Şimdi Ara

Yeni Suzuki Vitara (ANA KONU) (301. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.824
Cevap
176
Favori
934.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 299300301302303
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    StealheX kullanıcısına yanıt
    Ben kendim ayarlamıştım, farlar biraz daha karanlıkta devreye giriyor.
    Ayrıca yağmur ile farlar otomatik açılıyor. Eski mesajımda Yoğun Yağmur olarak ayarladığımı yazmışım, sonra normal yağmur olarak tekrar ayarladım.
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/130376706
  • Suzuki Baleno nasıl alınır mı arkadaşlar
  • illabacokdekcuf kullanıcısına yanıt
    Test sürüşü yapmıştım. Fiyat, özellikler, geniş iç hacmi, sorunsuz otomatik vitesi ve düşük yakıtı göz önüne alınırsa alınabilecek bir araç. Hatta vitara alamamış olsaydım almayı düşündüğüm bir araç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: solidgrind

Kış lastiklerine bakayım dedim bakmaz olaydım. Daha önceki aracımda Nokian WR D4 kullanmış ve çok beğenmiştim. Son fiyatlara baktınız mı bilmiyorum ama aşırı pahalı değil mi? Artık beğenime değil fiyata bakmak zorunda kalacağım gibi.
    Arkadaşlar bu mesajımı tekrar ederekten, şu sıralar kışlık lastik alacak var mı? Varsa fikir paylaşabilir mi? Fiyatlar karşısında şaşkınım.
  • bu sene kışlık lastik almam, havalar kış lastiği gerektirecek kadar sertleşirse şayet (7 derece ve altı) o zaman yol durumuna göre arabayı çıkarmam.
    4 lastiğe 2000 ve üzeri para vermek bana mantıklı gelmiyor.
  • quote:

Arkadaşlar bu mesajımı tekrar ederekten, şu sıralar kışlık lastik alacak var mı? Varsa fikir paylaşabilir mi? Fiyatlar karşısında şaşkınım.

Alıntıları Göster
    Cumartesi günü kişliklari taktırdım.biraz erken oldu ama öyle gerekti.neyse

Geçen sene Michelin alphin 5 in tanesini 630 TL ye almistim.lastikleri taktirirken 1100tl bandında olduğunu söyledi satıcı

Geçen ay Continental den arkadaş aynı fiyatı aldı.

Premiumlar o bantta 900 1000 1100 .

Bu sezon almayacağım lastikler yani lakin.alcak olsam sigorta kasko geliyor.7000 TL masraf olacaktı

Şaka gibi rakamlar

Hatta satıcı malını satmak için mi bilemiyorum.yazlik alicam bu sezon.ocakta al ocaktan sonra yüzde 15 gelicek dedi.her sene ocakta yüzde 15 gelirmiş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yanıt icin tşkler bende bir test sürüsü yapayım en iyisi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HesaplayanAdam

Ben kendim ayarlamıştım, farlar biraz daha karanlıkta devreye giriyor.
    Ayrıca yağmur ile farlar otomatik açılıyor. Eski mesajımda Yoğun Yağmur olarak ayarladığımı yazmışım, sonra normal yağmur olarak tekrar ayarladım.
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/130376706
    Merhaba yaptığınız işlemi yazabilirmisiniz yabancı dil biraz zayıf yazarsanız sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: kvadankpakal

bu sene kışlık lastik almam, havalar kış lastiği gerektirecek kadar sertleşirse şayet (7 derece ve altı) o zaman yol durumuna göre arabayı çıkarmam.
    4 lastiğe 2000 ve üzeri para vermek bana mantıklı gelmiyor.
    Ankara 'nın kışıyla ve yokuşlarıyla bilinen bir semtindeyim ve aracı her gün çıkarıyorum:) Aslında Allgrip 'ten dolayı kışlık almasam işimi görür mü diye bir araştırdım ama genelde her koşulda kışlık kullanımı tavsiye ediliyor. 2000 lirayı da gözden çıkardım, lakin asıl almak istediğim ve daha önce kullandığım beğendiğim Nokian WR D4 'lerin tanesi 750-800 tl civarında. 550-600 tl civarına Lassa almak düşüncesindeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ultrasaray0643

Cumartesi günü kişliklari taktırdım.biraz erken oldu ama öyle gerekti.neyse

Geçen sene Michelin alphin 5 in tanesini 630 TL ye almistim.lastikleri taktirirken 1100tl bandında olduğunu söyledi satıcı

Geçen ay Continental den arkadaş aynı fiyatı aldı.

Premiumlar o bantta 900 1000 1100 .

Bu sezon almayacağım lastikler yani lakin.alcak olsam sigorta kasko geliyor.7000 TL masraf olacaktı

Şaka gibi rakamlar

Hatta satıcı malını satmak için mi bilemiyorum.yazlik alicam bu sezon.ocakta al ocaktan sonra yüzde 15 gelicek dedi.her sene ocakta yüzde 15 gelirmiş.

