Şimdi Ara

Yeni Skoda SCALA hakkında genel bilgiler... (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
479
Cevap
11
Favori
64.380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yahu işte bu arabada seat toledonun hb versiyonu gibi..bir c segmenti degildi ancak leona göre daha rahat binisi arka koltuklari vardi.diz mesafesi fazlaydi bagaji hayvan gibiydi.ama sonucta hormonlu b sefmentiydi..Turkiyede bu segmentte araç eksiği var iyi olur gelmesi.Skodanin superb de bile yalitimindan nefret ettim bunu siz düşünün.ancak yasam kolaylastirici cok secenegi olacagini düşünüyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu aracı oldukça inceledim arkadaşların da dediği gibi rapid egea hb gibi bir araç. C segmenti boyutlarında olabilir ama kalite olarak b segmenti. Yeni octavia'yı da inceledim scalanın yanında premium marka gibi kalıyor. Yani octavia'nın hatchback olan modeli değil scala.

Octavia anahtarından tutun da direksiyon üzerindeki tuşlara kadar kalite kokuyor. Scala hiç öyle değil.

Bütçe için düşünülmüş toledo rapid gibi ordaki boşluğu dolduracak bir model. İş yapar ama beklentiyi üstte tutmamak lazım hele golfle falan kıyas götürmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aracı az önce neskar Bursa bayiinde gördüm . Bildiğimiz rapid spaceback bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sungur16

Aracı az önce neskar Bursa bayiinde gördüm . Bildiğimiz rapid spaceback bence.
    Hocam, bayilere geldi mi araç?

• Valla ben otoparkta gördüm bayiide , hepsi plakalı idi, fiyat vs soramadım .

• quote:

Orijinalden alıntı: sarper26

Bu aracı oldukça inceledim arkadaşların da dediği gibi rapid egea hb gibi bir araç. C segmenti boyutlarında olabilir ama kalite olarak b segmenti. Yeni octavia'yı da inceledim scalanın yanında premium marka gibi kalıyor. Yani octavia'nın hatchback olan modeli değil scala.

Octavia anahtarından tutun da direksiyon üzerindeki tuşlara kadar kalite kokuyor. Scala hiç öyle değil.

Bütçe için düşünülmüş toledo rapid gibi ordaki boşluğu dolduracak bir model. İş yapar ama beklentiyi üstte tutmamak lazım hele golfle falan kıyas götürmez.
    hocam peki hormonlu b segmentler içinde değerlendirdiğinde tercih edilesi bir araç mı?
  • Bu segment karmaşasına artık bir düzenleme gelmesi lazım. Boya ya da kaliteye göre değil de platforma göre olmalı bence.

• tatangaburak T kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle en iyisi ve en tercih edilesi bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: lazloo

Bu segment karmaşasına artık bir düzenleme gelmesi lazım. Boya ya da kaliteye göre değil de platforma göre olmalı bence.
    Araç segmentleri çoğunlukla ABD ve Avrupa eksenli olarak iki şekilde yapılmaktadır. Bu durum Amerika Birleşik Devletleri ile Avrupa’nın “boyut” anlayışının farklılığı ile ilgilidir.

ABD’deki araç segmentleri sınıflandırması aşağıdaki gibidir;

Karayolu Güvenliği Sigorta Enstitüsü (IIHS – Insurance Institute for Highway Safety): Amaca ve boyuta göre

Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği Yönetimi (NHTSA – National Highway Traffic Safety Administration): Ağırlık bazında.

Amerika Birleşik Devletleri Çevre Koruma Ajansı (US-EPA -United States Environmental Protection Agency ): Kabin ve bagaj hacminin toplamına dayanmaktadır.

Avrupa’da araç segmentleri sınıflandırmaları aşağıdaki gibidir;

EuroNCAP: Kullanım amacı esas alınıyor.

British Market: Toplam kabin ve bagaj hacmine göre.

Avrupa Yeni Araç Değerlendirme Programı ve Avrupa Komisyonu ( European New Car Assessment Programme and European Commission): Arabanın büyüklüğü dikkate alınır.

Araba segmentleri en yaygın Avrupa Komisyonu tarafından belirlenen A, B, C, D, E, F, J, M, S segmentlerine göre belirlenmektedir. Bu sınıflandırmada, aracın amacı, büyüklüğü ve donanım özellikleri belirleyici faktörlerdir.

