Şimdi Ara

Yerli Firmalara Olan Düşmanlık Üzerine Açılmış Konudur (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
400
Cevap
14
Favori
11.810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Geundig atalanta diye geçiyor hocam pro uhd ürün gamındaki model bekodakide muadili 55l 9583 5b modeli hocam eğer Grundig sanki daha gazla özelliğe sahip özellikle onu tam olarak öğrenebilirsen çok sevinirim( ürün linkini koyayımhttp://www.grundig.com.tr/led-televizyon/55-vlx-8585-bp.html)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: soghan

Vestel in rusyada fabrikasi yandigi zaman eski teknoloji uretim bantlarinin orada yandigini ve sigortadan bunlarin yenilendigi soylentileri vardi. Bu konuda da muhtemelen ilk mesajima cevap yazamadigin gibi cevap yazmazsin ama genede bil istedim. Vestel in tek düşündüğü kar yapmak. Bir ürünü ucuza üretip alim gücü düşük kesim potansiyeli oluşturuyor. Karlilikta kullanilan parcalarin kalitesi dusurulerek sağlanıyor. Simdi telefonlarda biliyosunki ek vergi oldu ithallerde. Son teknolojik donanimli urunleri sence neden cikarnaz vestel? Ben soyliyim son donanim pahali parcalardan olusur ve kar marji duser. Yani samsung s6 2000 tlye uretip satip kazanirken vestelin bu donanimi 1500 e saglamasi gerekir ayni kar marjiyla. Eee eski donanimi ucuza alıp 1000 tl ye kakalamak varken neden 1500 e son teknoloji çıkarıp az kazansinki demi. Mantik bu. Otekilere az daha vergi gelsin araba fiyatına satilsin yabanci urunler. Sende kalkip bu zihniyeti savun. Bak bu forumda bile 2. El telefonlar pasaport kaydi yok inei atma ile kaca satiliyor. Hepsi aha bu savundugun firmanin sucudur. Zaten urunleri yurtdisina satiyorum diyerek destek almiyomu bu firma. Vestel once anlayisi degistirsin herkezi tuketici diye degil insan olarak gormeyi aklina getirsin gerisi zaten gelecektir. Sana kolay gelsin. Cevaplayamayacagin okadar cok soru varki gormezden gelmek bir seyi degistirmeyecektir. Notunu almayi unutma!

''genede'' değil ''yine de''
    ''herkez'' değil ''Herkes''

basit bir iki düzeltme yapmak istedim alınmayın lütfen
    genel yaklaşımınız bir talep veya görüş iletmekten ziyade marka karalamaya yönelik olduğundan cevap vermedim ama sizi dikkate almıyormuş gibi saygısızlık yapmak da istemem
    sadece hem siyasi hem de tepki içerikli devam eder bu konuşma, o nedenle uzatmaya gerek görmedim.
    kaldı ki söylemlerinizin bir çoğunun cevabı daha önceki yazılarımda mevcut.

sevgiler saygılar

• Ado kullanıcısına yanıt
    hocam geçen bir sitede haberini gördüm arçelik/vestel android tv programına dahil olmuş bu program içerisindeki ilk tv ler ne zaman çıkıcak bilginiz var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

Bence yerli malına düşmanlık yok, vestel'e karşı bir duruş var, bunlar değil mi ek vergi getirtmeye çalışan? Bu ne cüret??

Yerli malını da imkanı olmayan alıyor, imkanı olan da eti ülker'in üretemediğinin daha iyisini ritter felan alıyor, Mentalite bu..

Yerli malının ucuz, idareten, günü, ayı, yılı kurtarmaya yönelik olduğu bir gerçek..

Süpürge alıyorsun arçelik'e 300 lira veriyorsun süleymansonik bir cihaz, samsung alıyorsun 400 küsür watt hepa 14 filtreli taş gibi makine alıyorsun..

dağınık yazdın ama anlayın işte.

