Şimdi Ara

Yeni Skoda Octavia hüsranı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
184
Cevap
1
Favori
22.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Baya az tuketiyordur o zaman

• aaguler kullanıcısına yanıt

Octaviayi savunduğum anlaşılmasın da şu klasik Türk tipi lafları bir bıraksanız

Mobilet motoru diyorsun

115 beygirlik kac tane mobilet gordun hayatında?

Adam kucum hacimde yeterli gucu bulmus bir de yari hibrit yapmış sunmuş gayet alınası bir arqc yapmış

Fiyatini beğen begenme ama teknolojiyi küçümseme komik olursun

• quote:

Orijinalden alıntı: boras06

Katılıyorum 300k ödeyecek olsam doyurucu donanıma sahip c suv tercih ederim onun dışında c sedan hb ekstrem dolu modeller hariç 230k eder.

Boyle bir mantik olamaz ki hb daha ucuz olacak diye. Ben de ikinci arac olarak hb seviyorum mesela.

• kizilat K kullanıcısına yanıt

Tercihinden ötürü tebrik ederim. Patlak dsg şanzımana göre mükemmel çalışan EAT8 harika bir tercih.

Skoda ilk parti alanlar sinirden kuduruyor, bu konuyu açma sebebim de tam olarak buydu, daha çok insanın hata yapmasını önlemek ve anlıyorum forum takip edenler oldukça akıllı seçimler yapıyorlar.

• AO A kullanıcısına yanıt

Aracın kalitesi değilde rakipleriyle olan fiyatları ciddi yüksek kalıyor.

• Araç güzel olmuş. Hatta belki de segment lideri çoğu konuda ama fiyatları çok yüksek. Baştan SuperB boş manuel kadardı baz Octavia şimdi Superb boş manueli kaldırmışlar satsın diye.

• Bu araba direkt olarak Megane rakibidir.
    Yıllarca böyle oldu, fiyatları da birbirine her zaman yakın oldu.
    Megane 1.3 tce 140hp motor, Skoda 1.5 150hp karşılığıdır.
    Ne oldu da aralarında 100bin lira fark oldu...
    Ben söyleyeyim, algı yürütüyorlar. Yani gerçekte bırakın bu farkı, 10 bin liralık farkı dahi haketmez.
    Kaptırmayın paranızı, bu fiyat farkı varken Megane alınır ve Octavia alana keriz gözüyle bakılır. Oltaya gelen gözüyle bakarım ben Octavia alana.
  • Octavia 2.0 dizel koyduğu an kaybetti zaten... benzinli octavia zaten satılmazdı, satılanı 1.6 dizel di.

• derfgt D kullanıcısına yanıt

Scala bile megane parasına. Octavia'yı o fiyatlara satmaya çalışırsa kimse scala almaz. Scalayı düşürse fabia almaz :)

Eskinin f/p markası şimdinin kazık markası oldu.

• yahu sen altı üstü octavyasın yahu kendini premium sanıyor bu marka.

iyice bir yerleri kalktı. şu piyasada ederi max 230. o da max.

alsatçılar galericiler de kurtaramaz artık bunları

• İki tane egea parası tamam ikiside aynı segment kalite farkı var ama aynı segment neticede ben otomotiv şirketi olsam fiat reno dacia gibi f / p araçlar üretip uyguna satardım ki onlar bile pahalı ülkemizde vergiler sağolsun
  • road35 R kullanıcısına yanıt
    Görüntülü kanıt var mı?
    TC kimlik no'sunu bilmeden aracın kime ait olduğunu öğrenemezsin de ondan sordum.
  • weneorn kullanıcısına yanıt
    Bu klima olayını bir araştırmak lazım! bende öyle düşünüyorum.
  • derfgt D kullanıcısına yanıt

Skoda Oltavia " KENDİN GİBİ OLTAYA GEL "

• Lansmanı yapıldığı gün kaybetmişti zaten, Genel Müdürleri Superb’le aynı fiyat skalasında olmasının nedenini bile açıklayamadı. Anca raporla satar, filo satışı dizel olmadığı için kesilir. Megane C sınıfı sedan pazarında büyük fark atar bu sene.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Misterr -- 15 Şubat 2021; 11:25:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: parker48

Aracın kalitesi değilde rakipleriyle olan fiyatları ciddi yüksek kalıyor.

