Şimdi Ara

Yeni Skoda SCALA hakkında genel bilgiler... (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
479
Cevap
11
Favori
64.380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Egea 440 litre değil 380 litre 440 litre lastik tamir kitli modelle olan değer Türkiye'de stepneli satıldığı için 380 litre tüm egea hb ler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sarper26 kullanıcısına yanıt
    Özellikle 2019 dedim.

Scala 2019 yılında tanıtıldı ve tanıtıldığında güncel kasa Octavia'dan iç tasarım ve donanım olarak eksiği yoktu (Fazlası da var)

Scala Octavia'nın hb hali değildir zaten. Ne eski kasada öyleydi ne de yeni kasada öyle olacak. Aynı şekilde Golf de Jetta'nın hb kasası değildir.

Fiyat farkı olacaktır zaten tahminimiz o yönde ama aynı kasanın HB-SEDAN fiyat kıyası birebir aynı model için doğru olur. Bu iki araç tamamen farklı modeller.

Farklı modellerin aynı sınıfta olması fiyatlarını aynı yapmaz (Focus,Egea veya megane'daki gibi) Aynı misali tekrar verirsem Golf 7 ömrü boyunca Jetta'dan oldukça pahalı oldu HB olmasına rağmen. Ya da Astra K eski kasa sedandan her zaman yüzde 20 pahalıydı (Halen öyle)

Tersine örnek vermek gerekirse Mercedes A serisi de sedan kardeşinden epeyce ucuza satılıyor ülkemizde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redmaner -- 7 Temmuz 2020; 22:59:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: redmaner

1 tık daha fazla olacaktır.

aynı donanım araçlar için benzin-dizel farkı 40 bin olmaz (Ki kasko değeri ne kadar liste fiyatlarını yansıtacak onu da bilmiyoruz)

Alıntıları Göster
    aynen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1800 kiralanan araç bayiler tarafından kullanıcılarına teslim ediliyor. Kiralayan firma her türlü pazarlığı yapmış herşeyin dibine vurmuştur. Bu ortamda büyük olay. Araç hb görünümlü sw araç tadında. Eski rapid in devamı zaten. Fiyat beklentisi çok iyi niyetli arkadaşların. Tüccar firmalar siz ucuza araba alasiniz diye fiyatı ayarlamazlar. Karını maksimize etmek için fiyatlandirirlar. Bu saf duygulardan arınmak lazım. Benim bildiğim doğuş bu 1800 adedin üzerinde bir adetle pazarlığa oturmuştur. Aldığı indirimi de karına ekler. Çok markayı temsil etmenin şöyle sıkıntısı var. Örneğin Golf u donanım çok para hesabıyla satar. Leon un orta donanım fiyatını Golf ün alt donanım fiyatına satar. Yani hiçbir modelini bir de kendi içinde rekabete sokup, vurdurmaz. Golf te dizel getirmez, Scala da dizel otomatik satar.

• redmaner kullanıcısına yanıt
    Astra hb yeni kasa sedan eski kasa o yüzden fark var o örnek pek uygun değil.

Premium c sedan zaten 2 tane var ülkede a3 ve a bu yüzden burda dinamikler farklı.

Scala ve octavianın birbirinden farklı modeller olduğunu söylüyorum ben de.

Eskiden nasıl octavia ile rapid arasında fark varsa aynı şekilde yeni octavia ile şimdiki scala arasında fark var.

Şu iki inceleme videosunda bence her şey çok net bir şekilde belli. Direksiyonundan tutun el freni malzeme kalitesi hatta anahtarıyla bile bir üst seviyede Octavia'nın.

https://www.youtube.com/watch?v=tisnE163H9k&feature=youtu.be
    https://www.youtube.com/watch?v=rvM-ZcMzUao&feature=youtu.be

• sarper26 kullanıcısına yanıt
    Zaten yeni octavia'nın daha kaliteli olduğu ile ilgili itirazım yok. Fiyatı da aynı oranda pahalı olacak.

Benim iddiam eski Octavia ile arasında fark yok kalite olarak (Ki dönemdaşı araç bu)

Ayrıca her şeye de "Onun dinamiği farklı" deyip geçmemek lazım. Araçlarda fiyatı belirleyen HB veya SEDAN olmasından çok sınıfı ve kalitesidir.

örnekleri çoğaltabilirim.