Bu da çok karamsar olmuş be hocam.
    oo kadar da kötü değil durum
    ARÇELİK dediğiniz bu ülkenin ilk sanayi devlerindendir ve çok çok büyük kesim bilir ki bu ülkede yabancı markaların ucuza alınabilmesinin sebep olanlarının öncülerindendir. tornado diye bilinen süpürge modelinden ben bu gün halen çalışanını bilirim nasıl yaptıylarsa :D

• Vestel-Casper-Exper türevleri çöp. Ürettikleri mal kaliteli de değil. Servis hizmetleri de iyi değil. Paralarını da haketmiyorlar. Tekstilde gıdada vs. tamam ama iş teknolojik-elektronik alet olunca en son yerli malına bakarım. Hatta bakmam bile.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ado

quote:

Bence yerli malına düşmanlık yok, vestel'e karşı bir duruş var, bunlar değil mi ek vergi getirtmeye çalışan? Bu ne cüret??

Yerli malını da imkanı olmayan alıyor, imkanı olan da eti ülker'in üretemediğinin daha iyisini ritter felan alıyor, Mentalite bu..

Yerli malının ucuz, idareten, günü, ayı, yılı kurtarmaya yönelik olduğu bir gerçek..

Süpürge alıyorsun arçelik'e 300 lira veriyorsun süleymansonik bir cihaz, samsung alıyorsun 400 küsür watt hepa 14 filtreli taş gibi makine alıyorsun..

ARÇELİK dediğiniz bu ülkenin ilk sanayi devlerindendir ve çok çok büyük kesim bilir ki bu ülkede yabancı markaların ucuza alınabilmesinin sebep olanlarının öncülerindendir. tornado diye bilinen süpürge modelinden ben bu gün halen çalışanını bilirim nasıl yaptıylarsa :D

''bu gün'' değil ''bugün''

basit bir düzeltme yapmak istedim alınmayın lütfen

• quote:

Orijinalden alıntı: masty45

Geundig atalanta diye geçiyor hocam pro uhd ürün gamındaki model bekodakide muadili 55l 9583 5b modeli hocam eğer Grundig sanki daha gazla özelliğe sahip özellikle onu tam olarak öğrenebilirsen çok sevinirim( ürün linkini koyayımhttp://www.grundig.com.tr/led-televizyon/55-vlx-8585-bp.html)

Yok onlar direkt olarak satın alacağın ürünün seri numarası ile ürün kodunu istiyorlar. yani koli üzerinden vs verebilirsen ancak o şekilde bakabilirlermiş.
    model üzerinden kontrol sağlayamadıklarını belirttiler üzgünüm.

Tamam o zaman fotoğraf alınca pm atarım size de uarsa

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: soghan

Vestel in rusyada fabrikasi yandigi zaman eski teknoloji uretim bantlarinin orada yandigini ve sigortadan bunlarin yenilendigi soylentileri vardi. Bu konuda da muhtemelen ilk mesajima cevap yazamadigin gibi cevap yazmazsin ama genede bil istedim. Vestel in tek düşündüğü kar yapmak. Bir ürünü ucuza üretip alim gücü düşük kesim potansiyeli oluşturuyor. Karlilikta kullanilan parcalarin kalitesi dusurulerek sağlanıyor. Simdi telefonlarda biliyosunki ek vergi oldu ithallerde. Son teknolojik donanimli urunleri sence neden cikarnaz vestel? Ben soyliyim son donanim pahali parcalardan olusur ve kar marji duser. Yani samsung s6 2000 tlye uretip satip kazanirken vestelin bu donanimi 1500 e saglamasi gerekir ayni kar marjiyla. Eee eski donanimi ucuza alıp 1000 tl ye kakalamak varken neden 1500 e son teknoloji çıkarıp az kazansinki demi. Mantik bu. Otekilere az daha vergi gelsin araba fiyatına satilsin yabanci urunler. Sende kalkip bu zihniyeti savun. Bak bu forumda bile 2. El telefonlar pasaport kaydi yok inei atma ile kaca satiliyor. Hepsi aha bu savundugun firmanin sucudur. Zaten urunleri yurtdisina satiyorum diyerek destek almiyomu bu firma. Vestel once anlayisi degistirsin herkezi tuketici diye degil insan olarak gormeyi aklina getirsin gerisi zaten gelecektir. Sana kolay gelsin. Cevaplayamayacagin okadar cok soru varki gormezden gelmek bir seyi degistirmeyecektir. Notunu almayi unutma!

