Şimdi Ara

Yeni Suzuki Vitara (ANA KONU) (313. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.823
Cevap
175
Favori
935.104
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 311312313314315
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Deneyeceğim, teşekkürler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar, bizim araçlarda direksiyon altındaki panelde hangi tip sigorta takılı bilen var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: akkal

Arkadaşlar, bizim araçlarda direksiyon altındaki panelde hangi tip sigorta takılı bilen var mı?

Kitapçığı incelemek lazım, hayırdır sigorta ile ne işiniz oldu?

• Arkadaşlar 1.4S 4x4 2018 model Vitaraya 899.50x2 TL yani 1800₺ MTV çıktı. Babamin yeni Opel Crossland X’e 1.400TL.

Zamlara rağmen 1800 çok degil mi? Sizinde böyle mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • knopix2626 K kullanıcısına yanıt
    Kitapçıkta sigortaların yeri ve amper bilgileri var ama türü hakkında bilgi yok.
    Yol kamerasını şimdilik çakmak yerine taktım ama doğrudan sigorta panosuna gireceğim. Bu şekilde park modu çalışmıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yol kamerası olarak ne kullanıyorsunuz? Tek mi çift mi? Geri görüş kamerasının çözünürlüğü kötü, onu değiştirmeyi düşündünüz mü?

• quote:

Orijinalden alıntı: Saldıray_TR

Arkadaşlar 1.4S 4x4 2018 model Vitaraya 899.50x2 TL yani 1800₺ MTV çıktı. Babamin yeni Opel Crossland X’e 1.400TL.

Zamlara rağmen 1800 çok degil mi? Sizinde böyle mi?
    1.6 GLX 2018 4x4 için 1500TL çıkıyor. Sizi beygir yedi sanırım.
  • knopix2626 K kullanıcısına yanıt
    geri görüş kamerası sadece geri manevra ve park ederken kullanıldığı için yeterli geliyor bana. Ama yol kamerasında gece/gündüz plakaların okunabilmesi önemli.

Ben Viofo A129 çift kameralı modelini aldım. (Viofo A129 Duo Dual Channel 5GHz Wi-Fi Full HD Car Dash Dual Camera DVR with GPS) görüntü kalitesi yüksek, telefona wifi bağlantısı ile görüntüleri telefona indirebiliyorum. Hatta araç multimedyaya da yükledim uygulamasını.

Park modu kablosunu almamıştım, sipariş verdim geliyor.
  • Sigorta paneline hiç bakan olmadı mı yaw ??

• Geri görüş kamerasının koca tablette çözünürlüğü göze kötü geliyor, eski aracımda görüntü aynaya yansıyordu ve çok netti, alışırız elbet.

Kayıt eden kameralar artık ihtiyaç olmaya başladı, zaman içinde ben de düşünüyorum. Cevap için teşekkürler

• yasin_kaya kullanıcısına yanıt
    hocam. 1500 TL ciktigina emin misiniz?

01/01/2018 sonrasi tescilli oldugu icin aracin fiyatina gore de degisiyor.

1800 TL ya da 1649 TL olmasi lazim yillik.

Arac tesliminde odenen MTV ne gorunuyor?
  • yasin_kaya kullanıcısına yanıt
    Beygirle alakalı değil taşıt bedeliyle alakalı. Araç değeriÖTV MTV hariç 500TL daha düşük olsaydı 1500TL ödeyecektim. Araştırdım internetten.
  • Saldıray_TR kullanıcısına yanıt
    Tasit bedeli tavan 70000 TL idi sanirim 81300 TL ye cikmis, buna gore MTV degisiyor. 1649 TL olmasi gerekiyor 2018 sonrasi trafige cikan bir arac icin. Bu MTV degerlerine bile alistik valla. 1 senede ikiye katladi nerdeyse.
  • campos67 kullanıcısına yanıt
    Benim araç 2018 8 ocak trafik çıkışlı. Tescili 2017 mi acaba. Bakayım birdaha bankadan

• Tekrar baktım. 749.50 çıkıyor. 6 aylık.