Kendi yorumum; görüldüğü üzere Dünya genelinde yaygın görüşlerin ortak noktası Boyut, ağırlık ve hacim. Scala olsun Egea olsun bu şartlar altında "c" yani compact sınıf araçlardır. Hormonlu Tarzan, Hormonsuz Süpermen gibi oturduğumuz yerden yeni segmentler uydurmaya gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MÜŞAVİR -- 7 Temmuz 2020; 13:56:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: lazloo

Bu segment karmaşasına artık bir düzenleme gelmesi lazım. Boya ya da kaliteye göre değil de platforma göre olmalı bence.
    Koskoca Volkswagen grubu neredeyse tek segment olur o zaman :)

Günümüz platformları ölçeklendirilebilir mimaride olduğu için çok makul değil bu dediğiniz
  • quote:

Valla ben otoparkta gördüm bayiide , hepsi plakalı idi, fiyat vs soramadım .
    İlginçmiş. Araçlar bayilere gelse bile satışı başlamamış olması lazım. Nasıl plakaladılar acaba?
  • Bugün bende gördüm intercity yazıyordu plakalıkta. Trafiğe çıkıp kiralanmış bile. Ama resimlerde ki gibi büyük durmuyor. Ben rapid hb e çok benzettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: sarper26

Bu aracı oldukça inceledim arkadaşların da dediği gibi rapid egea hb gibi bir araç. C segmenti boyutlarında olabilir ama kalite olarak b segmenti. Yeni octavia'yı da inceledim scalanın yanında premium marka gibi kalıyor. Yani octavia'nın hatchback olan modeli değil scala.

Bu aracı yeni Octavia ile değil de eski kasa ile kıyaslamak lazım. Öyle olunca neredeyse aynı araçlar olduğu görülüyor kalite olarak.

Ki 2019 sonuna kadar satılan Octavia için kalitesiz diyen kimseyi görmedim ben.

SCALA

Yeni Skoda SCALA hakkında genel bilgiler...

OCTAVIA

Yeni Skoda SCALA hakkında genel bilgiler...

• quote:

Orijinalden alıntı: tsmsk

Bugün bende gördüm intercity yazıyordu plakalıkta. Trafiğe çıkıp kiralanmış bile. Ama resimlerde ki gibi büyük durmuyor. Ben rapid hb e çok benzettim.
    Zaten önce kiralandı araçlar. Henüz normal müşteriye satışı başlamış değil. (Yazıda yazdığım gibi)
  • AUDİ A3 ün B segmenti kıvamında olmuş
  • Arkadaslar biliyorsunuz skoda scala 1.6 tdi dsg premium(orta paket) kasko degeri 213900. Poloyu inceledim 1.6 tdi dsg comfortline (orta paket) 213100. Yani fiyat ayni sayilir. 1.0 premium scala 160000 ,1.0 premium dsg 170000, 1.0 dsg full paket 190000 olarak bekliyorum.

• quote:

Aracı az önce neskar Bursa bayiinde gördüm . Bildiğimiz rapid spaceback bence.
    Bayi mi ?? Servise gelen ilaç firmasının aracı olmasın o ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hirikus -- 7 Temmuz 2020; 21:26:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OXMOXTOX

Arkadaslar biliyorsunuz skoda scala 1.6 tdi dsg premium(orta paket) kasko degeri 213900. Poloyu inceledim 1.6 tdi dsg comfortline (orta paket) 213100. Yani fiyat ayni sayilir. 1.0 premium scala 160000 ,1.0 premium dsg 170000, 1.0 dsg full paket 190000 olarak bekliyorum.
    1 tık daha fazla olacaktır.

aynı donanım araçlar için benzin-dizel farkı 40 bin olmaz (Ki kasko değeri ne kadar liste fiyatlarını yansıtacak onu da bilmiyoruz)
  • redmaner kullanıcısına yanıt
    2020 model aracı tabiki 2020 modeliyle kıyaslayacağım. Fotoğraftaki ikisi de eski tasarım diline sahip araçlar. Octavia için o zamanlar uygun olabilir.

Şimdi şuna bakmak lazım 2020 model yeni kasa octavia c segmenti ise scala octavianın hb hali değildir.

Her iki kasa da stışa başladığında aradaki fiyat farkından bunu anlayacağız zaten benzer donanımda minimum 50.000 TL fark olur octavia ile scala arasında.

Normalde aynı segment araçların hb ile sedan versiyonları neredeyse aynı fiyat olur. Örneğin corolla, egea, civic, megane.

Scala bence rapid spaceback gibi ara bir model.

• hirikus H kullanıcısına yanıt
    Temiz 20 tane vardı .

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.