlar genelde 8 litre civarı, bu beni yakıt konusunda ciddi üzer. O yüzden bende Ev’ye yöneliyorum

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • alfa-x kullanıcısına yanıt

istersen yorumları bir daha oku herkesin senin zıddına togg'a ruhunu satmış ya da toggdan para almış gibi yerden yere vurmuş cevap yazmak durumunda kalmış adamlar 

başından beri izlerim çok düzgün çocuklar dediklerine %100 katılıyorum insanlara yalan söylüyor togg ceo'su ifşa edince de cephe aldılar dolu bataryaya buna rağmen çocuklar ellerinden geldiği kadar objektif durmaya çalışıyorlar benden baştan sona izledim neredeyse yanan araba togg değil diyeceklermiş  

işte ceo'nun getireceği fayda maliyetine değmezdi yalanı ortaya çıkmış oldu ısı pompası olmayan bir arabada bataryayı avuç içi kadar bms ile mi soğutacaksın işte bu kadar soğur bakalım inceleme sonucunda ne söyleyecek togg merakla bekliyorum

alev efekti düşüncesizce olmuş ona katılıyorum

adana vurgusu araç sahibinden alıntı adama adanaya getir demişler ne desin bilal anteptekine niye götürmedin mi desin?

en sonunda da 30.000'nde 1 istatistiksel olarak hiçbir şey gönül rahatlığı ile alına getirmiş aracı

öte yandan herkes bilsin ki TOGG pahalı satılıyor (mukayesem tesla ile değil) yerli ve milli aracı yerli ve milli halkının sırtından finanse edemezsin arkadaş 10-15 bin dolarlık pile 1.100.000 diyemezsin 1.5 milyonluk arabayı da 1.9 milyona satamazsın ki zaten satamadın bedava kredi ile 1.5 milyona indirdin ama ne oldu kgm torres ewd ve skywell'e gücü yetecek insanların cebinden 200bin fazla çıkmasına sebep oldun senin gereksiz zammın onların da fiyatını otomatik olarak sana endekslemesi nedeniyle hepimize yol su elektrik olarak geri döndü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 13 Mayıs 2024; 13:8:10 >

• Şarjı Adana Togg servisinde yapıyorum, hep 27 plaka dolu orası.

Antepte servis varsa neden geliyorlar ki ?  

01 den çok 27-33-38 plaka Togg lar var orada. 16 plakalar da var da onlar Togg test araçları sanırım.

• sadays S kullanıcısına yanıt

Tam bir trol gibi yazıyorsun, adama bir küfür etmediğin kalmış. ilk defa T.c. bir araba üretmiş, tabi ki eksiklikleri olacak, yok pili 1,5 milyonmus (uydurma da olabilir kesin bilgi yok) yok ısı pompası yokmuş hepsi bir daha ki araç da hallolur ama bu düşmanlık neden? bugün 100 yıllık otomobil şirketleri ne hatalar yapıyor. V1 1.4k togg var adam sana illa 1,9 k olanı al demiyor ki. Sen abi git tesla ya bin.

• grnday1 kullanıcısına yanıt

ne trolü ya 20 senedir dh forumdayım ilk defa birisi tarafından trollükle itham ediliyorum

ayrıca tesla daha kötü ya bildiğin fiat egea aklına şaşarım alanın

doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar diye söylemeyelim mi ya da söyleyince hemen trollükle mi suçlanalım 

• grnday1 kullanıcısına yanıt
    Selam Hocam, benim de 6 Mayıs 'da bitti tüm ödemeler. Ben de hala tescil olmasini bekliyorum. Tahminim bu hafta tescil isleminin olacağı yönünde. Uygulama üzerinden vekâlet dokümanı onaylandi, ama diger dokumanlar hala kontrol ediliyor statasunde bekliyor. Ara ara e devlete girip plaka çıkmış mi diye bakmak lazim. Benim de teslim yerim gebze olacak.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • sadays S kullanıcısına yanıt

Yorumlarda hepsi togg almayın demiş, nasıl zıddı??

Togg durduğu yerde batarya soğutma yapmıyor diye yalan söylüyor, ben daha bir kez şarj ettim ve arabanın nasıl soğutma yaptığına şahidim,baya kuvvetli üflüyor.

Bu yalanindan sonra ne diyor , araç tabi 15bin km ye gelmiş bataryaları yıpranmış tır, yuhh ,yani 15binde batarya yıpranıp eskiyorsa ne diyelim, sonunada ama bunlar teslada termal yönetim sayesinde ısı pompası sayesinde olmuyor diye ekliyor yine toggda yok Tesla da var, daha ne demesi gerekiyor daha nasıl mesaj verecek, alttan alttan sürekli kötülüyor.

Bunlarla togg uğraşsın , resmi açıklamayı bunlara fırsat vermeden kendileri yapmalı,yoksa doğruyu anlatmaları çook zaman alır,bu sırada dolu batarya gibilerin verdiği yanlış bilgiler kulaktan kulağa dolaşır.

biz anca buraya yazarız,videoyu izleyen binlerce insan var.. burayı okuyan??

• 
Sayfa: önceki 164165166167168
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.