Şimdi Ara

Yerli Firmalara Olan Düşmanlık Üzerine Açılmış Konudur (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
401
Cevap
14
Favori
11.810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tuGGy

Çok basit bir örnek vereyim madem konu Vestel'den açılmış, Bellona kampanyasıyla hediye olarak Vestel televizyon almıştım. Binamda dahili uydu anteni sitemi var. Televizyonu uyduya bağladım ve uydu alıcısı çalışmadı. Komşumdan rica ettim, çok daha eski bir Samsung televizyonu vardı. Eve getirdim çalıştı. Bu arada sürekli servis kaydı oluşturuyorum, servis şu gün geleceğim diyor gelmiyor bu yüzden benim sinirim had safhaya çıkıyor, gelen servis sorunu çözemiyor, en sonunda İstanbul Avrupa baş servisi kendi televizyonuyla beraber geliyor bir gün boyunca sorunu çözmek için uğraşıyor. Bu arada durum şikayetvar aracılığıyla Vestel'e de bildiriliyor ve cihazımın değişmesine gerek görülmüyor.
    En sonunda servis beni binamdaki tesisatın zayıf olduğu konusunda ikna ediyor ve konu kapanıyor.

Ben buradan şu sonucu çıkarıyorum; eski bir Samsung modeli ve servisin getirdiği televizyon çalışırken benim aldığım televizyonun dahili uydu alıcısı sinyal zayıf diye çalışmıyorsa demek kampanya v.s diyerek en kalitesiz parçaları bir araya toplayıp kampanya ürünü diye bana kakalamışlar. Bu sorunu yaşayan tek insan belki de benimdir. Ama buna rağmen benim sorunumu çözmek yerine beni sinir krizlerine sokan bir Vestel müşteri hizmetleri söz konusu olmuştu. Şimdi ben bir daha Vestel marka bir çöp alır mıyım?

Bu arada yazınızda hep ürünlerin kalitesinden veya diğer markalarla aynı kalitede olduğundan bahsetmişsiniz. Doğru, fakat kaliteli olmak her zaman yeterli olmuyor. Önemli olan bir 'marka değeri yaratmaktır'. Bunu da şu anda Arçelik'ten başka yapan bir marka görmüyorum.
    quote:

Orijinalden alinti: tuGGy

Çok basit bir örnek vereyim madem konu Vestel'den açilmis, Bellona kampanyasiyla hediye olarak Vestel televizyon almistim. Binamda dahili uydu anteni sitemi var. Televizyonu uyduya bagladim ve uydu alicisi çalismadi. Komsumdan rica ettim, çok daha eski bir Samsung televizyonu vardi. Eve getirdim çalisti. Bu arada sürekli servis kaydi olusturuyorum, servis su gün gelecegim diyor gelmiyor bu yüzden benim sinirim had safhaya çikiyor, gelen servis sorunu çözemiyor, en sonunda Istanbul Avrupa bas servisi kendi televizyonuyla beraber geliyor bir gün boyunca sorunu çözmek için ugrasiyor. Bu arada durum sikayetvar araciligiyla Vestel'e de bildiriliyor ve cihazimin degismesine gerek görülmüyor.
    En sonunda servis beni binamdaki tesisatin zayif oldugu konusunda ikna ediyor ve konu kapaniyor.

Ben buradan su sonucu çikariyorum; eski bir Samsung modeli ve servisin getirdigi televizyon çalisirken benim aldigim televizyonun dahili uydu alicisi sinyal zayif diye çalismiyorsa demek kampanya v.s diyerek en kalitesiz parçalari bir araya toplayip kampanya ürünü diye bana kakalamislar. Bu sorunu yasayan tek insan belki de benimdir. Ama buna ragmen benim sorunumu çözmek yerine beni sinir krizlerine sokan bir Vestel müsteri hizmetleri söz konusu olmustu. Simdi ben bir daha Vestel marka bir çöp alir miyim?

Bu arada yazinizda hep ürünlerin kalitesinden veya diger markalarla ayni kalitede oldugundan bahsetmissiniz. Dogru, fakat kaliteli olmak her zaman yeterli olmuyor. Önemli olan bir 'marka degeri yaratmaktir'. Bunu da su anda Arçelik'ten baska yapan bir marka görmüyorum.

Açyk ve net ifade ediyorum ki siz haklysynyz.
    Ben hep uygulamanyn adil ve TUTARLI olmasy taraftaryyymdyr.
    Ürün yeni mi? evet
    Çaly?ty my? hayyr
    Yetkili servis kontrolünde de, konsinye ürün çaly?masyna kar?yn yine sizinki mi çaly?mady? evet
    Tarty?maya gerek yok ayyply saty?a girer, ürün aryzaly veya de?il fark etmez çaly?mamy?. yetkili servisin yanynda getirdi?i ürün de çaly?masaydy tamam ama eski samsung çaly?ty, servisin tv çaly?ty ama sizinki çaly?madyysa de?i?im sizin en do?al hakkynyzdy. ke?ke daha önce tany?yyor olsaydyk, elimden geldi?ince takip ederdim konuyu.
    Buna benzer örneklerde ürün de?i?im olurken sizin ürünün de?i?memesi ?a?yrtycy.