''genede'' değil ''yine de''
    ''herkez'' değil ''Herkes''

basit bir iki düzeltme yapmak istedim alınmayın lütfen
    genel yaklaşımınız bir talep veya görüş iletmekten ziyade marka karalamaya yönelik olduğundan cevap vermedim ama sizi dikkate almıyormuş gibi saygısızlık yapmak da istemem
    sadece hem siyasi hem de tepki içerikli devam eder bu konuşma, o nedenle uzatmaya gerek görmedim.
    kaldı ki söylemlerinizin bir çoğunun cevabı daha önceki yazılarımda mevcut.

sevgiler saygılar

Duzeltmeler için cok tesekkur ederim. Yazimin iceriginde siyasi gorus neden cikardiniz? Marka kotulemek gibi bir maksadim yok. Dusuncelerimi paylastim. Katilirsiniz yada katilmazsiniz. Talep ve gorus iceren bir yazidir. Kotu gordugum taraflari elestirmeyecem ne yapacam? Mesajimin cevabi su sekilde olmaliydi; vestelin kaliteli urunler çıkaracağıni dusunuyorum. Satis politikasinda yanlisliklar var. Hatta işe direk siyaseti sokup ek vergi getirmesi sacmalik. Tum bunlari bitmek tukenmez bilmez para kazanma hırsına bagliyorum ama duzelecegine inancim tam. o donanımı vergi arttirimina ragmen bu fiyatlara satmasi anlasilir degil....Karalama yapmak icin bir gayretim yok uretilen telefon modelini ve seçeceğiniz bir diger x markayi araya vs koyarak kiyasla yazin googla a. Sonuclari ve kimin kimden iyi urun yaptığını kimin dandik oldugunu goreceksiniz. Ben bu kiyaslamalara gore konusuyorum. Siz? Elestirim bu yonuyle. Sizede elestirim konuyu carpitarak imla hatalarına yonelmeniz. Ayni mesaji 3 defa gonderip cepten yazmak zor diyen benmiyim? Duzeltilecek kelime yok o yazınızda degil imla hatasi. Neyse. vestel cihazlar super cihazlardir. Yerli uretim olmasida gurur kaynagimizdir. Kim vesteli elestiriyorsa yazim kurallarini dahi bilmeyen biridir. Bu elestirilere kulak asmamak gerekir. Vestel marka çamaşır makinem ve bulasik makinem mevcut. Son derece memnunum. Bas çalışıyor gayret ediyorum. Adamlar yapmis. Elekronikte son nokta cihazlarida gururumuz vestel ile goruyoruz ve gormeye devam edecegiz. Hatta kapis kapis satilan tablet,telefonlarin son teknoloji televizyon ile bedavaya verilmesi cok iyi bir satis politikasi. Zararına bedava veriyo adamlar bizede alkislamak duser:) not; sizin gibi degerli bir yazarin eski yazilarinda bu sorularin cevabini verdigini duydugum an utandim. Nasil olurda bu yazilari okumam diye... Gercekten. Kesinlikle takip etmeliydim sizi. Özür dilerim. Not 2; yukaridaki ikla hatalarini bulma isi sizindir. Anafikir cikarmak icin birinden yardim almaniz kesin onerimdir. Gene siyaset yapmış derseniz bozusucaz.(anafikir ayri yazilir bulman zor diye belirtmek istedim. Kolay gelsin)

• quote:

Orijinalden alıntı: Quattro

"Vestel vergisi" olarak bilinen olay için birden çok firma istekliydi ama olay duyulurken diğerlerinin adı silindi bir Vestel kaldı ortada.
    Gerçi bunu istemeleri yalnız olmasalar da yanlış. Benim ürünüm satsın diye diğerleri pahalansın demek yerine, benim ürünümü ucuza satmam için vergilerimi düşürün diyebilirlerdi.
    Bu şekilde bir şeye ön ayak olsalar hem telefonlar değerine satılacaktı, hemde kimsenin tepkisi olmayacaktı.
    Bu fırsatı kaçırdılar.