Alıntıları Göster
    Evet şaka gibi rakamlar maalesef. Lassa alıp işi çözeyim diyorum ama aracı da her gün kullandığımdan aklımdaki Nokian 'ı almayı istiyorum. Aslında genelde çok fark yaratmayacaktır ama araca güvendiğim kadar lastiğe de güvenmek isterim. Bir de Lassa etiketinde yakıt için "E" iken Nokian 'da bu "C". Acaba yakıt bakımından bu lastikler arasında hatırı sayılır bir fark oluşuyor mu gerçekten?

• quote:

Ankara 'nın kışıyla ve yokuşlarıyla bilinen bir semtindeyim ve aracı her gün çıkarıyorum:) Aslında Allgrip 'ten dolayı kışlık almasam işimi görür mü diye bir araştırdım ama genelde her koşulda kışlık kullanımı tavsiye ediliyor. 2000 lirayı da gözden çıkardım, lakin asıl almak istediğim ve daha önce kullandığım beğendiğim Nokian WR D4 'lerin tanesi 750-800 tl civarında. 550-600 tl civarına Lassa almak düşüncesindeyim.

Alıntıları Göster
    siz haklısınız hocam, sizin şartlarınıza sahip olsam bende kış lastiği alırdım.
    all grip de olsa yaz lastiklerine güvenmeyin derim, buzlanma vs.. oluyorsa. ben eğer kış lastiği almıyorsam kışın o koşullarda arabayı çıkarmıyorum.
    çünkü Türkiye'de 4x4 araban ve en iyi kış lastiğine de sahip olsan önünde ki araba 2 çeker ve kabak yaz lastiği ile sokağa çıkmış oluyor, kaydırıp sana çarpıyorlar maalesef.

• finitura F kullanıcısına yanıt
    Tabiki hocam memnuniyetle,

Öncelikle bu şartlar sağlanacak:
    - Ön camda, Yağmur ve Far sensörü olduğu yerde kir olmayacak.
    - Motor kapalı pozisyonda.
    - Silecek kolu Kapalı durumda.
    - Far düğmesi kapalı konumda.
    - Ön camdaki silecek kolu, ön camda otomatik durduğu pozisyonda olacak. (Yani her zaman olduğu pozisyonunda)
    - Ön camdaki sensör bölgesi 5-40'C sıcaklık aralığında olacak.

10sn içinde aşağıdaki adımların tamamlanması gerekiyor.
    - Kontak ON konumuna getirilecek. Yani frene basmadan 2 kez kontak tuşuna basacağız.
    - Kontak açıldıktan sonra 1sn içinde, silecek hassasiyet düğmesi (resimdeki gibi) 5-4-5 pozisyonlarına getirilecek.
    - Üsteki adım tamamlandıktan sonra 1sn içinde, 5-1-5 pozisyonlarına getirilecek.
    - Üsteki adım tamamlandıktan sonra 1sn içinde ise yeniden , 5-4-5 pozisyonlarına getirilecek.

Bu adımlar tamamladığında ayarlar menüsüne girildiğini doğrulamak amacıyla, göstergedeki yeşil far lambası 1sn süre ile yanıp-sönecek.
    Eğer bu lamba 3sn açık, 1sn kapalı şeklinde yanıp-sönüyor ise, sensörler arızalıdır.

Üstteki adımlardan sonra artık aşağıdaki tablo ile istenilen ayar yapılabilir.
    Örneğin, farların biraz daha karanlıkta yanması için sarı ile işaretlediğim adımlar yapılmalı.

Yeni Suzuki Vitara (ANA KONU)

• solidgrind S kullanıcısına yanıt
    Gg da nokian da kampanya var.

https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/nokian-215-55-r17-98v-xl-wr-a4-kis-lastigi-2018-383975145

Uygun birde kredi kartı veya hediye çeki bulunursa daha uyguna gelebilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: redloves

Gg da nokian da kampanya var.

https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/nokian-215-55-r17-98v-xl-wr-a4-kis-lastigi-2018-383975145

Uygun birde kredi kartı veya hediye çeki bulunursa daha uyguna gelebilir.
    Evet piyasaya göre 50 lira daha ucuz. 4 lastikte 200 lira eder. Ama çek ya da kupon yok GG kullanmadığım için.

• redloves kullanıcısına yanıt
    Nokian A4 dört mevsim lastiğe benzer performans gösterir, dişli bir lastik değil. İmkanınız varsa etiket değerleri yüksek olan dişli WRD 4 alın derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhann_75

Nokian A4 dört mevsim lastiğe benzer performans gösterir, dişli bir lastik değil. İmkanınız varsa etiket değerleri yüksek olan dişli WRD 4 alın derim.
    Evet benim de tercihim WR D4 'ten yana. GG 'de A4 ve D4 için aynı indirimi yapmışlar zaten. Fiyatları aynı.
  • ÖTV indirimi geldi. Fiyatlar güncelleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kul Ahmet -- 31 Ekim 2018; 22:49:0 >
  • Fiyatlar güncellendi. 1.4 Allgrip Tek renk otomatik aracım, geçtiğimiz aylarda 181 bine kadar dayanmıştı. Önce 169 bin küsüre düşmüştü. Şimdi ise 152.900 TL olmuş. Değişik :)
  • Bu fiyatlara 1.4 Allgrip alınır mı ne dersiniz?
  • Grand Vitara'nın gelme durumu var mı?

• 
Sayfa: önceki 299300301302303
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.