• quote:

Orijinalden alıntı: confector

ek vergi isteyen AKP'liler... VESTEL o tarz vergidende zarar ediyor ki... saçma dedikoduları gerçek diye yaymayın...
    quote:

Orijinalden alinti: confector

ek vergi isteyen AKP'liler... VESTEL o tarz vergidende zarar ediyor ki... saçma dedikodulari gerçek diye yaymayin...

Bakynyz bu konuda da bilgim yok kesinlikle.
    ve ricamdyr lütfen parti/siyaset i?lerini bu platforma ta?ymayalym. o çok ba?ka bir konu.
    ricamdyr.
  • Yerli firmalardan bazilari yerli musteriye dusman,bizde onlara dusmanlik etmisiz cok mu?(Vestel)

Duzgun yerli firmalarda var,onlardan da gayet urun kullaniyoruz

Evimizdeki bir cok urun Arcelik ornegin.

Genelde urunleri kaliteli,saglam ve bu yuzden tercih sebebimiz

Baska firmalar gibi biz satamiyoruz,vergi getirinde bizden zorla alsinlar demiyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

quote:

Orijinalden alıntı: enes05-

o devletin cari açığı kapatmak için politikası. bugün asgari ücretli bile 6s almaya çalışıyorsa, devlet gereken önlemleri almak zorunda. borca girsin iphone alsın sonra enflasyon arttı faizler çıktı yatırm yok bu ülke... vesteli savunmak gibi değil niyetim ama 6s pahalı vergi yüzündende, otomobil kimin yüzünden pahalı. bizim ülkenin yorganı şimdilik yeteri kadar uzun değil

Sen imkanı vermişsin, elektronik marketlere banka koydurup kredi ile telefon satılmasına müsaade ediyorsan, asgari ücretli istediğini alır. Bunu devlet bu hale getirdi, hükümet yandaşı tüm tv kanallarında ki dizilerde çalışan insan yok, herkes villada yaşıyor, herkes zengin, diziyle hayat geçiren bir halka bunu verirsen, bu halk da cılkını çıkarır.

eğer yorumlarınızda trt'de ki dizilerde çadırda yaşayıp hükümet karşıtı kanaldaki dizide çoluk çocugun arabayla gezmesini gözardı ediyorsanız bu ön yargılı bir tutum olur. objektif olalım biraz. türkiyede ki dizi kalitesi belli zaten. konu ekonomiyse herkesin aklı var mantığı var. ödeyemeyeceği yükün altına girmeye çalışırsa bir takım caydırıcı politakalar olacaktır. 6s için 3000 lira sorun olmadı da 3500 olunca isyan.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ado

quote:

Orijinalden alinti: benkimim50

hocam geçen bir sitede haberini gördüm arçelik/vestel android tv programina dahil olmus bu program içerisindeki ilk tv ler ne zaman çikicak bilginiz var mi?

Merhaba;
    bazy bilgi aky?lary olsa da kayna?yny ve bilgilerin do?rulu?unu teyit edemedim. bu konuda mutlaka takip edip daha sonra sizi bilgilendirece?im
    te?ekkürler

http://www.donanimhaber.com/televizyonlar/haberleri/Vestel-urun-gamina-Android-TV-konseptini-de-ekliyor.htm (buda vestelin ki)
    http://www.donanimhaber.com/televizyonlar/haberleri/Arcelik-de-Android-TV-trendine-katiliyor.htm (bu arçeliğin haberi)

bende hocam donanımhaberde okudum haberi zaten onların yalancısıyım :) bende düşündüm ki işin içinde olan siz ufak çıtlatırsınız bir şeyler
    (tabi yetkileriniz nereye kadar yetiyordur bilmiyorum)

birde biliyorsunuzdur sizde şuan smart diyip sattıkları sistemler iki firmanın kide çok kötü halde bu sisteme geçmeleri en azından eli yüzü düzgün bir smart deneyimi yaşatıcaktır bize sizce bu durum nasıl etkiler tv leri (gerçi anrdroid tv de çok oturmuş bir platform değil ama şuan gördüğüm kadarı ile en iyi smart sistem tizen/webos ve diğer sistemleride incelemiş bir olarak söylüyorum bunu)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi benkimim50 -- 28 Ocak 2016; 18:14:52 >

• Yazinizin tamamını okumadim ama en kısa zamanda okuycam, yerli ürünlere toplumumuzun on yargili yaklaşmasının birçok nedeni var aslında ve bu bayagi uzun bir konu bu konuya hiç girmiycem, Turkiye sanayileşmede geç kalmış bir ülke bunu herkes kabul ediyor teknoloji olarak ta şuan için belki batılı devletlerle asık atabilecek bir durumda değiliz (istisnalar haric) ama bu onlarla hiçbir zaman aşık atamayacagimiz anlamına gelmemeli, bakın bugün japonlar, 2. Dünya savaşından yıkık olarak açıklamalarına rağmen ülke insanı pes etmedi, üretti ve üretilen ürünler ülkede hep destek gördü çünkü toplum kendine kilitlenmiş bir durumda iç piyasada destek goren üretici dışarı açıldı belki ilk zamanlar batılıların ürettikleri ürünlerle kalite olarak aşık atamadilar ama zamanla kalitede geldi ürünlerine yani bu ülkede iç piyasada destek goren her urun dışarıda da desteği er yada geç gorecek ve ülke ekonomisine katkı sağlayacagini düşünüyorum yeterli ana vatanında destek görsün.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: mavi.baykus

quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

quote:

