Şimdi Ara

Yeni Suzuki Vitara (ANA KONU) (303. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.823
Cevap
175
Favori
935.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 301302303304305
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar; Vitara 1.6 GLX alarak aranıza katıldım, bugün teslim alacağım. Forumda çok faydalı yorumlar okudum, ben de tecrübe ettikçe yazarım.

Aracı ÖTV indirimi sayesinde avantajlı aldığımı düşünüyorum, arıca Suzukinin "3 yıl ücretsiz servis bakımı" kampanyasından da faydalandım.

Şimdi önümüz kış, kar lastiği bakmak lazım. Elantramda Nokian kullanıyordum ancak Vitaranın ölçülerinde çok pahalı. Elantra şimdilik durduğu için acele etmiyorum ancak tavsiyelerinize açığım.

İlk aşamada bilmem/yapmam/ayarlamam gereken ne tavsiyeniz varsa alabilirim.

Şimdiden herkese teşekkürler.

Yeni Suzuki Vitara (ANA KONU)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akkal -- 19 Kasım 2018; 14:6:4 >

• İlk aşamada yapman gereken kurban kesmek :)

Nazar çok alıyor namussuz :)

Park halinde carpiyolar,kronik problem :)

Tekerine taş degmesin güle güle kullan

Kaça aldin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ultrasaray0643 U kullanıcısına yanıt
    sağol dostum.
    145bin
  • BRAVEHEART11 kullanıcısına yanıt
    lastikçiye söyleyin TMPS sensörü olduğunu. ona göre dikkat etsin yeter..
  • Ultrasaray0643 U kullanıcısına yanıt
    Dediklerinize aynen katılıyorum. Aracım şu an 18.000 km'de. Henüz 11 ay oldu.

Ben iyi ki 1.4 s almışım diyorum. Uzun yolda yada şehir içinde ani hızlanma gereken yerlerde muhteşem. Yakıt performansına göre kesinlikle normal seviyede.
  • Soru1: Elantrada kapı düğmesine basınca 4 kapının kilidi açılıyor. Vitarada ise sadece düğmesine bastığım kapının açıldı. Dördünü birden açması için bir ayar vb yapmam mı gerekiyor yoksa bu böyle mi? ÇÖZDÜM

Soru2: Elantrada 30 km hıza ulaşınca kapıların tamamının kilitlendiği; park vitesine alınca da tümünün açıldığı bir ayar vardı, bunda da var mı?

Soru3: Gece kumandaya basıyorum, farlar yaması gerekmiyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akkal -- 21 Kasım 2018; 10:11:52 >
  • Soru 1: Düğmeye basınca hepsini açabilirsiniz. Kullanım klavuzunda açıklaması vardı.

Soru 2: Böyle bir ayar yok.

Soru 3: Böyle bir özellik yok.
  • 2.Soru için ben bir ilave yapayım:

Araçta Gezgin350'nin belirttiği gibi bir ayar ya da özellik yok. Ancak buradan aldığım cihaz ile bunu yapabiliyorsunuz. Şöyle ki:

*15 km hız civarında kapılar otomatik kilitleniyor.
    *Kırmızı ışıkta durduğumuzda motor stop dahi etse kapılar açılmıyor.
    *Durduğumuzda vitesi P konumuna aldığımızda kapı kilitleri açılıyor.
    *Motor çalışmazken dahi, kapılardan herhangi biri (bagaj dahil) açıldığında dörtlü sinyaller yanıyor.
    *Geri vitese aldığımızda "R", yine dörtlü sinyaller yanıyor.
    * Kılavuzunda 60 km hızla giderken ani frene basıldığında 4lü sinyaller yanar diyor, hızıma dikkat etmemiştim ama aynen ani frende 4lü sinyaller yanıyor.
    Takma çıkarması da çok kolay.

Kısacası bu cihaz ile 2. sorunuzda bulunan özellik araca kazandırılmış oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atakan84 -- 21 Kasım 2018; 20:1:40 >

• Gezgin350 kullanıcısına yanıt
    Düğmeye tek basınca sadece o kapı, çift tıklayınca tüm kapıları açıyormuş.

Çok önemli şeyler değil ama diğer iki basit özelliğin bulunmaması şaşırttı beni doğrusu.
  • atakan84 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, bakıyorum.
  • Kapıların tek ya da çift tıkla açılması bilgi ekranından ayarlanabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atakan84 -- 21 Kasım 2018; 21:58:01 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    dostum montaj videosu? süper bilgi paylaşmıssın, teşekkürler.
  • kvadankpakal kullanıcısına yanıt
    Montaj videosu derken?
    Eğer OBD cihazını kastettiyseniz, kaput açma düğmesinin hemen yanında scart girişi gibi olan yere sadece takıyorsunuz o kadar.

EDİT: Aşağıdaki adreste obd yuvası yeri gösteriliyor.
    http://www.ukprodiagnostics.co.uk/pages/suzuki_vitara_mk3_obd2_diagnostic_port_location_260232.cfm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atakan84 -- 22 Kasım 2018; 0:6:12 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Teşekkürler, bakacağım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • şehir içi yakıt nedir Ort hıza göre?

• 2 gün önce 2016 Vitara GLX aldım. Aracın km'si 28.500. Sıfır alacaktım ama biraz maliyetli olduğu için 2.Ele yöneldim. Zaten sıfır ile kasa yada iç özellik konusunda pek bir fark yok gibi. Ama sizden bir konuda ricam olacak.
    Telefonumu bir türlü bağlayamıyorum. Bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim...
  • gclk1453 G kullanıcısına yanıt
    http://www.yenivitara.com/multimedia-aydinlatma-ses-f5/telefonu-araca-baglamanin-tum-yollari-ve-aciklamalari-t165.html

Buradaki konuyu incelemeniz faydalı olacaktır diye değerlendiriyorum.

• Faken hs01 aldim. Uygun fiyatlilar arasinda en iyisi bence. N11 ve hburda dan bakabilirsin. Sahibinden de kislik lastik bolumune girip anahtar kelimeye 215/55/17 yazarsan oturduun ilde bir lastikcinin anina da denk gelebirsin :-) 450tl/ad civari tutar

• Ozur unuttum: hayirli ugurlu olsun, kazasiz belasiz iyi gunlerde kullan insAllah! Renk ve arac 10numara😊

• drakkar06 D kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler
    Lastik dün hb'de 300'e vardı, şimdi kalmamış

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 301302303304305
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.