Şimdi Ara

Yeni Toyota Yaris Hybrid Cool e-CVT (88. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.152
Cevap
37
Favori
168.845
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aracın kullanım kılavuzunda göremediğim bir bilgi:

Pil 2 baklaya kadar düşmüş ve ışıklarda duruyorsunuz. Bir de baktınız benzin motoru pili bir miktar doldurmak için devreye girmiş. Ancak biliyorsunuz ki ışıklardan hemen sonra yokuş aşağı gideceksiniz ve piller zaten dolacak. O zaman ışıklarda dururken fren pedalına daha sert basın. Benzin motoru duracaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bulentcandan B kullanıcısına yanıt
    Bülent kardeş,

Bu durum çok başıma geldi...

Çaresini merak ediyordum,

Zira Toyota da aracı teslim eden arkadaşlarda fazla bilgi sahibi değiller di.

Hybrit kullanan arkadaşlar bundan faydalanacaklardır 👍🏽

• arkadaşlar bizim yaris hibritlerin kliması diğer araçlardan farklı mı, elektrik ile çalışan ev kliması gibi mi? bir yerde öyle gördüm diye hatırlıyorum. eğer öyleyse uzun yolda klima tüketime etki etmez. Uzun yolda hız yükselince pil hep dolu kalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MetalWave -- 28 Mart 2017; 13:23:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MetalWave

arkadaşlar bizim yaris hibritlerin kliması diğer araçlardan farklı mı, elektrik ile çalışan ev kliması gibi mi? bir yerde öyle gördüm diye hatırlıyorum. eğer öyleyse uzun yolda klima tüketime etki etmez. Uzun yolda hız yükselince pil hep dolu kalıyor.

Evet, diğer araçlarda klima pompası genellikle benzin motoruna kayış-kasnak sistemi ile bağlıdır. Aşağıdaki videoda bu sistemin (yani klimanın) açılıp kapanmasını görebilirsiniz.

Yaris Hybrid'deki klima ise elektrik ile çalışır ancak klima pompasına verilen elektrik dolaylı yoldan benzin motorundan karşılanacağı için yakıt tüketimine negatif etki edecektir. Fakat bu sistem geleneksel kayış-kasnaklı klima sisteminden daha verimlidir.

• bulentcandan B kullanıcısına yanıt
    şehir içinde evet klima etki eder ama uzun yolda o sarj hep full kaldığı için etki etmeyecektir. Aslında bu önemli bir ayrıntı.
  • Arkadaşlar aracın lastik basınç sensörü ışığı yanıyor, ışığı nasıl kapatabiliriz düğmesi nerede yardımcı olursanız sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: MAK89_26

Arkadaşlar aracın lastik basınç sensörü ışığı yanıyor, ışığı nasıl kapatabiliriz düğmesi nerede yardımcı olursanız sevinirim.

Direksiyonun alt tarafında düğmesi var. Lastik basınçlarını ayarlayıp düğmeye basıyorsunuz. Kaç saniye basılı tutuluyor veya başka bir prosedürü var mı bilmiyorum. Eğer stepnede de sensör varsa ve stepneyi çıkarttıysanız uyarı ışığı hep yanık kalır.

• merhaba, 2014-2016 kasalarda, spirit ile cool arasında fark sadece sis farı ve çelik jant diye hatırlıyorum, doğrumudur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tebrizi

merhaba, 2014-2016 kasalarda, spirit ile cool arasında fark sadece sis farı ve çelik jant diye hatırlıyorum, doğrumudur?

Yağmur ve far sensörü, yarı deri koltuklar, siyah arka camlar Cool'da yok diye biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: bulentcandan

quote:

Orijinalden alıntı: tebrizi

merhaba, 2014-2016 kasalarda, spirit ile cool arasında fark sadece sis farı ve çelik jant diye hatırlıyorum, doğrumudur?

Yağmur ve far sensörü, yarı deri koltuklar, siyah arka camlar Cool'da yok diye biliyorum.

+ anahtarsız girişte yoktu diye hatırlıyorum? katlanır ayna, lastik basınç sensörü falan?
  • Hocam benim araçta var lastik basınç sensörü. Cool versiyon arabam. Tabi çelik jant sis farı vb falan yok

• Aracının farlarını değiştiren var mı arkadaşlar bana biraz yetersiz geldi internette satılan Philips marka Led yada xenon olmayan farlar var hangisini tavsiye edersiniz. Uyumlu olan bildiğiniz far var mı