Birde Vestel telefonlardaki yerli olma iddiası biraz gülünç. Kullanılan materyallerin hemen hepsi ithal. Yani yeni üründeki çerçeveyi bile kendileri işlememişler. Pili kendileri üretmiyorlar. Panel desen o da yok. Bunun yanında yazılımda da öyle aman aman bir şey yok. (Üreteni oldu mu derseniz Aselsan 1919 1920 gibi modeller üretti zamanında. Pili dahil yerliydi. Ki o zamanlar böyle şimdiki gibi şu kadar para ver sana hazır donanım veya yazılım verelim gibi bir sistem yoktu. Telefon yapan hakkaten yapıyordu. )
    Komponentlere baksak orta ve alt seviye...
    Fiyata bakıyorsun dünya markalarının daha iyi tasarımlı daha iyi donanımlı makineleri ile aynı.
    Niye alalım yani bunu sadece üzerinde yerli yazıyor diye mi? Yerli dediğin şey sadece üzerindeki logo.

Televizyon konularına gelirsek Vestel bu konudaki treni Zorlu ailesinin yanlış tutumları ile neredeyse kaçırdı. Samsung LG gibi firmalar panel üretimi için yatırım yaparlarken onlar hazırını alıp montajlamayı kolay buldular.
    Milyar dolarlık yatırımı bu işe yapmak yerine gittiler Zincirlikuyu'da residence yaptılar.
    E inşaat yapması satması daha kolay tabi Zorlu ne yapsın?
    Çoğu firmaya fason üretim yapması bu gerçeği değiştirmiyor maalesef. Kaymağı LG, Samsung gibi kendi panelini kendi üreten firmalar yiyor. Ürettikleri ürünler iyi midir? eğer burada dendiği gibi ayrım yapmıyor iyi komponentler kullanıp dikkatli işçilik ile birleştiriyorlarsa sorun olmaz.

Beyaz eşya ise Vestel Arçelik gibi firmaların en kötü olduğu nokta.
    Bunlar 90'larda adam akıllı arge yapmak yerine bazı firmalardan lisans ile makine alıp montajlayıp sattılar.
    2000'lere doğru gelindiğinde artık kendi makinelerini yapmak istediler ama hem maliyet kaygıları hem arge bütçeleri nedeniyle son derece başarısız ürünler çıktı piyasaya.
    Daha yeni yeni düzeltmeye çalışıyorlar ama ben 10 yıldan erken alınabilir seviyede ürünler üreteceklerini zannetmiyorum.
    quote:

Orijinalden alynty: Quattro

"Vestel vergisi" olarak bilinen olay için birden çok firma istekliydi ama olay duyulurken di?erlerinin ady silindi bir Vestel kaldy ortada.
    Gerçi bunu istemeleri yalnyz olmasalar da yanly?. Benim ürünüm satsyn diye di?erleri pahalansyn demek yerine, benim ürünümü ucuza satmam için vergilerimi dü?ürün diyebilirlerdi.
    Bu ?ekilde bir ?eye ön ayak olsalar hem telefonlar de?erine satylacakty, hemde kimsenin tepkisi olmayacakty.
    Bu fyrsaty kaçyrdylar.

