Şimdi Ara

Yeni Skoda SCALA hakkında genel bilgiler... (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
479
Cevap
11
Favori
64.380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: commandx

Bu sıralama değişiyor. Skoda daha ucuz, seat daha duygusal, keyifli araçlar üretecek şekilde konumlanıyor. Vw başkanı geçen sene açıklamıştı. Skodanın çok büyüdüğü, kimlik olarak vw ye benzediğini, vw satışlarını etkilediğini söylemişti.

https://tr.motor1.com/news/377326/skoda-ceosu-marka-konumu-aciklamasi/
    Skoda'nın konumu aslında çok güzel şu an. Eğer biraz kırpma yaparlarsa hoş olmaz. (Gerçi yeni Octavia'da hiç kırpma yapmışlar gibi durmuyor)

• quote:

Orijinalden alıntı: Kondor16

TSB'nin kasko değer listesinde, 1.6 dizel dsg premium paket 213.900,00 TL gözüküyor. Liste fiyatı aşağı yukarı bu olur.
    Hocam süper yakalamışsınız. Tebrik ederim. Aracın dizel otomatik fiyatı belli oldu sanırım.
    200 altı tahmin etmiştim .piyasa tutundurma adına çok iyi fiyat olurdu bide ilçcıların araçlar piyasaya çıkınca zaten ciddi reklam yapacaklardı. Olmadı bu fiyat. Birde zaten %60 ötv sınırına dayanmış. İlk zamda 240 binlerde. O fiyatada çok satış yapamaz.

TSI araç kullananlar zaten dizeli çok aramıyor birde yıl sonu yeni golf ve leon da geliyor ki işi iyice zor. Bence hazır bu araçların yeni kasaları yokken ve piyasada bu kadar iştahlıyken ilk lansman fiyatları daha uygun olabilirdi.

• Duyurulduğu günden beri beğendiğim bir araç, doğrudan Egea HB rakibi olmuş. Geçmiş yorumlarımı hatırlayanlar olursa mutlaka yazmışımdır, Egeanın doğrudan bir rakibi yok piyasada, belki bir nebze rapid olabilir demiştim. Şu araç gelirse Egea için tam dişine göre bir rakip çıkmış olur. Skodanın araçlarını beğeniyorum, hanım ve çocuklar aklımı çelmese (ki iyi ki çelmişler o da ayrı mevzu) şu an skoda fabia ya biniyor olabilirdim.
  • Aracın 3 önemli avantajı var ilki ve en önemlisi dizel otomatik arayan çok insan var ve fiyatlar çok çok abartı.

Ikinci avantajı piyasa ortamı çok uygun . Talep inanılmaz boyutlarda. rakiplerinin yeni kasalarının ne zaman geleceği belli değil ( elbette bu aracın ay sonu yada ağustosta geleceğini umarak yazıyorum )
    3.olarak kiralık araç firmasına 1800 küsur satışla inanılmaz dikkat çekti. Insanlar bu araçları yollarda görünce bu reklam etkisi dahada artacaktır.

uygun fiyatla güzel iş yapar kısaca

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hirikus -- 6 Temmuz 2020; 13:38:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hirikus

Aracın 3 önemli avantajı var ilki ve en önemlisi dizel otomatik arayan çok insan var ve fiyatlar çok çok abartı.

Ikinci avantajı piyasa ortamı çok uygun . Talep inanılmaz boyutlarda. rakiplerinin yeni kasalarının ne zaman geleceği belli değil ( elbette bu aracın ay sonu yada ağustosta geleceğini umarak yazıyorum )
    3.olarak kiralık araç firmasına 1800 küsur satışla inanılmaz dikkat çekti. Insanlar bu araçları yollarda görünce bu reklam etkisi dahada artacaktır.

uygun fiyatla güzel iş yapar kısaca
    hocam araç fiyat listesi çıktığında ben şuna bakacağım;

-dizel otomatik olmak kaydıyla bu arabanın max 20bin tl üstüne bundan daha iyi bir araç alabilir miyim? ya da aracın fiyatı ile aynı ya da daha az fiyatlı daha iyi bir araba var mı?

üzerine şu kadar koy, bu kadar ekle geyiğinin sonu yok maalesef.

• Egea yi bunla kıyaslamayın falan denmiş ama tahminim bu araç egea ya rakip olarak gelecek.

Ebat olarak egea ile ayni. Egea nin mantığı c sınıfı ebatlarında araç yap ama kaliteyi düşük tut ki fiyatı uygun olsun.

