Şimdi Ara

Yeni Suzuki Vitara (ANA KONU) (314. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.823
Cevap
176
Favori
934.914
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 312313314315316
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: knopix2626

LPG ile ilgili tecrübenizi bekliyorum. Arıza ışığı yaktı mı? En önemlisi bu, benim araç 270 km oldu, yaklaşık 70 km şehir içi ortalama 10 larda geziyor, düşmezse LPG düşünüyorum. Candan mühendislik montajı yapmıştı sanırım, montajdan ve ilgiden memnun musunuz?

Alıntıları Göster
    Arıza ışığı yanmadı çok şükür benzinde nasılsa aynı şekilde devam ediyorum. Sadece ilk çalıştırmada benzin araç durduğu yerde 2 dakika, hareket edersen 400-500 metre sonra lpg ye geçiyor. Geçiş esnasında bir tıslama sesi geliyor okadar. Oda enjektörler den geldiğini tahmin ediyorum. Şuan 230km oldu en son 153₺lik lpg almıştım toplam 5 ışıktan 2 ışık daha yanıyor. İstanbul içi daha nekadar yol yapar bilmiyorum. Toplamda 350-370km gider diye tahmin ediyorum. Tekrar güncel bilgi paylaşırım ileri ki günlerde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redloves -- 4 Ocak 2019; 19:39:59 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• sabah bir kedi girmiş motor bölümüne, hareket edince bir patırdı....
    akü ışığı yandı, yolda tüm ışıklar yandı, sorun olmaması için durdum ve kaskodan yol yardımı çağırdım.

sevisde gördük ki, kedi kuyruğunu bırakmış kaçmış,
    ama şarz dinamosunun kayışı kopmuş bir diğeri hasar görmüş.
    haliyle akü şarj olmadığı gibi diğer destek üniteleri de hizmet dışı kalmış.

sonuç; 278 tl....

birazdan inip kedi girebilecek yerlere SİRKE sıkacağım.
    daha önce yazmıştım,
    sirke kedileri uzaklaştırırmış....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • mimleon kullanıcısına yanıt
    Gecmis olsun hocam. Soguk havalarda bu tarz araclarin altlari acik oldugu icin sorun olabiliyor. Cok gecmis olsun.
  • Merhaba arkadaslar, Samsung S6 yi ekrana kablosuz olarak baglayamadim.

Smart Things diye bir yazilim indirttiler google playden ama cozum olmadi. Sadece kablo ile baglandi.

Iphone da denedim. Ekran aktariliyor ama kontrol edilemiyor.

Sizlerde durum nedir? Ozellikle Samsung konusunda yardimci olabilecek olan var mi?
  • mimleon kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun, özellikle kışın çok kedi giriyor.
    Benimkinde de motor kaput izolasyonu hep kedi tüyü. Hayvan girip çıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: campos67

Merhaba arkadaslar, Samsung S6 yi ekrana kablosuz olarak baglayamadim.

Smart Things diye bir yazilim indirttiler google playden ama cozum olmadi. Sadece kablo ile baglandi.

Iphone da denedim. Ekran aktariliyor ama kontrol edilemiyor.

Sizlerde durum nedir? Ozellikle Samsung konusunda yardimci olabilecek olan var mi?
    Aracınızı teslim aldınız herhalde, hayırlı olsun. Telefon bağlantısı için yardımcı olamayacağım, daha ona sıra gelmedi. Benim telefonlar xiaomi, müsait bir zamanda bakayım belki ipucu verir.

• knopix2626 K kullanıcısına yanıt
    Evet hocam, bugun teslim alabildik, hava kotu oldugundan kisa bir surus yaptik o kadar. Tesekkur ederim.

Kurcalamaya fazla vaktim olmadi ama telefonu servisteki gorevli de baglayamadi.
  • telefonu bağlamak iyi olmuyor.
    en güzel çözüm, telefonun internetini paylaşın, daiichi zaten android, tablet kullanır gibi kullanın.

• Bugün iyi ki 4x4 aldım dedim ilk defa. Bir karış karda, dik bir yokuştan kesinlikle patinaja düşmeden kalkış yaptım. Kendimi tebrik ettim :)

• quote:

Bugün iyi ki 4x4 aldım dedim ilk defa. Bir karış karda, dik bir yokuştan kesinlikle patinaja düşmeden kalkış yaptım. Kendimi tebrik ettim :)
    Karda 4x4ün verdigi zevki baska hicbisey vermez. Keyfini cıkarin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bugün iyi ki 4x4 aldım dedim ilk defa. Bir karış karda, dik bir yokuştan kesinlikle patinaja düşmeden kalkış yaptım. Kendimi tebrik ettim :)
    Eski arabamla patinaj yapıp bir türlü çıkamadığımız sokağımızın başındaki yokuşu bugün rahat rahat çıktım. İnişlerde zaten kontrolü arabaya bırakıyorum, tek sorun arkadan kaptırıp gelenler oluyor
  • Otomatik şanzıman kullanımında kırmızı ışıklarda yaklaşık 1-1,5 dakikalık duruşlarda vitesi boşa almak mı tasarrufludur yoksa D modunda beklemek mi? Tasarrufun yanında şanzıman ömrü açısından en uygun nedir? Her kafadan bir ses çıkıyor, otomatik şanzımana yeni alışıyorum, doğrusunu öğrenip uygulamak isterim. Sizlerin uygulamasını merak ediyorum.