Birde Vestel telefonlardaki yerli olma iddiasy biraz gülünç. Kullanylan materyallerin hemen hepsi ithal. Yani yeni üründeki çerçeveyi bile kendileri i?lememi?ler. Pili kendileri üretmiyorlar. Panel desen o da yok. Bunun yanynda yazylymda da öyle aman aman bir ?ey yok. (Üreteni oldu mu derseniz Aselsan 1919 1920 gibi modeller üretti zamanynda. Pili dahil yerliydi. Ki o zamanlar böyle ?imdiki gibi ?u kadar para ver sana hazyr donanym veya yazylym verelim gibi bir sistem yoktu. Telefon yapan hakkaten yapyyordu. )
    Komponentlere baksak orta ve alt seviye...
    Fiyata bakyyorsun dünya markalarynyn daha iyi tasarymly daha iyi donanymly makineleri ile ayny.
    Niye alalym yani bunu sadece üzerinde yerli yazyyor diye mi? Yerli dedi?in ?ey sadece üzerindeki logo.

Televizyon konularyna gelirsek Vestel bu konudaki treni Zorlu ailesinin yanly? tutumlary ile neredeyse kaçyrdy. Samsung LG gibi firmalar panel üretimi için yatyrym yaparlarken onlar hazyryny alyp montajlamayy kolay buldular.
    Milyar dolarlyk yatyrymy bu i?e yapmak yerine gittiler Zincirlikuyu'da residence yaptylar.
    E in?aat yapmasy satmasy daha kolay tabi Zorlu ne yapsyn?
    Ço?u firmaya fason üretim yapmasy bu gerçe?i de?i?tirmiyor maalesef. Kayma?y LG, Samsung gibi kendi panelini kendi üreten firmalar yiyor. Ürettikleri ürünler iyi midir? e?er burada dendi?i gibi ayrym yapmyyor iyi komponentler kullanyp dikkatli i?çilik ile birle?tiriyorlarsa sorun olmaz.

Beyaz e?ya ise Vestel Arçelik gibi firmalaryn en kötü oldu?u nokta.
    Bunlar 90'larda adam akylly arge yapmak yerine bazy firmalardan lisans ile makine alyp montajlayyp sattylar.
    2000'lere do?ru gelindi?inde artyk kendi makinelerini yapmak istediler ama hem maliyet kaygylary hem arge bütçeleri nedeniyle son derece ba?arysyz ürünler çykty piyasaya.
    Daha yeni yeni düzeltmeye çaly?yyorlar ama ben 10 yyldan erken alynabilir seviyede ürünler üreteceklerini zannetmiyorum.

VESTEL in 2006 yili beyaz esya zarari tam 10 trilyon TL idi o dönemin parasi ile.
    Bana göre kimse parasini çöpe atmak istemez. bu zararin sebebi de bizim mühendislerimiz ise bir de yatirimci adina düsünmek lazim. VESTEL beyaz esyaya girdiginde hep ithaldi ürünler ama enteresandir yine de bir çok sikayet vardi.
    Diyeceksiniz ki arge altyapi vs. yapsinlar zarar etmesinler. zaten bu dogrultuda çok enteresandir ki bu zarara sebep olan mühendis grubu isten atilmamisti. hatalarindan yola çikarak sorunsuz yeni model istemisti yönetim.
    yaptilar ve kötü olmadi ama tabi ki hiç bir sey kusursuz olmuyor zaten teknik olarak mümkün degil bu.
    Ben 2005 yilinda girmistim VESTEL e. o zamanlar da vardi argesi simdi de var. lakin ''arge de görev alan kim?'' diye sormak lazim.
    ilerliyoruz hocam ama istenen hizda degil.

Simdi söyle düsünelim.
    Yatirimci TÜRK. mühendislik fakültesinde okuyup ise giren de TÜRK. altinda çalisan fabrika personeli de TÜRK. Müsteri hizmetleri yönetim kadrosu TÜRK. o TÜRK bu TÜRK
    simdi yatirimci mühendise güvenmis. mühendis argeciye güvenmis. argeci son kontrolcüye güvenmis, son kontrolcüde artik kime güvendiyse ürün sahada patlamis. magdur olan yine TÜRK
    Ben sorarim ''yatirimcinin suçu nedir?'' diye