• Güzergah: Güngören/İstanbul- Akyazı/Sakarya gidiş dönüş.
    Çıkış: Cuma 20:00 Güngören. 13 Derece. Depo full.
    Akşam 10 da Dilovası/Kocaeli'ye vardığımda ortalama yakıt tüketimi 3,9. Bir çok noktada trafik vardı.
    Ertesi gün öğlen Dilovası/Kocaeli den Gölcük/Kocaeli. orada 2 saat oyalandıktan sonra Akyazı/Sakarya.
    varışta ortalama yakıt tüketimi 3,8 lt. Trafik yok, normal yoldan 70-90 arası hız ile varıldı. Bu süre içinde Dilovası ve gölcükte 2 kez soğuyan motor kendini ısıtmaya çalıştı. 4,0 ye ulaşan ortalama varışta 3,8 e indi.
    Pazar günü hava Akyazı'da 9 derece iken direk Güngören/İstanbul'a varıldı. Sultanbeyli'ye kadar trafik yoktu ve 100-120 arası; yarısı hız sabitleyici açık kullanıldı. Sultan beyliden köprüye kadar trafik ile gidildi.
    Cuma gününde ilk kalkıştan pazar günü varışa kadar sürede:

Ort Tüketim : 4,1 lt. (en son Güngören bayırına çık, park ara derken 4,0 dan 4,1 e çıktı ve kapanışı yaptık :)
    Ortalama hız : 47 km/s
    Gidilen yol : 414 km
    Bu sabah depoyu tekrar fullediğimde 89 tl lik benzin aldı. İlk alırkende şimdide pompa attığında bırakıldı
    2013 Model yaris Hybrid.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MetalWave -- 10 Nisan 2017; 9:39:3 >

• tebrizi kullanıcısına yanıt
    Aradaki farklar:

Celik jant

Sis fari

Arka karartilmis camlar

Elektrikli katlanir ayna

Kendiliginden kararan orta ayna

Hiz sabitleyici

Far sensoru

Yagmur sensoru

Anahtarsiz giris ve calistirma

Yari deri koltuk

Telefon bluetooth ikisindede var sanirim

Kapi acilinca ic ayak aydinlatma(cool da yok diye biliyorum)

Suân aklima gelenler bunlar

• honestwriter2 H kullanıcısına yanıt
    küçük bir düzeltme,
    Elektrikli ayna ve bluetooth (direksyonda düğmeler mevcut) cool dada mevcut,
    Fakat spirit te arac kilitlendiğinde elektrikli aynalar katlanabiliyor ve içeride bunun için extradan ayrı bir buton da var,
  • Prius ile Yaris'in hibrit teknolojisi arasında fark var mı? Yaris'in fiyatı kabul edilebilir seviyedeyken Prius neden bu kadar yüksek fiyatla satılıyor ülkemizde?

2018 Yaris'in tanıtım videolarına/resimlerine baktım internette, sanki 2017 daha güzel duruyor Teknik özellik olarak ne kadar geliştirdiler, standart donanıma eklenen özellik var mı bilmiyorum ama.

Gerçi hemen almayacağım ama büyük ihtimal ben de seneye gruba dahil oluyorum. Hepinize kazasız belasız sürüşler
  • Robinson Crusoe kullanıcısına yanıt
    Teknolojiler arasında fark yok,mantık tamamen aynı (Plug in olanlar hariç ki Türkiyede yok)
    Sadece Prius taki motor 1.8lt ve C sınıfı(Auris ,Astra Vb) ital bir araç olduğundan fiyat farkı mevcut.
    Yeni Yaris ile ilgili net bir bilgim yok ama süspansiyonları daha konforlu hale dönüştürülürse daha keyifli olur,
    Şuan biraz sertler.
    1.8 vergiden etkileniyordu. Bizim ülkemizde hiçbirşey tam yapılmadığından pruis e indirimi yansıtmamış olabilirler. ayrıca Pruis çok daha üst sınıf bir araç yaris e göre. Auris Hybrid gelirse bize bir seçenek olacaktır diye düşünüyorum. yapı olarakta hepsi aynı güç farkları var.
    Ayrıca Prius taki batarya daha yüksek kapasiteli bir batarya YAris e nazaran,
  • Cevaplar için teşekkürler.

Fiyat farkı çok çok yüksek olunca kafam karışmıştı, arkadaşım spor bir Mercedes'i 220 bine aldı, Prius neredeyse aynı fiyata geliyor. Kullandığımda o kadar üst sınıf araba hissiyatı oluşmamıştı dürüst olmak gerekirse, sadece yakıt olarak şehir içi yarı yarıya düştüğünü fark edince şok olmuştum.

Yaris için bir test sürüşü talep edeyim en iyisi, şu anda sadece fiyatına ve özelliklerine göre almayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson Crusoe -- 10 Nisan 2017; 11:47:40 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.