Yeni Vitara'da son sistem otomatik şanzıman kullanılmaktadır.

Araç durduktan sonra frene basılı tuttuğunuz sürece vites boşa geçer ve yakıt tüketimi en aza iner. Bunu aracın titreşiminden ve motor sesinden anlayabilirsiniz. Freni bıraktığınızda vites normal işleyişine geçer.

Daha fazla tasarruf yapmak isterseniz Stop / Start özelliğini de kullanabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kul Ahmet -- 7 Ocak 2019; 16:55:17 >
    ersinguven'in yazdıklarına şunu ilave etmek istiyorum. Ben de bu konuyu merak ettiğim için aracı aldıktan sonra servisteki ustaya sorduğumda D de bırakılması gerektiğini, yoksa ilerleyen zamanlarda vites kutusunda bulunan selenoidlere zarar verebileceğini ifade etmişti. İlave olarak bu nedenle de boşa almaya gerek yoktur.

• quote:

Orijinalden alıntı: atakan84

ersinguven'in yazdıklarına şunu ilave etmek istiyorum. Ben de bu konuyu merak ettiğim için aracı aldıktan sonra servisteki ustaya sorduğumda D de bırakılması gerektiğini, yoksa ilerleyen zamanlarda vites kutusunda bulunan selenoidlere zarar verebileceğini ifade etmişti. İlave olarak bu nedenle de boşa almaya gerek yoktur.
    Bende bir ilave yapayım. Eğer sport mod'da kullanıyorsanız d mod'unda fren işe yaramıyor mecbur boşa alıyorum. Araç yükte kalıyor sizde de aynımı bilmiyorum. Vitara s 4x4 aracımda bu şekilde.

• Sürekli frene basmak da balataların ısınmasına ve daha çabuk bitmesine sebep olmaz mı?

• campos67 kullanıcısına yanıt
    Ben s9+ yı ne kablolu ne de kablosuz bağlayamadım. Daichi ye yazdım. Yazılımı eskiymiş. Servise uğrayın. Güncellesinler dedi. Bakım zamanı geldi zaten. Bakımda baktıracağım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Benim sıkıntım da 90 100 km bir yol gittiğimde en az bir kere 5 10dk belki daha uzun radar destekli fren sisteminin debreden çıkması iki adet uyarının ekrana gelmesi ve adaptif hız sabitleyicinin debreden çıkması.

İnternette araştırdım. Öndeki suzuki logosunu temizleyin diyorlar. Ancak hata bir süre sonra ekrandan silinip herşey normale dönüyor. Durum nedir sizde.

Var mı böyle bir sıkıntı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasin_kaya

Benim sıkıntım da 90 100 km bir yol gittiğimde en az bir kere 5 10dk belki daha uzun radar destekli fren sisteminin debreden çıkması iki adet uyarının ekrana gelmesi ve adaptif hız sabitleyicinin debreden çıkması.

İnternette araştırdım. Öndeki suzuki logosunu temizleyin diyorlar. Ancak hata bir süre sonra ekrandan silinip herşey normale dönüyor. Durum nedir sizde.

Var mı böyle bir sıkıntı.
    eğer sık sık yapıyorsa servise gittiğinizde onu da söyleyin, sanırım onu da güncelleyebiliyorlar
  • anlattığım kedi olayında bir şey farkettim.

geçmiş konularda kapıların otomatik kilitlendiğini yazmıştım ama bir çok arkadaş bunun olöadığınıyazmıştı.
    1.4S 4x4 modelde eğer kapıları uzaktan kumanda ile kapatıp-açarak kapıyıda bir sefer açıp kapatırsanız bir süre sonra kilitleniyor ve alarm devreye giriyor.
    kapılardaki siyah bezelyeleri kullanarak kapatıp açarsanız olmuyor.

bir ara inip yeniden deneyecğim.

not;
    aracımızın işletimini resetlemek için yapılacak işlem şuymuş.
    aracın içinde kumandadan 3 kez kapıları kapatıp açıyoruz, sonra kapıyı açıyoruz.
    bir uyarı verecekmiş.
    ayrıca kumandayı start/stop üzerine getirip dayadığınızda, anahtar ve araç iletişim sorunu varsa güncelliyormuş.

• 
Sayfa: önceki 312313314315316
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.