eki gelin senaryoyu somut bir örnekle degistireyim.
    Yatirimci TÜRK fakat geri kalan kadronun büyük kismi koreliler vs. X model bir TV den 5000 adet üretilir ve X oteline 400 adet bu model tv lerden satilir. koreli mühendislerin takibinde üretilen bu ürünler X otele monte edilir.
    montaj sonrasi kurulumlarda ürünlerde AGC sapmasi ( automatic gain control) tespit edilir. servis sorunu bulur ama çözümü üretemez zira sorun TÜNER modülündedir. TÜNER modülü LG markadir. servis yetersiz kalinca fabrikadan hemen 2 TÜRK mühendis gelismis aygitlarla gelir yerinde müdahale ekibi is basindadir.
    2 gün sonunda sorun giderilemeyince 4 adet numune ürün ile fabrikaya geri dönülür. 4 gün de fabrikada yapilan çalisma sonucu sorun giderilemez ve koreli mühendisler devreye girer. koreli mühendislerin 2 günlük çabasi sonuç vermez ve köreden 2 ayri mühendis daha gelir. sorunun LG marka TÜNER modülünde oldugu %100 kesindir ancak çözüm bir türlü üretilemez.
    Ben size çözüm nereden geldi söyleyeyim. VESTEL bünyesindeki yazilimci arkadaslarimiz bu ürünlere yüklenmek üzere AGC faktörünü devre disi birakacak yeni bir yazilim hazirlayip servise yüklemek üzere teslim eder. 3 gün sonra da artik ortada sorun kalmamistir.

bu verdigim gerçek yasanmis ve benim de içinde oldugum bir konudur.
    gerek üretimde gerek yönetimde sorun olacaksa oluyor bence bunun pek TÜRK ü yabancisi kalmadi.

Telefon örneginizde SONUNA KADAR size katiliyorum.
    sizin bahsettiginiz sekilde TAM YERLI bir üretim ancak bilim sanayi ve teknoloji bakani Fikri Isik'in takip ettigi, ASELSAN ve BILKENT ÜNV ortakliginda yürütülen ülkenin ilk galyum nitrat temelli çip üretimi yapacak fabrikasi devreye girdiginde, ve bu çipler dogru düzgün çalistiginda yapilabilecektir.
    Daha önce bazi yazilarimda bahsettigim ve örnek verdigim UF5404 kodlu diyotun üretiminde kullanilan silisyum temelli üretilecek bu çiplerin basarisina bagli artik gelecegimiz :)

sevgiler saygilar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ado -- 28 Ocak 2016; 16:55:34 >

• soghan kullanıcısına yanıt
    Merhaba;
    Yazim konusunda sorun var cepten gerçekten zor oluyor. en son dün gece yazdigim o kadar yazidan sonra son satirdayken birdenbire telefonun ana sayfasini görünce bende ipler koptu. tüm yazdiklarim gitmisti ve yine yazmaya niyetim yoktu. bu sabah yazip yolladim arkadasa özel mesajdan. 3 mesaj konusunda da forum destek birimine 3 mesaj gitmesinin hemen ardindan mail attim fazlasinin silinmesi için. sizde mail atip dogrulugunu teyit edebilirsiniz. hatta saatine de bakabilirsiniz siz söyleyince mi attim yoksa zaten atmismiydim diye :)
    Amaç VESTEL veya ARÇELIK fanatikligi yapmak olsa ''VESTELCILER BURAYA'' baslikli bir konu açar kendi çapimda takilirdim :) buradan yola çikarak beni rahatsiz eden yazdiklarinizin içerigi degil üslubunuz. ben görüslerimi paylastim sizlerle. hiç birinizle de alay etmedim haddim degil. Vergi konusu siz inansanizda inanmasanizda Vestel tekelinde bir konuda degil, benim bilgi sahibi oldugum bir konuda degil. gönlüm isterdi ki üst yönetime '' ya arkadaslar nedir bu isin asli astari, insanlara cevap verelim olmaz böyle'' diyebilmek ama yetkim buna müsaade etmiyor maalesef.
    enteresan olan su ki sizler bu yetkiye sahipsiniz. ülkemiz topraklarindaki bence en mükemmel müsteri hizmetlerine sahip olan bu firmayi arayarak bu konudaki tepkinizi kime dile getirebileceginizi sorabilirsiniz bu en demokratik hakkiniz. olmadi kimseye çaktirmadan size bir kaç mail adresi veririm onlara yazarsiniz :)
    ama o konunun muhatabi ben degilim bu nedenle tartismaya gerek görmedim. anlayisla karsilayacaginizi umarim. ben sahsi görüsümü dile getirdim. elimdeki bilgiyi sizinle paylasmaya, ayni zamanda sizlerden de bilgi almaya geldim.
    Düzeltmeler konusunda sizin de beni uyarmanizi beklerim her zaman. neticede en azindan Güzel Türkçemiz olarak o gerçek yerli