Orijinalden alıntı: enes05-

o devletin cari açığı kapatmak için politikası. bugün asgari ücretli bile 6s almaya çalışıyorsa, devlet gereken önlemleri almak zorunda. borca girsin iphone alsın sonra enflasyon arttı faizler çıktı yatırm yok bu ülke... vesteli savunmak gibi değil niyetim ama 6s pahalı vergi yüzündende, otomobil kimin yüzünden pahalı. bizim ülkenin yorganı şimdilik yeteri kadar uzun değil

Sen imkanı vermişsin, elektronik marketlere banka koydurup kredi ile telefon satılmasına müsaade ediyorsan, asgari ücretli istediğini alır. Bunu devlet bu hale getirdi, hükümet yandaşı tüm tv kanallarında ki dizilerde çalışan insan yok, herkes villada yaşıyor, herkes zengin, diziyle hayat geçiren bir halka bunu verirsen, bu halk da cılkını çıkarır.

eğer yorumlarınızda trt'de ki dizilerde çadırda yaşayıp hükümet karşıtı kanaldaki dizide çoluk çocugun arabayla gezmesini gözardı ediyorsanız bu ön yargılı bir tutum olur. objektif olalım biraz. türkiyede ki dizi kalitesi belli zaten. konu ekonomiyse herkesin aklı var mantığı var. ödeyemeyeceği yükün altına girmeye çalışırsa bir takım caydırıcı politakalar olacaktır. 6s için 3000 lira sorun olmadı da 3500 olunca isyan.

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alinti: enes05-

quote:

Orijinalden alinti: zotacing

quote:

Orijinalden alinti: enes05-

o devletin cari açigi kapatmak için politikasi. bugün asgari ücretli bile 6s almaya çalisiyorsa, devlet gereken önlemleri almak zorunda. borca girsin iphone alsin sonra enflasyon artti faizler çikti yatirm yok bu ülke... vesteli savunmak gibi degil niyetim ama 6s pahali vergi yüzündende, otomobil kimin yüzünden pahali. bizim ülkenin yorgani simdilik yeteri kadar uzun degil

Sen imkani vermissin, elektronik marketlere banka koydurup kredi ile telefon satilmasina müsaade ediyorsan, asgari ücretli istedigini alir. Bunu devlet bu hale getirdi, hükümet yandasi tüm tv kanallarinda ki dizilerde çalisan insan yok, herkes villada yasiyor, herkes zengin, diziyle hayat geçiren bir halka bunu verirsen, bu halk da cilkini çikarir.

eger yorumlarinizda trt'de ki dizilerde çadirda yasayip hükümet karsiti kanaldaki dizide çoluk çocugun arabayla gezmesini gözardi ediyorsaniz bu ön yargili bir tutum olur. objektif olalim biraz. türkiyede ki dizi kalitesi belli zaten. konu ekonomiyse herkesin akli var mantigi var. ödeyemeyecegi yükün altina girmeye çalisirsa bir takim caydirici politakalar olacaktir. 6s için 3000 lira sorun olmadi da 3500 olunca isyan.

fikirlerinize katylmak, alym gücü olmayan ekonomi yönetmeyi bilmeyen, gelir gider tablosu yapamayan asgari ücretlinin elinde dahi 3000 bantlarynda telefon olmasyna anlam veremeyen birisi olsam da bunlary burada tarty?maya ba?lady?ymyzda konu teknikten çykyp siyasete girecek eminim. bu nedenle anlayy?ynyzy istedim. elbette objektif bakmak ile birlikte, sübjektif bakanlara da kary?mamak niyetindeyim :)