• İlk tescil tarihi 8 ocak.

• Suzuki'de (genelde çoğu Japon araçlarında) en sağdaki en küçük sigorta kullanılıyor.
    Ancak sizin gösterdiğiniz görselde isimlendirme yanlış sanırım.
    Micro Blade olarak isimlendirmesi olmalı.https://goo.gl/images/t8wfLx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HesaplayanAdam -- 4 Ocak 2019; 15:3:37 >
  • Geçen haftalar ben de Mini 0906 montajını yaptım.
    Sigortaların üstünde bir kapak var. Eğerhttps://goo.gl/images/vk6QtD bu tarz sigorta düşünüyorsanız, o kapağı tekrar kapatamazsınız.
    Ben de aynı şekilde planlıyordum, olmadı. Multimedya arkasından enerjiyi alacağım, havaların düzelmesini bekliyorum
    Eğer park modu kullanacaksınız akünün 12V altına düşmemesini mutlaka kontrol edin. Akü ömrü için önemli.
    Kabloların ses yapmaması için bez bant kullanmanızı tavsiye ederim.https://goo.gl/images/ZQhFe8
    İstanbul'da iseniz Karaköy'de bulunabiliyor.
    Arka kamera kablosunu ise alt taraf basamakların ordan çektim. Perde hava yastıkları olduğu için üstü tarafı tavsiye etmiyorum.
    Ancak kablo yetmedi, uzatma yapacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HesaplayanAdam -- 4 Ocak 2019; 15:2:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: redloves

Merhaba arkadaşlar, 1 hafta önce suzuki vitara aracıma lpg takıldı. 100₺ lpg 3,22' den 31 litre gaz alındı. 280 km yol yaptım İstanbul şehir içi 25-26km ortalama hız ile. Depo 55 litrelik şimdi tekrar dolum yaptırdım 153₺ lik 3,26 dan 47 litre gaz aldım. Km sıfırlayıp tekrar bir ölçüm yapacağım. Şuan değerler iyi. İnşallah herhangi bir sorun çıkarmaz.
    LPG ile ilgili tecrübenizi bekliyorum. Arıza ışığı yaktı mı? En önemlisi bu, benim araç 270 km oldu, yaklaşık 70 km şehir içi ortalama 10 larda geziyor, düşmezse LPG düşünüyorum. Candan mühendislik montajı yapmıştı sanırım, montajdan ve ilgiden memnun musunuz?

• HesaplayanAdam kullanıcısına yanıt
    Ben viofo a129 montajını yaptım, park modu için kablo siparişi de verdim, bu kablo aküyü koruyor, bu sebeple ayrıca satılıyor. (Park Modu Kablosu)
    Dediğiniz gibi, normal kablosunu bağlarsak aküyü bitirir.

Ben arka kamera kablosunu da kapıların üstünden, kapı lastiği içinden geçirdim. Perde hava yastığı ön koltukların emniyet kemerinin heme üzerinde diye biliyorum. yani kablo daha üstten gidiyor, hava yastığının açılmasına engel olacak bir yer değil diye düşünüyorum. Aslında en güzel yer sunroof'un yanıydı ama sunroof'tan ön cama indiremedim bir türlü.

Bu arada, benim kablo da oldukça fazla kaldı, bagaj kapağı yakınında tavanın içine depoladım.

Sigortaya montaj için dediğiniz aparattan düşünüyordum ama eğer kapak engelliyorsa başka bir çözüm bulmak lazım. Olmadı bir elektrikçiye gidip ilave sigorta da taktırılabilir. Boş yuvaya veya araç çalışmazken de güç alan (dörtlü flaşör gibi) bir hatta bağlanabilir diye düşünüyorum.

• 
Sayfa: önceki 311312313314315
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.