evet bu mesajida 4 üncü yollama girisimim bakalim ne olacak.

düzeltme. imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ado -- 28 Ocak 2016; 17:18:12 >

• Yerli ürünleri kullanıyorum, vestel kullanmıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: masty45

Tamam o zaman fotoğraf alınca pm atarım size de uarsa
    quote:

Orijinalden alinti: masty45

Tamam o zaman fotograf alinca pm atarim size de uarsa

tabiki
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavi.baykus

quote:

quote:

''bu gün'' değil ''bugün''

basit bir düzeltme yapmak istedim alınmayın lütfen

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alinti: enes05-

quote:

Orijinalden alinti: Ado

quote:

Orijinalden alinti: Rindaman

Bence yerli malina düsmanlik yok, vestel'e karsi bir durus var, bunlar degil mi ek vergi getirtmeye çalisan? Bu ne cüret??

Yerli malini da imkani olmayan aliyor, imkani olan da eti ülker'in üretemediginin daha iyisini ritter felan aliyor, Mentalite bu..

Yerli malinin ucuz, idareten, günü, ayi, yili kurtarmaya yönelik oldugu bir gerçek..

Süpürge aliyorsun arçelik'e 300 lira veriyorsun süleymansonik bir cihaz, samsung aliyorsun 400 küsür watt hepa 14 filtreli tas gibi makine aliyorsun..

daginik yazdin ama anlayin iste.

Bu da çok karamsar olmus be hocam.
    oo kadar da kötü degil durum
    ARÇELIK dediginiz bu ülkenin ilk sanayi devlerindendir ve çok çok büyük kesim bilir ki bu ülkede yabanci markalarin ucuza alinabilmesinin sebep olanlarinin öncülerindendir. tornado diye bilinen süpürge modelinden ben bu gün halen çalisanini bilirim nasil yaptiylarsa :D

''bu gün'' degil ''bugün''

basit bir düzeltme yapmak istedim alinmayin lütfen

Kesinlikle çok te?ekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: benkimim50

hocam geçen bir sitede haberini gördüm arçelik/vestel android tv programına dahil olmuş bu program içerisindeki ilk tv ler ne zaman çıkıcak bilginiz var mı?
    quote:

Orijinalden alinti: benkimim50

hocam geçen bir sitede haberini gördüm arçelik/vestel android tv programina dahil olmus bu program içerisindeki ilk tv ler ne zaman çikicak bilginiz var mi?

Merhaba;
    bazy bilgi aky?lary olsa da kayna?yny ve bilgilerin do?rulu?unu teyit edemedim. bu konuda mutlaka takip edip daha sonra sizi bilgilendirece?im
    te?ekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: joven

yerli markalar artık kendileri birşey ortaya koymalılar kopyala yapıştırıla bu işler olmuyor teknolojiyi kendin üreteceksin bakın dünyaca markalar ismi duyulmamış şirketleri bünyelerine katarak kendi teknojilerini üretir yada ürettirir hale geliyorlar

Kimse bu işin kolay olduğunu iddia edemez lakin
    büyük olmak zorlukları aşmaktan geçer

Bu konu bu iş için bence faydalı olacak joven hocam
    bundan daha güzel saha dönüşü mü olur?
  • Yazıyı okumadım , okumam da.