• Ado kullanıcısına yanıt
    Ya bu defada uslup diyorsunuz. Uslubumu değiştirip guzel turkcem ile anlatmaya calisayim ana fikri. Ilk mesajimda yerli mali haftasindan bahsettim. Yani yerli malı kullanalim tabiki demeye çalıştım. Buradan cikacak ana fikir yerli mallarını kötüleme olamaz yerli firmalari ise hic olmaz. Benzer sekilde eleştirilerim, kar amacı gutmesi ki firmalarin ve bundan daha dogal bir sey yoktur vestelin bunu cok kotu bir sekilde karliligini arttirmak icin guncel malzemeler kullanmamasina hatta isi daha öteye goturerek ek vergilerle yabanci urunlerin pahalanmasina ve bu sekilde ucuz kalacak malzemelerin satisinin artmasina sebep olacagini dusunmus olmasi. Bu satis politikasi cok kotudur siz kabul edin yada etmeyin. Bu benim tek basima düşündüğüm bir sey degildir. Forumda bu baslikla acilmis konularda mevcut. Bunu kibarca elestirmeme ragmen uslubumu begenmemeniz gercekten savunmaya gecip diyecek birsey bulamamaktan baska birsey degil. Kufur etmedim dilerseniz bu satis politikasiyla ilgili edep disi sozler iceren mesajlarda mevcut ve bence bu kisiler hakli bagirmakta. Olmasi gereken eger rekabette zorluk cekecegini dusunmekse ve pazardan pay almaya calismak dogru ana fikri uzerine yapilmasi gereken bumudur? Yada destegin arttirilma talebi olmasimidir.zaten destek almiyormu yurtdisina urun gonderiyor diye? Yaniliyormuyum? Konunun baska yerlere gidecegi gorusunede sahip olan sizsiniz. Halbuki konu ana basligi ile direk uyumlu bir yazi yazdığım ve tek kelime hakaret yok. Elestiri var satis politikasiyla ilgili ki bu yanlizca vestel firmadina yaptigim bir elestiridir. Savunulacak bir taraf varsa yada dusuncelerimde yanlissam sizde bu konudaki fikirlerinizi paylasma ozgurlugune sahipsiniz. Yani soyle olsa nasil olur. Yerli marka todasimiz galen mevcut yabancita para gitmesin bunlarin vergilerini yukseltelim dese koc grubu ne kadar etik olur? Ustelik felen vergi oyle boyle degil yahu. Her siyasi taniyan bu sekilde davransinmi yani. Eczacibasi ilac uretiyor ornegin yerli. Digerlerine ek vergimi olsun? Bu sekilde daha anlasilir olmadi icin yaziyorum. Bu satis politikası degil nedir? Iyimidir? Ayrica telefon konusunda elestirilerim oldu. Kullandigi donanim ve fiyatlari konusunda. Bunlardami sizce yanlis. Vestel yerli firmamızdır dogru ama bizleri insan degil tuketici olarak gormesi sorunun temelidir. Inanin kapital filmini beraber seyretsek amlatilmak isteneni bulamayacaginiza bahse girerim. Farkli dusuncelerle salondan ayriliriz. Siz guc boyle birsey diyeceksiniz. Halbuki anlatilan.... Dir. Merak edip izlemenizi oneririm. Kirmak yada kotulemek degil yazilarimin amaci karalamak hic degil. Sizin uslubunuzda elestirecek cok yon bulunmasina ragmen konu dağılmasın diye bunlari gormezden geliyorum. Vestel calisanlarina sabir sativilarinin ise diline kuvvet diyorum. Baska türlü yürümez.düşünün toyotayi bir seride hatali bur uretim oldugu icin seriyi piyasadan topluyor insanbyerine koyuyor. Yada bosh reklamlarini izleyin ana fikir ve satis politikasini yansitirlar genelde. Vestelin reklamlari bu yönüyle satis politikadina yani insan odakli olmadigina gore uyusmayacaktir. Kafada bunlar beni gene kandiracak sorusu gelir. Guven ticarette cok onemlidir ve kazanılması oyle kolay olan birsey degil biliyosunki. Bu yonde cok çalışması gerektiğini eylemi ve soylemi ile gostermesi gerekir herkese. Elektronik yonunu cok elestirdim kizdin. Beyaz esye sektorunde ozellikle buzdolaplarinda cok iyi bir markadir vestel. Hatta tamircilet cok az buzdolabi tamir ettigi icin hayiflandigini bile gordum. Vestel bildigi ise yonelmeli bence. Telefon tablet vs. Anormal bir sermaye ve arastirma ile rekabet ediyor firmalar. Yada urunu vestel diye cikarip adini kucultmesinm cunku figer firmalarla beyaz esyada da rekabet var ve bir urun kotulendimi adi vestel olur. Yadacrekabetvederim derse tuketiciyivzarara ugracak fiyat arttiracak girisimlerden uzak dursun. Umarim vestel sonbteknoloji ornegin du an samsungun s6 ozelliklerindevve donaniminda bir urunu vergi dusulmus haliyle cikarir bizde aliriz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: benkimim50

quote:

quote:

hocam geçen bir sitede haberini gördüm arçelik/vestel android tv programina dahil olmus bu program içerisindeki ilk tv ler ne zaman çikicak bilginiz var mi?

Merhaba;
    bazy bilgi aky?lary olsa da kayna?yny ve bilgilerin do?rulu?unu teyit edemedim. bu konuda mutlaka takip edip daha sonra sizi bilgilendirece?im
    te?ekkürler

http://www.donanimhaber.com/televizyonlar/haberleri/Vestel-urun-gamina-Android-TV-konseptini-de-ekliyor.htm (buda vestelin ki)
    http://www.donanimhaber.com/televizyonlar/haberleri/Arcelik-de-Android-TV-trendine-katiliyor.htm (bu arçeliğin haberi)

bende hocam donanımhaberde okudum haberi zaten onların yalancısıyım :) bende düşündüm ki işin içinde olan siz ufak çıtlatırsınız bir şeyler

birde biliyorsunuzdur sizde şuan smart diyip sattıkları sistemler iki firmanın kide çok kötü halde bu sisteme geçmeleri en azından eli yüzü düzgün bir smart deneyimi yaşatıcaktır bize sizce bu durum nasıl etkiler tv leri (gerçi anrdroid tv de çok oturmuş bir platform değil ama şuan gördüğüm kadarı ile en iyi smart sistem tizen/webos ve diğer sistemleride incelemiş bir olarak söylüyorum bunu)

Alıntıları Göster
    quote:

quote:

Orijinalden alinti: Ado

quote:

Merhaba;
    te?ekkürler

http://www.donanimhaber.com/televizyonlar/haberleri/Arcelik-de-Android-TV-trendine-katiliyor.htm (bu arçeligin haberi)

bende hocam donanimhaberde okudum haberi zaten onlarin yalancisiyim :) bende düsündüm ki isin içinde olan siz ufak çitlatirsiniz bir seyler

birde biliyorsunuzdur sizde suan smart diyip sattiklari sistemler iki firmanin kide çok kötü halde bu sisteme geçmeleri en azindan eli yüzü düzgün bir smart deneyimi yasaticaktir bize sizce bu durum nasil etkiler tv leri (gerçi anrdroid tv de çok oturmus bir platform degil ama suan gördügüm kadari ile en iyi smart sistem tizen/webos ve diger sistemleride incelemis bir olarak söylüyorum bunu)

İşte ben de istiyorum ki, önce doküman argüman işlerini halledelim. size sunacak somut bir iki veri geçsin elimize. sonrada verdiğimiz bilgileri sağlam bir kaynağa dayandıralım o nedenle şu an yorum yapmadım.

Ona bakarsan şu an 8K tv çalışmaları var :)
    Önce elle tutulur bir şeyler göreyim. ilk yorum yapmak yerine doğru yorum yapmış olayım

• hem istiyoruz çoooook kaliteli olsun
    hem istiyoruz çoooook iyi servisi olsun
    hem istiyoruz çoooook ucuz olsun
    sonra diyoruzki işçi emekçi aç maşlar az
    sonra diyoruzki türkiyede kimse kalmıyor
    sonra diyorzuki türk malı alınmaz

buradaki çelişkiyi anlamayanlar bu konuda konuşur ise sadece boş konuşurlar.
    marka takıntılığı ile iyi ürün arasındaki farkı anlamayanlar bu konuda konuşur ise boş konuşurlar
    büyük ülkelerin ülke ekonomisi ile bizim ülkenin ekonomisini kıyaslarken üretip sattıkları ürünleri kıyaslamayanlar bu konuda konuşur ise boş konuşurlar

evimdeki ürünler

çamaşır makinesi : bosch
    bulaşık makinesi : electrolux
    buzdolabı : samsung
    klima : vestel
    televizyon : samsung
    telefon: apple
    dizüstü : apple
    masaüstü pc ekranı : philips

marka takıntığılı yada 5 tl fazla olsun şu olsun demem. araştırırım en iyi en ucuz hangisi ise onu alırım. bütün evimde tek yerli ürün var oda klima. neden hepsi olmasın? düşünün cebimden ülkede kalan para ile yurt dışına giden parayı. düşünün o ürünleri üreten fabrikalar türkiyede olsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JQKER -- 28 Ocak 2016; 18:37:57 >

• soghan kullanıcısına yanıt
    Merhaba;
    Tüm yazdyklarynyzy Word'e aktaryp tek tek cevapladym ba?ka türlü olmayacakty. küçük harfli yazanlar sizin, büyük harfliler benim. umarym neden benim harflerim küçük demezsiniz

NOT bu da olmady. yazdyklarymy bir ?ekilde ula?tyraca?ym buraya. hata alyyorum sürekli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ado -- 28 Ocak 2016; 19:11:08 >
  • Sayın Ado ;

Başlığı görünce girip "Vestel'e iki lafta ben sokup çıkayım" diyen kişileri kaale alıp, başlığa yazmaktan vazgeçmemenizi rica ederim.
    Çoğu firmanın asla vermeyeceği,belki ticari sır bile olabilecek teknik bilgileri bizimle paylaşmanız dahi iyi niyetinizin göstergesi olmalı.

Ben 48ua9300 başlığında karşılaştığım sorunları dile getirdiğim için(ki servis kalitesini üstüne basa basa belirtmeme rağmen)
    neredeyse vatan haini ilan edildim
    Size de siyasi yaklaşımlar olacaktır kaale almayınız ve lütfen yazmaya devam ediniz,okuyoruz..

Not: TV'den soğudum/vazgeçtim ama buzdolabı,bulaşık makinesi,çamaşır makinesi Vestel'den aldım ve bunlar hayatımız boyunca eve giren ilk Vesteller.
    Vatan haini değilim yani