Tamamda rakibi 2021 Megan Joy paket otomatik 287.000 TL hadi 280.000 diyelim zaten skoda da Elit donanıma bir 10 bin inidirim yapacaktır aradaki 10 bin mi sorun anlamadım ben.

Arada 10 bin TL varsa zaten rakipsiz olur, ama fiyat farkının bu kadar düşük olacağını zannetmem. Octavia da burunlarından kıl aldırmazlar, Megane de liste fiyatından deli gibi fiyat kırarlar. Yanlış anlaşılmasın burada sadece fiyatları karşılaştırıyorum, örneğin Egea bu kadar çok satıyorsa mükemmel olduğundan değil düşük fiyatlı olduğundan.

• quote:

Orijinalden alıntı: parker48

Arada 10 bin TL varsa zaten rakipsiz olur, ama fiyat farkının bu kadar düşük olacağını zannetmem. Octavia da burunlarından kıl aldırmazlar, Megane de liste fiyatından deli gibi fiyat kırarlar. Yanlış anlaşılmasın burada sadece fiyatları karşılaştırıyorum, örneğin Egea bu kadar çok satıyorsa mükemmel olduğundan değil düşük fiyatlı olduğundan.

Zaten Liste fiyatları üzerinden konuşuyoruz konuşmak durumundayız yoksa Fatura altı indirimi firma adamına göre yapar ona bir rakam veremeyiz ki. Bizim kıstas alabileceğimiz liste fiyatları. Skoda şu anda biraz müşteriyi yokluyor baktı ki talep yeterli değil mutlaka bir kampanya yapacaktır. Birde Skoda sanki bir süre sonra Superb getirmeyecekte onun yerine Octavia yı yerleştiriyor gibi. Passat üretimi ile Suberb üretimini de durdurursa yada TC ye ithalatı durursa şaşırmam.

• quote:

Orijinalden alıntı: kizilat

Burdakilere anlatamiyoruz sanki buna rakip arac yok gibi bir hava var, simdi ben gittim 3008 aldim misal 1.6 tam otomatik allure paket 359a aldim, 120.000 sifir faiz 24 ay kredi kullandim o kredideki faizin tutari zaten 28-30.000 civarinda yani araba cari olarak 330.000 liraya geliyor, bu da premiumla ayni fiyat demek ki biri c suv digeri c sedan dusunun.ustelik pejonun donanimi cam tavani vs bir suru artisi var.

hadi pejo diye laf attabilirler diye bunu gectim, yine mild hybrid 230.000 liraya leon var 300.000 istenen dandik style octaviayi tokat manyagi yapar ustelik hayalet ekran vs bir suru standart ozelligi var aracin.

kisacasi o kamillerle ayni hataya dusup alanlara Allah sabir, hala almayi dusunenlerede akil versin diyelim.

beyin bedava 

Her malın bir ederi var. 287bin'e megane joy otm satmaya kalkarsa satışları octavia gibi olur. Touch donanım bile 240binlere dolu ilan var. corolla flame xpack, civic eco elegance gibi rakipleri de var 230bin, 250bin aralığında. Liste fiyatından ziyade bayii fiyatı önemli. Skoda belli ki yüksek kar istiyor ya da scalayı baltalamak istemiyor. 230 civarına verirse kamiq, scala seviyesine düşecek. Benzer fiyata 3 araç illaki birbirini etkiler. Hatta aynı gruptan leonu da katarsak 4 araç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi commandx -- 15 Şubat 2021; 15:29:49 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.