Vestel almam o kadar basit.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alinti: zotacing

quote:

Orijinalden alinti: enes05-

o devletin cari açigi kapatmak için politikasi. bugün asgari ücretli bile 6s almaya çalisiyorsa, devlet gereken önlemleri almak zorunda. borca girsin iphone alsin sonra enflasyon artti faizler çikti yatirm yok bu ülke... vesteli savunmak gibi degil niyetim ama 6s pahali vergi yüzündende, otomobil kimin yüzünden pahali. bizim ülkenin yorgani simdilik yeteri kadar uzun degil

Sen imkani vermissin, elektronik marketlere banka koydurup kredi ile telefon satilmasina müsaade ediyorsan, asgari ücretli istedigini alir. Bunu devlet bu hale getirdi, hükümet yandasi tüm tv kanallarinda ki dizilerde çalisan insan yok, herkes villada yasiyor, herkes zengin, diziyle hayat geçiren bir halka bunu verirsen, bu halk da cilkini çikarir.

Hocam ke?ke yerli savunmasyny dizilerimiz için de yapabilseydim :(
    bir bakyyorum bizim hendal a?aly dizilerimiz, di?er yandan bir bakyyorum bones gibi kaliteli yapymlar. o da bütçeli, bu da bütçeli. o da dizi, bu da dizi.
    bu ?ekilde yazmak istemiyorum ama arz talep meselesi bu sanyrym. yyl olmu? 2016 halen a?alay pa?aly, zengin kyz fakir o?lanly diziler.
    konudan sapmak istemezdim ama bu yazdy?ynyzy görünce dayanamadym.

Çok basit bir örnek vereyim madem konu Vestel'den açılmış, Bellona kampanyasıyla hediye olarak Vestel televizyon almıştım. Binamda dahili uydu anteni sitemi var. Televizyonu uyduya bağladım ve uydu alıcısı çalışmadı. Komşumdan rica ettim, çok daha eski bir Samsung televizyonu vardı. Eve getirdim çalıştı. Bu arada sürekli servis kaydı oluşturuyorum, servis şu gün geleceğim diyor gelmiyor bu yüzden benim sinirim had safhaya çıkıyor, gelen servis sorunu çözemiyor, en sonunda İstanbul Avrupa baş servisi kendi televizyonuyla beraber geliyor bir gün boyunca sorunu çözmek için uğraşıyor. Bu arada durum şikayetvar aracılığıyla Vestel'e de bildiriliyor ve cihazımın değişmesine gerek görülmüyor.
    En sonunda servis beni binamdaki tesisatın zayıf olduğu konusunda ikna ediyor ve konu kapanıyor.

Ben buradan şu sonucu çıkarıyorum; eski bir Samsung modeli ve servisin getirdiği televizyon çalışırken benim aldığım televizyonun dahili uydu alıcısı sinyal zayıf diye çalışmıyorsa demek kampanya v.s diyerek en kalitesiz parçaları bir araya toplayıp kampanya ürünü diye bana kakalamışlar. Bu sorunu yaşayan tek insan belki de benimdir. Ama buna rağmen benim sorunumu çözmek yerine beni sinir krizlerine sokan bir Vestel müşteri hizmetleri söz konusu olmuştu. Şimdi ben bir daha Vestel marka bir çöp alır mıyım?

Bu arada yazınızda hep ürünlerin kalitesinden veya diğer markalarla aynı kalitede olduğundan bahsetmişsiniz. Doğru, fakat kaliteli olmak her zaman yeterli olmuyor. Önemli olan bir 'marka değeri yaratmaktır'. Bunu da şu anda Arçelik'ten başka yapan bir marka görmüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuGGy -- 28 Ocak 2016; 17:50:59 >

• guguk kullanıcısına yanıt
    ek vergi isteyen AKP'liler... VESTEL o tarz vergidende zarar ediyor ki... saçma dedikoduları gerçek diye yaymayın...

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.