Uzun uzun yazmisin hepsini okudum. SABRINA TESEKKÜR EDERIM Yerli firmalari biraz fazla abartmisin. SUBJEKTIF YAKLASMISIM O ZAMAN Vestelde calisan akrabam vardi önceden yazdiklarin hakkinda az cok fikir sahibiyim. VSTELDE ÇALISAN AKRABAM VARDI CÜMLESI HIÇ BIR ZAMAN IYI BITMEMISTIR  Vestel markasini onceleri severdim. Hatta evimde elektronik malzemeleride mevcut. Ama bugun almam niyemi? NEDEN? Sen hic satislarim artsin diye bakanla görüsüp bende telefon yapiyorum para yurt icinde kalsin mantigiyla ithal urunlere ek vergiler getiren bir firma gordunmu? BENIM KONUM DEG?IL Ustelik bu ek vergiler fiyatlarada yansimadi ozellik olarak rakiplerine bir bak fiyat farli varmi? BENCE VAR Firmanin açiklamasini samimi bulmuyorum. GÖRÜSÜNÜZE SAYGI DUYARIM Eskiden yerli mallari haftasi falan olurdu. Yani yerli mali kullanalim bencede ama bu zihniyet ve rekabet etmeden bizi tofasa mahkum etmek degilmi? BU SADECE ÜRETICIDEN DEG?IL SATICILARIN AÇGÖZLÜLÜG?ÜNDEN DE KAYNAKLANAN BIR DURUM. IZMIRDE ENRIKO ALIBERTIDE POYRAZ OTOMOTIVDE TOFAS SATARKEN IKISININDE INANILMAZ FARKLI SATIS POLITIKALARI VARDIR. BANA GÖRE ETIK SATIS YAPAN ALIBERTIDIR. BUDA BENIM BAKIS AÇIM Zaten gumruk vergisi odemiyomuydu ithal urunler? BENIM KONUM DEG?IL Aradaki fiyat farkina ragmen tercihim yabanci markalardan yanadir. Bir ornek daha vereyim kullsnilan malzemelerle ilgili. Bir islemi gorecek olan 3 kalitede yada daha fazla bir kart oldugunu dusun. YANLIS BILGI Tabiki en ucuzunu kullaniyoruz:) endonezya mali:) Kar yapmaya ve buyumeye calisan firmalar yerli olsa ne yabanci olsa ne ayrica. ASLINDA AYNI SEYDEN BAHSEDIYORUZ ISTE Vestel yerli firma olup yerliler icin fabrikanin onune bi cesme koymusmu gelip gecen yerli insanlar bi su icsin bari deyip... ABSÜRT YAKLASIM Yerli firma ariyorsan asla vaz gecmeyecegim bir firma e.c.a firmasidir. BENIM KASTIM SADECE TEKNOLOJI ÜRETENLER DEG?IL GENEL KONUSUYORUM. YOKSA ÇAVUSOG?ULLARI BOYA SANAYI ÇBS VEYA DURMUS YASAR VE OG?ULLARIDA DYO ÜLKENIN VAZGEÇILMEZ KURULUSLARINDANDIR. BULUNDUG?UM SAYFA YANI TELEVIZYONLAR BÖLÜMÜ IÇIN BEN ARÇELIK VESTEL SUNNY DEN BAHSETTIM SADECE SIMDI YAZINCA DIKKATIMI ÇEKTIDE BÜYÜK HATA ETMISIM GERÇEKTEN. HIÇ SUNNY DEN BAHSETMEMISIM. BUNA DIKKAT EDECEG?IM BUNDAN SONRAKI YAZILARIMDA. Elginkan vakfi nida arastirmani oneririm. Eca nin kazandigi tum paranin bu vakifta yore halkini egitmek icin kullandigini biliyormusun? Ustelik degil su yemek bile veriyorlar kursiyerlere... Allah gani gani rahmet eylesin sahiplerinin ve mekanlari cennet olsun. Neyse. Oyle ben yerli firmayim demekle olmuyo bu isler... DOG?RUDUR 