Tahminim Scala da aynı mantikla üretilip bizim gibi ülkelere satışı için hazırlanmış bir araç. Rakibi direkt egea.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

Duyurulduğu günden beri beğendiğim bir araç, doğrudan Egea HB rakibi olmuş. Geçmiş yorumlarımı hatırlayanlar olursa mutlaka yazmışımdır, Egeanın doğrudan bir rakibi yok piyasada, belki bir nebze rapid olabilir demiştim. Şu araç gelirse Egea için tam dişine göre bir rakip çıkmış olur. Skodanın araçlarını beğeniyorum, hanım ve çocuklar aklımı çelmese (ki iyi ki çelmişler o da ayrı mevzu) şu an skoda fabia ya biniyor olabilirdim.
    Bence siz bu aracı bir düşünün yine:)
  • Cam tavan benzinli otomatik 200 altında olur mu acaba
  • Çok gereksiz ve hayal kırıklığı ile sonuçlanacak bir iyimserlik var gibi herkeste. Hele bir gelsin araçlar. Muhtemeln geldiği gibi de galericiler üşüşüp ilk kampanyalı araçlara çökerler. Bize de sapı kalır
  • Golfle aynı kesinlikle olmaz.
    Leon yeni kasayla gelecek fiyat olarak onun önünü de kesmezler diye düşünüyorum.
    Ben gittim astra aldım, bunları bekledikçe zam geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: herseyinhayirlisi

Cam tavan benzinli otomatik 200 altında olur mu acaba
    1.0 tsi motorlu versiyonu olabilir diye tahmin ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: a.celik

Çok gereksiz ve hayal kırıklığı ile sonuçlanacak bir iyimserlik var gibi herkeste. Hele bir gelsin araçlar. Muhtemeln geldiği gibi de galericiler üşüşüp ilk kampanyalı araçlara çökerler. Bize de sapı kalır
    Gelene kadar beklersek bayiye gelmeden alıyorlar ama :)

Araçlar gelmeden fikir sahibi olalım ki, galericiler önden patır patır toplamasın araçları.
  • ravenous R kullanıcısına yanıt
    Hayırlı uğurlu olsun. Manuel 1.2 Avrupa versiyonu olan aracı mı almıştınız?
  • redmaner kullanıcısına yanıt
    Valla avantajlı fiyatlardan yakalamak lazım. Umarım denk gelir.
  • Tr de hiç bir yeni kasa araca ilgi duymuyorum. Çünkü yeni kasa model çok yüksek fiyat demek. Clionun 150 200 arası satıldığı dönemde bu araç 150 200 arası satılmaz. Kandırmayın kendinizi. Minumum başlangıç fiyatı 180k olur. Yeni 2008 çıkmadan evvel fiyatı 3008e yakın olacak dediğimde dalga konusu oldum. Bunun inde şunu söyliyim. Leonun şu an ki fiyatlarına yakın olur. Yazın bir lenara.
    Aynen özel seri 145 beygirlilerden aldım hocam, sağolun.
  • Ben sero B kullanıcısına yanıt
    Kimse 150 bine satılır demedi ki tüm konu boyunca. Kime kızıyorsunuz

170 ile 185 arası başlangıç fiyatı tahmin etti herkes. Sizin tahmine bile "Kendini kandırma daha pahalı olur" diyecekler var yani aramızda :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ravenous

Aynen özel seri 145 beygirlilerden aldım hocam, sağolun.
    Çok güzel araçlardı. Tekrar hayırlı olsun.

110 beygirlik modellerde koltuk ısıtmaların da olduğu dolu bir paket vardı. Sizin araçlar da dolu mu acaba?
    Teşekkür ederim.
    Evet koltuk-direksiyon ısıtma mevcut. Şerit takip-çarpışma önleme-8yönlü koltuk-alarm vs olan araç
  • Ben sero B kullanıcısına yanıt
    hocam biz alıcıyız. cebimizdeki parayla en iyisini almak isteriz.

firma aracı bize uymayan bir fiyatla çıkarırsa almayız.

ya da o paraya kendi ekolü olan leon alma şansımız varsa leon alırız.

pahalıya gelirse, satamaz, yeni rapid olur.

uyguna gelirse rekor kırar.

şu sorunun cevabı nedir?

190bin param var. 5 kuruş fazlası yok. Sıfır, dizel otomatik ve geniş bagaj olsun istiyorum. Bu durumda tercih edilir mi edilmez mi?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.