-focus sedan ve hb benzer fiyatlıyken, hyundai i30 elantradan hep daha pahalı oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redmaner -- 8 Temmuz 2020; 0:0:31 >
  • fibumi F kullanıcısına yanıt
    Doğrudur. Ama sonuç olarak istenirse 440 litre hacimle kullanılabilir demektir yedek lastik çıkarılarak. Büyük ihtimalle scala'nın 467 litre hacmi de tamir kitli versiyondadır.
  • Scala için yedek lastik standart diye biliyorum. Space saver denilen ince tür olmalı. Kesin söyleyemem çünkü ülkeye göre değişiyor. Ama İngiltere için bile standart ise bizde kesin olur. Bizim müşteriler için cayma sebebi.

• avek ile konuştum.

teşhir araçları temmuzda gelecek ağustos ayında ise satışa çıkacakmış.

kimseye opsiyonlamadık henüz dedi, ne kadar doğrudur bilemem
  • masterap M kullanıcısına yanıt
    Olur hocam olur burası türkiye zamanında seat ateca 15 tane geldi Dizel oto 120 binden kimse yüzüne bakmadı sonra bir patladı şimdi 250 binden sarı sitede

• quote:

Orijinalden alıntı: autoshow

1800 kiralanan araç bayiler tarafından kullanıcılarına teslim ediliyor. Kiralayan firma her türlü pazarlığı yapmış herşeyin dibine vurmuştur. Bu ortamda büyük olay. Araç hb görünümlü sw araç tadında. Eski rapid in devamı zaten. Fiyat beklentisi çok iyi niyetli arkadaşların. Tüccar firmalar siz ucuza araba alasiniz diye fiyatı ayarlamazlar. Karını maksimize etmek için fiyatlandirirlar. Bu saf duygulardan arınmak lazım. Benim bildiğim doğuş bu 1800 adedin üzerinde bir adetle pazarlığa oturmuştur. Aldığı indirimi de karına ekler. Çok markayı temsil etmenin şöyle sıkıntısı var. Örneğin Golf u donanım çok para hesabıyla satar. Leon un orta donanım fiyatını Golf ün alt donanım fiyatına satar. Yani hiçbir modelini bir de kendi içinde rekabete sokup, vurdurmaz. Golf te dizel getirmez, Scala da dizel otomatik satar.
    Tüccar olan firmalar değil bizim hükümet. Markaların fiyatla bi alakası yok maalesef.

• Intercity güzel kısa bir video paylaşmış merak eden arkadaşlar için ekliyorum:
    https://twitter.com/intercity/status/1281255930601058306?s=20
  • redmaner kullanıcısına yanıt
    Tşkler, hepsi gri ve beyaz mı, 2.el de asla bulasmamak için soruyorum,

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: redferrari

Tşkler, hepsi gri ve beyaz mı, 2.el de asla bulasmamak için soruyorum,
    Beyaz yok sanırım hepsi GÜMÜŞ.

Perakende satışlarda da GÜMÜŞ satılacaktır ama.
  • İyi reklam yaptılar bence. Bakalım aynı gazla gidebilecekler mi ? Bende geçen gün iş çıkışı denk geldim, arkadan tam bir C segmenti gibi, güçlü dinamik duruyor. Aracın yandan ve önden görüntüsü ise B segmenti ☺️ Ben beğenemedim aracı.

• 207m kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle güzel bir tanıtım oldu bu kiralama işi Scala için.

Beğenmeyen daha çok genel olarak. Fiyatı artık daha önemli satış yapması için
  • quote:

Orijinalden alıntı: redmaner

Kesinlikle güzel bir tanıtım oldu bu kiralama işi Scala için.

Beğenmeyen daha çok genel olarak. Fiyatı artık daha önemli satış yapması için
    Fiyatı Polo ile aynı olur hemen hemen. Ama bu seferde Polo’ nun satışlarını baltalama durumu olabilir. Arabadan anlayan insanlar Polo ve Scala aynı fiyat olursa Scala’ yı net tercih eder. Polo’ yu marka takıntısı olanlar alır sadece.

• Güzel bir başlık paylaşım olmuş,bende niyetliydim scala ya tipi aslında hoşuma gidiyordu yorumlardan dolayı vazgeçtim şimdilik,çok uygun fiyatlı olsa olabilir ancak o el freni nedir yahu arabanın görüntüsünü tamamen bozuyor.

• Yeni Skoda SCALA hakkında genel bilgiler...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 207m kullanıcısına yanıt
    Polodan pahalı olacaktır. Sınıf farkı var ne olursa olsun.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.