Duzeltmeler için cok tesekkur ederim. RYCA EDERYM Yazimin iceriginde siyasi gorus neden cikardiniz? VERGY KISMINDAN BAHSETTYM ABARTMI?MIYIM ACABA? Marka kotulemek gibi bir maksadim yok. AMACIM BU. HER MARKA YÇYN Dusuncelerimi paylastim. TE?EKKÜR EDERYM Katilirsiniz yada katilmazsiniz. Talep ve gorus iceren bir yazidir. Kotu gordugum taraflari elestirmeyecem ne yapacam? YSTEDY?YM BU ASLINDA ZYRA RAPOR HAZIRLAYACA?IM BU KONU YLE YLGYLY Mesajimin cevabi su sekilde olmaliydi; BEN BU NOKTADAN SONRASINI DALGA GEÇYYORSUN DÜ?ÜNCESY YLE DYKKATE ALMAMI?TIM AÇIKCASI. vestelin kaliteli urunler çikaracagini dusunuyorum. BENCE AMAÇ O Satis politikasinda yanlisliklar var. KESYNLYKLE DO?RU Hatta ise direk siyaseti sokup ek vergi getirmesi sacmalik. BYLGYM OLMAYAN KONU Tum bunlari bitmek tukenmez bilmez para kazanma hirsina bagliyorum ama duzelecegine inancim tam. YORUM YOK o donanimi vergi arttirimina ragmen bu fiyatlara satmasi anlasilir degil.... BENCE MAKUL FARK VAR Karalama yapmak icin bir gayretim yok uretilen telefon modelini ve seçeceginiz bir diger x markayi araya vs koyarak kiyasla yazin googla a. Sonuclari ve kimin kimden iyi urun yaptigini kimin dandik oldugunu goreceksiniz. KATILMIYORUM Ben bu kiyaslamalara gore konusuyorum. Siz? ELYMDEKY VERYLERE GÖRE Elestirim bu yonuyle. Sizede elestirim konuyu carpitarak imla hatalarina yonelmeniz. DALGA GEÇTY?YNYZY DÜ?ÜNÜP DYKKATE ALMADI?IM BÖLÜMDÜ BU NEDENLE ÖZÜR DYLERYM HATALI DAVRANMI?IM.Ayni mesaji 3 defa gonderip cepten yazmak zor diyen benmiyim? MESAJIN 3 KERE GYTMESY BENYM HATAM DE?YL FORUMDA SORUN VAR MUTLAKA KY GÜN BEY BUNA BYR ÇÖZÜM ÜRETECEKTYR. Duzeltilecek kelime yok o yazinizda degil imla hatasi. ANLAMADIM NE DEMEK YSTEDY?YNY Neyse. BU NOKTADAN SONRASINA YYNE DALGA GEÇTY?YNYZ DÜ?ÜNCESY YLE YÜZEYSEL BAKTIM vestel cihazlar super cihazlardir. Yerli uretim olmasida gurur kaynagimizdir. Kim vesteli elestiriyorsa yazim kurallarini dahi bilmeyen biridir. Bu elestirilere kulak asmamak gerekir. Vestel marka çamasir makinem ve bulasik makinem mevcut. Son derece memnunum. Bas çalisiyor gayret ediyorum. Adamlar yapmis. Elekronikte son nokta cihazlarida gururumuz vestel ile goruyoruz ve gormeye devam edecegiz. Hatta kapis kapis satilan tablet,telefonlarin son teknoloji televizyon ile bedavaya verilmesi cok iyi bir satis politikasi. Zararina bedava veriyo adamlar bizede alkislamak duser:) not; sizin gibi degerli bir yazarin ÖVÜNMEK GYBY OLMASIN ASLINDA KYTAP DA YAZIYORUM YN?ALLAH BYR GÜN BASILIR. eski yazilarinda bu sorularin cevabini verdigini duydugum an utandim. Nasil olurda bu yazilari okumam diye... Gercekten. Kesinlikle takip etmeliydim sizi. Özür dilerim. Not 2; yukaridaki ikla hatalarini bulma isi sizindir. Anafikir cikarmak icin birinden yardim almaniz kesin onerimdir. Gene siyaset yapmis derseniz bozusucaz.(anafikir ayri yazilir bulman zor diye belirtmek istedim. Kolay gelsin) HYCYVLERYNYZE YÜZEYSEL BAKTIM

• quote:

Merhaba;
    Tüm yazdyklarynyzy Word'e aktaryp tek tek cevapladym ba?ka türlü olmayacakty. küçük harfli yazanlar sizin, büyük harfliler benim. umarym neden benim harflerim küçük demezsiniz

NOT bu da olmady. yazdyklarymy bir ?ekilde ula?tyraca?ym buraya. hata alyyorum sürekli

hocam sana mı özel anlamadım konuya yazan herkeste yazılar düzgün çıkıyor sizinkiler sapıtıyor bir tek
  • quote:

Orijinalden alıntı: benkimim50

quote:

Merhaba;

hocam sana mı özel anlamadım konuya yazan herkeste yazılar düzgün çıkıyor sizinkiler sapıtıyor bir tek

Alıntıları Göster
    quote:

quote:

Orijinalden alinti: Ado

Merhaba;

hocam sana mi özel anlamadim konuya yazan herkeste yazilar düzgün çikiyor sizinkiler sapitiyor bir tek

Hocam bir mesaj yollayabilmek için mideme kramp giriyor vallahi
    soghan'yn son mesajyny yollayamadym daha. zorla yollayabildiklerimde karakter hatalary ile gidiyor hep
    hayyrdyr in?allah :)

• her gönderimde bununla kar?yla?yyorum
    Ya bu defada uslup diyorsunuz. SEBEBYNY YUKARIDA AÇIKLADIM Uslubumu degistirip guzel turkcem ile anlatmaya calisayim ana fikri. ÇOK DA GÜZEL DE?YL KABUL ET  Ilk mesajimda yerli mali haftasindan bahsettim. Yani yerli mali kullanalim tabiki demeye çalistim. Buradan cikacak ana fikir yerli mallarini kötüleme olamaz yerli firmalari ise hic olmaz. ?A?IRDIM ?U AN Benzer sekilde elestirilerim, kar amaci gutmesi ki firmalarin ve bundan daha dogal bir sey yoktur vestelin bunu cok kotu bir sekilde karliligini arttirmak icin guncel malzemeler kullanmamasina hatta isi daha öteye goturerek ek vergilerle yabanci urunlerin pahalanmasina ve bu sekilde ucuz kalacak malzemelerin satisinin artmasina sebep olacagini dusunmus olmasi. BENYM KONUM DE?YL Bu satis politikasi cok kotudur siz kabul edin yada etmeyin. BEN CYDDY ELE?TYRYLER YAZARIM VE YLETYRYM DE BU NEDENLE SYZLERYN DE GÖRÜ?LERYNE YHTYYACIM VAR TABY KY DALGA GEÇMEDEN. Bu benim tek basima düsündügüm bir sey degildir. Forumda bu baslikla acilmis konularda mevcut. Bunu kibarca elestirmeme ragmen uslubumu begenmemeniz gercekten savunmaya gecip diyecek birsey bulamamaktan baska birsey degil. MUTLAKA BYR CEVABIM VARDIR SADECE CEVAP VERMEYE DE?ER OLSUN YSTYYORUM. YANLI? ANLAMANIZI YSTEMEM BEN DE BENYM YÇYN ÇOK DE?ERLY ZAMANIMI HARCIYORUM BURADA. BYR ?EYLER Ö?RENMEK YSTYYORUM. MESNETSYZ YTHAMLAR, AKRABA KAYNAKLI NEFRETLERDEN KAYNAKLANAN SALDIRILAR BENYM KONUM DE?YL. Kufur etmedim ETTYRMEM DE, ETTYRMEZSYNYZ DE. O KARAKTERDE YNSANLAR OLSAK BURADA OLMAYIZ SANIRIM. dilerseniz bu satis politikasiyla ilgili edep disi sozler iceren mesajlarda mevcut ve bence bu kisiler hakli bagirmakta. TEPKY GÖSTERMEKTE VE HATTA YASAL YOLLARA GYTMEKTE HAKLI OLMAKLA BYRLYKTE KYMSENYN KÜFÜR ETMEYE HAKKI YOK. Olmasi gereken eger rekabette zorluk cekecegini dusunmekse ve pazardan pay almaya calismak dogru ana fikri uzerine yapilmasi gereken bumudur? DO?RUDUR Yada destegin arttirilma talebi olmasimidir.zaten destek almiyormu yurtdisina urun gonderiyor diye? Yaniliyormuyum? BENYM KONUM DE?YL Konunun baska yerlere gidecegi gorusunede sahip olan sizsiniz. GYDER. HER ZMAAN GYTMY?TYR. BU KONU DA GYDECEKTYR. ELYMYZDEN GELDY?YNCE YOLUMUZDA DEVAM ETMEK YSTERYM. Halbuki konu ana basligi ile direk uyumlu bir yazi yazdigim ve tek kelime hakaret yok. TE?EKKÜR EDERYM. Elestiri var satis politikasiyla ilgili ki bu yanlizca vestel firmadina yaptigim bir elestiridir. HAKLI ELE?TYRYDYR. Savunulacak bir taraf varsa yada dusuncelerimde yanlissam sizde bu konudaki fikirlerinizi paylasma ozgurlugune sahipsiniz. TE?EKKÜR EDERYM. Yani soyle olsa nasil olur. Yerli marka todasimiz galen mevcut yabancita para gitmesin bunlarin vergilerini yukseltelim dese koc grubu ne kadar etik olur? KONUM DE?YL

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: guguk

Tüm yazıyı okumadım çok uzun ama benim düşmanlığım vestelin öncülüğünde cumhurbaşkanına çıkılarak ben para kazanamıyorum yabancı firmalara ek vergiler getirin böylece kimse yabancı ürün alamasın bizim malları alsınlar. Demelerinden sonra özellikle evime bedava olsada vestel sokmuyorum. Diğer markalarada aynı bakmaktayım. Ben seçim özgürlüğümü kısıtlıyorlarsa bende biraz daha bekler para biriktirir gidip yabancı marka alırım bukadar basit.

Merhaba;
    Yazımı yazarken bu tepkilerin geleceğini biliyordum o nedenle baştan belirttim ki girmeyeceğim vergi konusuna.
    Sadece şunu belirtmek isterim ''kazın ayağı öyle değildi'' diyebilmek için.
    Nasrettin Hoca'nın filler hikayesini bilirsiniz. Timur'un huzuruna çıkmak üzere yola çıkarken alınan karar, yolda yaşanan kayıplar,Hocanın yalnız kalışı ve sonra yola çıkılan asıl amacın tam ters etkisi durum ile karşı karşıya kalmalarını da hatırlarsınız mutlaka.
    Bu durum da farklı değil. işin iç yüzü muhtemelen yıllar sonra ortaya çıkacak. Ancak bazı şeyler değişince.

O zaman vestel çıkıp ișin aslını anlatsın.
    Anlașılan ek vergi meselesinden iki tarafta kâr edecegini sandı. Vestel in planı umduğu gibi olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TEKİN 1881 -- 28 Ocak 2016; 19:31:41 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Ustelik felen vergi oyle boyle degil yahu. Her siyasi taniyan bu sekilde davransinmi yani. Eczacibasi ilac uretiyor ornegin yerli. Digerlerine ek vergimi olsun? KONUM DE?YL Bu sekilde daha anlasilir olmadi icin yaziyorum. Bu satis politikasi degil nedir? Iyimidir? Ayrica telefon konusunda elestirilerim oldu. BENYM DE OLDU Kullandigi donanim ve fiyatlari konusunda. Bunlardami sizce yanlis. DO?RUSU VAR YANLI?I VAR Vestel yerli firmamizdir dogru ama bizleri insan degil tuketici olarak gormesi sorunun temelidir. GÜZEL BAKI? AÇISI BUNU NOT ALDIM. Inanin kapital filmini beraber seyretsek amlatilmak isteneni bulamayacaginiza bahse girerim. Farkli dusuncelerle salondan ayriliriz. Siz guc boyle birsey diyeceksiniz. Halbuki anlatilan.... Dir. Merak edip izlemenizi oneririm. YLK FIRSATTA YZLEMEYE ÇALI?ACA?IM.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.